hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Munkavédelmi kampány indul a mezőgazdasági dolgozók érdekében

  • MTI

A mezőgazdasági munkavégzés biztonságára fókuszáló, kétéves, országos munkavédelmi kampányt indít a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával (NAK) és a Szent István Egyetemmel együttműködve – jelentette be hétfői sajtótájékoztatóján Cseresnyés Péter, az NGM munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára.

Tájékoztató kiadványokkal és konferenciákon hívja fel a tárca az ágazat munkaadóinak figyelmét a biztonságos munkavégzésre. Az eseménysorozat kedden, a gödöllői Szent István Egyetemen megrendezendő szakmai konferenciával indul. Az államtitkár kiemelte: a kampányt követően emelni akarják a munkavédelmi ellenőrzések hatékonyságát és gyakoriságát is. Szeretnék, ha az idei és a 2018-as statisztikák már javulást mutatnának, ugyanis tavaly a mezőgazdaságban tizennyolc halálos munkabaleset történt, az idén pedig már hét. A mezőgazdaság az egyik legveszélyesebb ágazat.

A tárca beszámolója szerint a munkavédelmi hatóság ellenőrzési adatai is kedvezőtlenek: tavaly a mezőgazdaság, erdőgazdálkodás, halászat nemzetgazdasági ágazatokban az ellenőrzött 725 munkáltató háromnegyedénél találtak valamilyen munkavédelmi szabálytalanságot. Az ágazat munkavédelmi helyzetét az is negatívan befolyásolja, hogy az építőipar mellett a mezőgazdaságban a legmagasabb a szakképzetlen munkavállalók száma. A mezőgazdaságban a legfőbb veszélyforrások a gépek, illetve a kemikáliák (vegyi anyagok) használatából adódnak. Az agrárszektorban a legtöbb halálos baleset a traktorokkal és egyéb önjáró mezőgazdasági gépekkel okozott gázolásból, ütközésből, felborulásból ered.

Az NGM a sajtótájékoztatóra készített háttéranyagában kiemelte: a munkavédelemben szemléletváltásra van szükség, a munkaadóknak a munkafeltételek javítására, a munkavállalóknak pedig a munkafegyelem betartására kell nagyobb hangsúlyt helyezniük. A tájékoztató anyagok készítése mellett jövőre országos célvizsgálatot is indítanak majd az agráriumban.   

Zászlós Tibor, a NAK mezőgazdaságért felelős alelnöke elmondta: a tavalyi tizennyolc halálos munkabaleset nyolcvan százaléka olyan mezőgazdasági vállalkozásoknál történt, amelyeknél a munkavállalók létszáma nem haladja meg az ötvenet. Hozzáfűzte, hogy a kampány célja az ágazati szereplők tudatának formálása.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink