432 találat a(z) kiküldetés cimkére

Kiküldöttek adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy indiai kiküldött kevesebb mint 183 napot töltött 2017-ben Magyarországon. A kettős adóztatást elkerülő egyezmény alapján jövedelme Magyarországon nem adóköteles. Az egyezményben nem találok arra vonatkozó információt, hogy ezt hányszor ismételheti meg?2018-ban újra jöhet? És, ha benne van az időkorlátban, akkor ugyanez vonatkozik rá? Másik esetem kicsit más: magyar állampolgár tartózkodik Dániában, 2017-ben kevesebb, mint 183 napot tölt ott, de ha ez folyamatos, és 2018 -ban is kevesebb mint 183 napig tartózkodik kint, akkor sem kell adóznia? Minden esetben a tárgyévre kell csak figyelni? Válaszát előre is köszönöm.

Külföldi kiküldetés napidíj Kérdés

Igazolás nélkül elszámolható költségnek minősül a külföldi kiküldetéshez kapcsolódó elismert költségekről szóló 285/2011. kormányrendelet szerint naponta elszámolható összeg. A külföldi kiküldetésre tekintettel kapott bevételből, napidíjból levonható a bevétel 30 százaléka, de legfeljebb napi 15 eurónak megfelelő forintösszeg. A kérdésem az lenne, hogy helyes-e az az eljárás, ha a munkáltató a mentes adórész számításánal az adott napra járó alapbért is beszámítja? A kiküldetési napokra lebontva az alapbért, meghatározza az adott napra járó bért. Külföldi kiküldetés napi díjaként ad 15 eurót. Az alapbérből és a 15 euróból számolja az adott napi bevételt és annak a 30%-át nézi, ezért így a 15 eurót adómentesen adja teljes összegben? Vagy az a helyes, ha a 15 euró 30%-át veszi adómentes résznek, mivel a kiküldetési napidíj, mint költségtérítés az alapbéren felül jár a munkavállalónak?

Kiküldetés Franciaországba Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő ügyben szeretnék állásfoglalást kérni: Magyarországi székhelyű építőipari vállalkozás Franciaországba szeretne kiküldeni munkavállalókat előre láthatóan 183 napnál rövidebb időtartamra egy luxemburgi vállalkozással kötött szerződés alapján. A cég nem rendelkezik Franciaországban fiókteleppel. Van-e kötelezően fizetendő minimálbér a Franciaországba kiküldött munkavállalókra vonatkozóan? Ha igen, akkor mennyi az összege? Van-a bejelentési kötelezettsége a cégnek a kiküldetést megelőzően a kiküldött a francia hatóságoknál? Ha igen, akkor hol és milyen nyomtatványon kell a bejelentést megtenni. Van-e a kiküldetés alatt adatszolgáltatási kötelezettség a francia hatóságok irányába? Válaszát előre is köszönöm! Katona-Fazakas Tünde

Utazási költségtérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy belföldi kiküldetés tömegközlekedéssel történő utazási költségét elég, ha jeggyel igazolja a dolgozó, amit a kiküldetési útnyilvántartáshoz csatol, vagy számlát is kell hoznia a munkáltató nevére? Kérdésem az is, hogy a munkába járást is elég-e bérlettel, jeggyel igazolni vagy kell a számla? Az is érdekes, hogy kedvezményes jegyről, bérletről adnak-e számlát a cég nevére (úgy tudom, nem, mert a kedvezményt a személy veszi igénybe)? A december 10-étől bevezetendő kedvezményes e-jegyek elszámolhatók? Előre is köszönöm a válaszát.

Kiküldetéshez vásárolt autópálya-matrica megtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Utazasi_koltsegterites_amikor_a_tavmunkas_i_R28X04#utm_source=adozona.hu&utm_medium=email&utm_campaign=ado_daily&utm_content=201609_old_subscribed A fenti címen található állásfoglalással kapcsolatban szeretném felhívni a figyelmet a NAV által kiadott, a gépjárművek költségelszámolásáról szóló 08-as információs füzet V. pontjában olvasható mondatra: "Amennyiben a magánszemély a saját gépkocsiját használja hivatali, üzleti célra és a kifizető autópálya-matricát, jegyet úgy juttat a magánszemélynek, hogy azt a nevére szóló számlával vásárolja meg, akkor emiatt nem keletkezik sem a juttatónak, sem a juttatásban részesülőnek adófizetési kötelezettsége még akkor sem, ha saját célra is használja azt a magánszemély." (Hivatkozás: Szja tv. 4. § (2a) bekezdés.) Nem jelentős összegekről van szó, de sok munkavállalónak ez fontos kérdés lehet, ezért várom a véleményét a fentiekkel kapcsolatban. Válaszát előre is köszönöm.

Kiküldetés – 60 euró Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar kft. Ausztriában végez munkát. A munkásokat egy-egy, a munkások közül kijelölt gépkocsivezető viszi dolgozni, saját személygépkocsival. Adható-e neki 60 euró naponta és ezen felül az üzemyagagnorma és a kilométerenkénti 15 forint adómentesen? A nem gépkocsivezető dolgozók részére hány euró adható naponta adómentesen? Köszönettel!

Utazási költségtérítés: amikor a távmunkás is kiküldetésben van Cikk

Távmunkás az őt foglalkoztató cég székhelyétől eltérő városban dolgozik. Havonta egy-két alkalommal ellátogat a cég székhelyére (értekezletekre). Ez kiküldetésnek minősül? Megtéríthető a munkavállalónak a saját gépjárműhasználat, illetve az autópálya-matrica költsége? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.

Kiküldetés-e? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy dolgozó közigazgatási határon belülről jár dolgozni. A munkaideje 15 órakor lejár, viszont vissza kell járnia hetente kétszer az esti órákban ellenőrizni a kazánt. Dönthet úgy a munkáltató, hogy közigazgatási határon belül is fizeti a munkába járást még úgy is, hogy nem mozgáskorlátozott munkavállalóról van szó, és nincs 10 éven aluli, köznevelési intézményben tanuló gyermeke? A visszarendelt munkavégzésre kiküldetést kell elszámolni neki, vagy semmit, mert közigazgatási határon belül lakik? Köszönöm segítő válaszát!

Kölcsönautóra elszámolható költségtérítés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Magánszemélytől kölcsönzött személygépkocsi után a bérbevevő magánszemélynek hivatali utazási költségei hogyan számolható el? A kiküldött nem munkaviszonyban áll, hanem kamarai tagi jogviszonyban. Valamint a saját tulajdonú autókra fizetett kiküldetési díj (üzemanyag plusz költségtérítés) mellett autópályadíj nem fizethető ki? Köszönettel: Előfizető

Munkába járáshoz használt céges autó üzemanyagának áfája Cikk

Adott építőipari kft. rendelkezik saját hatszemélyes tehergépjárművel. Az alkalmazottak ezzel járnak dolgozni, illetve szállítják a munkavégzéshez szükséges anyagokat. Mivel távmunkáról van szó, ezért az alkalmazottak hétvégente hazajárnak 150-200 kilométerrel távolabb lévő lakóhelyükre. A kft. hozzájárul a hazajutásukhoz. Ugyanezen tehergépjárművel tudnak az alkalmazottak hazamenni. Ilyen esetben is jogosult a kft. az üzemanyagszámlák áfájának levonására, vagy van valami megkötés, esetleg külön nyilvántartás vezetése ezzel kapcsolatosan? Olvasói kérdésre Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési szakértő válaszolt.

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni az ügyben, hogy egy cég ügyvezetője és 3 munkavállalója 4 napra Luxemburgba utaznának, 1-1 nap lenne az utazással töltött idő és 2 nap lenne a munkavégzéssel eltöltött idő, bútorokat pakolnának le és szerelnének össze Luxemburgban. Kérdésem, hogy ha a külföldi szállás, étkezés számláit a cég nevére kérik, akkor annak milyen adóvonzatai lennének, vagy ha a magánszemélyek külön számlát kérnek az étkezésünkről és a szállásukról, akkor annak milyen adóvonzatai lennének? Előre is köszönöm válaszát!

Cégautóhasználat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy osztrák tulajdonú vállalkozás magyarországi vállalatánál kiküldetésben foglalkoztat egy beszerzést irányítót és egy termelés vezetőt a hét négy napján egész éven keresztül. Kérdés, hogy ezen kettő fő részére a magyarországi vállalkozás milyen feltételekkel biztosíthat cégautót? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Irodavezető

Kiküldetés elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Egy bt. beltagja szeretné a cég érdekében megtett utak költségét a bt.-vel megfizettetni. A bt.-nek autója nincs. A beltagnak autója nincs, illetve az anyukája nevén van a gépkocsi és ő az üzembentartó. Ebben az esetben írhat-e kiküldetést magának? Vagy az édesanya adja bérbe (például havi 10 ezer forintért az autót a lányának)? Akkor neki negyedévente a bérleti díj szabályai szerint (90 százalék után) 15 százalék szja-t kell fizetnie maga után? Vagy cégautóadót kellene bevallania és befizetnie negyedévente a tulajdonosnak? Köszönjük szépen a segítséget!

Távmunka költségtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egyik munkavállalónk "home-office"-ban dolgozik. A munkavégzés helye és a cég székhelye eltérő városban van. A munkavállaló havonta 1-2 alkalommal ellátogat a cég székhelyére (értekezletekre). Ez kiküldetésnek minősül? Téríthető a munkavállalónak a saját gépjárműhasználat utáni költségtérítés? És az autópálya-matrica költsége saját gépjárműre? Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

Személyi jövedelemadó utalása NAV részére Kérdés

Külföldi tulajdonú, Magyarországon székhellyel rendelkező vállalatnál az ügyvezető nem kap munkabért, nincs munkaviszonyban. A külföldi vállalattól Magyarországon kiküldetésben végzi az ügyvezetői teendőket. A könyvvizsgáló javaslatára – mivel 183 napot meghaladja Magyarországon a munkavégzés ideje – a NAV felé az szja-t átutalta a cég. Kérdésünk az lenne, hogy az elutalt szja-nak – egyéb meghatározott juttatásként – adóvonzata keletkezik-e Magyarországon?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink