594 találat a(z) kedvezmény cimkére
Szochokedvezmény apuka után feltett kérdésem kiegészítése Kérdés
Szochokedvezmény apuka után feltett kérésemre adott választ nem értem, ezért kiegészítem: Kedves dr.Radics Zsuzsa! Köszönöm válaszát de sajnos pont a számomra lényeges dolog nem világos, tehát a kormányzati igazolás az anya nevére szól, ezzel az igazolással az apa vagy apa jogán is igénybeveheti-e a kedvezményt az apa munkáltatója vagy sem? ma, 17:45
Szochokedvezmény apuka után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Annak megítélésében kérem segítségét, hogy cégünkkel munkaviszonyban álló apuka után meddig és milyen módon érvényesíthetünk szochokedvezményt? Apukának három gyermeke van (születési évek: 2012, 2013, 2016) Rendelkezünk kormányhivatali határozattal, mely az apuka feleségének a nevére szól nevelési ellátás jogosultságáról mindhárom gyermekre nézve. Várom válaszát ! Üdvözlettel.
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ügyfelünk 2015-ben varrodát nyitott a szabad vállakozási övezetben. 2017.06.30-áig a kiva hatálya alatt adózott. 2017.07.01-vel visszakerült a társasági adó hatálya alá. Kérdésünk, hogy a szochokedvezményt 2017.07.07-étől igénybeveheti ? 2017.07.07., 09. havi bevallást önellenőrizhetjük, ha a kedvezményt igénybe vehetné, de a bevallás benyújtásakor nem érvényesítettük. A kedvezmény csak az új munkavállalók után érvényesíthető? Tisztelettel Kain Gabriella
Kötelező biztosítás: érdemes figyelni a kedvezményekre Cikk
A jogszabályban rögzítetteknek megfelelően a piaci szereplők november 1-jén éjfélig közzétették az év végi évfordulós szerződésekre vonatkozó kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) díjaikat. A 13 piaci szereplő közül 12 társaság új díjat hirdetett meg január elsejétől, egy társaság továbbra is a korábban meghirdetett díjait alkalmazza jövő év elejétől – tette közzé a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Megváltozott munkaképességű dolgozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy munkavállaló, aki megváltozott munkaképességű. Állapota szerint B2 minősítésű kategóriába tartozik. Egészségi állapot mértéke: 55 százalék. Szociális hozzájárulást a munkáltatónak nem kell fizetnie. Ebben az esetben a nyugdíj számításánál a szolgálati időbe és a nyugdíj összegébe is beleszámít majd ez az időszak? Köszönöm a válaszát.
Szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vallási egyesületben és nem állami fenntartású felsőoktatási intézményben munkaviszony keretében foglalkoztatott megváltozott munkaképességű személy után érvényesíthető-e kedvezmény és meddig? Egy alkalmazott rehabilitációs ellátásban részesült és rehab kártyával rendelkezett, amit a munkáltatónál letétben tartottak. A 3 év leteltével megszűnt a rehabilitációs ellátásra való jogosultsága, azonban a rehab kártya érvényességét a mai napig nem vonta vissza a NAV. Mikor jár le a kártya érvényessége? A NAV arra hivatkozott hogy a rehab. szerv nem értesítette őket. A munkáltatót sem értesítette senki, hogy nem érvényesítheti a kedvezményt. A munkáltató viszont a rehab. ellátás lejártával nem vette többet igénybe a kedvezményt, mert attól tart, hogy vissza fogják fizettetni utólag. Mikor jár el helyesen a munkáltató? Köszönettel
K+F kedvezmények Kérdés
Egy vállalkozás 2015. 11. 13. napján támogatási kérelmet nyújtott be „Vállalatok Kutatás-Fejlesztés-Innováció tevékenységének támogatása” GINOP pályázatra, melyet 2016 szeptemberében elfogadtak. A projekt 196 776 ezer forint, melyből 108 799 ezer forint a támogatás. A projekt elszámolható költségei között van eszközbeszerzés, a kutatásban résztvevő saját munkavállalók bérköltsége és járulékai, valamint a külső kutató intézettől igénybe vett szolgáltatás díjai. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala a projektet kutatás-fejlesztési tevékenységnek minősítette 2015 szeptemberében. 2016. 11. 01-jével a projekt megvalósítása megkezdődött a költségek elszámolása beruházásként történik. Kérdéseink a K+F projekthez: 1., A vázolt K+F projekthez kapcsolódhat-e tao adóalap-csökkentési kedvezmény? (a támogatástartalom kizárható lehet-e?) 2., Amennyiben tao adóalap-kedvezmény alkalmazható, milyen dokumentumokkal kell alátámasztani? 3., Iparűzési adóalap csökkenthető-e? Ha igen, milyen feltételekkel melyik költségekkel? 4. A kutatásban résztvevő dolgozók közül (a kutatás vezetője) 1 fő Phd fokozattal rendelkezik. A kutatók foglalkoztatásához kapcsolódó szociális hozzájárulási adó kedvezmény alkalmazható-e vagy csak a konkrét munkakörben kell foglalkoztatni? Szíves válaszukat megköszönve: Hideghéty Blanka
Szakképzési hozzájárulási kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gyógyszertár kötelező gyakorlatra tanulószerződéssel foglalkoztat tanulót. A tanuló OKJ-s esti képzésre jár. Jár-e utána kedvezmény a szakképzési hozzájárulásból, és ha igen, hogyan kell kiszámolni? Válaszát köszönöm
Rehabilitációs kártyás kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs kártya kiállításának/keltezésének napja 2017.10.15-e. A munkáltató érvényesítheti az egész hónapra a rehabilitációs kártya nyújtotta kedvezményt, vagy csak a 15-ei időszak után, időarányosan? Válaszát előre is köszönöm!
Használja ki a k+f kedvezményeket! Ha erre figyel, nem kell félnie az ellenőrzéstől Cikk
Kevesebben veszik igénybe a vállalati k+f kedvezményeket, mint ahányan ténylegesen élhetnének velük – hívja fel a figyelmet a LeitnerLeitner.
Gyed melletti munkavégzés ugyanannál a munkáltatónál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha egy gyeden lévő munkavállaló visszamenne dolgozni munkáltatójához, a gyed mellett, 4 órában, de csak pár hónapra, új jogviszonyként kell-e kezelnie a munkáltatónak (időarányos szabadság, betegszabadság stb.) vagy kiadva a ki nem vett szabadságát tovább foglalkoztatja? Erre az időszakra vehet-e igénybe szocho-kedvezményt, igazolás alapján? Köszönöm válaszát!
Ingatlannal rendelkező magyar zrt. svájci tulaj illetékfizetése Kérdés
Egy magyar zrt.-nek 2008 óta két 50 százalékos részvénytuljdonosa volt. 2017-ben az egyik tulaj beolvadt Svájcban a másik tulajba, aki így 100 százalékos tulaj lett a magyar ingatlannal rendelkező társaságban. Kérdés: kell-e illetéket fizetnie? A kérdés azért merül fel, mert az illetéktörvény 19. § (5 )bekezdése szerint az öt évnél régebbi 2010. év előtt szerzett tulajdonrész után nem kell megfizetni az illetéket esetünkben. De az Art. 6. § (3) bekezdés szerint a beolvadt társaságnak is volt ilyen joga és a jogutódot is megilletik a jogelőd jogai beolvadásnál. Így tehát nem kellhet illetéket fizetnie az új 100 százalékos részvénytulajdonosnak. Ez az illetékcsökkentési kedvzmény azért illeti meg a jogutód svájci céget, mivel a tulajdonát 2010 előtt, a törvény megjelenése előtt szerezte?
Parkolási díj továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy irodaházban bérel irodát, amely egyben kereskedelmi üzlet is. Vásárlóink az irodaház parkolójában 1 órán keresztül "ingyen" parkolhatnak, annak költségét cégünk állja. Az irodaház üzemeltetője utólag számlázza ki részünkre ezt a parkolási díjat. Cégünk a következőt tervezi bevezetni. Amennyiben vásárlónk 1 óránál hosszabb ideig parkol a parkolóházban, úgy az egy órán felüli parkolási díjat számla ellenében nekünk fizetné meg a vásárlónk (és nem a parkoló automatánál). A hónap lezárása után, tehát adott esetben a következő helyzet állna fenn: az üzemeltető kiszámláz cégünk felé például 100 óra parkolási díjat, amelynek egy részét, például 40 órát a vásárlók már megtérítettek részünkre. Helyes-e az a megoldás, ha ebben az esetben a cégünk felé kiállított számlából csak a 60 órára eső parkolási díj áfatartalmát nem vonjuk le és csak a 60 órára eső (áfával növelt) összegre fizetjük meg az szja-t és az ehót, míg a 40 órára eső parkolási díj összegéből levonjuk az áfát és nem fizetünk rá egyéb adókat. Mire kell cégünknek odafigyelni a parkolási díj továbbszámlázásánál? Számviteli szempontból az üzemeltető felénk kiállított számláját milyen költségként kell könyvelni? Például a 40 órára eső díjat esetleg közvetített szolgáltatásként, a 60 órára eső parkolási díjat személyi jellegű egyéb kifizetésként? Változtat-e a helyzeten, ha cégünk felé az üzemeltető 50 százalékos kedvezménnyel számlázza ki a parkolási díjat a parkolóautomata díjához képest? Válaszát előre is köszönöm
Skontó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Skontó elszámolásának módjában van vitám egy partnercég gazdasági vezetésével. Szerződés alapján a számlafizetési határidő előtti kiegyenlítésekor 3 százalék skontót érvényesíthet a cégem. Mi a 3 százalék skontót a bruttó fizetendő összegből levonjuk, és így a számlaérték 97 százalékát utaljuk át. A partnercég szerint ez az eljárás nem helyes, mivel szerintük csak a nettó összeg után jár a kedvezmény. A skontó szerintem pénzügyi engedmény, ami a számla kiegyenlítésének teljes összegű, határidő előtti teljesítésére vonatkozik. Köszönettel.
Kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok önhöz: ha a webáruház a regisztráció után ad kedvezményt (x%-ot vagy x Ft-ot), azaz nem történt korábban teljesítés, nem utólagos kedvezményről van szó, akkor a kedvezmény érvényesítésekor mi az áfabeli megítélés, illetve más adózási teendőnk van-e vele? Köszönettel várom válaszukat!