890 találat a(z) végelszámolás cimkére

Tagi kölcsön apportja végelszámolásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott kft. jogutód nélkül szűnne meg, de van tagi kölcsöne. Szakmai cikkekben, és az azokban hivatkozott törvény szerint lehet apportálni a tagi kölcsönt, de a NAV átminősítheti az ügyletet, mondván, hogy az eljárás nem jóhiszemű, mert az csak arra irányul, hogy eltűnjön a tartozás és ezáltal meg tudjon szűnni a cég végelszámolással. Idézem a leírtakat, amire a NAV korábbi tájékoztatója alapján hivatkoztak a szakmai cikkek a tagi kölcsön apportálásával kapcsolatban a végelszámolás során: "Az adózó olyan saját magával szemben fennálló követelést apportált, melynek kielégítésére vagyoni, pénzügyi eszközök hiányában nincs lehetőség és nem is várható, hogy lesz, így az apportált követelés nem bírt olyan vagyoni értékkel, melynek segítségével a társaság eredményes működése helyreállítható lett volna." A kérdésemhez kapcsolódó cégben csak ingatlan van, 10 millió forint értékben, a tagi kölcsön 2,6 millió forint. Apportálás esetén dönthet úgy a NAV, hogy mivel végelszámolásról van szó, az apportálás adóelkerülés miatt valósul meg? Adózóna cikk hivatkozik NAV-állásfoglalásra mely szerint nincs akadálya az apportnak, csak az állásfoglalást nem találom. Mondhatom azt, hogy az ingatlan az a vagyon, melynek segítségével a társaság működése helyreállítható lett volna? Segítségüket köszönöm!

Végelszámolás befejezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy másfél éve megkezdett végelszámolás befejezésével kapcsolatban szeretném megtudni, hogy mi a teendő. Nem igazán világos számomra, hogy mely lépéseket kell elvégeznem könyvelőként, hogy minden zökkenőmentes legyen, illetve milyen sorrendben. A függőben lévő tagi kölcsön elengedése megtörtént, az illeték meg lett fizetve, az ez után még keletkező társasági adó a záróbevallásba kerül, ha ezt jól gondolom? Akkor ennek megfizetésére még fenn kell tartani a bankszámlát, illetve azt mikor kell megszüntetni? Mikor kell megigényelnem a nyugdíjbiztosítótól az igazolást? Az ügyvéd által beadandó anyagokhoz nekem mit szükséges elkészítenem? Segítségét és türelmét előre is köszönöm. Renáta

Evás bt.: osztalékot kiváltó adó, végelszámolás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdéssel fordulok Önök felé. 2019. 01. 01-jével belépett az egyszerűsített vállalkozói adó hatálya alá egy betéti társaság, bevételi nyilvántartást vezet. 2020. 01. 01-jével végelszámolással kíván megszűnni a bt. Az osztalékot kiváltó adó első részletét már megfizette, a második és harmadik részlete, jól gondoljuk-e, hogy 2019. 12. 31-én lesz esedékes, illetve a 2019. 01. 01-je előtt társasági adóalanyiság alatt keletkezett eredménytartalék után már további fizetési kötelezettség nem keletkezik? Válaszukat előre is köszönöm.

Végelszámolás, vagyonfelosztás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem végelszámolás lezárása előtt álló kft., aminek A (görög magánszemély 30%), B (ciprusi cég 30%) és C (magyar magánszemély 40%) tulajdonosa van. A cég 500 ezer Ft jegyzett tőkével jött létre, ami később 14 millió forintra lett felemelve eredménytartalékból. C tulajdonos D korábbi tulajdonostól vette meg 30% üzletrészét 2 millió forintért, így lett 10% helyett 40% tulajdonrésze. A cég saját tőkéje 5 millió forint a zárás előtt (jegyzett tőke, eredménytartalék, adózott eredmény egyben). Helyesen gondolom, hogy a vagyonfelosztási javaslat alapján minden tulajdonosra jutó adózandó eredménye a rá eső kezdeti külső forrásból származó jegyzett tőke és a v.f.o. javaslat szerinti érték különbözete lesz, függetlenül attól, hogy C tulajdonos ennél magasabb értéken vásárolt 30% üzletrészt? Jól gondolom, hogy a jegyzett tőkén felüli vagyon osztalék típusú jövedelem lesz, és nem árfolyamnyereség? Ez a görög magánszemélynél fontos, a kettős adóztatást kizáró egyezmény más-más pontja vonatkozik ezekre. Köszönettel.

Csökken a működő cégek száma Magyarországon Cikk

Több mint nyolcezer céggel kevesebb működött Magyarországon 2019 második negyedév végén, mint egy évvel korábban – közölte a Bisnode Magyarország Kft. negyedéves elemzése alapján.

Tőkeemelés eredménytartalékból – végelszámolás esetén elszámolás módja Kérdés

Néhány éve eredménytartalékból történt a törzstőkeemelés. A cég végelszámolás alatt van. Kérdésem: az elkülönitett le nem adózott eredménytartalék zárás esetén kinek a kötelezettsége (cég, vagy a magánszemély) vallja,illetve teljesiti? Mindezek bevallása, hogyan történik? Válaszukat előre is köszönöm: Szakács Zsuzsanna [email protected]

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. saját tőkéje a jegyzett tőke fele alá csökkent a 2018. évben. A beszámolót 2019. 05. 30-án fogadták el. A kérdésem az, hogy egyszerűsített végelszámolással vagy felszámolással szüntethető-e meg a társaság? Válaszát előre is köszönöm!

Végelszámolás zárása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Végelszámolás lezárásával kapcsolatosan lenne pár kérdésem. A vállalkozás vagyona között szerepel egy tehergépjármű, melyre kértünk egy kereskedőtől vételi ajánlatot, ez alapján átértékelésre került a könyvekben (veszteség jellegű elszámolás), és vagyonfelosztás keretében az egyik tulajdonos kapja majd meg. Kérdésem lenne, hogy ilyenkor az átíráshoz, GFB biztosítás lemondásához milyen okiratot kell benyújtani? A gépjárműn kívül bankban van pénz és áfakövetelés van, melyet a zárás keretében vissza fogunk igényelni – a záró beszámolóban még követelésként tartjuk nyilván?!. A saját tőke pedig negatív. A gépjármű GFB biztosítás jövő év elejéig rendezve lett. A végelszámolás bejezésének napja június 30-a lesz. A cég törlésének pontos dátumát nem tudjuk, de azzal a nappal megtörténhet már a vagyonkiadás, s ekkor a kft. bejelenti a biztosítónak, hogy nem ő kötelezett a biztosítási díjat fizetni, így lesz visszajáró összeg. Ezt hogyan könyveljük a zárás során és milyen összeggel számoljunk? A vagyon kiadását hogyan könyveljük, mik a kontírozási tételek, hogy a könyvviteli nyilvántartások ezek után értékadatokat már ne tartalmazzanak? Gépjármű – bank – negatív saját tőke – biztosítási díj követelés és visszaigényelt áfa – ez utóbbi remélhetőleg a bankszámlán fog már szerepelni. Köszönettel:

Nonprofit kft. végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nonprofit kft. végelszámolását szeretnénk befejezni. A kft. tagja egy önkormányzat, a cég pár éve nem működik, ezért döntöttek a végelszámolásról. A kft. költségeit az önkormányzat fedezte, támogatással. A végelszámolás bejezésekor a pénztárban és a bankszámlán több pénz maradt, mint a jegyzett tőke. Más követelése és kötelezettsége nincs. Ilyen esetben, amikor a pénzösszeg több, mint a jegyzett tőke, a befejezésnél kell-e bármit másképp tenni? A nonprofit kft. – úgy tudom – nem fizethet osztalékot, tehát ez a pénzösszeg a jegyzett tőkével együtt visszakerül az önkormányzathoz mint tulajdonoshoz? Várom válaszukat.

Végelszámolás alkalmával felosztott ingatlan adója Kérdés

Egy kft. a végelszámolását tervezi. Iparterületi ingatlanát felosztaná tulajdonosai között vagyonarányosan, a tulajdoni aránynak megfelelően. Az ingatlanok közös tulajdonban maradnának. Keletkezik-e jövedelem ezen felosztásból, ha igen, mi az alapja és milyen kötelezettségek (szja, stb.)keletkeznek a már ingatlan tulajdonosoknak?

Évek óta nem működik a cég, hogyan lehet végelszámolni? Cikk

2016 decemberében alakult egyszemélyes kft. 2018. április 1-jén végelszámolást jelentett be. A kft. a 2016., 2017., 2018. években semmilyen tevékenységet nem folytatott, nem volt bevétele és költsége sem. A könyvelő a mai napig nem készítette el a végelszámolással kapcsolatos iratokat, beszámolókat. (A végelszámoló az ügyvezető, aki egyben a tulajdonosa is a kft.-nek.) Hogyan lehet befejezni a kft. működését? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.

Törölni kell-e a cégkaput, ha megszűnik a vállalkozás? Cikk

Egy betéti társaság egyszerűsített végelszámolással megszűnt, a céget a cégbíróság törölte. Törölni kell az ügyvezetőnél a cégkapu-regisztrációt? Ha igen, akkor annak mi a menete? – kérdezte olvasónk. Nagy Norbert adószakértő válaszolt.

Végelszámolás Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy kitől, milyen szervezetektől kell igazolásokat, egyéb dokumentumokat beszerezni a végelszámoláshoz?

Végelszámolás befejezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016 decemberében alakult egyszemélyes kft. 2018. április 1-jén végelszámolást jelentett be. A kft. a 2016., 2017., 2018. években semmilyen tevékenységet nem folytatott, nem volt bevétele és költsége sem. A könyvelő a mai napig nem készítette el a végelszámolással kapcsolatos iratokat, beszámolókat. (A végelszámoló az ügyvezető, aki egyben a tulajdonosa is a kft.-nek.) Kérdésünk: a kft. működését hogyan lehet befejezni, mit kell tennie? Válaszukat előre is köszönjük.

Tagi kölcsön elengedése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2019.03.01-jétől végelszámolás alá került. Van neki egy nagy összegű fizetendő társasági adója a 2018. évi eredmény alapján. Viszont nincs rá pénzeszköz, így tagi kölcsönt kellene betennie, hogy ki tudja fizetni az adót. A tagi kölcsön elengedése 18 százalékos illetékfizetéssel is járna úgy tudom. Valamint bevételként kell tekinteni, aminek megint társaságiadó-vonzata lenne. Azt szeretném megkérdezni, hogyan lehet megszüntetni így a céget, hogy ne alakuljon ki ördögi kör. Köszönettel: Boruzsné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanértékesítés jövedeleme

Lepsényi Mária

adószakértő

Átalányadó költséghányad

Lepsényi Mária

adószakértő

Átalányadó és szja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink