966 találat a(z) végelszámolás cimkére

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni. Korábban még nem csináltam végelszámolást. Bt. és kft. végelszámolással szeretne megszűnni. Cégbíróság felé bejegyezték a dátumot és ennek megfelelően leadtuk az előző időszaki záróbevallást. Most a lezáró dátum esetében a bent lévő eredménytartalékkal mit kell tenni? Ki kell venni osztalékként és adót fizetni rá? Köszönöm válaszát előre is.

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. könyveiben 500 ezer forint jegyzett tőke és 2 millió 500 ezer forint jegyzett, de be nem fizetett tőke szerepel. Kérdésem, hogy ha a tulajdonosok nem fizetik be ezt az összeget, végelszámolással megszüntethetik-e a céget? Válaszát köszönöm!

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. nem tudta befejezni törvényi határidőre az egyszerűsített végelszámolást, ezért át kellett térnie a rendes végelszámolási eljárás lefolytatására. Ezt a cégbíróság felé be is jelentette, amit a bíróság végzéssel nyugtázott. Ezzel kapcsolatban kell-e más, és ha igen, akkor milyen teendőket eszközölni? Kell-e beszámoló vagy szükség van-e egyéb adminisztrációs intézkedésre?

Tevékenység záró beszámoló közzétételének késedelme Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mi a teendő, ha a végelszámolás kezdetére vonatkozó döntést követő törvényi határidőn belül nem történt meg a tevékenységet záró beszámoló közzététele? Pótolható, vagy sem a visszamenőleges dátumra? Ha igen, van-e erre vonatkozó jogvesztő határidő?

Végelszámolás visszavonása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság 2018. 02. 28-ával befejezte a tevékenységét, 2018. 03. 01-től végelszámolás alatt áll. A tevékenységet lezáró beszámolóját és a kapcsolódó záró bevallásokat 2018.02.28-i fordulónappal elkészítette és közzétette, illetve benyújtotta. A társaság tuljadonosa 2018.05.17-én úgy döntött, hogy a kft. mégis folytatni kívánja a tevékenységét, és visszaállította az eredeti állapotot. A cégjegyzék alapján a végelszámolás kezdete: 2018.03.01., a végelszámolás törlésének időpontja: 2018.03.01., a végelszámolás törlésének kelte: 2018.05.17. Kérdésem, hogy kell-e végelszámolási záró beszámolót készíteni, közzétenni és záró bevallásokat készíteni, benyújtani? Ha igen, akkor a 2018.03.01-i fordulónapra (2018.03.01-2018.03.01. időszakra) vagy a 2018.05.17-i fordulónapra, mint a végelszámolás törlésének kelte időpontjára (2018.03.01-2018.05.17. időszakra)?

Végelszámolás során ingatlanok kiadása a tagok részére Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy végelszámolás alatt álló kft.-vel kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. A kft. tárgyi eszközeinek nettó értéke 40 361 ezer Ft, ezen tárgyi eszközök kizárólag ingatlanok. A tagi hitel összege 47 843 ezer Ft, a jegyzett tőke összege 12 470 ezer Ft. Kérdésünk, hogy a végelszámolás során a 40 361 ezer Ft nettó értékű ingatlanok kiadása a tagok részére a tagi hitel és a jegyzett tőke terhére történhet-e? Továbbá az ingatlanokat végelszámolás során lehet-e könyv szerinti értéken kiadni a tagok részére, vagy pedig fel kell értékeltetni és forgalmi értéken kell kiadni a tagoknak? Az adott társaságnál évek óta próbálták értékesíteni az ingatlanokat, de nem tudták, ezért került sor végelszámolásra. Az ingatlanok eladhatósági értéke nagyjából megegyezik a könyv szerinti értékkel. További kérdésünk, hogy ez esetben az ingatlanok tagi hitel terhére történő kiadásakor keletkezik-e a tagok részéről illetékfizetési kötelezettség? Tájékoztatásukat megköszönve: Németh Mária Zsuzsanna

Bt. egyszerűsített végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 8 éve nem működő bt. (tagjai 8 éve külföldön élnek, ezért nem működik a bt.), egyszerűsített végelszámolással szeretne megszűnni. Kifelé nincsenek tartozásai, csak a tagi kölcsön a beltag felé kb. 50 ezer forint. Kérdésem: megszüntethető-e egy körösen a bt., vagy csak két lépcsőben: 1. felemelni a tőkét, 2. utána végelszámolással megszűnni. Van-e a bt. egyszerűsített végelszámolásának egyszerűbb módja? Várom megtisztelő válaszát. Géczi Sándorné

Végelszámolás befejezése, tagi kölcsönből emelt tőke Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. végelszámolás befejezését tervezi. A végelszámolást megelőző időszakban tagi kölcsönből eredő követelés apportálásával tőkét emelt az akkori tőkehelyzet rendezése érdekében. (A tagi kölcsönök nyújtása bankszámlán keresztül, a tulajdonos adózott jövedelméből történt, a tőkeemelést a cégbíróság bejegyezte.) Kérdésem, hogy a végelszámolás befejezésekor hogyan viselkedik adózási szempontból a jegyzett tőkének a tagi kölcsön követelés apportálásával megemelt része, keletkezik-e a tulajdonosnak vállalkozásból kivont jövedelme? Jegyzett tőke eredetileg 3 millió Ft, apportot követően 26,5 millió Ft, negatív eredménytartalék -26,3 millió Ft. Válaszukat köszönöm!

Bt.-beltag mögöttes felelőssége érvényesítésének elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A NAV adótartozással rendelkező bt. beltagjával szemben élt a mögöttes felelősség érvényesítésének lehetőségével, és ennek keretében a beltag jövedelméből letiltotta a tartozást. Van, amikor a beltag a bt. nevében utal úgy valamelyik adónem számlájára, hogy a társaságnak nincs bevétele. Tehát az is a beltag befizetése végül is. Kérdésem az, hogy milyen módon lehet ezen beltag átal fizetett vagy a béréből levont összegeket úgy elszámolni, hogy ne keletkezzen a bt.-nek a taggal szemben kötelezettsége, és a NAV-tartozás rendezését követően végelszámolással meg tudjon szűnni a cég? Válaszukat előre is köszönöm.

Alanyi mentes áfabevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes kft. 2018.05.02-án bruttó 230 ezer forint értékben eladja (áfásan) a tárgyi eszközeit. 2018.05.03-án végelszámolásról dönt a taggyűlés. Kérdésem lenne, hogy a 05.02-án kiállított számlákat melyik időszakban kell az áfabevallásban bevallani? A végelszámolási teendőket mennyire befolyásolja ez? Köszönettel: Szabó Anita

Céges vagyon – magánszemély vagyona Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy áfás egyszemélyes kft. végelszámolással szűnik meg. A cég vagyonfelosztásában az ügyvezető a kft.-nek adott tagi kölcsön összegének megfelelő nettó összegű tárgyi eszközt kap meg, mint magánszemély. Ekkor van-e valamilyen adófizetési kötelezettsége a megszűnő cég ügyvezetőjének? A vagyonfelosztás során a magánszemélyként megkapott ingatlan áfamentesen került 15 évvel ezelőtt a cég tulajdonába, vásárlás útján, ezért úgy gondolom, hogy itt ebben az esetben nem jön szóba a 240 hónapos áfaarányosítás a vagyonfelosztás kapcsán. Jól gondolom? További kérdésem, hogy van a magánszemély tulajdonába kerülő tárgyi eszközök között mezőgazdasági gép, amit annak idején áfásan vásárolt meg a kft. Ezeket a gépeket a magánszemély által 2016-ban alapított családi gazdaság fogja tovább használni, amely áfás tevékenységet végez. A családi gazdaság vezetője a megszűnt cég ügyvezetője. A kérdés az, hogy ebben az esetben van-e a 60 hónapos áfaarányosítás? Hiszen a gépeket áfás tevékenység végzéséhez használják. A családi gazdaság szerződésének módosításával kerülnek be a családi gazdaság használatába. Ez így elegendő? Köszönöm válaszukat.

Adóhatósági cégtörlés Kérdés

Két végelszámolt társaságot a Cégbíróság 2017. 06.20-án törölt, de az adóhatóságnál "v.a"-ként van nyilvántartva. Hol kell eljárni annak érdekében, hogy ez az állapot megfeleljen a Cégbírósági helyzetnek? Köszönettel Takács Gyula

Bt. végelszámolása Kérdés

A bt.-t a tulajdonosok szeretnék megszüntetni, ügyvéd által el is indították a végelszámolást. Most jött egy végzés, mely szerint a társaság "végelszámolás alatt" van, változás időpontja: 2017.12.28, bejegyzés kelte: 2018.03.21, a létesítő okirat kelte: 2017.12.28. Szeretném kérdezni, hogy mi most a pontos tennivalója a könyvelőnek. Először is gondolom 2017.12.27 dátummal be kell adni egy beszámolót, ha igen, akkor ennek mi a határideje, illetve mi a további teendő? A végzésben az is szerepel, hogy a Cégközlönyben való megjelenéstől számított 40 napon belül a követeléseket jelenteni kell, de mikor jelenik meg a Cégközlönyben? Állítólag az ügyvéd azt mondta, hogy a többi a könyvelő feladata, de mire gondolhatott a beszámolón kívül?

Pótbefizetés kontra tagi kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő, Egy bt. jelentős összegű tagikölcsön-állománnyal rendelkezik, melyet hátrasorolt kötelezettségek között tart nyilván. Egyéb kötelezettségei (szállítók, adók) jelenleg nincsenek. Kérdésem az lenne, hogy jogilag és adózási szempontból van-e bármilyen akadálya annak, hogy ha a társasági szerződését úgy módosítja, hogy pótbefizetési kötelezettség legyen előírható, akkor egy taggyűlés által eszközölt pótbefizetés után visszafizesse a tagi kölcsönét, kikerülve ezzel a tagi kölcsön elengedés, elévülés miatt elszámolt bevétel utáni társasági adó és illetékfizetési kötelezettséget? Jól gondoljuk, hogy amennyiben kötelezettséggel nem rendelkezik, de a pótbefizetés kapcsán beszámolójában a lekötött tartalékban szerepel adat, a vállalkozás végelszámolással megszüntethető, és a pótbefizetés kapcsán nem keletkezik adófizetési kötelezettsége sem? Köszönettel:

Vagyoni részesedés kiadása vadásztársaság végelszámolása során II. Kérdés

Nagyon köszönöm a választ. A régi Ptk. szerint alakult egyesületek végelszámolása esetén is a válasz szerint kell eljárni? Az egyesület ügyvédjének az a véleménye, hogy a Ptk. átmeneti rendelkezése szerint a régi szabályok alapján a tagok között – az alapszabályuk szerint – szétosztható a vagyonfelosztási javaslatban szereplő vagyon. Köszönettel: Tóthné Kis Mária

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozó fejlesztési tartalék felhasználása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink