348 találat a(z) szochokedvezmény cimkére
25 év alatti pályakezdő, nincs korábbi munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! 25 év alatti pályakezdő esetén, akinek még nem volt semmilyen munkaviszonya, milyen munkáltatói kedvezményt lehet érvényesíteni? Szükséges-e ebben az esetben bármilyen igazolást beszerezni? Visszamenőleg érvényesíthető a kedvezmény? Válaszát előre is köszönöm!
Bt.-beltag gyesről visszatér – szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy bt.-beltag, aki tagi jogviszonyból ment el szülni, április végén jár le a gyese. Kérdés, hogy a szochokedvezményt ő is igénybe veheti, vagy ez csak munkaviszony keretében foglalkoztatottaknak jár? Ha csak munkaviszonyra jár, akkor amennyiben módosítja a társasági szerződést, hogy munkaviszonyban is állhasson és munkaviszonyra vált a foglalkoztatása, ebben az esetben igénybe veheti a kedvezményt? Számít ilyenkor hogy mikortól áll munkaviszonyban, a gyes lejárata előtt vagy után? Válaszát előre is köszönöm.
Táppénz, szochokedvezmény, közgyógyellátás: új szabályok Cikk
Több ponton módosultak a különféle társadalombiztosítási ellátásokra való jogosultság igazolására vonatkozó rendelkezések, és átalakult a családtámogatások igazgatási rendje is – derül ki a Magyar Közlöny 37. számában megjelent törvénymódosításokból. Cikkünkben az április 1-jétől alkalmazandó változásokat ismertetjük.
Ötvenöt év feletti – adókedvezmény Kérdés
Ötvenöt év feletti munkavállalónkra 2014. 01. 01-től adókedvezményt vettünk igénybe munkaviszonya megszűnéséig, 2015. 01. 31-ig. 2015. 03. 01-én újra munkaviszonyt létesített cégünknél. Kérdésem: 2015. 03. 01-től az adókedvezmény kétéves időtartama újraindul? Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel: Lipcseiné
Fiatalok foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Korábbi cikkükkel kapcsolatban lenne kérdésem: http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Fiatalok_foglalkoztatasa_utani_kedvezmeny_i_ZUL3BT?FullComment=true#comments A fenti cikkel kapcsolatban érdeklődnék. Cégünk nem érvényesítette korábban a fenti kedvezményt. Utólag kikérheti az igazolást dolgozói után, és érvényesítheti az alapján is a kedvezményt? Például 2014. évben keletkezett munkaviszony után 2015-től? Az igazolásban már több mint 360 nap munkaviszonyt igazolnak vissza ugyanannál a cégnél (1. munkahely pályakezdőnél). Köszönöm válaszukat előre is! Üdvözlettel: Zsuzsa
Egyéni vállalkozó szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként megfelelek a feltételeknek, mely szerint szochokedvezményre lennék jogosult. Ugyanakkor úgy tájékoztattak, hogy ez a kedvezmény csak abban az esetben vehető igénybe, ha az egyéni vállalkozó a jövedelmét a vállalkozásból kiveszi, és nem csak a járulékot fizeti. Mi a helyes ebben az esetben?
Nők 40+ Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a Nők 40+ program keretében tudnék munkát találni, mi a teendőm, hogy a munkaadó érvényesíteni tudja a 8 hónap kedvezményt? Ki igényli ezt, én vagy a munkáltató? Szeretném tudni, hogy mi az eljárás menete. Köszönettel: Anna
Járulékkedvezménnyel kapcsolatos jogszabály Kérdés
Az egyszemélyes kft. tulajdonosa betöltötte az 55. életévét, alkalmazottként látja el az ügyvezetői teendőket, más munkaviszonya nincs. Kérésem: a jogszabály pontos megnevezése, amely a foglalkoztató számára a fenti esetben lehetővé teszi a 14,5 százalékos kedvezményt a szociális hozzájárulásból.
Társas vállalkozás – nyugdíjas tagok személyes közreműködése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek 4 magánszemély tagja van, akik mindannyian saját jogú nyugdíjasok, a rájuk irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötték. Az ügyvezető kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozóként végzi a tevékenységét, minden hónapban rendszeres jövedelemkivéttel rendelkezik. Kérdésem: a társaság többi tagja is közreműködhet-e kiegészítő tevékenységet végző társas vállalkozóként a társaság tevékenységében? Ha igen, milyen járulékfizetés terheli a tagokat és a kifizetőt? Valamint, ha a nyugdíjas tagok munkaviszonyt létesítenek a társasággal, akkor igénybe vehetik-e az 55 év felettiek szociálishozzájárulásiadó-kedvezményét, és milyen járulékfizetési kötelezettség terheli a munkavállalót és a társaságot a kifizetett jövedelmek után?
Járulékot spórolhatnak a kft.-tulajdonosok: mit mond a bíróság? Cikk
Lehet-e alkalmazott az egyszemélyes kft. tulajdonosa a saját társaságában? Igénybe veheti-e az 55 év felettiek után járó szochokedvezményt? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
25 év alatti szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 25 év alatti munkavállalókhoz kapcsolódó szocho-kedvezmény érvényesíthető abban az esetben, ha a munkavállalónak nincs 180 napi biztosítási jogviszonya, de nem hoz róla igazolást? A 14,5 százalékos kedvezményre gondolok [462/B § (3)]? Én azt mondanám, hogy két verzió van. Vagy nincs 180 nap biztosítás, és hoz igazolást [462/B § (2)], akkor lehet a kedvezőbbet, vagy van 180 napi biztosítás, nem kell igazolás [462/B.§ (3)], és a 14,5 százalékos kedvezményt lehet érvényesíteni. Az egyértelmű, hogy az igazolás hiányában a 27 százalékos kedvezmény nem érvényesíthető. De számomra nem egyértelmű, illetve nem olvasható ki egyértelműen a törvényből, hogy a 14,5 százalék viszont érvényesíthető. A törvény 462/B § (3) bekezdése a (2) bekezdésben foglaltak nem teljesülése esetén említi a 14,5 százalékot. Ott azonban csak az van, hogy ha legfeljebb 180 napja van, és nem ott hivatkozik a szükséges igazolásra. Vagyis a nem teljesülés a legfeljebb 180 napra vonatkozik szigorúan véve, és nem az igazolásra. Emiatt dilemmázok azon, hogy lehet-e érvényesíteni 14,5 százalékot, ha nincs 180 napja?! Mielőbbi segítő válaszukat előre is köszönöm.
Három gyermek utáni szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az anya 2014. 01. 24-ig gyeden volt, majd visszament dolgozni. Az apa 2014. 01. 01-től munkaviszonyos, majd 2014. 01. 25-től gyest igényelt a munkaviszonya mellett. Három gyermekük van. Mindkét szülő után jogosult-e igénybevenni a három gyermek után 5 éven keresztül igénybe vehető szochokedvezményt a munkáltató, tekintve, hogy mindkét szülő jogosult családi pótlékra? Ez esetben mindkét szülőnek kérni kell a MÁK-tól igazolást?
Gyesről visszatérők szochokedvezménye Kérdés
Gyes lejárta utáni nap kettő munkáltatónál egy időben, heti 20-20 órában kezd dolgozni egy munkavállaló. Mindkét munkáltató érvényesítheti a szochokedvezményt 3 évig? Milyen előírásra kell ügyelni?
Szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény Kérdés
Németországban tartós kiküldetésben levő dolgozók után Magyarországon a minimálbér után fizetünk járulékokat. Jövedelemadót Németországban fizetnek a munkavállalók. A 25 év alatti, illetve a 55 év feletti, valamint a szakképzetlen munkaerő szochokedvezménye figyelembe vehető-e? Az építőipari tevékenység magyar székhelyű kft. német telephelyén történik. Köszönöm.
Kiva – foglalkoztatotti kedvezmény elszámolása Kérdés
Az 55 év feletti munkavállaló legfeljebb 50 ezer forint kedvezményét a gyakorlatban hogyan kell érteni? Ha a munkavállaló teljes munkaidős, de volt betegszabadságon, táppénzen is, minden hónapban arányosan kell számolni a kedvezmény mértékét? Ha igen, akkor a ledolgozott napokra, vagy a betegszabadság idejére is jár a kedvezmény?