214 találat a(z) vállalkozás szüneteltetése cimkére
Egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetése szüneteltetés után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó szüneteltette a vállalkozását 2015. 02. 20-ától. Most megszüntette a vállalkozását a szüneteltetés alatt. A szüneteltetéskor minden soron kívüli bevallás beadásra került. A megszűnéskor milyen bevallásokat, milyen időszakról kell beadni, hiszen egy napot sem működött?
Katás egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2016. 04. 01-től katás lesz. Április hónapban megszűnt a munkája, és szüneteltetni szeretné a vállalkozást. Mint katás vállalkozó megteheti ezt? Hol kell bejelenteni: webes ügysegéden keresztül, vagy a NAV-nak, illetve mindkét helyre? Április hónapra be lehet-e jelenteni a szüneteltetést, vagy csak májustól? Megteheti-e azt, hogy ha lesz munkája, újból visszamegy katás egyéni vállalkozónak? Egy évben ezt hányszor teheti meg? Milyen be-, illetve kijelentési határidők vannak? Köszönettel: Fidler Gáborné
5 éven túli szüneteltetés Kérdés
Tisztelt Szakértő Egyéni vállakozó 2010-től szüneteltette a vállakozói tevékenységét. Öt éven belül nem szüntette meg, és nem kezdte újra. A NAV törölte az adószámát az 5 év letelte után. Milyen jogkövetkezményekkel kell számolnia, illetve pótolhatja-e a be nem adott záró bevallásokat? Segítségét előre is köszönöm.
Kata szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó (katás), ha szüneteltetni szeretné a vállalkozását április hónapra, elég csak a KEKKH honlapján a webes ügysegéden keresztül bejelenteni, vagy a NAV-hoz is el kell küldeni valamilyen nyomtatványt? Néztem a T101E jelű nyomtatványt, de nem vagyok benne biztos, hogy be kell-e nyújtani szüneteltetés esetén, és, ha igen, hogyan kell kitölteni? A NAV információs oldalain erre való utalást nem találtam, ott kizárólag csak a webes ügysegéd felületén történő bejelentésről tesznek említést.
Katás egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Katás egyéni vállalkozó szünetelteti a tevékenységét 2016. január1-jétől. Februárban kórházba került, és műtétre is sor került. Ilyen esetben kaphat-e táppénzt?
Szüneteltető egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szüneteltető egyéni vállalkozónak kell-e maga után fizetni a 7050 forintos járulékot abban az esetben, ha máshol nem biztosított? Köszönöm!
Alanyi mentes egyéni vállalkozó szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes adóalany az év második felében bejelenti a tevékenységének szüneteltetését. Kérdésem, hogy ez esetben az általános forgalmi adó tekintetében az alanyi mentesség határát le kell-e csökkenteni a tevékenység végzésének napjaival arányosan? Köszönettel várom mielőbbi válaszát!
Közjegyzői jog átadásának elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik közjegyző, aki egyéni vállalkozás formájában végezte a tevékenységét, gyermeknevelés miatt jelenleg szünetelteti a tevékenységét. Helyette egy új közjegyzőt neveztek ki, aki szintén egyéni vállalkozás formájában végzi a tevékenységét. A gyeden lévő közjegyző havonta joghasználati díjat számláz a helyette kinevezett közjegyzőnek az általa elért bevétel meghatározott százalékában (a közjegyzői kamara hozzájárulásával). Kérdésem: 1. Miként adózik a tevékenységét szüneteltető, gyeden lévő közjegyző az általa kiállított joghasználati díj után (magánszemélyként vagy vállalkozóként)? 2. Minek minősül a helyettesítő közjegyzőnél az általa befogadott joghasználati díjról szóló számla? Árbevétel-csökkentő tétel vagy igénybe vett szolgáltatás?
Egyéni vállalkozás áfája, szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozás bejövő átutalásos számlájának áfáját mikor lehet levonásba helyezni, illetve kimenő átutalásos számla esetében mikor keletkezik az adófizetési kötelezettség? Továbbá kérdezném, ha szünetel az egyéni vállalkozás, és a szüneteltetés kezdő napján vannak olyan bejövő és kimenő számlák is, amelyek még nem kerültek kiegyenlítésre, abban az esetben záró bevallásokat kell benyújtani. A ki nem egyenlített tételeket hogyan kell kezelni áfa tekintetében? A válaszuk nagyon sürgős lenne! Köszönettel.
Egyéni vállalkozás szüneteltetése, megszűnése – tárgyi eszközök Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alanyi adómentes egyéni vállalkozó 2011. óta szünetelteti a tevékenységét. Mivel nem kezdte újra, ezért 2016 márciusában lejár az 5 év . A kérdésünk az, hogy ebben az esetben automatikusan megszűnik a vállalkozás, szükséges-e bármilyen bevallást tenni soron kívül? 2011. évben szüneteltetés előtt rendelkezett tárgyi eszközökkel, melyek azóta a tevékenység használatához elavultak. A követő évben a 2016. évi tárgyi eszközök értékesítését melyik sorban kell bevallani? Amennyiben nem sikerül értékesíteni az eszközöket, selejtezésre kerülnek, akkor melyik sorban kell azt feltüntetni? Milyen adóvonzata van? Értékesítés áfát nem érint, jól értjük? Válaszát köszönjük.
Katabevallás szüneteltetés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2015. 01. 01-től 07. 30-ig volt katás, majd 07. 31-től 09. 07-ig szüneteltette a vállalkozását, majd megint katás lett 09. 08-12. 31-ig. Az egyik bevallásban 01. 01-től 07. 30. vagy 7.31. lenne a dátum? A második bevallásban kiírja a 09. 08-ai dátumra, hogy csak kezdő vállalkozó lehet, a 09. 01-et meg elfogadja. Melyik dátumok lennének a jók? Tisztelettel: Szécsényi Tamás
Katás egyéni vállalkozó szünetelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó – főállású és nem főállású – év közben hány alkalommal szüneteltetheti a tevékenységét? Hová, milyen módon kell bejelentéseit megtenni erről? Köszönöm válaszát.
Őstermelő járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély 2015-ben kiváltotta az őstermelői igazolványát. Járulékait a minimálbér szerint fizette, mivel előző évben nem volt semmi munkaviszonya, bevétele. 2015. szeptember hónapban felfüggesztette az őstermelői tevékenységét, majd december hónapban szintén kiváltotta az őstermelői igazolványát. December hónapban fizeti a minimálbér után a járulékát. Kérdésem a 2016. év járulékfizetésére vonatkozna. 2015. év árbevétele 320 000 forint volt. Ez lesz a járulékfizetés alapja és ez után fizeti a továbbiakban a járulékait? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Krisztina
Öregségi nyugdíjba vonulás korhatár előtti ellátásból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg korhatár előtti ellátásban részesülök. 2016. január hónapban öregségi nyugdíjba kell vonulni, mert elértem az öregségi nyugdíjkorhatárt. Jelenleg katás egyéni vállalkozóként dolgozom, és legalább három – nyugdíjba beszámítható – évet szereztem. Úgy számolgattam, hogy valószínű magasabb lenne a nyugdíjam, ha újraszámolnák. Mivel az újraszámolás nem automatikus, ezért kérem, hogy tájékoztassanak a teendőkről. Az ügyfélszolgálaton ugyanis számomra ellentmondó információkat adtak. Meg kell szüntetni, illetve elég csak felfüggeszteni az egyéni vállalkozói tevékenységet, vagy nem? Ha igen, akkor ez hogyan érintené a katát, ha csak például 2 napra függesztem fel? Mikor kell benyújtani az újraszámítási kérelmet? Elég az öregségi nyugdíj megállapítását követően, vagy előtte kell? 2016. januárban lejár az ideiglenes özvegyi nyugdíjam. Meg kell-e igényelnem az öregségi nyugdíjazás miatt a végleges özvegyi nyugdíjat, vagy azt automatikusan meg fogom kapni? (Január 25-én szűnik meg, és 29-én töltöm be az öregségi nyugdíjkorhatárt.) Köszönettel: Szné
Katás egyéni vállalkozó tevékenysége szüneteltetés alatt Kérdés
Tisztelt Szakértők! Ismerősöm fordult hozzám a következő kérdéssel: ő katás egyéni vállalkozó – munkaviszony mellett –, és jelenleg szünetelteti a tevékenységét, de novemberben elvégzett egy munkát, amit 2016 januárjában fognak kifizetni a részére. Azt kérdezte, hogy, ha visszalép a katába, kiállíthatja-e a számláját katásan? Az én véleményem az, hogy miután a szüneteltetés alatt végezte a tevékenységet, nem a kata hatálya alatt, csak önálló tevékenységként jöhet számításba a januári jövedelem. Erre viszont be kellene jelentkeznie a NAV-hoz, hogy számlát tudjon kiállítani. Kérdés, hogy a kata hatálya alatt vásárolt számlatömbjét használhatja-e, vagy újat kell vennie az önálló tevékenységhez? Az önálló tevékenységével szemben költségelszámolással élhet vagy 10 százalékos költségátalánnyal? Ez a jövedelem ez esetben összevonandónak minősül 2016-ban, és 15 százalékos szja-val, illetve 27 százalékos ehóval fog adózni. Kérdésem, hogy jól gondolom-e ezeket? Köszönettel: Kerékjártóné