594 találat a(z) kedvezmény cimkére
Szochokedvezmény Kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy vállalkozó háziorvos 55 év feletti munkavállalójára vehet-e igénybe szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt?
Szja-bevallás: nézze át újra, az is hibázhat, aki már beadta! Cikk
Május 22-én éjfélkor lejár a 2016-ban szerzett jövedelmek bevallási határideje. Érdemes azoknak is átgondolniuk, jogszerű módot választottak-e a bevallásra, akik már eleget tettek kötelezettségüknek. Több százezer szülő nem vette igénybe 2016-ban év közben a személyi jövedelemadó előlegéből a családi kedvezményt, illetve az első házasok kedvezményét, módosítsák bevallástervezetüket!
Elvonási tünetek: adóváltozások 2018-ra Cikk
A kis baráti sörfőzdék és a sportegyesületek jól járnak, a reklámadóhoz a brüsszeli kifogások ellenre is ragaszkodik a kormány, az Európa-rekordot jelentő áfaszint pedig megmarad – olvasható a hvg hetilap legfrissebb számában.
Szochokedvezmény arányosítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyedről visszatért munkavállaló után szochokedvezményt vesz igénybe társaságunk a maximális 100 000 forint alap után. Április közepén a munkavállaló szülési szabadságra ment. A kérdésünk az lenne, hogy ilyen esetben kell-e arányosítani a kedvezmény alapját, vagy a maximális 100 000 forint alapján számítható a kedvezmény összege április hónapra? Előre is köszönjük válaszát!
Szociális adó hozzájárulási kedvezmény folytatása 180 nap munkaviszony után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem találok a 2011. évi CLVI. törvény szociális hozzájárulási adóról szóló sorai közt segítséget kérdésemre, így Önhöz fordulok. Adva vagyon egy 22 éves fiatalember, akit a cég 2 éve foglalkoztat mint pályakezdőt, 180 nap munka viszonnyal nem rendelkező munkavállalót. Letelt a 2 év kedvezményes időszak, de a fiatalember még mindig nincs 25 éves, bár már több mint 180 nap munkaviszonnyal rendelkezik. A kérdésem a következő lenne, hogy foglalkoztatható-e továbbra is kedvezményes szociális hozzájárulási adóval a 25 éve betöltéséig vagy a kedvezményt csak eddig vehette igénybe a foglalkoztatója? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel, Sárköziné Annamária
Társaságiadó-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk 1.808.000 Ft látványcsapatsport-támogatást adott 2016-ban, amely az adó 70%-áig vehető figyelembe. Adókedvezményként kívánjuk érvényesíteni az összeget. Társasági adóbevallásunk 11. sorában társasági adóként 4.070 e Ft szerepel (ez az adókedvezmény figyelembe vétele nélküli összeg), ebből szeretnénk levonni az adókedvezményt az 1.808.e Ft-ot, így az adó kötelezettségünk 2.262 e Ft lenne. Nem világos, hogy a 70%-ot melyik adóhoz kell viszonyítani a 4.070 e Ft-hoz, vagy a 2.262 e Ft-hoz?
Lízingszerződés megszűnése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk, egy magyarországi kft. 2013. 11. hóban zártvégű pénzügyi lízing keretében vásárolt egy személygépkocsit. A kocsi ára 8 millió forint volt, melyből 4 millió forint összeget átutaltunk, és 4 millió forint volt a pénzügyi lízing összege. A szerződés 2013. 11. hótól 2018. 11. hóig szólt.Cégünk helyett 2017. 05. hó végétől az ügyvezető másik cége (kapcsolt vállalkozás) fizetné tovább a havi részleteket. A 2011-ben képzett 8 millió forint fejlesztési tartalékot felhasználtuk 2013-ban a személygépkocsi aktiválásakor. Most a tőketartozás még 1,8 millió forint a lízingcég felé. Kérdéseink: 1. A 2016. évre beadandó 1629-es tao-bevallásban a fizetett lízing kamatának 40 százaléka után igénybe vehető-e a kedvezmény, mivel a futamidő így csak 3,5 év lesz (2013.11.-2017.05.)? 2.Van-e valamilyen adózási vonzata (tao, áfa), hogy megszűnik a zárt végű pénzügyilízing-szerződés 3,5 év után? (A személygépkocsi-áfát nem igényeltük vissza 2013-ban). Válaszukat előre is köszönöm.
Tb ugyanabban a jogviszonyban, ugyanannál a foglalkoztatónál Cikk
Az egyidejűleg fennálló biztosítási jogviszonyok társadalombiztosítással összefüggő kérdéseivel meglehetősen sokszor foglalkoztunk, ideértve azokat a helyzeteket is, amikor a többes jogviszony ugyanannál a foglalkoztatónál áll fenn. Most ez utóbbi speciális változatára térünk ki, amikor ugyanaz a személy ugyanannál a foglalkoztatónál létesít kettő (vagy több) megegyező jogviszonyt.
Közvetlen támogatás, adófelajánlás: mutatjuk, mi a különbség Cikk
Tapasztalatok szerint az adózók számára sok esetben nem világos a különbség a filmgyártás, az eladó-művészeti szervezet és a látványcsapatsport támogatásának lehetséges formái között. Cikkünkben összefoglaljuk a kétféle lehetőség közötti eltéréseket, valamint a számviteli elszámolásra, kedvezményre vonatkozó tudnivalókat.
Őstermelő negyedéves adóelőlege, ehója, kedvezményei Cikk
Ma van a határideje az őstermelők 2017. évi I. negyedéves adóelőleg-fizetési kötelezettségének az őstermelésből származó jövedelem után. Az adóelőleg alapja speciális szabályoktól és a választott adózási módtól is függ.
Nyeremények/ajándékok adómentesen. Hogyan? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy szupermarketünk van és promóciós forgalomnövelés céllal havi 100-150 ezer forint (kb. 3-4000 forint értékű ajándékok, tárgynyeremények) értékben szeretnénk nyereményeket kiosztani a vásárlóink között, amit 3 féleképpen tennénk: 1.) 5000 forint feletti vásárlás esetén a blokk végén található adatmezőket kitölti - ami tartalmaz egy kérdést is az üzletünkkel kapcsolatban, bedobja a nyereményládába és kisorsoljuk a nyerteseket (közjegyző nélkül, sorsolási jegyzőkönyvvel, belsős bizottság előtt). 2.) A Facebookra töltenénk fel a nyereményeket, ahol a bejegyzés alatt hozzászólással lehet játszani (annak, aki 3000 forint felett vásárolt nálunk) a blokkszám és a törzsvevőszám beírásával. A sorsolás online történik (Facebook nyertes vagy random.org alkalmazással). 3.) Az üzletben kihelyezett vásárIói véleménykártyák kitöltésével és a nyereményládába való bedobással szintén nyerhetnek (csak törzsvevők). A kérdésem az, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy ezek az adómentes üzletpolitikai célú, nyilvános, magánszemélyeknek szóló promóció kategóriába essen, mit vegyek ki belőle, vagy mivel egészítsem ki? (Például ha kérünk egy jelképes összeget a nyertesektől, 100Ft-ot a nyeremény átvételekor, akkor az már nem nyereménysorsolásnak minősül, mert kedvezményt adunk?) Hogyan kerülhetem ki, hogy ne ajándéksorsolásnak és ne nyereményjátéknak számítson, mert ezek adókötelesek? Milyen további fizetési kötelezettség áll fenn? Válaszát előre is köszönöm!
Kiva, belépés előtti tao-kedvezmények Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 2017. 01.01-jével belépett a kiva alá. Kérdésem, hogy a 2016. évi társasági adója csökkentéseként képezhet-e 2016. évre fejlesztési tartalékot? Az Adózóna válaszai közt ( Pölöskei Pálné, Szipszer Tamás) ellentétes véleményt találtam, és a NAV sem ad egyértelmű választ. Várom egyeztetett véleményüket, hogy a cég 2016. évi gazdálkodását lezárhassuk. Üdvözlettel: Krisztiánné
Társaságadó-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság meglévő beruházási hitelét, valamint forgóeszköz-finanszírozású hiteleit egy másik bankkal kötött szerződéssel váltotta ki. A hitelkiváltás egy szerződésben jelent meg. Kérdésünk az, hogy az így fizetett hitelkamat arányos része – a beruházási hitel arányos része – a társaságiadó-kedvezményként igénybe vehető-e? Köszönöm a segítségüket.
Kiva, kedvezményezett foglalkoztatottak Kérdés
A kiva is lehetőséget ad a szociális hozzájárulási adóhoz hasonlóan a foglalkoztatottak kedvezményének elszámolására. Ha a negyedéves előlegeknél a társaság nem élt ezzel a kedvezménnyel, az év végi elszámolásnál megteheti, hogy figyelembe veszi a kedvezményeket?
Fejlesztési díj Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat. Intézményünk a 2017.04.01-től hatályos 1993. évi III. törvény alapján fejlesztő foglalkoztatást végez. A fejlesztő foglalkoztatás a törvény 99/C § (1) bekezdés b) pont alapján fejlesztési jogviszonyban történik. A fejlesztési foglalkoztatás díja a 2017.04.01-től hatályos szja-törvény 1. sz. melléklet 4.10 alapján adómentes juttatás. Kérdésem, hogy amennyiben a fejlesztési foglalkoztatási díj havi összege 1. meghaladja a minimálbér 30%-át, illetve ha 2. nem haladja meg a minimálbér 30%-át, milyen járuléklevonási (fizetési) kötelezettségünk keletkezik? Kell-e egészségbiztosítási, munkaerőpiaci járulékot, nyugdíjjárulékot levonni a díjazottaktól? Kell-e szociális hozzájárulási adót, szakképzési hozzájárulást fizetnünk? A fejlesztési foglalkoztatásban résztvevők után lehet-e igénybe venni szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt? Köszönöm!