1251 találat a(z) osztalék cimkére
Bt.-beltag halála esetén osztalékkövetelés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt.-beltag meghalt – aki a volt férj –, a feleség a kültag. A bt. 2014. évi mérlegében – mely jelen esetben a hagyatéki tárgyalás alapja, igaz tevékenységet sem folytatott 2015. évben, tehát bankköltségen kívüli változás nem történt a bt.-ben – jóváhagyott osztalék lett előírva, könyvelve, határozat is beadva 2,5 millió forint értékben. Ez az összeg viszont a bt. rendelkezésére is állt, mivel a pénztárban volt ennyi készpénz. Hagyatéki tárgyalás során a kültag kéri az őt megillető 50 százalékot. A kérdéseim a következők lennének: Mi lesz a másik 50 százalékkal, mert egyik örökös, és a kültag sem akar beltag lenni, tehát nagy valószínűséggel végelszámolásra kerül sor. Ez a kötelezettség bt. részéről ottmarad, és a pénztárban is a fedezetéül szolgáló összeg. Viszont a beltag halála után – akinél minden papír, pénzeszköz volt – lakását az egyik örökös teljesen kipakolta. A másik örökös kérheti a rá jutó 25 százalékot? Mi lesz a bt. úgynevezett névértéke? Ugyanis a közjegyző, mint társasággal szemben fennálló követelésként jegyzőkönyvezte a kültag követelését. De ezt lenne miből kifizetni, ha nem más kezébe került volna a készpénz. Legjobb tudomásom szerint a tagság megszűnését követő 3 hónapon belül a kültagot ki kell fizetni. Ha nem lesz kifizetve, mert az ingatlan eladásából akarják, akkor mi a helyzet, meddig kell várni a kültagnak a pénzére? Mi lesz a sorsa annak a készpénznek, ami nem lesz meg? Elnézést a sok kérdésért, és remélem, érhető is voltam. Tisztelettel!
Osztalék 2015
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: a cég a 2015. évi nyereségét a 2016 márciusában megtartott taggyűlésen hagyta jóvá osztalékként való kifizetésre. Mikor kell bevallani ezt az osztalékot? A 2015. vagy a 2016. évi adózást kell figyelembe venni ez ügyben? Osztalékelőleget nem fizettek. Eredménytartalékuk van az előző évekről, de ahhoz nem akarnak nyúlni, csak a 2015. évi eredményt szeretnék kifizetni. Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné
Osztalék
Kérdés
Kft.-nek kettő tulajdonosa van. 2015-ben osztalékelőleget vettek fel, majd 2016. 01. hóban az egyik tulajdonos helyett egy bt. lett a tulajdonos. Most fog elkészülni a 2015-ös mérleg, és még van felvehető osztalék a tavalyi évre. Mi a helyzet ilyenkor? Ki kapja az osztalékot, a régi vagy az új tulajdonos? És, ha az új tulajdonos kapja, mi legyen az előleggel?
Külföldről kapott osztalék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kettős adóztatást kizáró egyezmények számomra elég nehezen értelmezhetők, ezért szeretném megkérdezni a véleményét az alábbi kérdésben. Magyar kft. tulajdonosa egy ukrán vállalatnak. A magyar kft. osztalékot kapott Ukrajnából úgy, hogy az osztalékot fizető ukrán cég levont 5 százalék adót a megszavazott osztalékból. Kérdésem az lenne, hogy helyesen járt-e el az ukrán cég az osztalék adóztatása során? Előre is köszönöm a választ.
Külföldi részvények osztalékának fizetése és a levont adó bevallása 2015
Kérdés
A 2015 évi adóbevallás mely sorait érintik a CIB Bank igazolásán feltüntetett tételek: A külföldi bruttó osztalék bevétel összege: 71 252 Ft A magyar osztalékadó (16%): 11 399 Ft Külföldön levont adó: 21 379 Ft A magyar osztalékadóba beszámítható külföldön megfizetett adó: 10 689 Ft Megállapított levont osztalékadó (szja): 716 Ft Nettó kifizetés: 49 155 Ft Köszönettel
Kft.-k figyelem: van miről agyalni a tőkeemelési haladék ellenére is
Cikk
A kft.-k kötelező tőkeemelésének elhalasztásáról megszavazott, de tegnap estig még ki nem hirdetett törvénymódosítással nemcsak időt nyernek a kft.-k, hanem új szabályokra, illetve a korábbiak átértelmezett alkalmazására is figyelniük kell.
Társasági szerződésben osztalék
Kérdés
Amennyiben új cég alakul és egyik tulajdonos a törzstőke felét szolgáltatja, de csak 40 százalékos üzletrészt szerez, megilletheti-e garantált 20 százalékos (300 000 forint) garantált osztalékelsőbbség, amit bevennének a társasági szerződésbe? Kifizetésre csak akkor kerülhetne sor, ha az üzletrészt feltöltötte.
Szja – külföldi részvény osztalékbevallása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A KBC magyarországi fiókjától kaptam egy igazolást „igazolás külföldi részvények osztalékáról” címmel. Ezen fel van tüntetve a bruttó osztalék, a külföldi levont ad és a belföldi levont adó is. Német részvényről van szó, és a kettős adóztatásról szóló egyezmény szerint a forrásországban maximum 15 százalék adót vonhatnak le. A levonás több volt, mint 15 százalék, de a bevallásban csak maximum 15 százalék külföldön megfizetett adót vehetek figyelembe, a 15 százalék feletti részt majd a német adóhivatallal kell elszámolni. Az összegek a következőeók: Bruttó osztalék: 12 132 Ft Levont adó külföldön: 3 199 Ft 15% összege: 1 820 1% összege: 121 1553-05 lap: 182 sor B: 12.131 C: 121 (1 %) A 182. sor kitöltési útmutató szerint itt a 16 % adóból le kell vonni a külföldön megfizetett adót (maximum a 15 százalékot), és a különbözetet kell beírni a C oszlopba. Ekkor a program automatikusan kitölti a 186-as sor B és C oszlopát a fenti összegekke, valamint a 188. sor B oszlopát. A 188. sor C. oszlopába az adót nekem kell beírni, amit fizetendő adóként majd figyelembe vesz a 64. sorban. Ha a 188. sor C oszlopba a még fizetendő adót (1 %-ot) szeretném beírni, amit egyébként szintén levont már a KBC, és az igazoláson szerepel is, mint hazai megfizetett adó forintban, akkor azt a hibaüzenetet kapom, hogy a „külföldről származó, belföldön is adóköteles jövedelmek adója összegének (188. C oszlop) a jövedelemösszeg (188. B oszlop) 5 és 16 százalék közé kell esnie”. Mely sorokba, milyen összeget kell beírnom? Köszönettel.
Bt. megszűnése után készpénz adóvonzata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem: bt. végelszámolásakor a pénztárban több millió forint készpénz van. A bel- és kültagok (magánszemélyek) milyen adóvonzattal juthatnak hozzá? Vagy felosztható a befizetett törzstőke arányában adózás nélkül? Köszönöm válaszát.
Osztalékelőleg
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Osztalékkal, osztalékelőleggel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Kft. 2015-ben osztalékelőleget fizetett. A 16 százalék szja-t levonta, befizette, a 08-asban bevallotta. Úgy alakult, hogy a jóváhagyott osztalék kevesebb lesz, mint a kifizetett osztalékelőleg. 1. Hogyan kell a bevallott, befizetett adót rendezni? A 1508-as bevallás önellenőrzésével? 2. Az osztalék és az osztalékelőleg különbözete kölcsönnek fog minősülni, aminek a kamata a magánszemély jövedelmének minősül. Lehetőség van-e arra, hogy a kiszámított kamatot a magánszemély megtérítse, hogy ne kelljen befizetni a kamatkedvezmény utáni szja-t és ehót? Köszönöm! Vágner Emília
Osztalék felosztása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Osztalék felosztásával kapcsolatos kérdésem lenne. A társasági szerződés szerint az osztalék a tagok között, a tagok által megállapított arányban osztható fel, amennyiben a tagok nem kívánnak erre vonatkozóan határozni az adott évben, úgy a részesedésük arányában illeti meg őket az osztalék. Az lenne a kérdésem, hogy ez alapján rendelkezhetnek-e úgy a tagok, hogy egyik évben a jóváhagyott osztalékot a társaság egyik tagjának rendelik kifizetni 100 százalékban, a másik évben egy másik tag részére kerül 100 százalékos arányban kifizetésre. Ez ütközik-e valamilyen egyéb jogszabályba, vagy valóban rendelkezhetnek így a tagok? Válaszát előre is köszönöm.
Kifizetés készpénzben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. két belföldi magánszemély tulajdonosa 10-10 millió forint osztalékot vesz fel a 2015. évi eredmény után, amit a közgyűlés már jóváhagyott. Kérdéseink ezzel kapcsolatban: 1. Kifizethető-e nekik az osztalék készpénzben úgy, hogy a levonásokkal csökkentett összeget vennék fel a bankszámláról külön-külön személyesen? 2. Ebben az esetben a könyvelésben be kell-e a pénztárba is vételezni a felvett összegeket, annak ellenére, hogy a magánszemélyek veszik fel a bankszámláról a nekik járó osztalékot? 3. A készpénzes kifizetést kell-e valamilyen nyomtatványon jelenteni a NAV felé? (Mivel meghaladja a havi 1,5 millió forint készpénzfizetési korlátot). Válaszukat előre is köszönöm.
Osztalék adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2015-ben osztalékelőleg lett fizetve a cégben, mely tartós befektetési számlára (tbsz) került utalásra (ahogy az előző évek osztaléka is). 2016 januárjában a tbsz megszűnik, és kifizetésre kerülnek a tételek. A kérdésem az lenne, hogy a 2015-ben ráutalt osztalékelőleg szja- és ehoköteles-e, mivel a végleges beszámoló elfogadása 2016. február hónap?! Ha igen, van-e rá bármilyen lehetőség, hogy adómentesen vehessék fel? És megerősítést szeretnék kérni arról is, hogy a 2016-ban kifizetett osztalék (különbözet) után pedig 15 százalékos szja és 14 százalékos eho a fizetési kötelezettség? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Urbán Ágnes
Egyéni vállalkozó osztalékalapot csökkentő tétel
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozó használt tehergépjárművet vásárolt, szja-kedvezményként nem veheti figyelembe, mert használt a gépjármű. Viszont az osztaléknál nem szerepel az új kitétel. Beletehetem a tárgyi eszközt osztalékcsökkentő tételként? Az eszköz aktiválásra került 2015-ben. Előre is köszönöm. Üdv.: Tislérné
Tőkeemelés osztalékból
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy Tao-s korszakából fel nem vett osztalékkal rendelkezik az evás cég. A fel nem vett osztalékot beapportálja, s így emeli a jegyzett tőkét. Kérdésem: a személyi jövedelemadót, ehót meg kell-e fizetnie az apportáláskor? Válaszát köszönöm.