348 találat a(z) szochokedvezmény cimkére
Tartósan álláskereső kedvezménye következő munkáltató esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy új dolgozó hozott hatósági bizonyítványt a tartós álláskeresési kedvezményhez. Ennek alapján már két másik munkáltató összesen 1 évig igénybe vett kedvezményt utána. Véleményem szerint a jelenlegi munkáltató már nem jogosult kedvezményre, mert a belépését megelőzően már nem volt 275 nap alatt 183 napig álláskereső. A dolgozó szerint 3 évig jár utána szociális hozzájárulási adó kedvezmény. Szerintem ez csak akkor lenne igaz, ha még a foglalkoztatását megkezdő első munkahelyén dolgozna. Kérem szíves válaszát.
Szociális hozzájárulási adó kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 25 év alatti, legfeljebb 180 nap munkaviszonnyal rendelkező munkavállalók részére kiadott NAV-igazolás kedvezményét fel lehet használni egy másik munkáltatónál is, miután az előző munkáltatónál (ahova a bejelentése előtt az igazolást igényelte) a munkaviszonya megszűnt a munkavállalónak? Köszönöm válaszát!
Szochokedvezmények 2016: táblázatban mutatjuk a részleteket! Cikk
Tavaly év közben több ponton változtak a szociális hozzájárulási adóra (szocho) vonatkozó kedvezményszabályok. Egyrészt bővült a kedvezmények köre, amelynek eredményeként az egyes mezőgazdasági munkakörben foglalkoztatott 25 év feletti és 55 év alatti munkavállalók után is érvényesíthető adókedvezmény. Másrészt változott a kedvezmény jogos igénybevételét igazoló hatóság. A családtámogatási ellátásokat már nem a kincstár, hanem a fővárosi, megyei kormányhivatal igazolja. Januártól gyermekgondozást segítő ellátásra módosult a gyermekgondozási segély neve.
Gyedről visszatérés munkába, s annak kedvezményei Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ügyfelünknek lejárt (megszűnt, megszakadt) a gyed, 5 hónapja munkanélküli, és visszamenne dolgozni. Az érdekelné, hogy a munkáltatója milyen kedvezményeket tud igénybe venni utána? Esetleg neki milyen kedvezmények járnak? Összesen 3 gyermeke van. Házas. Családi adókedvezményt jelenleg nem veszi igénybe senki. Előre is köszönöm. :) Kálmán Csaba
Második babával gyesről visszatérő kismama szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2013. 09. 10-étől gyes mellett napi 6 órában dolgozott a cégünknél a kismama, mindössze 20 napig (a kifizetett bérénél figyelembe vettük a szochokedvezményt). 2013. 10. 01-jétől táppénzen volt veszélyeztetett terhesként, a második babával, egészen 2014. 02. 11 napjáig. 2014. 02. 12-én megszületett a második gyermek, akivel a kismama a szülés napjától tgyáson volt, majd gyeden van a mai napon is. A 2. gyermek után a gyes 2017. 02. 12-én jár le. A munkáltatónál előkészítés alatt áll a cég eladása. Az új vezetőség átvenné a második babával anyasági ellátásban lévő kismamát a gyes lejártáig, akinek a szabadság megváltását már az új cégtulajdonosok vezetésével működő cég fizetné ki. Kérdéseim: – Hogyan kell megállapítani az adott esetben a kedvezményezett foglalkoztatás 3 évét? Azt a véghatáridőt, ameddig a szochokedvezmény igénybe vehető? Mely napon jár le a kedvezményezett foglalkoztatás 3. éve? – A 2017. február 12-én lejáró gyes után kifizetendő szabadságmegváltás idejére igénybe lehet-e venni szochokedvezményt a vázolt esetben(természetesen a mai jogszabályokat véve figyelembe)? Köszönöm a segítséget.
Gyes utáni foglalkoztatás szochokedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság munkavállalójának gyese 2015. 08. hóban lejárt, a munkavállaló munkába állt. A korábbi évekről áthozott szabadságát a munkába állás kezdő napjától kiadta a munkáltató. Mivel a munkavállaló nem megfelelő nyomtatványt nyújtott be, hogy a munkáltató a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt figyelembe vehesse, így az igazolást a kormányhivatal csak október 28-ai dátummal állította ki. Ebben az esetben figyelembe lehet-e venni a szochokedvezményt, ha igen, akkor augusztustól vagy októbertől lehet a kedvezményt érvényesíteni? Segítségét köszönöm!
Bérszámfejtés korrekciója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Átvettem egy kft. könyvelését. Az iratokba betekintve bérszámfejtési hibát találtam a következők szerint: segédmunkásként foglalkoztatott, szakképzettség nélküli munkavállaló 7343-as FEOR-kóddal lett bejelentve. A 08-as bevallásokon ugyanezen FEOR-kóddal szerepeltették 2015-ben 105 ezer forintos minimálbérrel. Véleményem szerint ez a FEOR-kód szakképzettséghez kötött, ezért visszamenőlegesen a munkaviszony 2008. évi kezdetére vonatkozólag módosítottam a FEOR-kódot a 15T1041-es nyomtatványon 9329-re. A téves besorolás miatt a társaság nem vette igénybe a szochokedvezményt. Önellenőrzéssel, a 2012. évtől igénybe vehető-e visszamenőlegesen a szociális hozzájárulási adókedvezmény, valamint melyik évekre szükséges a 08-as bevallások helyesbítése a téves FEOR-kód, (FEOR-bér ellentét) miatt? Válaszát előre is köszönöm!
Munkaviszonyban foglalkoztatott egyetemista Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk nappali tagozaton tanulmányokat folytató egyetemistát alkalmazna heti 10 órás részmunkaidőben, bruttó 60 000 forint munkabérrel (nem szakmai gyakorlatról van szó, csak az egyetemista szeretne pénzt keresni a tanulmányaira). Kérdéseink: 1. A részére kifizetendő összegből ugyanúgy le kell vonni mindent, mint a kft. többi dolgozójától? 2. Cégünk vehet-e igénybe utána valamilyen kedvezményt (pl. szocho, szakképzési hozzájárulás)? 3. Van-e valamilyen szempontból jelentősége annak, hogy kötünk-e vele tanulmányi szerződést, vagy anélkül foglalkoztatjuk, és esetleg a szakkönyvei költségeit megtérítjük neki? Válaszukat előre is köszönöm.
Munkavállalás és vállalkozás gyermeknevelési támogatás mellett Cikk
Gyakori téma, hogy az ellátások mellett milyen feltételek teljesülésekor lehet keresőtevékenységet folytatni. Az alábbiakban a gyermeknevelési támogatás folyósítása alatt munkaviszonyban, egyéni, társas vállalkozói jogviszonyban folytatott keresőtevékenységet tekintjük át.
Vállalkozás rokkantsági ellátás mellett: ennyi tb-közterhet kell fizetni Cikk
Gyakran felmerül a kérdés, hogy a megváltozott munkaképességű személyek milyen korlátozással, mekkora tb-közterherfizetés mellett dolgozhatnak vállalkozási jogviszonyban. Cikkünkben összefiglaltuk az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, valamint azt, hogy milyen ellátásokra jogosultak a megváltozott munkaképességűek.
Rokkantsági járadék mellett egyéni vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantsági járadékban részesülő hölgy egyéni vállalkozóvá vált. A nyugdíjfolyósító oldalán az az információ szerepel, hogy munkaviszony mellett továbbra is részesülhet rokkantsági járadékban. Az egyéni vállalkozásra is igaz ez? (Ha igen, akkor, ha lehetséges pontos hivatkozást is szeretnék kérni.) Illetve teljeskörű szochokedvezmény megilleti, mint egyéni vállalkozót? (Össz szervezeti egészségkárosodása 83 %) Valamiféle jelentési kötelezettség terheli-e a nyugdíjfolyósító felé? Köszönettel: Papp Mónika
Rehabilitációs ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az olvasottak alapján úgy értelmezem, hogy a rehabilitációs kártya és a kártyával rendelkező személynek folyósított rehabilitációs járadék nem szorosan összefüggő dolog, ami a munkavállalást illeti. Ezzel kapcsolatban a kérdésem a következő: rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállaló, amennyiben lemond a járadékáról, alkalmazható-e 4 órát meghaladó munkaviszonyban, illetve ebben az esetben is figyelembe vehetjük-e, mint megváltozott munkaképességű személyt? Továbbá a szociális hozzájárulási kedvezmény jár-e, ha például 8 órában foglalkoztatjuk? Válaszát előre is köszönöm!
Szociális hozzájárulási adókedvezményre jogosultság Kérdés
Egyházi általános iskola jogosult-e igénybe venni a szociális hozzájárukási adókedvezményeket?
Egyéni vállalkozó, társas vállalkozó szocho adókedvezménye Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Az lenne a kérdésem, hogy 2012, 2013, 2014 évben igénybe lehet-e venni szochokedvezményt társas vállalkozó rokkant nyugdíjas járulékfizetésekor? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel Bores Lászlóné
Szochokedvezmény több jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyed melletti munkavégzésnél, első jogviszonyban főállású, nyolcórás munkaviszonynál kivakedvezményt érvényesítenek a dolgozó után. A második, heti 5 órás munkaviszonyban ugyanezen munkavállaló után érvényesíthető-e a szochokedvezmény? Az első munkaviszonyban már a teljes keretösszeget igénybe veszik, a kérdés, hogy ez a két kedvezmény ugyanannak minősül-e?