610 találat a(z) kedvezmény cimkére
Fejlesztési díj
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat. Intézményünk a 2017.04.01-től hatályos 1993. évi III. törvény alapján fejlesztő foglalkoztatást végez. A fejlesztő foglalkoztatás a törvény 99/C § (1) bekezdés b) pont alapján fejlesztési jogviszonyban történik. A fejlesztési foglalkoztatás díja a 2017.04.01-től hatályos szja-törvény 1. sz. melléklet 4.10 alapján adómentes juttatás. Kérdésem, hogy amennyiben a fejlesztési foglalkoztatási díj havi összege 1. meghaladja a minimálbér 30%-át, illetve ha 2. nem haladja meg a minimálbér 30%-át, milyen járuléklevonási (fizetési) kötelezettségünk keletkezik? Kell-e egészségbiztosítási, munkaerőpiaci járulékot, nyugdíjjárulékot levonni a díjazottaktól? Kell-e szociális hozzájárulási adót, szakképzési hozzájárulást fizetnünk? A fejlesztési foglalkoztatásban résztvevők után lehet-e igénybe venni szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt? Köszönöm!
Tbsz hozamok beszámíthatósága
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy pozitívban és egy mínuszosan lezárt tbsz egyenlege (egyiknél sem merül fel a törvényi adómentesség) szembeállítható-e egymással, és az így keletkezett jövedelem után kell adózni, vagy ilyen kedvezményre nincs lehetősége a magánszemélynek? Kérem válaszát jogszabályhelyekre hivatkozva írja meg, amelyet előre is köszönök. Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Szochokedvezmény pályakezdő foglalkoztatása alapján
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 25 év alatti munkavállaló foglalkoztatása kapcsán a szochokedvezmény az életkorából adódóan automatikusan jár. Amennyiben hoz igazolást arról, hogy pályakezdőnek minősül, akkor a magasabb összegű kedvezmény önellenőrzéssel érvényesíthető-e visszamenőlegesen is, vagy csak az igazolás kézhezvételét követő időponttól lehet beállítani? Válaszát köszönöm
Ajándékkártya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérem szíves állásfoglalását. Nagykereskedő cégünk viszonteladó vevői részére meghirdetett akció keretében utólagos engedményt ad. Ezt az árengedményt ajándékkártya keretében kívánja adni. Ami azt jelenti, hogy készíttet a viszonteladó cég részére egy ajándékkártyát, amit az utólagos engedmény összegével tölt fel. Az ajándékkártyákat előállító cég csak természetes személy nevére tudja elkészíteni ezeket a kártyákat, és nem az utólagos kedvezményt kapó cég nevére. A kérdésem az lenne, hogy egy megállapodás – amely kimondja, hogy a kártya nem a természetes személyé (ügyvezetőé), hanem a cégé, amelyik kapja az engedményt – elfogadható-e részünkre, hogy igazolni tudjuk, az érintett cég kapta meg az utólagosan adott engedményt. Köszönettel.
Ingatlanberuházás kedvezménye
Kérdés
Üdvözlöm! A társasági adóról szóló törvény 7. § zs) pont szerinti beruházási kedvezményt melyik időpontban lehet érvényesíteni? Csak az aktiválás évében, amikor a 161-re kerül? Továbbá felújítás esetén használt ingatlanon végzett felújítás értéke is elszámolható? Végül: aki bérbeadást is végez (de nem feltétlenül ez a főtevékenysége), annál bérbeadás céljára vett ingatlannál érvényesíthető a kedvezmény? Köszönettel:
Szakképzési hozzájárulási kedvezmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Idén milyen egyetemi, főiskolai hallgató gyakorlati képzése után lehet szakképzési kedvezményt igénybe venni és hogyan? Válaszát köszönöm
Kiva – tanulószerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A tanulószerződéssel foglalkoztatottak után a szakképzési hozzájárulásból és a társasági adóból is kedvezmény jár. Egy kivát választó cég egyiket sem tudja igénybe venni. Ez esetben van valami más alternatív kedvezmény, amit a tanuló után érvényesít egy kivás adóalany? Köszönettel.
Megjelent a márciusi VálaszAdó
Cikk
Az online pénztárgép kötelező használatára számtalan jogszabályról, módosításról és halasztásról határoztak az...
Munkavédelmi képviselő munkaidő-kedvezménye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkavédelmi képviselője megválasztásra került, aki a cégünk alkalmazottja. Kérdéseim a következők: kell-e a munkaszerződést emiatt módosítani, vagy elég egy feladatköri leírás készítése? Ha a munkaszerződés módosítása szükséges, mit kell tartalmazzon a képviselet vonatkozásában? Az munkavédelmi törvény alapján a munkavédelmi képviselőnek biztosítani kell munkaidő-kedvezményt. Ezt csak akkor kell, amennyiben ő kéri, vagy minden hónapban kötelezően kérni-adni szükséges? A munkavédelmi képviselettel kapcsolatos feladatait elvégezheti-e oly módon, hogy a fő munkakörét megszakítva ezzel foglalkozik, szükséges-e ezt dokumentálni esetleg a jelenléti íven, vagy máshol? Köszönöm válaszát.
Vagyonátruházási illeték
Kérdés
Az illetékről szóló 1990. évi XCIII. törvény 19. § (1) bekezdése szerint a visszterhes vagyonátruházási illeték mértéke az ingatlan forgalmi értékének 4 százaléka. Milyen lehetőség – esetleg méltányosság stb. – van arra, hogy amennyiben olyan ingatlan az adásvételi szerződés tárgya, amely lebontásra ítélt, mert romos, használhatatlan családi ház, akkor csak a telek után legyen kötelezettség, illetve miután oda egy üzem épül, amely gazdasági tevékenységet fog végezni, az illeték elengedésre kerüljön. Szíves válaszukat köszönöm.
Egyéni vállalkozó kedvezménye
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó 53a-as szja-bevallásában a vállalkozó osztalékalap számitásánál a bevallás 97. sorában figyelembe lehet venni azokat az eszközöket is, amelyeket a fejlesztési tartalék terhére elszámoltunk? Azt tudjuk, hogy értékcsökkenés nem számolható el ezen eszközök után, de a 97. sorba beszámítanánk. Köszönöm
Fogyatékosság igazolása
Kérdés
Munkavállaló a háziorvosától kapott igazolást arról, hogy a szakorvostól kapott lelet alapján mindkét szem látóképessége csökkent, azaz szemüveget kell viselnie, ezzel igénybe veszi az szja-kedvezményt. De ezen igazolás elegedő-e ahhoz hogy a munkáltató ezen dolgozójára igénybe vegye a szociális hozzájárulási adó utáni kedvezményt, jelen esetben a 22% kedvezményt a minimálbér kétszereséig, jelen esetben a 255 ezer forint erejéig?
Megváltozott munkaképesség
Kérdés
Tisztelt Szakértő, abban kérném a segítségét, hogy a rehabilitációs járulék csökkentésénél figyelembe vehető-e olyan munkavállaló aki C2 besorolást kapott? A csökkentéshez egyéb esetekben elég a kiadott határozat vagy külön nyomtatványon kell megigényelni a minősítés eredményét?
Gyed/gyesről visszatérő utáni szochokedvezmény érvényesíthetősége
Kérdés
A gyes/gyesről visszajövő, illetve abban részesülő (folyósítás alatti) foglalkoztatás esetén a szociális hozzájárulási adóból érvényesíthető kedvezmény legkorábban mikortól érvényesíthető, ha a foglalkoztatás kezdete 2016.01.02., a dolgozó kérésére a folyósító szerv által kiállított hatósági bizonyítvány kelte 2016.09.06., az ellátás folyósításának várható lejárata: 2017.06.23. Az adókedvezmény igénybevételének kezdete (figyelemmel a 462/D § (5)-(6)-ra): a. 2016.09. hó( 9. havi bér után), mert az a hatósági bizonyítvány kelte, ekkor teljesül az igazolás birtokában feltétel, vagy b. 2016.08. hó (8.havi bér után), mert a bevallás beadási határidejéig (2016.09.12.) a hatósági bizonyítvány már rendelkezésre áll, vagy c. visszamenőleg önellenőrzéssel 2016.01.02-től, mert az a foglalkoztatás kezdete, és önellenőrzés lévén nem gond, hogy a vonatkozási időszakban még nem áll rendelkezésre igazolás?álaszukat várva, Köszönettel:
Szochokedvezmény arányosítása
Kérdés
Az Önök weboldalán találtam egy szochokedvezmény kalkulátort. Nem találtam sehol algoritmust a kedvezmény kiszámítására. Egy 60 000 Ft/140 000 Ft heti 15 órát dolgozó alkalmazottra vonatkozóan levezetnék nekem példával a kedvezmény számítását? 55 év feletti dolgozóra vonatkozik a kérdés, 40 óra/hét a teljes munkaidő a cégnél. Köszönettel, CsK