542 találat a(z) munkaidőkeret cimkére

Munkaidőkeretes munkavállaló betegszabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy munkavállalónk, aki heti 20 órásként van bejelentve, háromhavi munkaidőkeretben számoljuk el. Többen dolgoznak hasonló bejelentéssel. A dolgozóknak beosztástól függően lehet "hosszú napjuk", illetve "rövid napjuk", az, hogy kinél mennyit, és hogyan a munkáltató osztja be, persze a jogszabályokra tekintettel. A hosszú napon dolgoznak reggel héttől délután ötig 10 órát, a rövid napon dolgoznak reggel 7-től 11-ig 4 órát. A kérdéses dolgozó hétfőn volt hosszú napra beosztva és pénteken volt hosszú napra beosztva, közben keddtől-csütörtökig beteg volt az orvosi igazolás szerint, a hétfő és a pénteki napját rendesen ledolgozta. Abban szeretném a segítségét kérni, hogy ebben az esetben a betegszabadságot, vagy a táppénzt hogyan kell kezelni, mire kell figyelni, melyek az ide vonatkozó előírások? Köszönettel: Benkő Eszter

Munkaszüneti napon végzett munka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy pékségben a pékek január 1-jén 16 órától 24 óráig, a raktárosok 21 órától másnap azaz január 2-án hajnali 4 óráig dolgoztak. Milyen pótlékok illeti meg őket órabéres foglalkoztatás esetén? A dolgozók munkaidőkeretben vannak foglalkoztatva. Helyesen járt-e el a munkáltató, amikor egyes pékeknek beosztás szerint pihenőnapot adott január 1-én? Ilyenkor milyen bér jár a pékeknek?j

Pótlékátalány kiszámítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk éjszakai munkavállalói bérezésénél a pótlékátalány megállapítását határozta el. A munkavállalók hétfőtől péntekig dolgoznak este 22 h-tól reggel 04 h-ig, órabérük 604 ft/óra. Abban szeretném kérni a segítségüket, hogyan kell kiszámolni ebben az alapesetben a pótlékátalányt, illetve hogyan számítsuk ki, ha ezen munkavállaló dolgozik vasárnap rendes, illetve rendkívüli munkaidőben, illetve lesz közöttük olyan dolgozó, aki munkaidőkeretben dolgozik éjszaka, ugyanis a vállalás úgy szól, hogy hétfőtől vasárnapig kell biztosítani több munkavállalót 22 h és 04 h között, több különböző időbeosztásban. Köszönettel:Benkő Eszter

Heti pihenőidő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Diszkontáruház dolgozói kéthavi munkaidőkeretben dolgoznak a hét 6 napján, a vasárnap pihenőnap. A ledolgozott szombati napot a következő hét valamelyik napján adják ki. Helyesen jár el a munkáltató? Köszönettel: Éva

Jelenléti ív Kérdés

Tisztelet Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulnék Önökhöz! Egy bevásárló központban van egy üzlet, a nyitvatartás hétfőtől szombatig, 10:00-20:00-ig. Vasárnap pedig 10:00-18:00-ig. Négy fő négy órában van bejelentve. Szeretném a egítségüket kérni abban, hogy a szabályoknak megfelelően hogyan tudok kéthavi munkaidőkerettel jelenléti ívet vezetni, és milyen szabályokat kell betartanom? Felmerül az a probléma is hogy a négy fő nem fedi le a nyitvatartási időt, az ügyvezető pedig nem rendelkezik szakirányú végzettséggel. Köszönettel: Vig Hajnalka

Ápolási díj meletti munkavégzés munkaidőkeretben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném abban, hogy közeli hozzátartozó gondozása esetén (tehát ápolási díjban részesülő) a munkavállaló foglalkoztatható-e egyhavi munkaidőkeretben? Tehát például az egyik nap 8 órában dolgozna, a másik napon pedig nem. Válaszát előre is köszönöm.

Foglalkoztatás munkaidőkeretben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. kocsmát és panziót üzemeltet. A kocsma jelenlegi nyitvatartása: szerda-szombat 15-24 óráig. Egy munkavállaló van heti 40 órában bejelentve, a bérét órabérben határoztuk meg. Kérdésem: jó megoldás-e a heti munkaidőkeretes foglalkoztatása? Kell-e bármilyen pótlékot fizetni (délutánra, éjszakára, szombatra)? A panzióban 3 munkavállaló fog dolgozni, akik a panzióval egy épületben lévő étteremben (amit másik cég üzemeltet) is dolgoznak egyidőben, az ügyvezető szerint 20-80 százalékos arányos munkaidőben. Jelentsük be a panzióba heti 2 órában, az étterembe heti 6 órában munkaidőkeretes megoldással? Nekik jár-e bármiféle pótlék? Válaszát előre is köszönöm.

Munkaszüneti nap pótléka Kérdés

Egy faház büfében – amely hétfőtől vasárnapig nyitva tart – az alkalmazott 2 havi munkaidőkeretben dolgozik. A munkaidőkereten belül, a munkaidő beosztása 2014. december 26-ára (munkaszüneti napra) esett. Ebben az esetben kell-e részére pótlékot elszámolni? Márkus Jánosné

Munkaidőkeret Kérdés

Tisztelt Szakértő! Négyhavi munkaidőkerettel kapcsolatos kérdésem az lenne, hogy fuvarozó cégnél a munkaidőkeret kezdete és vége milyen időpont lehet? Külföldi tulajdonos azzal a kérdéssel keresett meg, hogy szeretné, ha a négy hónap november, december, január és február lenne. Az országában ez lehetséges (?), én ilyennel még nem találkoztam Magyarországon. Segítségét előre is köszönöm!

Munkaidőkeretes foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó vendéglátó egységet üzemeltet. A nyitás délután 2-kor van, és hajnalig tart. Van egy négyórás munkavállalója. A kérdésem az lenne, hogy munkaidőkeretes szerződéssel dolgozhat-e úgy a munkavállaló, hogy egyszerre 8-12 órát dolgozik, és azt többnyire pénteken és szombaton (2 nap alatt dolgozza le a heti 20 órát)? Ha nem, akkor milyen módon lehetne őt foglalkoztatni (milyen munkaszerződéssel)? Előre is köszönöm a válaszukat!

Munkaidőkeret bérpótlék Kérdés

Milyen pótlékot kell megfizetni a foglalkoztatónak a szabad-, illetve pihenőnapon végzett munka után, ha a munkavállalóját négyhavi munkaidőkeretben foglalkoztatja? Milyen fizetendő pótlék van, ha a dolgozónak a négy hónap elteltével nem adta ki a munkáltató a törvényes pihenőidőt?

Munkaidőkeret Kérdés

Cégünk megszakítás nélküli munkarendben, 4 havi munkaidőkerettel üzemel. Kérdésem az lenne, hogy az Mt. 93. § (2) bekezdését hogyan kell értelmezni? Azaz például 2014. 09. 01-2014. 12. 31-ig mennyi lehet a munkaidőkeret maximális óraszáma (csak napi 8 órás munkaidővel számoljunk) 88 nap x 8 óra, azaz 704 óra, vagy 88 nap - 4 nap ünnep x 8 óra, azaz 672 óra? Igazán a munkaidőkeretben történő ünnepnapok elszámolása a kérdéses: része a munkaidőkeretnek, avagy ki kell venni az ünnepnapok számának megfelelő óraszámot a munkaidőkeretből? (Ebben az időszakban 4 nap ünnepnap van: október 23 (csütörtök), november 01. (szombat), december 25. és 26. (csütörtök-péntek).) Köszönöm.

Nem fizet a munkáltató a túlóráért? Vitás esetben ezt teheti a dolgozó Cikk

A havi rendszerességgel túlórázó dolgozók egynegyedének több mint 24 óra többlet munkaórája gyűlik össze havonta – derült ki a Profession.hu által végzett felmérésből. A túlórázók fele többségében előre tudja, mikor kell tovább bent maradnia a munkahelyén. A kutatás arra is fényt derített, hogy a megkérdezettek többségének a munkáltató nem fizeti ki a túlórát.

Munkabérből hogyan kell ágy melletti pótlékot, műszakpótlékot és túlórapótlékot számolni? Kérdés

Egy szociális otthonban dolgozó ápolói munkakörben levő személyről van szó. munkaideje: napi 12 óra 4 havi időkeretben. Munkavállalói alapbére havi bruttó: 156 000 Ft (alapbér: 118 000 Ft, ágy melletti pótlék: 24 000 Ft, műszakpótlék: 14 000 Ft) Szeretném megkérdezni, hogy ha beosztás szerint fizetett ünnepen is dolgozik mekkora túlórapótlék jár, valamint ha nem beosztás szerint dolgozik abban az esetben mekkora? Egy példa a munkaidőre: November 01. Szombat: 07-19 óráig November 02. Vasárnap: 19 órától November 03. Hétfő 07-óráig November 04. Kedd: Pihenő November 05. Szerda: 07-19-óráig November 06. Csütörtök: 19-órától November 07. Péntek: 07-óráig November 08. Szombat: Pihenő Kérem tájékoztassanak, hogy a megadott információk alapján, túlóra pótlékot, műszakpótlékot és ágy melletti pótlékot hogy kell számolni. Köszönöm!

Munkaidőkeret elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kereskedelmi tevékenységet ellátó ügyfelünk szeretne áttérni négyhavi munkaidőkeretes foglalkoztatásra. Munkaidő beosztása két műszak: 08-20 és 20-08-ig. Havidíjas besorolás van. Jól gondolom, hogy a havi elszámoláskor az alapbéren felül ki kell fizetni az éjszakai pótlékot, a beosztás szerint vasárnap dolgozóknak az 50 % bérpótlékot és rendkívüli munkavégzés (berendelés) esetén (nem ad másik szabadnapot), a 100 % bérpótlékot, valamint a munkaszüneti napra beosztott munkavállalónak 100 % bérpótlékot? A 4. hónap végén az összesítés alapján a túlmunkára 50 % bérpótlékot kell fizetni. A havonta normál munkarend alapján járó összes pihenőnapot is meg kell kapnia? Tehát novemberben összesen járna neki 10 pihenőnap? Köszönettel: Minima Kalkula Bt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Építési telkek sorozatértékesítése, áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan 5%-os áfája 2025-től

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink