962 találat a(z) végelszámolás cimkére

Végelszámolás, vagyonfelosztás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem végelszámolás lezárása előtt álló kft., aminek A (görög magánszemély 30%), B (ciprusi cég 30%) és C (magyar magánszemély 40%) tulajdonosa van. A cég 500 ezer Ft jegyzett tőkével jött létre, ami később 14 millió forintra lett felemelve eredménytartalékból. C tulajdonos D korábbi tulajdonostól vette meg 30% üzletrészét 2 millió forintért, így lett 10% helyett 40% tulajdonrésze. A cég saját tőkéje 5 millió forint a zárás előtt (jegyzett tőke, eredménytartalék, adózott eredmény egyben). Helyesen gondolom, hogy a vagyonfelosztási javaslat alapján minden tulajdonosra jutó adózandó eredménye a rá eső kezdeti külső forrásból származó jegyzett tőke és a v.f.o. javaslat szerinti érték különbözete lesz, függetlenül attól, hogy C tulajdonos ennél magasabb értéken vásárolt 30% üzletrészt? Jól gondolom, hogy a jegyzett tőkén felüli vagyon osztalék típusú jövedelem lesz, és nem árfolyamnyereség? Ez a görög magánszemélynél fontos, a kettős adóztatást kizáró egyezmény más-más pontja vonatkozik ezekre. Köszönettel.

Csökken a működő cégek száma Magyarországon Cikk

Több mint nyolcezer céggel kevesebb működött Magyarországon 2019 második negyedév végén, mint egy évvel korábban – közölte a Bisnode Magyarország Kft. negyedéves elemzése alapján.

Tőkeemelés eredménytartalékból – végelszámolás esetén elszámolás módja Kérdés

Néhány éve eredménytartalékból történt a törzstőkeemelés. A cég végelszámolás alatt van. Kérdésem: az elkülönitett le nem adózott eredménytartalék zárás esetén kinek a kötelezettsége (cég, vagy a magánszemély) vallja,illetve teljesiti? Mindezek bevallása, hogyan történik? Válaszukat előre is köszönöm: Szakács Zsuzsanna adoszaki54@gmail.com

Végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. saját tőkéje a jegyzett tőke fele alá csökkent a 2018. évben. A beszámolót 2019. 05. 30-án fogadták el. A kérdésem az, hogy egyszerűsített végelszámolással vagy felszámolással szüntethető-e meg a társaság? Válaszát előre is köszönöm!

Végelszámolás zárása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Végelszámolás lezárásával kapcsolatosan lenne pár kérdésem. A vállalkozás vagyona között szerepel egy tehergépjármű, melyre kértünk egy kereskedőtől vételi ajánlatot, ez alapján átértékelésre került a könyvekben (veszteség jellegű elszámolás), és vagyonfelosztás keretében az egyik tulajdonos kapja majd meg. Kérdésem lenne, hogy ilyenkor az átíráshoz, GFB biztosítás lemondásához milyen okiratot kell benyújtani? A gépjárműn kívül bankban van pénz és áfakövetelés van, melyet a zárás keretében vissza fogunk igényelni – a záró beszámolóban még követelésként tartjuk nyilván?!. A saját tőke pedig negatív. A gépjármű GFB biztosítás jövő év elejéig rendezve lett. A végelszámolás bejezésének napja június 30-a lesz. A cég törlésének pontos dátumát nem tudjuk, de azzal a nappal megtörténhet már a vagyonkiadás, s ekkor a kft. bejelenti a biztosítónak, hogy nem ő kötelezett a biztosítási díjat fizetni, így lesz visszajáró összeg. Ezt hogyan könyveljük a zárás során és milyen összeggel számoljunk? A vagyon kiadását hogyan könyveljük, mik a kontírozási tételek, hogy a könyvviteli nyilvántartások ezek után értékadatokat már ne tartalmazzanak? Gépjármű – bank – negatív saját tőke – biztosítási díj követelés és visszaigényelt áfa – ez utóbbi remélhetőleg a bankszámlán fog már szerepelni. Köszönettel:

Nonprofit kft. végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nonprofit kft. végelszámolását szeretnénk befejezni. A kft. tagja egy önkormányzat, a cég pár éve nem működik, ezért döntöttek a végelszámolásról. A kft. költségeit az önkormányzat fedezte, támogatással. A végelszámolás bejezésekor a pénztárban és a bankszámlán több pénz maradt, mint a jegyzett tőke. Más követelése és kötelezettsége nincs. Ilyen esetben, amikor a pénzösszeg több, mint a jegyzett tőke, a befejezésnél kell-e bármit másképp tenni? A nonprofit kft. – úgy tudom – nem fizethet osztalékot, tehát ez a pénzösszeg a jegyzett tőkével együtt visszakerül az önkormányzathoz mint tulajdonoshoz? Várom válaszukat.

