966 találat a(z) végelszámolás cimkére

Tagi kölcsön elengedése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2019.03.01-jétől végelszámolás alá került. Van neki egy nagy összegű fizetendő társasági adója a 2018. évi eredmény alapján. Viszont nincs rá pénzeszköz, így tagi kölcsönt kellene betennie, hogy ki tudja fizetni az adót. A tagi kölcsön elengedése 18 százalékos illetékfizetéssel is járna úgy tudom. Valamint bevételként kell tekinteni, aminek megint társaságiadó-vonzata lenne. Azt szeretném megkérdezni, hogyan lehet megszüntetni így a céget, hogy ne alakuljon ki ördögi kör. Köszönettel: Boruzsné

Végelszámolás alatt meghal a végelszámoló Kérdés

Mi a teendő, ha a végelszámolás alatt meghal a végelszámoló, aki egyben az egyetlen beltag egy bt.-ben? A kültagok a gyerekei. Nem akarják a céget tovább üzemeltetni. Milyen hatállyal kell megszüntetni a céget és kell-e új végelszámoló, vagy automatikusan a kültagok megszüntethetik? Sajnos a kültag gyerekek is öröklés útján kerültek a cégbe, így semmihez sem értenek. Köszönöm válaszukat!

Osztalékkifizetés végelszámoláskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. végelszámolás mellett döntött, de az osztalék kifizetésére csak részben van pénzeszköze. Kérdés, hogy ilyen esetben mi a teendő? Válaszát nagyon megköszönve, tisztelettel.

Kft. üzletrész adózása végelszámoláskor (pontosítás) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábbi kérdésem: Adott egy kft., ami 2007.10. 01-jén alakult át szövetkezetből. Az átalakulás kapcsán a társaság jegyzett tőkéje 10 000 000 forint lett. Átalakuláskor a kft. tagi létszáma 5 fő, a tagok a szövetkezetbe fejenként 150 000 forintot fizettek be vagyoni hozzájárulásként, tőkeként. A végelszámolás befejezésekor 2019. 05. 30-án a felosztható vagyon 9 000 000 forint. Kérdésem, hogy a kft. tagjainak lesz-e adófizetési (szja) kötelezettsége a fejenként 2 000 000 forintos átalakulást követő üzletrészük alapján? Az átalakulás előtti szövetkezet 1988-ban kisszövetkezetkén kezdett, majd 1992-ben a kisszövetkezet átalakult szövetkezetté. 2007-ben a kft.-vé való átalakuláskor a vagyonnevesítéskor a 150 000 forintos szövetkezeti részjegyből 2 000 000 forintos kft.-üzletrész törzstőke lett személyenként. Előre is köszönöm válaszát. Babocsai Ildikó

Végelszámolás adóvonzata Kérdés

Nagyon hasznos volt a cikksorozat a végelszámolásról. Egy dolog, amit hiányoltam, hogy az adózási vonzattal nem foglalkozott. Ehhez kapcsolódna a kérdésem. Adva van egy bevétel nyilvántartást választó bt. Ennek végelszámolása elvileg nagyon egyszerű. A végelszámolás évében nincs bevétele a bt.-nek, így minimális a pénzkészlete, de van egy ingatlan vagyontárgya, amit feloszt a tulajdonosok között. Milyen adó és járulékteher van a felszámolás lezárása után. Kit (cég, magánszemély) terhel bevallás és fizetési kötelezettség, és mikor?

Végelszámolás: beszámoló, mérleg, a vagyon felosztása, kiadása Cikk

Végelszámolásról szóló írásunkat folytatjuk a végelszámolás időszakát lezáró beszámolóra, a vagyon felosztására és kiadására, az egyszerűsített végelszámolásra és a kényszertörlési eljárásra vonatkozó főbb szabályok ismertetésével.

Ingatlanvásárlás – törölt adószám Kérdés

Kedves Adózóna! A vállalkozás, amely eladásra kínálja ingatlanvagyonát, végelszámolás alatt áll, adószámát azonban 2015 év végén törölték, illetve adótartozása is keletkezett. Hogyan adhatja el a céges ingatlanokat? Mi ennek az eljárásnak a folyamata? Köszönöm megtisztelő válaszukat.

A végelszámolás formái – azonosságok, eltérések Cikk

Az utóbbi időben több kérdésben érdeklődtek olvasóink a végelszámolási eljárásról. Írásunk a különféle eljárások alkalmazásának lehetőségét és azok eltéréseit mutatja be.

Társas vállalkozás végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. 2003-ban egyéni cégből alakult át egyszemélyes kft.-vé, majd később új tag is belépett a társaságba. A kft. végelszámolás mellett döntött. A jegyzett tőke ebben az esetben adózott pénznek számít a vagyonfelosztásnál? Köszönettel. Hné

Evás bt. egyszerűsített végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bevételi nyilvántartást vezető evás bt. egyszerűsített végelszámolását végzem. A végelszámolás kezdő napja 2019.01.01. A társaság a tevékenységét 2018 decemberében már megszüntette. Kérdésem a vagyonfelosztási javaslattal kapcsolatos. 1.) A felosztható vagyon a 2018. évben megszerzett árbevételből a bankszámlán hagyott pénz. Ez után az összeg után azonban az eva 2018. évben megfizetésre került. Jól gondolom-e, hogy ezért a cég megszűnésekor kiosztásra került összegből már semmiféle adófizetési kötelezettség nem áll fenn? 2.) A végelszámolás befejezése március 31-ével fog történni. A 71-es bevallást és a végelszámolást lezáró beszámolót erre a napra kell elkészítenem. Kérdésem, hogy ezt hány napon belül kell benyújtanom? Illetve a vagyonfelosztási javaslatban a március 31-én rendelkezésre álló bankszámlaegyenleget fogom szerepeltetni. De ha jól tudom, akkor a bankszámlát a cég törléséig nem lehet megszüntetni, tehát még a továbbiakban is felmerül bankköltség. Így a majd ténylegesen kiosztásra kerülő pénz nem fog megegyezni a vagyonfelosztási javaslatban szereplő összeggel. Fog ez valami problémát okozni? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Végelszámolás alatt álló cégnek kötelező a mobiltelefon-előfizetési szolgáltatását megszüntetni még a végelszámolás lezárása előtt? Van erre vonatkozó jogszabály? Tekintettel a hűségidő-vállalásra – felmondás esetén – jelentős összegű kötelezettsége merülne fel a mobiltelefon-szolgáltatóval szemben. Jogszerűen megteheti-e, hogy a végelszámolás lezárása után, a hűségidő leteltével mondja fel szerződését? Köszönöm válaszát!

Tagi kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel kapcsolatban kérném segítségüket. Egy 7 éve nem működő bt. 2018 áprilisában egyszerűsített végelszámolást kezdeményezett, melyet – az okát nem tudom – nem fejeztek be a törvényi előírásoknak megfelelően, így 2019 februárjában be lett jelentve, hogy a normál végelszámolás szerint szűnik meg. A végelszámolás előtti beszámoló nem lett elkészítve és közzétéve, amit – mivel megkaptam a munkát – most fogok megtenni. Ez után rövid időn belül szeretnénk a végelszámolást lezárni. Ennek egy akadálya van a bennlévő tagi kölcsön. Ezen kölcsön már régen elévült, így azt ki kell vezetnem elévült kötelezettségként, ami után meg kell fizetni a társasági adót. Hogy ezt megfizesse, újabb kölcsönt kell nyújtania a bt.-nek. Hogy ezt is ki tudjam vezetni mi a teendőm? Hogyan tudom bevallani és megfizettetni az illetéket – úgy tudom, csak azt kell megfizetnie. Illetve utána van-e bármely akadálya a lezárásnak? Köszönöm válaszuk. Tisztelettel: Renáta

Kölcsönelengedés adóvonzata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság 2010. év előtt felvett hitele ( lízing és Vállalkozásfejlesztési Alapítványtól) esetén a bt. beltagjának (aki jelenleg az ügyvezető és egyben a végelszámoló is) édesapja volt kezesként megjelölve. A bt. helyett az édesapa fizette ki a tartozásokat, aki nem tagja a bt.-nek. A bt. végelszámolásról döntött, így a kötelezettségei egyéb bevétellel szemben kivezetésre kerültek, természetesen adóalapot megnövelve ki is fizette a társasági adót. Jelen esetben kell-e illetéket fizetni a fent említett kötelezettségek elengedése miatt vagy lehet-e elévülésként tekinteni, és ennek mi az adóvonzata? A végelszámolás során hitelezői igényt senki nem nyújtott be.

Egyszerűsített végelszámolás, vagyonrészről lemondás Kérdés

Tisztelt szakértő! Egyszerűsített végelszámolását befejező bt.-vel kapcsolatban vannak kérdéseim. Egy két tagból álló bt. - amelynek tagjai egyenes ági rokonok - kültagja lemond a vállalkozásból kivont jövedelem részesedés szerint rá eső részéről, és csak a jegyzett tőkére befizetett vagyonrészre tart igényt. Ebben az esetben a beltag/végelszámoló által a vállalkozásból kivont jövedelem utáni szja-n és szochón kívül keletkezik-e valakinek adó-, járulék-, vagy illetékfizetési kötelezettsége? A 21/2006. (V.18.) IM rendelet 18. sz. melléklete szerinti vagyonfelosztási javaslatban ebben az esetben a 4. pontot kell választani, és a beltag esetében a rá eső jegyzett tőkét, a végelszámoló esetében a saját tőke többi részét kell beírni (csak pénz van a cégben)? A végelszámoló szja-kötelezettségét le kell vonni, az kötelezettségként fog szerepelni. Az adókötelezettségeket a hitelezőnek juttatandó vagyonként kell beírni? Ha nem, akkor hova kerül? Jól értem-e, hogy a szochót a magánszemély vallja be és fizeti meg az szja-bevallásra előírt határidőig, tehát nem kell és nem is lehet levonni, és a társaság által befizetni?

Mi a teendő? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaságot végelszámolással szándékoztak megszüntetni. Indult a végelszámolás 2017. 03.14-ével. Bementek a végelszámolást záró bevallások, beszámoló 2017. szeptember 10-én. A törlési határozat megszűnése előtt meggondolta magát a tulajdonos, eladta a céget és egyúttal kérték a végelszámolás visszavonását. A cégiratokban végelszámolás vége dátumként 2018.05.15. szerepel. Ez a dátum a tulajdonosváltás dátuma is. Hogyan néznek ki az üzleti évek, Milyen bevallást, beszámolót kell beadni, pótolni, hogy a 2018. évi zárást meg lehessen csinálni? Köszönettel!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozó fejlesztési tartalék felhasználása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink