2360 találat a(z) könyvelés cimkére
Árukészlet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Németországi vállalat fióktelepeként működünk Magyarországon. Szolgáltatást nyújtunk szinte kizárólag, de eseti jelleggel, havi 3-5 alkalommal egy-egy terméket értékesítünk magánszemélyeknek, amiről számlát állítunk ki. A készletet a vállalatcsoport által használt nyilvántartásban vezetjük, és az anyavállalat könyveiben mutatjuk ki. A magyar könyvelésben nem szerepel a készletek között, mert az az anyavállalat álláspontja, hogy mi kvázi egy cég vagyunk, és szerepeljen csak az ő könyvelésükben. Az itt lévő raktárkészlet, amiből az esetleges eladások történnek, kb. 2-3 millió forintot tesz ki. Mivel a mi magyar könyvelésünkbe nem kerül be, így költséget sem számolunk el, ha készletfogyás van. Kérdésem, hogy egy adóellenőrzéskor származhat-e ebből gondunk, vagy akár még az is előfordulhat, hogy ez így megfelel a számviteli szabályoknak? Köszönöm a választ előre is.
Pályázat óvadéka
Kérdés
T. Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan kell könyvelni a következőt. Bankban szövegrész: pályázat óvadéka x Ft kifizetés, a banki letéti számlán pedig ez az összeg jóváírásra került. Legyen szíves kontírozást leíni mind a kettő banki számlánál. Köszönöm.
Maradványérték könyvelése nyílt végű pénzügyi lizingnél
Kérdés
A nyílt végű pénzügyi lízing maradványértékének könyvelése hogyan történik a bérbevevőnél és a bérbeadónál? Ki állítja ki a végén a számlát, és ki fizeti be az áfát?
Banköltség
Kérdés
Tisztelt Cim! A kérdésem a következő: kft. bankszámlakivonatán szereplő bankköltségek és tranzakciós dijak lekönyvelhetők-e egyösszegben összevontan, vagy soronként kell lekönyvelni? Köszönettel a választ.
Bírósági végrehajtó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Önálló bírósági végrehajtó könyvelése kapcsán milyen sajátosságai vannak a könyvelésnek? Hogyan kell kezelni a letéteket, bevételeket, költségeket? Milyen bejelentési kötelezettségnek kell eleget tenni a NAV felé a tevékenység indulásakor? Hogyan változik a könyvelés, amennyiben végrehajtói irodáról van szó? Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm!
Divat és formatervezés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen kedves a következőkben segíteni: egy gazdasági társaság saját fejlesztésű divatcikkeket kíván varratni (ruházati termék) és terveztetni, mintadarabokat készít, majd az elkészült darabokat értékesíti. Megvásárlásra kerül az anyag, szabásminta, költségként felmerül a mintadarabok terveztetése, varratása is. Így előállít x db ruhadarabot és értesít y db mennyiséget ezekből. A kérdésem, hogy az elkészült, de még nem értékesített ruhadarabok, valamint a még fel nem használt anyagok nyilvántartása, könyvelése hogyan történik? Nagyon köszönöm a segítséget.
Fontos számviteli változások az adócsomagban
Cikk
Az Országgyűlésnek T/625. számon benyújtott adócsomag (a továbbiakban Javaslat) többek között az egyéb bevétel, ráfordítás, az átalakulás számviteli szabályait is módosítaná.
Egyszeres katás egyéni vállalkozó kettős könyvvitel?
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Most vállaltam el egy webkereskedelemmel foglalkozó, 2016-tól főállású katás egyéni vállalkozó könyvelését. (1 hónapja lépett be az áfakörbe értékhatár átlépése miatt.) Webkereskedelemmel foglalkozik, sok kis összegű számlával. Sajnos csak a kettős könyvviteli programom tudja átemelni könyvelőprogramomba a SZAMLAZZ.HU-ból a kiadott számláit csv formátumban. Ugyanannak a cégnek egyszeres programja nem. Azon gondolkodom, MI LENNE HA ÁTÁLLÍTANÁM EGYSZERESRŐL KETTŐSRE? Felfelé szabad változtatni. Jár-e valamilyen hátránnyal akár ügyfelemnek, akár nekem mint könyvelőnek ha átállítanánk kettős könyvvitelre? Ott ugyanis már át tudnám konvertálni a kiadott számláit, a könyvelőprogramom által is felismerhetően. Nincs semmilyen tárgyi eszköze, nincs alkalmazottja. Várom válaszát: Köszönettel Gtibi64
Bérelt cégautó-magánhasználat és áfa levonhatósága
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk cégautót bérel (tartós bérlet), melyet az alkalmazottak használhatnak magáncélra is. A magánhasználat mértékét 25%-ban gondoltuk megállapítani, és a magánhasználatot a társaság nem kívánja megtéríttetni dolgozóival. Ebben az esetben, elsősorban a magáncélú használat, valamint áfalevonhatóság szempontjából érdekelne, de kérem, teljeskörűen (összegszerűen) szíveskedjen levezetni, hogyan készítjük elő könyvelésre a következő tételeket: gépjármű bérleti díja bruttó 120 000 Ft gázolaj vásárlás bruttó 25 000 Ft autópályadíj bruttó 10 000 Ft gépjármű mosatása 10 000 Ft Ebben az esetben kötelező-e az útnyilvántartás pontos vezetése? Válaszát és segítségét előre is köszönöm!
Alapítvány könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésünk, hogy ha van egy könyvelőnk, aki vállalkozóként is könyvel ügyfeleknek, megvan a mérlegképes könyvelői végzettsége, viszont még a 3 év nem járt le és nincs regisztrációja, könyvelhet-e alapítványnak, illetve mi a feltétele az alapítvány könyvelésének? Válaszukat előre is köszönöm.
Tenyészállat, készlet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég szarvasmarha-tenyésztéssel foglakozik. Év végén a növendék állatokat készletre veszik (T 241 – K 581), amely tételt a nyitást követően rendeznek (K 581 - T 241). A kétévesnél idősebb állatok tenyésztésbe lesznek állítva év végén (T 151 – K 582) Helyesen könyveli le a leírtak alapján a cég az állományváltozásokat? Köszönöm.
Zrt. könyvelése
Kérdés
Egyszemélyes zrt. könyvelése miben különbözik az egyszemélyes kft. könyvelésétől? Kérem tájékoztatásukat, mire kell figyelemmel lenni, ha elvállaljuk a könyvelését.
Beszerzés harmadik országból
Kérdés
Ügyfelünk Kínából szerzi be a termeléshez szükséges alapanyagot. A termékbeszerzést terhelő vámot és importáfát vámletétszámláról történő átvezetéssel egyenlíti ki. Az import fuvarparitását tekintve általában vagy FOB vagy CIF. Ezekkel a számlákkal kapcsolatban több kérdés is felmerült, mivel a számla kiállítását követően adott esetben több hónapon keresztül is úton van az áru. – A számlát milyen árfolyamon kell könyvelni (ha például a számla kelte 02.10., a berakodás (BL) dátuma 03. 01. és a vámkezelés dátuma 04.12.)? – Mint harmadik országos importbeszerzést, ezt a számlát melyik áfabevallási időszakban kell helyesen jelenteni (számla kelte, BL dátum, vagy a vámhatározat kelte) a 65-ös bevallásban? Illetve előfordul-e, hogy az import beszerzés és az importáfa eltérő bevallási időszakban kerül a jelentésbe? Az importáfa visszaigénylése – mivel vámletétről teljesül a kifizetés – ezért mindig az átvezetés dátumával azonosan kerül könyvelésre, illetve kerül visszaigénylésre. Válaszát előre is köszönöm!
Könyvelési kérdés
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! . Az alábbi könyvelési kérdésben szeretnék segítséget kapni: Egy nonprofit közhasznú kft. (mely a helyi önkormányzat tulajdona) több évvel ezelőtt alakult. 2017. októberben a testület döntése alapján vissza nem fizetendő támogatásként átutaltak a kft.-nek 1300 eFt-ot tőketartalék-képzésre, azzal a kikötéssel, hogy folyó év 4. negyedévében munkabérre és annak járulékaira használhatja föl (2017. évben). A kft. számlájára befolyt az összeg a IV. negyedév első napjaiban, majd a IV. negyedévben havonként maradéktalanul fölhasználta bér-, és járulékkötelezettségek pénzügyi rendezésére a teljes összeget. Kérném szépen a fenti műveletek könyvelési kontírozását.
Növendék és hízóállat könyvelése
Kérdés
Segítségüket szeretném kérni növendék állatok könyvelésével kapcsolatban. Egyéni cég növendék állatokat vásárol, pár hónapig neveli, majd értékesíti őket. Kérem, a helyes számviteli eljárást leírni szíveskedjenek. Könyvelhetem-e áruként vagy elsődlegesen anyagköltségként kell elszámolni, figyelembe kell-e venni a tömeggyarapodást, ha igen, milyen egységáron? További kérdésem, hogy ha szaporulat is van, azzal mi a teendő, hogyan kell nyilvántartásba venni stb.? Kérem, könyvelési tételekkel is segítsék a levezetést. Köszönettel.