Végelszámolás alkalmával felosztott ingatlan adója Kérdés

Egy kft. a végelszámolását tervezi. Iparterületi ingatlanát felosztaná tulajdonosai között vagyonarányosan, a tulajdoni aránynak megfelelően. Az ingatlanok közös tulajdonban maradnának. Keletkezik-e jövedelem ezen felosztásból, ha igen, mi az alapja és milyen kötelezettségek (szja, stb.)keletkeznek a már ingatlan tulajdonosoknak?

Évek óta nem működik a cég, hogyan lehet végelszámolni? Cikk

2016 decemberében alakult egyszemélyes kft. 2018. április 1-jén végelszámolást jelentett be. A kft. a 2016., 2017., 2018. években semmilyen tevékenységet nem folytatott, nem volt bevétele és költsége sem. A könyvelő a mai napig nem készítette el a végelszámolással kapcsolatos iratokat, beszámolókat. (A végelszámoló az ügyvezető, aki egyben a tulajdonosa is a kft.-nek.) Hogyan lehet befejezni a kft. működését? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.

Törölni kell-e a cégkaput, ha megszűnik a vállalkozás? Cikk

Egy betéti társaság egyszerűsített végelszámolással megszűnt, a céget a cégbíróság törölte. Törölni kell az ügyvezetőnél a cégkapu-regisztrációt? Ha igen, akkor annak mi a menete? – kérdezte olvasónk. Nagy Norbert adószakértő válaszolt.

Végelszámolás Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy kitől, milyen szervezetektől kell igazolásokat, egyéb dokumentumokat beszerezni a végelszámoláshoz?

Végelszámolás befejezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016 decemberében alakult egyszemélyes kft. 2018. április 1-jén végelszámolást jelentett be. A kft. a 2016., 2017., 2018. években semmilyen tevékenységet nem folytatott, nem volt bevétele és költsége sem. A könyvelő a mai napig nem készítette el a végelszámolással kapcsolatos iratokat, beszámolókat. (A végelszámoló az ügyvezető, aki egyben a tulajdonosa is a kft.-nek.) Kérdésünk: a kft. működését hogyan lehet befejezni, mit kell tennie? Válaszukat előre is köszönjük.

Tagi kölcsön elengedése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2019.03.01-jétől végelszámolás alá került. Van neki egy nagy összegű fizetendő társasági adója a 2018. évi eredmény alapján. Viszont nincs rá pénzeszköz, így tagi kölcsönt kellene betennie, hogy ki tudja fizetni az adót. A tagi kölcsön elengedése 18 százalékos illetékfizetéssel is járna úgy tudom. Valamint bevételként kell tekinteni, aminek megint társaságiadó-vonzata lenne. Azt szeretném megkérdezni, hogyan lehet megszüntetni így a céget, hogy ne alakuljon ki ördögi kör. Köszönettel: Boruzsné

Végelszámolás alatt meghal a végelszámoló Kérdés

Mi a teendő, ha a végelszámolás alatt meghal a végelszámoló, aki egyben az egyetlen beltag egy bt.-ben? A kültagok a gyerekei. Nem akarják a céget tovább üzemeltetni. Milyen hatállyal kell megszüntetni a céget és kell-e új végelszámoló, vagy automatikusan a kültagok megszüntethetik? Sajnos a kültag gyerekek is öröklés útján kerültek a cégbe, így semmihez sem értenek. Köszönöm válaszukat!

Osztalékkifizetés végelszámoláskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. végelszámolás mellett döntött, de az osztalék kifizetésére csak részben van pénzeszköze. Kérdés, hogy ilyen esetben mi a teendő? Válaszát nagyon megköszönve, tisztelettel.

Kft. üzletrész adózása végelszámoláskor (pontosítás) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábbi kérdésem: Adott egy kft., ami 2007.10. 01-jén alakult át szövetkezetből. Az átalakulás kapcsán a társaság jegyzett tőkéje 10 000 000 forint lett. Átalakuláskor a kft. tagi létszáma 5 fő, a tagok a szövetkezetbe fejenként 150 000 forintot fizettek be vagyoni hozzájárulásként, tőkeként. A végelszámolás befejezésekor 2019. 05. 30-án a felosztható vagyon 9 000 000 forint. Kérdésem, hogy a kft. tagjainak lesz-e adófizetési (szja) kötelezettsége a fejenként 2 000 000 forintos átalakulást követő üzletrészük alapján? Az átalakulás előtti szövetkezet 1988-ban kisszövetkezetkén kezdett, majd 1992-ben a kisszövetkezet átalakult szövetkezetté. 2007-ben a kft.-vé való átalakuláskor a vagyonnevesítéskor a 150 000 forintos szövetkezeti részjegyből 2 000 000 forintos kft.-üzletrész törzstőke lett személyenként. Előre is köszönöm válaszát. Babocsai Ildikó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Forráskód apportként

Pölöskei Pálné

adószakértő

Elengedett kivás osztalék növelő tétel-e?

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink