723 találat a(z) többes jogviszony cimkére

100 százalékos rokkant munkavállalása Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Az egyik kft. pár órára (nem éri el a 36 órát) bejelentett dolgozója 100 százalékban rokkant, ezzel párhuzamosan egy katás bt. egyedüli beltagja. Kérdésem: a bt.-nek milyen, és mennyi járulékot kel utána fizetni? Üdvözlettel: Horváth Klára

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Feleségemnek heti 36 órát meghaladó munkaviszonya van (alkalmazott) egy intézménynél. Egy kft. alapítását tervezzük, amelyben jómagam és a feleségem lennénk tagok, illetve a feleségem látná el az ügyvezetői feladatokat. Meg kell-e fizetni a minimumjárulékot az ügyvezetése után, vagy ez már többes jogviszony, illetve ha nem kap dijazást, akkor keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége? Előre is köszönöm.

Ügyvezető járulékai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély két kft.-ben is választott ügyvezető. Nem tag egyikben sem! Az 1. számú cégben munkaviszonyként látja el ezt a feladatot, munkabérért. A 2. számú cégtől semmilyen juttatást nem kap (ingyen látja el a feladatot). A két cég egyébként kapcsolt vállalkozás, közös az anyavállalatuk. Kérdésem, hogy a 2. számú cégnek így milyen a jogviszonya az ügyvezetővel? Keletkezik-e bármilyen járulékfizetési kötelezettség? Van-e bármilyen szerződéskötési kötelezettség (az alapítói okiraton kívül), illetve bejelentési kötelezettség? Köszönettel: Biró Katalin

Egyéni cég Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni, hogy egyéni cég alapítója, ha van máshol bejelentett 8 órás jogviszonya, akkor 4 órás munkaviszonyt létesíthet-e saját egyéni cégében? Előre is köszönöm!

Társas vállalkozó többes jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A többes jogviszonyban lévő társas vállalkozók esetén – és általában – hogyan értelmezendő a Ptk. 3:115. §-a (Összeférhetetlenség). Válaszát előre is köszönöm!

Munkaviszony két uniós államban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi székhelyű kft. alkalmazottja érdekközpontja Angliába kerül át, ahol munkaviszonnyal rendelkezik, tehát biztosított. Ugyanakkor a magyarországi munkaviszonya is megmarad, mert interneten keresztül el tudja végezni a munkaszerződésében szereplő feladatokat. Kérdésem az, hogy a magyarországi munkabére után mentesül-e a társaság az adó- és járulékfizetési kötelezettség alól? Elegendő csak az szja levonása a kifizető által? Köszönöm válaszát!

Többes jogviszony Kérdés

Egy kft. ügyvezetője máshol is dolgozik napi 4 órában. Személyesen is közreműködik a társaság tevékenységében ezt társas vállalkozóként végzi. Az ügyvezetést munkaviszonyban. Ha az ügyvezetésre 4 órás munkaviszonyt kötöttek, akkor ez összeadódik az egyéni vállalkozónál végzett munkaidejével és ezzel meg lenne a 36 órás munkaviszony, így társas vállalkozóként nem fizet járulékot. Jól értelmeztük a törvényt?

Külföldön munkaviszonyban lévő társas vállalkozó járuléka Kérdés

Már nagyon sokat segítettek. Most a következőkben kérem a segítségüket. Egy társas vállalkozás (kft.) tagja az ügyvezetést is ellátja. Az ügyvezető külföldön heti 40 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Mivel nem Magyarországon, hanem külföldön áll munkaviszonyban, ezért kell-e járulékot fizetnie? Vagy az mindegy, hogy hol van a 36 órát meghaladó munkaviszonya? Gyors válaszukat köszönöm.

Több ügyvezetés - több járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olvastam cikkét az ügyvezetés és többes jogviszony kapcsán. Magam elé vettem a NAV-füzetet is. Ha őszinte akarok lenni, minél többet foglalkozom a kérdéssel, annál inkább elbizonytalanodok, annyira agyon bonyolította a jogszabályalkotó a szabályokat, úgy, hogy ráadásul a példák nem is teljes körűen, sőt, le sem fedik a lehetőségeket. Én ráadásul néha még összefüggést sem találok közöttük. Segítsen kérem. Ügyvezető vagyok alkalmazottként 8 órában egy vállalkozásban, amely nem a sajátom. Emellett van egy cégem, amelyben tulajdonos, ügyvezető, és személyesen közreműködő is vagyok. Jól értelmezem, hogy a saját vállalkozásomban csak a ténylegesen kifizetett jövedelem után kellene, hogy adózzak? Tehát, ha nincs tényleges kivett jövedelmem, sem megbízásból, sem munkaviszonyból, de még osztalékból sem, akkor nem keletkezik járulékfizetési kötelezettségem, sem a személyes közreműködés, sem az ügyvezetés miatt? Jól gondolom? Hogy lehet a NAV-füzetet valami értelmes formátummá alakítani? Nincs esetleg javaslata?

Ügyvezető több lovon – így úszható meg a járulék többszöröződése Cikk

Gyakori, hogy az ügyvezetők e tevékenységüket és más feladataikat különböző jogviszonyban látják el, emiatt a szükségesnél nagyobb lesz a járulékfizetési kötelezettségük. Összefoglaltuk, hogyan előzhető meg a terhek többszöröződése.

Többes jogviszonyú vállalkozó Kérdés

T.Szakértők! Kérdésem a következő: az egyén rendelkezik 36 órás munkaviszonnyal és mellette egyszemélyes kft. tagja is jelenleg. Lehet-e ezekkel párhuzamosan katás egyéni vállalkozó is (25 000 Ft katafizetés mellett)?

Katások többes jogviszonyban: így lenne tízezrekkel kisebb a havi teher Cikk

Az utóbbi időben sokan kérdezték, miként kell megfizetni a járulékokat, ha a kisadózó vállalkozásukkal egy időben egy kft.-ben is tagsági jogviszonyban állnak? Számításainkból kiderül, a hatályos rendelkezéseknél jóval kedvezőbb helyzetbe is kerülhetnének az érintett vállalkozók, ha máshogy oszlanának meg a közterhek a két jogviszony között.

Ügyvezető munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft.-nek két tulajdonosa van, 50-50 százalékos tulajdonrésszel. Az egyik tulajdonos az ügyvezető, csak ő végez munkát (a másik magánszemély csak tulajdonos). Eddig az ügyvezető tagi jogviszonyban, 30-as kóddal volt bejelentve, jövedelme 230 eFt bruttó. Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban, juttatás nélkül végezte. Május 1-jétől a tagi jogviszony jövedelmét le akarja csökkenteni 100eFt-ra. Az ügyvezetést pedig munkaviszonyban végezné, bruttó 130eFt-ért. Megteheti? Vagy másik megoldásként: tagi jogviszonyban marad bruttó 100eFt-ért, ügyvezetést megbízási jogviszonyban végzi nulla forintért, és a kft. alkalmazza munkaviszonyban 130eFt-ért. Mindkét megoldás járható? Köszönöm. Tisztelettel: P.Mária

Ügyvezetés Kérdés

Részvénytársaság nyugdíjas vezérigazgatója heti 40 órás munkaviszonyban megfizeti az szja-t (16 %), a nyugdíjbiztosítási járulékot (10 %) és az egészségbiztosítási járulékot (4 %). A társaság kiva szerint adózik. A nyugdíjas vezérigazgató másik két kft.-ben ügyvezetői feladatokat lát el megbízási szerződéssel. A megbízási díj összege nem éri el egyik kft.-ben sem a minimálbér 30 százalékát. Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli a két kft.-t és az ügyvezetőt?

Két cégben egyazon tulajdonos jövedelem-elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Adott egy magánszemély, akinek két egyszemélyes kft.-je van. Egy áfakörös és egy evás. Eddig mindkét cégben folyt külön-külön tevékenység. Adómegtakarítás miatt a minimum járulékokat az áfás cégben számoltuk el. Most az áfás cég tevékenysége megszűnik átmenetileg. Csak az evás cégben lesz bevétel. A minimum járulékalapot továbbra is elszámolhatjuk a bevétellel nem rendelkező áfás cégben? Vagy át kell tenni abba a cégbe, ahol a magánszemély tevékenységet is végez? Máshogy megfogalmazva: a minimum járulék megfizetésének helye többes jogviszony esetén összefüggésben kell-e álljon azzal, hogy a személy hol végez több munkát?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lovak,csikók nyilvántartásba vétele

Pölöskei Pálné

adószakértő

Könyvvizsgálati díj könyvelése

Pölöskei Pálné

adószakértő

Társasági adó önellenőrzése

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink