222 találat a(z) vállalkozás szüneteltetése cimkére
Jogviszony kérdése
Kérdés
Szünetelő katás vállalkozónak megszűnt a munkaviszonya
Kérdés
Így változnak a kata szabályai 2021-től – példa a büntetőadóra
Cikk
Jelentősen átszabja a katásokra vonatkozó szabályokat a Magyarország 2021. évi központi költségvetésének megalapozásáról szóló, T/10856. számon benyújtott törvényjavaslathoz a törvényalkotási bizottság által csütörtökön benyújtott összegző módosító javaslat.
Járulékkedvezmény
Kérdés
Kistermelő jogviszonya
Kérdés
Szja-bevallás: az egyéni vállalkozói tevékenységet szüneteltetők szabályai
Cikk
Az egyéni vállalkozókra vonatkozó május 20-ai adóbevallási határidő közeledtével érdemes áttekinteni azokat a szabályokat is, amelyek a tevékenységüket szüneteltetőkre vonatkoztak a 2019. évben.
Jár-e táppénz?
Kérdés
Ezt kell tudni az egyéni vállalkozói tevékenység szüneteltetéséről
Cikk
Tájékoztatót tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az az egyéni vállalkozói tevékenység szüneteltetésére vonatkozó tudnivalókról, a szünetelés időtartamára érvényes korlátozásokról, külön kitérve a veszélyhelyzet idejére, s az adóbevallással kapcsolatos teendőkről.
Szüneteltetés választásakor a foglalkoztatott munkaviszonyának helyzete
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás, kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó a válsághelyzet miatt üzlethelyisége bezárására kényszerült. Tevékenysége nem tartozik a támogatotti körbe. Egy fő 40 órás munkaviszonnyal rendelkező alkalmazottat foglalkoztat. Ha úgy dönt, hogy szünetelteti a tevékenységét, az alkalmazott munkaviszonya hogyan szüntethető meg jogszerűen, vagy a vállalkozási tevékenység szüneteltetése a munkaviszony automatikus megszűnését eredményezi? Bevétele várhatóan több hónapig nem keletkezik, így a munkavállaló foglalkoztatása a teljes anyagi ellehetetlenülést eredményezné. Várom megtisztelő válaszukat.
Szünetelő egyéni vállalkozó alkalmazottja
Kérdés
Egyéni vállalkozó (háztartásigép-szerelő) a koronavírus miatt szünetelteti a vállalkozását, egy alkalmazottja van; jól gondolom, hogy ki kell léptetni?
Gyeden lévő, katás egyéni vállalkozó
Kérdés
Főállású katás egyéni vállalkozó, aki jelenleg gyedet is kap (férfi, a felesége nem volt ellátásra jogosult, ezért a férj kapja a gyedet) szüneteltetni akarja a vállalkozását. Keletkezik a későbbiekben ebből valamilyen hátránya? Nem esik el a gyedtől vagy más kedvezménytől? Válaszukat előre is köszönöm.
Táppénz szünetelés alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó 2020. február 27-én kórházba került, március 1-jétől vállalkozói tevékenységét sajnos betegségére való tekintettel szüneteltetnie kellett. Egészségügyi szolgáltatási járulék bejelentési kötelezettségének eleget tett. Kérdésem az lenne, hogy táppénzre jogosult-e, valamint a kórházi ellátása így rendezett-e?Köszönettel: Fazekasné
Kata és külföldi biztosítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó Svájcba költözik (magyar állampolgár). Beiratkozik egy nyelvtanfolyamra, ahol kikötés, hogy Svájcban kell biztosított legyen, nem Magyarországon, ezért be kell jelentkeznie a kinti egészségbiztosítás hatálya alá. Bejelentett lakcíme is kint lesz, és a tanfolyam után el is szeretne majd helyezkedni, 4-6 órában. Ilyen esetben a vállalkozásával hogyan kell eljárni? A vállalkozását mindenképpen szüneteltetni kell? Válaszát előre is köszönöm szépen!
Egyéni vállalkozó szünetelés alatti bevétele
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, aki másfél éve szünetelteti a működését, 2020-ban 1 millió forint bevételhez jutott. Ez az összeg egy része annak a vevői követelésnek, amiért a vállalkozó pert indított. Ez a per – 10 év után – a fenti összeg kifizetésével zárult. Hogyan kell elszámolnom a fenti összeget, ha a vállalkozás szünetel? Van-e lehetőség költséget (például végrehajtónak fizetett összeg, illeték) elszámolni ? Köszönöm.
Tárgyi eszköz áfája szünetelés alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2017. januárban vásárolt egy tehergépkocsit, melynek az áfáját levonta. 2018. és 2019. évben szünetelt a vállalkozás, majd mivel nem indította újból, így a törvény erejénél fogva a vállalkozás megszűnt. Kérdéseim a következők: 1. Az áfatörvény 135. §-a alapján a levont áfa 1/5 részét vissza kell-e fizetni? 2. Ugyanakkor a megszűnés miatt pedig a piaci érték után is meg kell fizetni az áfát?