542 találat a(z) munkaidőkeret cimkére
Jelenléti ív vezetése II.
Kérdés
Nem kaptam választ arra, hogy van-e az időkeretes foglalkoztatásnál olyan korlát, hogy csak (például 6 hónapig) lehet igy foglalkoztatni. Továbbá a túlórával kapcsolatos kérdésemre sem kaptam választ, vagyis mikor jogosult a munkavállaló túlóra- és egyéb pótlékra (havi időkeret-túllépés, vasárnapi munkavégzés stb.).
Jelenléti ív vezetése
Kérdés
Kérdésem, hogy van-e időkorlátja a havi munkaidőkeretben (havi 168 óra) foglalkoztatott munkavállalónak? További kérdésem, hogy a havi időkereten belül kell-e jelenléti ívvel igazolni, hogy mikor dolgozta le az időkeret szerinti órákat? Továbbá a túlórapótlékot hogyan kell ebben az esetben kezelni? Várom segitő válaszukat, tisztelettel.
Munkaidőkeret vasárnap a kereskedelemben
Kérdés
Tisztelt Szakértő, kérem, segítsen! A munkaidőkeretre vonatkozó szabályok szerint az olyan kiskereskedelmi vállalkozásoknak, amelyek vasárnap is normál módon, tehát heti 7 napot nyitva vannak, kell-e vasárnapi bérpótlékot fizetniük a dolgozóiknak? Vagy ők hivatkozhatnak a rendeltetésük folytán e napon is működő munkáltatói státuszra? Mert ugye a későbbiekben említve van a kereskedelmi tevékenységre hivatkozással elrendelt vasárnapi munkavégzés esetén a vasárnapi munkaidő, úgy viszont van a vasárnapi pótlék. Hogy kell ezt értelmezni?
Több szakszervezet tiltakozik a munka törvénykönyvének módosítása miatt
Cikk
Szakszervezetek tiltakoznak a munka törvénykönyvének parlament előtt lévő módosítási javaslata ellen. A Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ), valamint az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) is visszautasította, hogy a jelenlegi maximális 12 hónapról 36 hónaposra emelkedjen a munkavállalók munkaidőkerete, és úgy vélték a módosítás a multik érdekeit szolgálja a munkavállalókéval szemben.
Hosszabbodna a munkaidőkeret: módosítanák az Mt.-t
Cikk
A mostani triplájára nőne a munkaidőkeret az Országgyűlés gazdasági bizottsága T/15035 szám alatt a munka törvénykönyvét módosító javaslata szerint. Az előterjesztés általános vitája ma kezdődik, a javaslat elfogadás esetén 2017. július 1. napján lépne hatályba.
Már júliustól változna a munka törvénykönyve
Cikk
A hosszú termékciklikusokhoz igazodva meghosszabbítaná a jelenleg legfeljebb 12 hónapos munkaidőkeretet az Országgyűlés Gazdasági bizottsága.
Munkaidőkeretnél hogyan alakul a szabadság?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik alkalmazottunk heti 28 órára van bejelentve, melyet úgy dolgoz le, hogy hétfőtől csütörtökig dolgozik 7 órát, a péntekjei szabadok. A kérdésem az lenne, hogy ez esetben kötelező-e munkaidőkeretről megállapodást írni, illetve, hogy a szabadság kiadása hogyan történik? Előre is köszönöm válaszát! Üdvözlettel: Németh Szilvia
Munkaidőkeretben műszakpótlék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy a munkaidőkeretben dolgozó munkavállalók részére, ha egy hónapon belül például 2 nap 12 órát végeznek, ami tart 19-től 7 óráig, de a 3. napon pihenőt kapnak, jár-e nekik a 30 százalék műszakpótlék? Nem dolgoznak folyamatosan eltérő időszakban, csak néhány kivételes alkalommal fordul elő 18 óra utáni vagy 6 óra előtti munkavégzés.
Bérpótlék helyett szabadidő?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Folyamatos szolgáltatást nyújtó, bentlakásos szociális intézmény egyes "munkaidőkeretes" dolgozói munkaszüneti napokon is végeznek munkát. A felek megállapodhatnak-e abban, hogy a munkaszüneti napra előírt munkaidőben a munkavállaló részére bérpótlék helyett szabadidő jár, vagy a munkaszüneti napra kötelező a 100% bérpótlék megfizetése? Válaszát előre is köszönöm!
Éjszakai pótlék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy cég részmunkaidős takarítókat foglalkoztat 4 havi munkaidőkeretben és a munkaköri leírás szerint hétfőtől péntekig 19-23 óra között kell jönniük takarítani, akkor a 22-23 óra közötti időszakban kell nekik éjszakai pótlékot fizetni?
Egyenlőtlen munkaidő-beosztás?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég, mint munkáltató a munkaidőt úgy szeretné beosztani, hogy a munkaidő hétfőtől péntekig 8:00-16:20 és 9:40-18:00 óra között váltakozna, amely tartalmazná a 20 perc ebédidőt (tehát hétfőtől péntekig 8 óra munkaidő kerül beosztásra). Jól gondoljuk, hogy jelen esetben a munkaidő nem egyenlőtlenül kerülne beosztásra, mivel önmagában a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének változása nem jelent egyenlőtlen munkaidő-beosztást? És így munkaidőkeretet vagy elszámolási időszakot nem kell alkalmazni? Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel
Külföldi kiküldetés – köztisztviselő II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az atonos című kérdésre adott válaszában hivatkozott a 172/2012. (VII. 26.) kormányrendeletre, ami az Ön tájékoztatása alapján a polgármesteri hivatalokban dolgozó köztisztviselőkre nem terjed ki, így az abban meghatározott összeg sem alkalmazható a napidíjak vonatkozásában. Ebben az esetben a munkáltató szabadon állapíthatja meg a napidíj mértékét? A kérdésben megjelölt időszakban (csütörtöktől vasárnapig) a köztisztviselő ténylegesen munkát végez külföldön, mivel hivatalos rendezvényeken vesz részt. Ilyen esetben még az elutazás előtt ki kellene adni a pihenőidőt annak érdekében, hogy a heti 48 órát ne haladja meg a munkavégzés? Lehetséges lenne esetleg egy hétre munkaidőkeretet meghatározni úgy, hogy hétfő, kedd lesz a pihenőnap, és szerdától vasárnapig kerül osztják be a munkaidejét?
Megfelelő foglalkoztatás
Kérdés
Dr. Hajdu-Dudás Máriától kapott választ köszönöm 2017.01.01., de további kérdésem lenne a portások beosztásával kapcsolatban. 3 fő portás van a cégnél. Mondjuk A, B és C dolgozó. Hétfőtől-péntekig éjszaka 18-06 óráig dolgoznak egymást váltva.12 óra/48 pihenő. Szombaton 06-18ig C dolgozó kerül sorra,18-06-ig A dolgozó. Vasárnap 06-18 B dolgozó és éjszaka 18-06-ig C dolgozó. Így a szombat nappalra beosztott munkavállaló vasárnap éjszaka is be lenne osztva! Dolgozhat-e szombat nappal és vasárnap éjszaka is? A következő héten a vasárnap nappal 06-18-ig foglalkoztatott munkavállaló kezdené a hetet, hogy cserélődjön a hétvégi műszak. Készenléti jellegű munkakörnek megfelel, de pihenésre alkalmas hely, csak egy fotel áll rendelkezésére, ez elegendő? 3 havi munkaidőkeretben vannak elszámolva. A heti kettőnél több /48 óra/ pihenőidő esetén szabadságot szeretnék kiírni. Jól gondolom? Elnézést a sok kérdésért, de szeretném lehetőleg jól kiadni a munkaidő-beosztást. Tisztelettel.
Időkeret esetén pótlékok
Kérdés
Vállalkozás a dolgozóit kéthavi időkeret figyelembevételével foglalkoztatja. Két napig 12 órában dolgoznak, majd két nap szünet (a szabadnapok a törvény szerint vannak megállapítva). A cég ügyvédje által írt munkaszerződésben az szerepel, hogy az esetleges pótlékokat a munkabér tartalmazza [145. § (1)]. Kérdés, hogy ebben az esetben kell-e vasárnapi pótlékot fizetni a dolgozók részére? A kéthavi munkaidőkeret számításánál a szabadságokat, illetve a fizetett ünnepnapokat 12 vagy 8 órával kell számítani? Előre is köszönöm.
Vasárnapi munkakezdéssel több műszakos munkarend
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyik telephelyünkön dolgozóink többműszakos munkarendben dolgoznak. A hét vasárnap 22 órai munkakezdéssel indul. Kérdésként merül fel, hogy hogyan számolható el a szabadság, illetve a táppénz, ha a dolgozó vasárnap éjjel nem kezdi el a munkát. Illetve a rendszeres túlórák miatt a heti max. 48 óra, esetenként 50 óra lenne, amennyiben hétfőtől péntekig nézem a heti keretet.