483 találat a(z) munkaidőkeret cimkére

Munkaidőkeretben foglalkoztatottak pótlékai Kérdés

Tisztel Szakértő! Ügyfelünk két kiskereskedelmi egységet üzemeltet, munkavállalói között vannak közeli családtagok és független személyek is. A hét minden napján nyitva vannak 7 és 20 óra között (munkaszüneti napokon is, ekkor csak közeli családtagok vannak a boltokban). Kérdésem, hogy munkaidőkeretben történő foglalkoztatás esetén milyen pótlékok illetik meg a dolgozókat? Kell-e pótlékot fizetni 1) vasárnapi munkavégzés miatt, 2) munkaszüneti napon történő munka végzés esetén, illetve a 3) 18-20 óra közötti időszakokra, netán bármely más, a felsorolásból kimaradt időszakra? Válaszát köszönöm.

Munkaidőkeretes szabadsága Kérdés

Heti 24 órás munkaidőkeretben dolgozom, hétfőn, szerdán és pénteken, napi 8 órában. Szabadságot vettem ki a 10.16-ai héten, kivételesen hétfőn és kedden dolgoztam ezen a héten, és csak pénteken vettem ki szabit. A 10.23-ai héten nem dolgoztam szerdán és hétfőn az ünnepnap miatt, csak pénteken dolgoztam. Tehát 10.18- 26-áig nem dolgoztam. A kérdésem az lenne, hogy hány nap szabadságot kell kiírnom? Válaszát előre is köszönöm.

Táppénz munkaidőkeret esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. Az intézményben dolgozó munkavállalók beosztás szerint háromhavi munkaidőkeretben dolgoznak, folyamatos munkarendben, és a munkavállaló táppénzre megy (a betegszabadságát már kimerítette), akkor a táppénzes távollétét mely napokra, hány órában kell figyelembe venni? (Beosztás szerint vagy minden napra, hétvégére is – mivel a táppénz naptári napra jár –, és 8 óra az időtartam vagy a beosztás szerinti óra, de szabadnapon nincs óraszám?) Válaszukat előre is köszönöm.

Órabéres munkavállaló munkaszüneti napja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalóink órabéres foglalkoztatásban, 2 havi munkaidőkeretben, napi 12 órás műszakbeosztásban (45 perces munkaközi szünettel) dolgoznak. Munkaszüneti napokon nem dolgoznak, távolléti díjat számolunk (8 órára) ezekre a napokra. Így az általános munkarend alapján csökken a teljesítendő munkaidő 3,25 órával (11,25 óra-8 óra= 3,25 óra). A 3,25 órás "munkaidő kiesést" más napokra való beosztással pótolhatja-e a munkáltató, vagy ezt a 3,25 órát elszámolási időszak végén munkaidőkeret kiegészítésként szükséges kifizetni? Válaszát előre is köszönöm.

Állásidőre járó bér Kérdés

Tisztelt Adózóna! Hogyan kell eljárni olyan esetben, amikor a munkáltató több műszakos munkarendben, munkaidőkeretben foglalkoztatja a munkavállalókat és egyik munkanapon a szolgáltató karbantartási munkája miatti egésznapos áramszünet kapcsán nem tudnak munkát végezni a dolgozók. Ilyen esetben kiadhat-e jogszerűen szabadságot a munkáltató? Vagy semmiképpen nem lehet szabadságot kiadni és állásidőre járó munkabért kell fizetni? És van-e különbség annak kapcsán, ha ez a nap mondjuk nem hétköznapra esik, hanem hétvégére? Válaszukat előre is köszönjük!

Vasárnapi pótlék Kérdés

Szociális intézményben, ahol idősek gondozását folyamatosan ellátó munkakörökben (ápoló, gondozó, konyhai dolgozó, takarító) háromhavi munkaidőkeretben dolgoznak, vasárnapi munkavégzés esetén fizethető-e vasárnapi pótlék? Műszakpótlékot természetesen fizetünk, 14 óra és 6 óra között. Köszönettel.

Munkaügyi ellenőrzés Kérdés

Munkaügyi ellenőrzés visszamenőleges ideje háromhavi munkaidőkeret esetén csak az adott időszak vagy az előző 3 hónap, illetve mekkora?

Készenléti jellegű munkakör, kéthavi munkaidőkeret, rendkívüli munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az alap: készenléti jellegű munkakör, kéthavi munkaidőkeret, egyenlőtlen munkaidő beosztás. Van olyan, hogy a munkavállaló napi 4 órát, de van olyan is, hogy egy nap akár 18 órát dolgozik. A kérdés: A példában vegyünk alapul két olyan hónapot munkaidőkeretnek, amelyben 21 munkanap van. Normál helyzetben 2x168 óra, azaz 336 órán túli munkavégzésért jár az 50 százalékos bérpótlék. Készenléti jellegű munkavégzésnél mennyi ebben az esetben a munkaidőkeret végén a havi óraszám, ami után rendkívüli munkavégzésért (túlóra) bérpótlékot kell elszámolni? Válaszát előre is köszönöm.

Rendkívüli munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalóinknak rendkívüli munkavégzést szeretnénk elrendelni. A rendkívüli munkavégzés elrendelésénél milyen időkeretre kell figyelemmel lennünk? Napi, heti, éves időkeret? Társaságunk kollektív szerződéssel nem rendelkezik. Köszönettel.

