573 találat a(z) kedvezmény cimkére

Lízingszerződés megszűnése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk, egy magyarországi kft. 2013. 11. hóban zártvégű pénzügyi lízing keretében vásárolt egy személygépkocsit. A kocsi ára 8 millió forint volt, melyből 4 millió forint összeget átutaltunk, és 4 millió forint volt a pénzügyi lízing összege. A szerződés 2013. 11. hótól 2018. 11. hóig szólt.Cégünk helyett 2017. 05. hó végétől az ügyvezető másik cége (kapcsolt vállalkozás) fizetné tovább a havi részleteket. A 2011-ben képzett 8 millió forint fejlesztési tartalékot felhasználtuk 2013-ban a személygépkocsi aktiválásakor. Most a tőketartozás még 1,8 millió forint a lízingcég felé. Kérdéseink: 1. A 2016. évre beadandó 1629-es tao-bevallásban a fizetett lízing kamatának 40 százaléka után igénybe vehető-e a kedvezmény, mivel a futamidő így csak 3,5 év lesz (2013.11.-2017.05.)? 2.Van-e valamilyen adózási vonzata (tao, áfa), hogy megszűnik a zárt végű pénzügyilízing-szerződés 3,5 év után? (A személygépkocsi-áfát nem igényeltük vissza 2013-ban). Válaszukat előre is köszönöm.

Tb ugyanabban a jogviszonyban, ugyanannál a foglalkoztatónál Cikk

Az egyidejűleg fennálló biztosítási jogviszonyok társadalombiztosítással összefüggő kérdéseivel meglehetősen sokszor foglalkoztunk, ideértve azokat a helyzeteket is, amikor a többes jogviszony ugyanannál a foglalkoztatónál áll fenn. Most ez utóbbi speciális változatára térünk ki, amikor ugyanaz a személy ugyanannál a foglalkoztatónál létesít kettő (vagy több) megegyező jogviszonyt.

Közvetlen támogatás, adófelajánlás: mutatjuk, mi a különbség Cikk

Tapasztalatok szerint az adózók számára sok esetben nem világos a különbség a filmgyártás, az eladó-művészeti szervezet és a látványcsapatsport támogatásának lehetséges formái között. Cikkünkben összefoglaljuk a kétféle lehetőség közötti eltéréseket, valamint a számviteli elszámolásra, kedvezményre vonatkozó tudnivalókat.

Őstermelő negyedéves adóelőlege, ehója, kedvezményei Cikk

Ma van a határideje az őstermelők 2017. évi I. negyedéves adóelőleg-fizetési kötelezettségének az őstermelésből származó jövedelem után. Az adóelőleg alapja speciális szabályoktól és a választott adózási módtól is függ.

Nyeremények/ajándékok adómentesen. Hogyan? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy szupermarketünk van és promóciós forgalomnövelés céllal havi 100-150 ezer forint (kb. 3-4000 forint értékű ajándékok, tárgynyeremények) értékben szeretnénk nyereményeket kiosztani a vásárlóink között, amit 3 féleképpen tennénk: 1.) 5000 forint feletti vásárlás esetén a blokk végén található adatmezőket kitölti - ami tartalmaz egy kérdést is az üzletünkkel kapcsolatban, bedobja a nyereményládába és kisorsoljuk a nyerteseket (közjegyző nélkül, sorsolási jegyzőkönyvvel, belsős bizottság előtt). 2.) A Facebookra töltenénk fel a nyereményeket, ahol a bejegyzés alatt hozzászólással lehet játszani (annak, aki 3000 forint felett vásárolt nálunk) a blokkszám és a törzsvevőszám beírásával. A sorsolás online történik (Facebook nyertes vagy random.org alkalmazással). 3.) Az üzletben kihelyezett vásárIói véleménykártyák kitöltésével és a nyereményládába való bedobással szintén nyerhetnek (csak törzsvevők). A kérdésem az, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy ezek az adómentes üzletpolitikai célú, nyilvános, magánszemélyeknek szóló promóció kategóriába essen, mit vegyek ki belőle, vagy mivel egészítsem ki? (Például ha kérünk egy jelképes összeget a nyertesektől, 100Ft-ot a nyeremény átvételekor, akkor az már nem nyereménysorsolásnak minősül, mert kedvezményt adunk?) Hogyan kerülhetem ki, hogy ne ajándéksorsolásnak és ne nyereményjátéknak számítson, mert ezek adókötelesek? Milyen további fizetési kötelezettség áll fenn? Válaszát előre is köszönöm!

Kiva, belépés előtti tao-kedvezmények Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2017. 01.01-jével belépett a kiva alá. Kérdésem, hogy a 2016. évi társasági adója csökkentéseként képezhet-e 2016. évre fejlesztési tartalékot? Az Adózóna válaszai közt ( Pölöskei Pálné, Szipszer Tamás) ellentétes véleményt találtam, és a NAV sem ad egyértelmű választ. Várom egyeztetett véleményüket, hogy a cég 2016. évi gazdálkodását lezárhassuk. Üdvözlettel: Krisztiánné

Társaságadó-kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság meglévő beruházási hitelét, valamint forgóeszköz-finanszírozású hiteleit egy másik bankkal kötött szerződéssel váltotta ki. A hitelkiváltás egy szerződésben jelent meg. Kérdésünk az, hogy az így fizetett hitelkamat arányos része – a beruházási hitel arányos része – a társaságiadó-kedvezményként igénybe vehető-e? Köszönöm a segítségüket.

Kiva, kedvezményezett foglalkoztatottak Kérdés

A kiva is lehetőséget ad a szociális hozzájárulási adóhoz hasonlóan a foglalkoztatottak kedvezményének elszámolására. Ha a negyedéves előlegeknél a társaság nem élt ezzel a kedvezménnyel, az év végi elszámolásnál megteheti, hogy figyelembe veszi a kedvezményeket?

Fejlesztési díj Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésben kérném szíves tájékoztatásukat. Intézményünk a 2017.04.01-től hatályos 1993. évi III. törvény alapján fejlesztő foglalkoztatást végez. A fejlesztő foglalkoztatás a törvény 99/C § (1) bekezdés b) pont alapján fejlesztési jogviszonyban történik. A fejlesztési foglalkoztatás díja a 2017.04.01-től hatályos szja-törvény 1. sz. melléklet 4.10 alapján adómentes juttatás. Kérdésem, hogy amennyiben a fejlesztési foglalkoztatási díj havi összege 1. meghaladja a minimálbér 30%-át, illetve ha 2. nem haladja meg a minimálbér 30%-át, milyen járuléklevonási (fizetési) kötelezettségünk keletkezik? Kell-e egészségbiztosítási, munkaerőpiaci járulékot, nyugdíjjárulékot levonni a díjazottaktól? Kell-e szociális hozzájárulási adót, szakképzési hozzájárulást fizetnünk? A fejlesztési foglalkoztatásban résztvevők után lehet-e igénybe venni szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt? Köszönöm!

Tbsz hozamok beszámíthatósága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy pozitívban és egy mínuszosan lezárt tbsz egyenlege (egyiknél sem merül fel a törvényi adómentesség) szembeállítható-e egymással, és az így keletkezett jövedelem után kell adózni, vagy ilyen kedvezményre nincs lehetősége a magánszemélynek? Kérem válaszát jogszabályhelyekre hivatkozva írja meg, amelyet előre is köszönök. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Szochokedvezmény pályakezdő foglalkoztatása alapján Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 25 év alatti munkavállaló foglalkoztatása kapcsán a szochokedvezmény az életkorából adódóan automatikusan jár. Amennyiben hoz igazolást arról, hogy pályakezdőnek minősül, akkor a magasabb összegű kedvezmény önellenőrzéssel érvényesíthető-e visszamenőlegesen is, vagy csak az igazolás kézhezvételét követő időponttól lehet beállítani? Válaszát köszönöm

Ajándékkártya Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérem szíves állásfoglalását. Nagykereskedő cégünk viszonteladó vevői részére meghirdetett akció keretében utólagos engedményt ad. Ezt az árengedményt ajándékkártya keretében kívánja adni. Ami azt jelenti, hogy készíttet a viszonteladó cég részére egy ajándékkártyát, amit az utólagos engedmény összegével tölt fel. Az ajándékkártyákat előállító cég csak természetes személy nevére tudja elkészíteni ezeket a kártyákat, és nem az utólagos kedvezményt kapó cég nevére. A kérdésem az lenne, hogy egy megállapodás – amely kimondja, hogy a kártya nem a természetes személyé (ügyvezetőé), hanem a cégé, amelyik kapja az engedményt – elfogadható-e részünkre, hogy igazolni tudjuk, az érintett cég kapta meg az utólagosan adott engedményt. Köszönettel.

Ingatlanberuházás kedvezménye Kérdés

Üdvözlöm! A társasági adóról szóló törvény 7. § zs) pont szerinti beruházási kedvezményt melyik időpontban lehet érvényesíteni? Csak az aktiválás évében, amikor a 161-re kerül? Továbbá felújítás esetén használt ingatlanon végzett felújítás értéke is elszámolható? Végül: aki bérbeadást is végez (de nem feltétlenül ez a főtevékenysége), annál bérbeadás céljára vett ingatlannál érvényesíthető a kedvezmény? Köszönettel:

Szakképzési hozzájárulási kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Idén milyen egyetemi, főiskolai hallgató gyakorlati képzése után lehet szakképzési kedvezményt igénybe venni és hogyan? Válaszát köszönöm

Kiva – tanulószerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tanulószerződéssel foglalkoztatottak után a szakképzési hozzájárulásból és a társasági adóból is kedvezmény jár. Egy kivát választó cég egyiket sem tudja igénybe venni. Ez esetben van valami más alternatív kedvezmény, amit a tanuló után érvényesít egy kivás adóalany? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Tartósan beteg munkavállaló végkielégítése

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Német állampolgár

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Öregségi nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink