366 találat a(z) szochokedvezmény cimkére
Szochokedvezmény gyet és három gyerek után
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik munkavállalónk 2013. 06. 24-én lépett be hozzánk gyet folyósítása mellett, napi 6 órában. A gyet folyósításáról igazolásunk van. A gyet 2014. 09. 09. napig járt. Munkavállalónk után érvényesítettük a 2+1 éves szochokedvezményt 2016. 06. hóig. 2016. 07. hótól élhetek-e erre a munkavállalóra tekintettel a 3+2 évi háromgyermekes kedvezménnyel a további 2 évre? A hivatalos szervektől van igazolása, hogy három gyermekre tekintettel a férje kapja a családi pótlékot. Problémát jelent-e, hogy nem az ő nevére van kiállítva az igazolás, házasságban, közösen nevelik a gyerekeket, mindhárom még kiskorú. Ha az igazolás rendben van, akkor igénybe lehet-e venni a további időszakra a 14,5 százalékos szochokedvezményt, és pontosan milyen időtartamra? Válaszukat előre is köszönöm.
Szochokedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyed folyósítása alatt visszamegy dolgozni a munkavállaló. A kedvezmény igénybevételéhez az igazolást a tb-kifizetőhely kiállítja. A gyes igényléséről, folyósításáról kell újabb igazolást kérni, hogy a munkáltató a kedvezményt maximálisan, kettó plusz egy évig ki tudja használni?
Rehabilitációs hozzájárulásnál igénybe vehető kedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen adatok alapján veheti igénybe a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt a munkáltató? Cégünk 3 fő megváltozott munkaképességű dolgozót kíván felvenni. Határozattal, szakvéleménnyel érkeznek a dolgozók, amelyekben többek között az szerepel, hogy a "részkárosodás mértéke EK:40 %, jelen állapota alapján felülvizsgálatot nem igényel" stb. Ha jól értelmezem, nála az egészségi állapot 60 %-os? "Komplex" minősítést nem látok a szakvéleményben.. Megváltozott munkaképességű személynek az minősül – akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű, – aki legalább 40 százalékos egészségkárosodással rendelkezik, az erről szóló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás időbeli hatálya alatt, – akinek a munkaképesség-csökkenése 50-100 százalékos mértékű, az erről szóló szakvélemény időbeli hatálya alatt, vagy – aki fogyatékossági támogatásban vagy vakok személyi járadékában részesül. Kérem, segítsen eligazodni, hogy a fentiek alapján milyen iratot kell kérnie a munkáltatónak, és abban minek kell szerepelnie, hogy a kedvezményt szabályosan igénybe tudja venni? Köszönöm előre is, tisztelettel: Reményi Gyné
Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatás, szociális adókedvezmény mértéke
Kérdés
Egy dolgozónkat kétórás munkaviszonyban foglalkoztatjuk, 2014-ben kibocsátott rehabilitációs kártyával rendelkezik, ellátást nem kap. Kérdéseink: 1. A törvényben olvasottak alapján, a kártyát a munkáltatónak leadni köteles, és annak lejártáról a kibocsátó intézet értesíti a munkáltatót. Ezzel kapcsolatban a foglalkoztatás megkezdéséről bejelentési kötelezettsége van-e a munkáltatónak a 1041-es nyomtatvány kivételével? 2. Jól értelmezzük, hogy a kedvezmény mértéke a részmunkaidő mértékével arányosítva értendő?
Szochokedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy, ha egy kismamának van egy munkahelye, és most létesített egy másikat is mellé, napi 4 órában, akkor a gyesről visszatérők szochokedvezményét mindkét cégnél figyelembe lehet venni? Válaszát előre is köszönöm!
Bt. 55 év feletti beltagja igénybe veheti-e a szochokedvezményt? II.
Kérdés
További kérdésem lenne a bt.-beltag szochokedvezményére vonatkozóan: bt.-beltag mely esetben lehet munkaviszonyos? Máshol is dolgozik alkalmazottként.
55 év feletti szochokedvezmény
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Kérdésünk lenne azzal kapcsolatban, hogy a már alkalmazásban lévő (10-20 éve) 55 év feletti munkavállalónk után is jár-e cégünknek a járulékkedvezmény (szocho), vagy csak új belépőre vonatkozik a jogszabály? Várjuk mielőbbi válaszukat. Köszönettel.
9-es FEOR szochokedvezmény tört hónapra
Kérdés
Tisztelt Adózóna! A 2011. évi CLVI. törvény IX. fejezet 461. § (3) bekezdéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Azt írja a törvény, hogy "ha a kifizető a foglalkoztatottat az adómegállapítási időszak egy részében nem vagy nem kizárólag szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztatta, a munkaviszony alapján ezen adómegállapítási időszakra vonatkozóan részkedvezményt nem érvényesíthet". Jól értelmezem, ez azt jelenti, hogy ha hó közben belép vagy kilép egy 9-es FEOR szerint besorolt munkavállaló, akkor arra a hónapra nem veheti igénybe a munkáltató a szochokedvezményt? Válaszukat előre is köszönöm!
Szochokedvezmény Start Bónusz után
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy az alábbi esetben lehetett-e szochokedvezményt igénybe venni? Dolgozó 2012. 04. 12. óta gyesben részesül második gyermeke után (jelenleg is). Elhelyezkedett 2012. 05. 14-én 4 órás munkaviszonyban Start Bónusz kártyával (érvényessége 2013. 05. 10-ig tartott). Ezt követően megillette volna a munkáltatót 2013. 05. 11-től a szochokedvezmény 3 évig? Szíves válaszát előre is köszönöm!
Szochokedvezmény: ezt is tudni kell gyesről visszatérőknek, doktoroknak
Cikk
Gyes alatt foglalkoztatott munkavállaló után is jár-e az első két évben a 27 százalékos, a harmadik évben pedig a 14,5 százalékos szochokedvezmény? Tudományos doktori fokozattal rendelkező orvos vállalkozó élhet-e a kutatók foglalkoztatása esetén járó szociálishozzájárulásiadó-kedvezménnyel? – kérdezték olvasóink. dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Gyes alatti munkavégzés szochokedvezménye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A gyes alatt foglalkoztatott munkavállaló után is jár-e az első két évben a 27 százalékos, a harmadik évben pedig a 14,5 százalékos szocho kedvezmény. Ugyanis én a törvényből azt olvasom ki, hogy az ellátás folyósításának a megszűnését követő hónaptól. A kérdésem az, hogy meg kell-e szüntetni a gyest, és csak akkor állhat munkába, és csak akkor jár a kedvezmény, vagy maradhat gyesen, és akkor is igénybe vehető 3 évig a kedvezmény? Lehet-e a foglalkoztatott részmunkaidős? Például 2 vagy 4 órás? Köszönettel: Buriánné
Kutatók foglalkoztatása után járó adókedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy általam könyvelt orvos Phd tudományos doktori fokozattal rendelkezik. Számomra ez csak most derült ki. Kérdésem, hogy a kutatók foglalkoztatása után járó szociális hozzájárulási adó kedvezményt visszamenőleg meddig lehet önrevízióval visszaigényelni, ha lehet egyáltalán. Gondolom ez a kedvezmény abban az esetben is jár, ha önfoglalkoztatásról van szó egy kft.-ben.
Szakképzetlenek adókedvezménye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne, a munkavállaló felsőfokú képzettséggel rendelkezik, de a munkavállalás szempontjából takarító, "szakképzettséget nem igénylő munkakörben" foglalkoztatják. Ilyen esetben érvényesíthető szochokedvezmény? Válaszát köszönöm.
Szochokedvezmény vezető tisztségviselőnél
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja az ügyvezetést a társasági szerződésben foglaltak alapján munkaviszonyban látja el. Emellett a társaság tevékenységében, mint fogorvos is közreműködik személyesen. Megoldható-e az, hogy egy munkaszerződéssel rendelkezzen, amiben mindkét tevékenység szerepel, és a heti munkaidő 40 óra legyen? Amennyiben ez nem megoldható, akkor arra van-e lehetőség, hogy mind az ügyvezetői, mind a fogorvosi tevékenységet külön-külön megírt munkaszerződés alapján munkaviszonyban lássa el. Ha ez sem megoldható, akkor az ügyvezetést munkaviszonyban látja el, emellett társas tagként végzi a fogorvosi tevékenységet. Ez utóbbi esetben hogyan alakul a járulékfizetés? Ez a magánszemély 55 év feletti. Van-e arra lehetőség, hogy a kft. érvényesítse utána a 14,5 százalék kedvezményt a szociális hozzájárulási adóból? Előre is köszönöm a válaszát!
Szochokedvezmény háromgyermekes esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szociális hozzájárulási adó kedvezménnyel kapcsolatban szeretnénk kérdezni. Munkavállalónk gyes időszaka alatt kezdett társaságunknál dolgozni (2014. 03. 17-én). Gyes időszaka: 2014. 02. 08.-2015. 02. 08. Három gyermeke van (kettő nagy, a középső után 2015. 08. 31-éig kapott családi pótlékot, mert betöltötte a 20. életévét, a legnagyobb felsőoktatásban tanul, tehát létszámba beszámító. Három gyermekre tekintettel kap családi pótlékot, a munkaviszonya alatt 2014. 03. 17.-2015. 08. 31-éig háromgyerekesként két gyermekre kapta a családi pótlékot, 2015. 09. 01-től háromgyermekesként, de egy gyermekre kapja a családi pótlékot. Kérdésünk: szochokedvezmény szempontjából nála 2+1 év az időtartam, vagy háromgyermekesnek minősíthető, és így 3+2 év szochokedvezményt vehet a társaság figyelembe? Munkaviszonya: 2014.03.17-től 2014.05.31-ig 4 órásként, 2014.06.01-től 2014.10.31-ig 6 órásként, 2014.11.01-től 8 órásként. Az államkincstártól igazolással rendelkezünk, hogy gyedben részesült, akkor kértünk a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményhez igazolást. Mivel a 2 év hamarosan letelik, 2014. 03.17-től 2016. 03. 17-ig, ezért fontos tudni, hogy 2+1 év vagy a 3+2 év az irányadó a szochokedvezmény szempontjából! Segítségét előre is köszönjük! Tisztelettel:Molnárné