Háromhavi munkaidőkeretben túlóraszámítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozóinkat háromhavi munkaidőkeretben foglalkoztatjuk. Negyedév végén számfejtjük a munkaidőkereten felül keletkezett túlórájukat. Kérdésem, hogy milyen módon kell kiszámolni a túlóraalapot? 1. Helyes-e, hogy a havi 200 ezer forint alapbér esetén a negyedéves alapbért osztom a például a 2017. 3. negyedéves óraszámmal (600 ezer forint/520 óra), és az így kapott órabérrel számolom ki a túlóraalapot, vagy a munkaidőkeret utolsó hónapjának óraszámával (2017. 09. hónapban 168 óra) kell osztanom a havi alapbért, és az így kapott órabérből kell a túlóraalapot kiszámolnom? Ezután a bérpótlékhoz a havi alapbért osztom 174-gyel (200 ezer forint/174 óra), és az így kapott órabérrel számolom ki az 50 százalékos túlórapótlékot. 2. Amennyiben kiderül, hogy hibás a túlóraalap-számfejtés, mily módon lehet korrigálni? Elegendő jegyzőkönyv kíséretében megtenni a korrekciós számfejtést? Esetleg önellenőrizni kellene – akár évekre visszamenőleg – a bevallásokat? Korábban a túlóra számfejtése az alábbiak szerint történt: alapbér 200 ezer forint/174 óra szorozva a túlórák számával és szorozva még 150 százalékkal. Várom szíves válaszukat!

Munkaidőkeret rendkívüli munkavégzés Kérdés

Tisztelt Munkaügyi Szakértő! Munkaidőkeret esetén nem egyértelmű számunkra, hogy azonnali túlórákkal hogyan kell elszámolni, illetve azoknak milyen hatása van a munkaidőkeret-elszámolásra az időszak végén. Példánkban van egy negyedéves munkaidőkerettel elszámoló társaság. Történik egy olyan eset, amikor a munkavállaló eredeti munkarendje 6:00–14:30-ig szólt, azonban egy nappal előtte lebetegedés miatt megkérik, hogy 15:00–23:30-ig dolgozzon. Ebben az esetben a mi szakmai megítélésünk szerint a teljes 8 órát (mert 0,5 óra munkaközi szünet van) rendkívüli munkának kell tekinteni, és mivel a változtatás 1 napon belül történt, ezért olyan rendkívüli munkáról beszélünk, amit az adott hónapban azonnal ki kell fizetni (munkaidőkeret október–december periódusra vonatkozik és a fenti eset októberben történt). Az a kérdési, hogy az októberi számfejtésben a normál havi bér mellett (havi béresek) csak a (A) 8 órára eső bérpótlékot kell többletként elszámolni, vagy (B) 8 óra bérpótlékot és 8 órára eső alapbért is. Az a nagy különbség, hogy (A) esetén az alapórák bent maradnának a negyedéves munkaidőkeret elszámolásban, míg (B) esetben nem.A munkáltató szempontjából (A) és (B) költségterhe jelentősen különbözik egymástól. Mi az Önök szakmai meglátása a kérdésben? Üdv.: Nagy Péter

Pótlékok a készenléti jellegű munkakörben Kérdés

Tisztelt Szakértők! Vállalkozásunknál a portásokat készenléti jellegű munkakörben dolgozó munkavállalónként szeretnénk foglalkoztatni. Két kérdés merül fel ezzel kapcsolatban: 1. A munkában töltött időnek ebben az esetben is a munkanapok száma * 8 órának kell lennie? Lehet-e Kell-e alkalmazni az ő esetükben a munkaidőkeretet? Ha munkaidőkeret, akkor ebben az esetben is a 4 havi elszámolás a maximum? 2. Milyen pótlékot kell részükre megfizetni (éjszaka, vasárnap, fizetett ünnep...)? Általában 12 órát dolgoznak és 24 órát pihennek. Köszönöm válaszukat!

Napi munkaidő-változás munkaidőkeretes foglalkoztatásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk napi 4 órás munkaviszonyban, (2 hónapos)munkaidőkeretben foglalkoztat egy alkalmazottat. Augusztus hónapban, vagyis hónapon belül változtatható-e a napi 4 óra 8 órára, vagy meg kell várni a hónap végét? Köszönöm.

Munkaidőkeret Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaidőkeret számításánál vetődött fel kérdés az alábbiak szerint. Órabéres és több műszakos munkavállalók 4 havi munkaidőkeretben dolgoznak. A 4 havi keret elszámolásakor összehasonlítottuk a keretben megállapított óraszámot az általános munkarend szerinti óraszámmal, és amennyiben amennyiben a keret óraszáma több az általános munkarend óraszámainál, úgy keletkezik a keret végén elszámolandó 50 százalékos túlóra. A keret óraszámának megállapításánál viszont kérdésként merült fel, hogy a nem igazolt és fizetés nélküli napokat is úgy kell figyelembe venni, mintha beosztása szerint akkor dolgozott volna a munkavállaló,vagy ezeket a nem fizetett és nem igazolt napokat a keretszámításnál figyelmen kívül hagyjuk? Úgy látjuk, hogy az Mt. csak távollétet említ ez esetben. Előre is megköszönve válaszukat

Munkaidőkeret, szombati munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaidőkeretben, gépjárművezetői munkakörben foglalkoztatott munkavállaló szombati munkavégzése esetén kell valamilyen bérpótlékot fizetni? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kockázati életbiztosítás adózása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Kezelt vagyon kifizetői státusza

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Egyszerűsített végelszámolás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink