hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Milliós bírság két cégnek a viszonteladói árak rögzítése miatt

  • MTI

Együttesen mintegy 1,2 millió forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az Óceán-L Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-re (Óceán-L Kft.) és a Hüperion Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-re (Hüperion Kft.), mert a két vállalkozás versenykorlátozó megállapodást kötött a Laddomat kazántöltő egységek internetes viszonteladói árai minimális szintjének rögzítésére 2014 júliusa és 2015 áprilisa között – közölte a GVH.

A GVH vizsgálata feltárta, hogy az Óceán-L Kft., mint a termékek importőre az általa javasolt internetes viszonteladói minimálár alkalmazására hívta fel kereskedelmi partnereit e-mailben. A partnerek közül a Hüperion Kft. fogadta el a felhívást, majd igazította árait a javasolt minimumhoz.

A versenyhivatal a bírság alapösszegének megállapításakor az eljárásban érintett Laddomat kazántöltő eladásából származó árbevételt vette figyelembe a cégeknél. A bírság meghatározásánál súlyosító körülményként értékelte a GVH egyebek mellett, hogy a viszonteladási ár rögzítése súlyos jogsértésnek minősül, valamint, hogy a két vállalkozás a megállapodást végre is hajtotta. Ugyanakkor a hivatal enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy mindkét szereplő alacsony részesedéssel rendelkezik a piacon, a jogsértéssel elért előny nem számszerűsíthető.

A versenyhivatal kiemelte: az eljárás alatt sikeres egyezségi tárgyalás zajlott le a Hüperion Kft.-vel, így a cég esetében a GVH 25 százalékkal csökkentette a bírságot. A versenyhivatal az úgynevezett egyezségi eljárásban – a korábbi 10 százalék helyett –  már 30 százalékos bírságcsökkentéssel jutalmazhatja azt a vállalkozást, amely elismeri jogsértését, és lemond bizonyos eljárási jogairól.

A közlemény szerint a GVH megszüntette az eljárást az Atmos Energia Kft.-vel, a H+H Com. Kft.-vel, a K4K-KER Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-vel, a Szol-Therm Épületgépészeti Kft.-vel, valamint a Naturtherm Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-vel szemben, ugyanis ezek a vállalkozások nem válaszoltak vagy nyíltan visszautasították az Óceán-L Kft. felhívását, és más módon sem volt bizonyítható, hogy internetes áraik kialakításában szerepet játszott volna az Óceán-L Kft. felhívása internetes viszonteladói minimálár alkalmazására.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink