317 találat a(z) szochokedvezmény cimkére

Ha a rehabilitációs kártya csak a tört hónapban érvényes Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló 2017.02.03-tól rendelkezik érvényes rehabilitációs kártyával, melyet a munkáltató részére 2017.02.08-án adott át. Ilyen esetben naptári napokra arányosan jár csak a szochokedvezmény? Ha igen, akkor a munkáltató 2017.02.03-tól vagy 2017.02.08-tól veheti igénybe a részkedvezményt? Ha lehetséges számítási példával illusztrálná az esetet? Segítéségét előre is köszönöm.

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közszolgáltatási szerződés alapján közfeladatot ellátó, kizárólagos önkormányzati tulajdonban lévő nonprofit gazdasági társaság jogosult-e szochokedvezmény igénybevételére?

Örökbefogadás – szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2016. szeptember 1-jén örökbefogadott két gyermeket (3 és 5 éveseket), mely alapján 2017. február 18-áig gyermekgondozást segítő ellátást folyósítottak részére. A kormányhivatal hatósági bizonyítványt állított ki részére a 2011. évi CLVI. törvény 462/D § (4) bekezdésére hivatkozással foglalkoztató általi adókedvezmény igénybevételéhez. Az lenne a kérdésem, hogy esetében foglalkoztatóként meddig, és milyen mértékben vehetem figyelembe a szochokedvezményt, hiszen az ellátást fél évig kapta? Ugyanazt a szabályt (2 évig 100%, további 1 évig 50% kedvezmény) alkalmazhatom-e az ő esetében is? Köszönöm válaszát! Drágán Györgyné

Kivás szochokedvezménye Kérdés

Kiva szerint adózó cég kivájának számításakor szeretnénk figyelembe venni a szochokedvezményt az 55 év feletti munkavállalók esetén. A kérdésem, hogy a 1708-as bevallásnál van-e lehetősége egy kivás cégnek az M lapon jelölni a szochokedvezmény összegét? Köszönöm, ha válaszolnak: CsK

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném állásfoglalását. Egy cég alkalmazottja, akinek három kiskorú gyermeke van gyedről/gyesről tért vissza. 2013.04.27-től 2013.12.31-ig figyelembe vettük a szochokedvezményét, 2014.01.01-től 2016.09.18-ig szintén gyedben/gyesben részesült. 2016.09.19-től dolgozik. Kérdés, hogy 2016.09.19-től lehet-e rá szochokedvezményt érvényesíteni, mivel három kiskorú gyermeke van? Tisztelettel: T.Mária

Szochokedvezmény betegszabadság után Kérdés

A betegszabadság a számviteli törvény szerint szociális hozzájárulás. A munka törvénykönyve szerint viszont munkabér. Ha munkabérnek tekinthető, lehet-e szociális hozzájárulási adó kedvezményt érvényesíteni szakképzettség nélküli dolgozó után?

Kiva – kedvezményezett foglalkoztatottak köre Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kiva számításánál a kedvezményezett foglalkoztatottak után érvényesíthető kedvezményezettek körébe beletartoznak-e a mezőgazdasági munkakörben foglalkoztatott munkavállalók, akik után szochokedvezményt lehet igénybe venni? Üdvözlettel!

Szochokedvezmény arányosítása a munkaidőhöz Kérdés

Tisztelt Cím! Napi 4 órában foglalkoztatott, rehabilitációs kártyával rendelkező megváltozott munkaképességű munkatársam minimálbér kétszeres mértékéig járó szochokedvezményét kell-e arányosítani a munkaidőhöz? A válasz 2016. és 2017. évekre vonatkozóan érdekel. Köszönettel: Mateszné Pállai Erzsébet

Kismama foglalkoztatása utáni járulékkedvezmények Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017 januárjától cégünk szeretne alkalmazni egy főiskolát végzett, 32 éves, négygyermekes kismamát, aki a legkisebb gyermekével (2 éves) gyesen van, 4 órás elfoglaltsággal. A családi adókedvezményen kívül milyen járulékkedvezményt vehet igénybe cégünk a kismama foglalkoztatásával kapcsolatban? Előre is köszönöm válaszát.

9-es feor plusz ügyvezetőség II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ezt a kérdést tettük fel korábban, és az itt olvasható választ kaptuk: http://adozona.hu/kerdesek/2016_12_2_9_FEORugyvezetoseg_tkm Megpróbáljuk másként feltenni a kérdést, mert nem sikerült azt a részét kidomborítani, amely problémát okoz nekünk. Tehát: az a gondunk, hogy tudomásunk szerint ügyvezetést el lehet látni 9-es FEOR-ral, mert erre a tevékenységre nincs előírva szakképzettség (nem írta elő sem a cégnél senki, sem szakmai előírás nem rögzíti stb.) Ebben az esetben érvényesíteni lehetne a szakképzetlenség után járó szochokedvezményt. Viszont nem tudjuk besorolni az ügyvezetőt a 9-es FEOR-ba, mert ott nincs ilyen jellegű alábontás. Miként oldható fel ez az ellentét? Attól, hogy valaki ügyvezető, mindenképp gazdasági egység vezetője lesz (nem 9-es FEOR), így pedig elesik a szochokedvezménytől, mely csak a 9-es FEOR-osoknak jár? Pedig a kérdéses ügyvezető szakképzetlen, és nem is kéri senki tőle, hogy szakképzett legyen. Válaszát köszönjük!

Rehabilitációs hozzájárulás és szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél jelenleg kettő megváltozott munkaképességű dolgozót foglalkoztatunk. Kérdésem az lenne, hogy a rehabilitációs hozzájárulás csökkentését és a 27 százalékos szochokedvezményt igénybe lehet venni egyszerre, vagy ha igénybe vesszünk a szochokedvezményt, akkor a rehabilitációs hozzájárulásnál már nem vehetjük igénybe utánuk a kedvezményt? Segítségét előre is köszönöm.

Szochokedvezmény Kérdés

Kérdésem: háromgyermekes, dolgozó anyukáról van szó. Most a kedvezmény szempontjából még a harmadik évben járunk, tehát 100 ezer forintig a 27 százalékos kedvezmény illetné meg a munkáltatót. Tudjuk, hogy egy gyermek szeptembertől már felsőfokú tanulmányait végzi. Családi pótlék nem jár már csak két gyermekre. Kaphatja-e a munkáltató tovább a kedvezményt? A törvény nem írja, hogy minden évben kell új igazolás a családipótlék-kifizetőtől. Várjuk válaszukat. Köszönettel.

Nyugdíjas munkavállaló szochokedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Öregségi nyugdíjas munkavállalók után az 55 év feletti munkavállaló szochokedvezménye 100 ezer forintig igénybevehető? Köszönettel! K. Gy. Krisztina

Kisgyermekes munkavállaló után járó adókedvezmény II. Kérdés

Kedves Zsuzsanna! A fentiek értelmében a következő lenne még a kérdésem: Gyed vége: 2015.03.26. Gyes vége: 2016.03.26. Munkába állás először: 2014.09.01. Gyed folyósítása alatt újra munkába állt, de továbbra is kapta az ellátásokat! A fentiek értelmében mikor van a kezdete és vége a kedvezménynek? Köszönöm a segítséget!

Szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! A gyesben részesülő munkavállaló két cégnél dolgozik, egyik cég heti 30 órában, másik cég heti 10 órában. Kérdés: a szochokedvezményt mindkét cégnél igénybe tudjuk venni? Illetve a gyest (1 gyermek esetében) továbbra is megkapja a fent nevezett munkavállaló? Köszönettel: Égei Emese

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink