adozona.hu
Számlázási kérdések láncügyletnél
//adozona.hu/afa/lancugylet_AFA_szamla_gazdasagrss_1CS3W0
Számlázási kérdések láncügyletnél
EU-s adószámmal rendelkező olasz „A” cég értékesít, EU-s adószámmal rendelkező magyar „B” cégnek terméket. A terméket a magyar „B” Kft. egy „C” olaszországi cégnek továbbértékesítette, és a termék elszállítása az „A” olasz cégtől közvetlenül a „C” olasz céghez történt. Az áru Magyarországra nem jött be. Áfa szempontjából milyen számlát kell kapni a „B” magyar cégnek az „A” olasz cégtől, illetve „B” magyar cégnek milyen számlát kell kiállítani a „C” olasz cégnek? – kérdezte olvasónk. Nagy Norbert adószakértő válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.
SZAKÉRTŐNK VÁLASZA
A kérdés alapján az „A” olasz cég terméket értékesít a „B” magyar cégnek, de a termék fizikailag nem hagyja el Olaszországot, mivel közvetlenül a „C” olasz céghez kerül. Ez az értékesítés nem minősül Közösségen belüli termékértékesítésnek, mivel a termék nem kerül másik tagállamba. Az ügylet tehát belföldi értékesítésnek számít Olaszországban, az „A” olasz cég egy belföldi olasz áfás számlát kell, hogy kiállítson a „B” magyar cég felé.
A „B” magyar cég továbbértékesíti a terméket a „C” olasz cégnek, de mivel a termék nem kerül Magyarországra, az fizikailag Olaszországban marad, így ez az ügylet szintén nem minősül Közösségen belüli értékesítésnek. A magyar „B” cég számára ez egy olyan értékesítés Olaszországban, ahol az áfa felszámítását az olasz szabályok szerint kell kezelni. A „B” magyar cégnek Olaszországban kell regisztrálnia áfa szempontjából (olasz áfaregisztráció), és olasz áfát kell felszámítania a „C” olasz cégnek kiállított számlán.
Hozzászólások (0)