1251 találat a(z) osztalék cimkére

Osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. tulajdonosa 2016. december 14. napján eladta 100%-os üzletrészét két magánszemélynek. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben a 2016. évi beszámolóban megszavazandó osztalék kinek fizethető ki (a régi vagy az új tulajdonosoknak)? Előre is köszönöm szépen válaszát. Üdvözlettel.

Osztalékfizetés tao hatálya alá tartozó cégnél. Kérdés

A kérdésem társaságiadózó cég osztalékfizetésére vonatkozik. A betéti társaságnak két tagja van, 50-50 százalékos tulajdoni hányaddal. A beltag (ügyvezető) és a kültag. A 2016. évi eredmény jelentős nyereség, amiből a kültag szeretne egymillió forint osztalékot felvenni. A beltag ezzel nem ért egyet, ő nem kíván osztalékot kivenni. Ebben a "patthelyzetben" milyen megoldás lehetséges? Születhet olyan taggyűlési határozat, hogy csak a társaság egyik tagja vesz fel osztalékot? Lehetséges csak a kültagnak fizetni?

Társas vállalkozói jogviszony vásárolt cégben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott a vállalkozásunk ("A" cég), amelyből egy másik cég megvásárlását tervezzük ("B" cég), olyan módon, hogy "B" cégben 100 százalékos tulajdonrészt szerezne "A" cég. A megvásárolt "B" cégben az "A" cég tulajdonosai végeznék a munkát. Mivel a járulékokat megfizetjük már az "A" cégben, így szeretnénk társas vállalkozóként közreműködni. Ez utóbbi csak úgy lehetséges, ha "B" vállalkozásnak nem csak "A" cég lenne a tulajdonosa, hanem mi magunk is, mint magánszemélyek? Fura lenne, ha a tulajdonos cég tulajdonosai is közreműködhetnének társas vállalkozóként, de egy kérdést megér számunkra. Szeretnénk ha a "B" cégben képződött nyereség (az osztalék) legnagyobb része "A" cégbe kerülne, hogy az ehoplafont könnyebben elérjük, mikor osztalékot vennénk ki "A"-ból. Tehát összegezve: ahhoz, hogy a megvásárolt cégben "ingyen" tudjunk közreműködni, és ne kelljen munkaviszonyban vagy megbízással dolgozni, ahhoz nekünk, mint magánszemélyeknek is tulajdonrészt kellene szereznünk, és társas vállalkozóként csak ilyen módon tudnánk közreműködni? Az ügyvezető lehet-e mindkét cégnél ugyanaz a személy? Köszönöm.

Eho maximuma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni: Ügyvezetőnk osztalékot vett fel, mely után befizette a 450 000 Ft-os eho-maximumot. Minden hónapban van idén bruttó 161 000 Ft-os jövedelme, valamint 120 000 Ft-os, ingatlan bérbeadásból származó jövedelme. A havi jövedelméből milyen járulékfizetés alól mentesül azáltal, hogy a 450 000 Ft-os eho-t már megfizette? Illetve az ingatlan bérbeadásából származó jövedelmét terhelő eho alól is mentesül ezáltal? Köszönöm szépen a segítségét!

Bt. evás lesz Kérdés

http://adozona.hu/kerdesek/2016_12_26_Bt_20170101tol_KATAas_eredmenyter_cfi Hivatkozva a fenti kérdésre, csak itt a bt. nem katás lesz, hanem evás, akkor is hasonlóan kell kezelni az osztalékot? Köszönöm a választ.

Itt a NAV tájékoztatója az evatörvény változásairól Cikk

Több ponton változott az egyszerűsített vállalkozói adóról (eva) szóló törvény, a módosítások jellemzően a jogszabályi rendelkezések pontosítását szolgálják.

Kiva-osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017-ben a cég áttért társasági adóról kisvállalati adóra. Eredménytartaléka pozitív, 2016. évi eredménye is pozitív, a beszámoló 2017.03.31-éig készül el. Előírt osztaléka nincs a társaságnak. 2017.02. hóban osztalékot, illetve osztalékelőleget szeretne felvenni. Kérdésem, hogy a 2016. év eredményét terhelő osztalékot, illetve osztalékelőleget milyen módon tud felvenni (évközi beszámoló?), és ez az összeg növeli-e kiva alapját?

Osztalékadó Kérdés

Magyar cég osztalékot fizet a szlovák 100 százalékos tulajdonos anyavállalat részére. A kérdés, hogy kell-e Magyarországon osztalékadót fizetni? Továbbá: amennyiben ez a szlovák anyacég magyar magánszemély tulajdonosának osztalékot fizet, milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik a magánszemélynek?

Tao – szja Kérdés

A tao szerint adózó kft. és az szja szerint adózó egyéni vállalkozó adófizetési mértéke, illetve költségelszámolása között van-e lényegbeli különbség? Van-e olyan ráfordítás, amit a tao szerint adózó kft. elszámolhat ráfordításként/költségként, de az egyéni vállalkozó nem? Az egyéni vállalkozó a vállalkozói adóalap és a vállalkozói osztalékalap után fizetett szja-t költségként nem számolhatja el. Ha a kft. minden évben vesz fel osztalékot, az osztalék összege, illetve az az után fizetett szja ráfordítás lesz-e? Tehát jelent-e ez előnyt az egyéni vállalkozáshoz képest?

Osztalék-szja Kérdés

Egy kft. a tag részére fizet osztalékot. Az osztalék után megfizetett szja az adózás előtti eredménybe bele fog számítani? Tehát szerepelni fog-e az osztalék után megfizetett szja az eredménykimutatásban? (pl. a Személyi jellegű egyéb kifizetések-nél?)

Osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a 2015. évben előírt 20 000 000 Ft osztalékot és nem tudta kifizetni a 2016. évben. Milyen lehetőségei vannak? Köszönettel várom a válaszát.

Katás bt. kültagjának osztaléka Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi törvény szerint a katás bt. kültagjának a társaság nyereségéből kifizetett összeg után adóznia kell. A kérdésem, hogy egy katás bt. mekkora összeget köteles kifizetni a kültagnak? Tekintve, hogy beszámoló készítésére, így eredmény levezetésre sem köteles, csak a bevételek vannak nyilvántartva. Hogyan állapítom meg a kültag részesedését? „Szja tv. 66. § (1) A magánszemély osztalékból, osztalékelőlegből származó bevételének egésze jövedelem. E törvény alkalmazásában (azzal, hogy nem minősül osztaléknak az a)-b) pontban említett jogcímen szerzett bevétel, ha azt a törvény előírásai szerint más jövedelem megállapításánál kell figyelembe venni) osztalék af) a kisadózó vállalkozás kisadózóként be nem jelentett tagja részére a társaság nyereségéből való részesedésként kifizetett összeg” Köszönettel

Egyszemélyes kft. eho Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tao szerinti egyszemélyes kft. tulajdonosa egyben az egyetlen munkavégző is a cégében. Év végén osztalékot vesz fel a cégből. Költségként elszámolható-e a saját maga után megfizetett eho?

Adó vagy illeték? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem, aki egyszemélyes kft. tulajdonos-ügyvezetője, úgy döntött, hogy az osztalékot tárgyi eszköz formájában veszi fel. Ennek érdekében elsődlegesen felértékeltette a tárgyi eszközök között nyilvántartott ingatlant egy igazságügyi ingatlanszakértővel, aki a szakvéleményében meghatározta az ingatlan piaci értékét. Ezt figyelembe véve történt meg az ingatlan átvétele osztalékként. Az ingatlan értéke után – mint osztalék – az ügyvezető megfizette az osztalékadót. Ehofizetési kötelezettsége nem keletkezett, mert év közben bőségesen túlfizette a 450 ezer Ft-os értékhatárt. Kérdés az, hogy ez esetben is meg kell fizetni a vagyonszerzési illetéket? A dilemma alapja az, hogy ugyanazon vagyontárgyért kétszeresen kell a költségvetés felé helytállni?

Katás bt. – osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kata adózás alá bejelentkezett betéti társaságnak a kültagja nincs bejelentve kisadózóként. Őt megilleti osztalék az éves bevétel után? A cég bevételének egy részét bármilyen formában ki kell neki fizetni? Adóvonzata van?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva-áttérés

Nagy Norbert

adószakértő

Építési telkek sorozatértékesítése, áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan 5%-os áfája 2025-től

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink