344 találat a(z) lakás cimkére
Nem csak banki kölcsönből lehet lakást venni Cikk
A lakásvásárlási szándékot legtöbbször a pénzhiány töri le. Ha a munkáltató a dolgozó e szándékát támogatni kívánja, akkor a törvényben meghatározott feltételek teljesülése esetén akár a teljes vételárat is meghitelezheti közteher nélkül, a kamatkedvezményre vonatkozó rendelkezéseket nem kell alkalmazni. Ez a kamatmentes vagy kedvezményes kamatozású lakáscélú munkáltatói kölcsön felvételét jelenti.
Kemény bírságot fizethetnek a lakáskiadók a spanyol szigeteken Cikk
A Baleár-szigeteken akár 40 ezer eurós (12 millió forintos) büntetést is kaphat az az ingatlantulajdonos, aki társasházi lakását turisztikai céllal adja ki – ismertette a kedden életbe lépett új szabályozást Biel Barceló, a helyi kormányzat turizmusért felelős tanácsosa Palma városában tartott sajtótájékoztatóján.
Lakásra és autóra gyűjtenek a fiatalok Cikk
A fiatalok több mint harmadának van megtakarítása, a legnagyobb részük lakásra gyűjt – derül ki a K&H negyedéves, a 19-29 éves fiatalok elégedettségét mérő jóléti index felméréséből.
2017 első negyedéve során tovább nőttek a hazai lakásárak Cikk
Megjelent az MNB-lakásárindex a 2017 első negyedévére vonatkozó adatokkal.
Nőtt az albérletek iránti kereslet Cikk
A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után 15-20 százalékkal élénkült az albérletek iránti kereslet, de a kínálat is 17 százalékkal bővült – mondta Balogh László gazdasági elemző szombaton az M1 aktuális csatorna délelőtti műsorában.
Az európai átlag duplájával drágultak a magyarországi lakóingatlanok Cikk
A lakóingatlanok 8 százalékkal drágultak Magyarországon az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest, ami az Európai Unió átlagos lakásár-emelkedésének a duplája, és a hatodik legnagyobb uniós drágulási ütemnek felel meg – közölte az ingatlan.com szerdán, az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) adatai alapján.
Bérelt ingatlanon végzett beruházás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy független magánszemélytől – havi bérleti díj fejében – ingatlant bérel, iroda céljából, de az ingatlan lakóépületként van az ingatlannyilvántartásban bejegyezve. Kérdésem, hogy ebben az esetben is érvényes-e a bérelt ingatlanon végzett átalakítások, beruházások áfalevonhatóságának tiltása? Szabad-e áfát levonnunk a közüzemi díjakra, ha a szolgáltatásokat ügyfelemre íratják át, és nem a magánszemély fogja azok díját kiszámlázni? Mennyiben változik a helyzet, ha a magánszemély tulajdonos kezdeményezi az ingatlan-nyilvántartásban az ingatlan irodának átminősítését?
Lakásépítés és -értékesítés áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 3 db lakást épít, melyből 2 db továbbértékesítésre kerül, 1 lakás a kft. tulajdonában marad, iroda, tárgyaló stb. céllal. A lakások építéséhez szükséges anyagokat a kft. vásárolja meg. Egyes szakipari munkákat küldő szakemberek végzik, számla alapján kerül kifizetésre részükre a végzett szolgáltatás díja, a szakipari munkák egy részét pedig a cég saját dolgozói végzik el, tekintettel arra, hogy erre a szakmára szakosodott kft.-ről van szó. Kérdésem, hogy a beszerzések (anyag és szolgáltatások) áfája – teljes egészében – levonható-e, tekintettel arra, hogy 1 db lakás a cég tulajdonában marad? Aggályainkat az áfaörvény 124. §-ára hivatkozva vetettük fel. Hogyan működik az áfa levonásba helyezése a beruházás során és az értékesítéskor? (Sajáterős beruházás.) Válaszát előre is köszönöm. üdvözlettel Verik Piroska
Építési projektszervező áfalevonása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy építési projekt szervezésével foglalkozó társas vállalkozás több lakásos lakóingatlant épít(tet). Az anyagot maga szerzi be, de a tervezési, építési-szerelési munkálatokat más vállalkozások fogják elvégezni. Egyelőre nem döntötte el, hogy az elkészült ingatlant megtartja saját magának és a későbbiekben bérbe adja, vagy annak elkészültével továbbértékesíti. Milyen esetben minősül ez saját rezsis beruházásnak? Hogyan alakul az áfa levonhatósága az említett esetekben (bérbeadás – továbbértékesítés)? Visszaigényelheti-e az adóhatóságtól a negatív elszámolandó adóját ezekben az esetekben (amennyiben az 1 millió forintot meghaladja) az építkezési folyamat során, vagy csak akkor helyezheti levonásba és kérheti vissza, ha a jogerős használatbavételi engedélyt megkapta? Ha bérbeadás mellett dönt, milyen hatállyal kell bejelentkeznie az áfa alá bérbeadás tekintetében, hogy az építkezés alatt felgyülemlett negatív elszámolandó adóját visszaigényelhesse az építkezési folyamat alatt? Hogyan alakul a levonhatóság, ha például10 lakásból egyet megtart irodának (saját rezsis beruházás) és csak a többi lakást hasznosítja bérbeadással, továbbértékesítéssel? Válaszukat előre is köszönöm!
Építményadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. székhelye átkerül egy másik településre, ahol a székhely a tulajdonos lakása lesz. Ebben a lakásban egy szobát fog bérelni a cég, mely után havonta bérleti díjat fizet. Kérdésem: építményadó hatálya alá tartozik-e így a tulajdonos lakása, ha a településen van építményadó? Ha igen, akkor csak a bérelt szobára eső négyzetméter lesz az adó alapja, vagy az egész lakás? Válaszát előre is köszönöm!
Csökkenő lélekszám, növekvő lakásméret: beszédes KSH-adatok Cikk
Rekordidő alatt, vagyis mindössze hat hónap elteltével publikálja a 2016 őszén lezajlott mikrocenzus, azaz „kis népszámlálás” első eredményeit a KSH. A felmérést a lakosság mintegy 10 százalékának, vagyis 440 ezer háztartásnak bevonásával hajtották végre, az első eredmények pedig a népesség és a lakások jellemzőiről tájékoztatnak. A későbbiek folyamán további résztémák, továbbá a mikrocenzushoz kapcsolódó kiegészítő felvételek eredményeit is elérhetővé teszi a Központi Statisztikai Hivatal.
Lakásbérbeadás és rezsi Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély lakását bérbe adja 80 ezer forint plusz rezsidíjért. A kérdésem az, hogy a bérlő által fizetett rezsiköltség után is meg kell-e fizetni az szja-t és az ehót (1 millió forint felett) az alábbi esetekben, ha a mérőóra a bérbeadó nevén van: 1. A bérbeadó egy számlát állít ki a bérleti díjról és a rezsiről; 2. külön számlát állít ki; 3. a bérleti díjról számlát állít ki, a rezsiről csak átvételi elismervényt; 4. a rezsi csekkjeit a bérlő fizeti be? Ezek a tételek közvetített szolgáltatások, haszna rajta nincs a bérbeadónak. Ráadásul ezek a tételek az egymillió forintos határ fölé viszik az éves bevételt, így pedig a teljes összegre az ehót is meg kellene fizetni?! Milyen lehetőség(ek) vannak a fenti probléma megoldására? Köszönöm a segítséget!
Lakásvásárlás esetén fizetendő illeték Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2017. évben új lakást vásárol az építtetőtől, ezért megilleti a 15 millió forintig terjedő illetékmentesség. Kérdés, ha a vásárlást megelőzően vagy azt követően egy éven belül eladja a jelenlegi lakását, akkor annak értékét levonhatja a vásárolt lakás értékéből az illeték számításánál? Köszönettel várom a válaszát.
Lakásbérbeadás elszámolható költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Házaspár 2016 áprilisától Angliában él és dolgozik előreláthatólag 2 évig. Itthon magánszemélyként bérbe adták a férj nevén lévő 1 db és a feleség nevén lévő 1 db kislakást. Angliában bérelnek egyet házaspárként, a szerződés mindkettőjük nevére szól. Elszámolhatják-e a kinti lakás bérleti díját/rezsijét megosztva az itthoni 1-1 lakás bevételével szemben? Elszámolhatóságot befolyásolja-e, hogy a férj cége az első 3 havi lakbért átvállalta és adóköteles bevételként leadóztatta. Tisztelettel köszönöm előre is a segítségüket.
Szerkezetkész lakás számvitele Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! 2016. 08. 13-ai, "Mutatjuk, hogyan csökkenthető az iparűzési adó" című szakértői levezetés válaszában leírtakat szeretném, ha tételesen, kontírkódok megadásával is szíveskedne levezetni. Ingatlanközvetítő áfa adóalany ügyfelem egy épülő többlakásos társasházból megvásárolt több társasházi albetétet, szerkezetkész állapotban. Ügyfelem a lakásokat kulcsrakész állapotba hozza és utána értékesíti. Tisztelettel kérem, szíveskedjen választ adni arra, hogy jól gondolom-e a könyvelés menetét: egyszerűsített éves beszámolót készítek összköltség eljárással, a költségek könyvelése az 5-s számlaosztályba történik. 1,/ Szerkezetkész lakás megvétele: T52,466-K38 2./ Felmerülő költségek: T51-56,466–K38,454 3./ Év végén még nincs befejezve az építkezés: T23-K 581, Szt.tv.105.§.(4)bek.szerinti áron 4./ Következő év elején visszavezetem: T581-K23 5./ Használatbavételi engedély időpontjában: T25-K581 6./ Értékesítéskor: T814-K25 Köszönettel: Kauker Zsoltné