564 találat a(z) költségtérítés cimkére
Albérlet-támogatás: kedvezően változtak a feltételek Cikk
Többek között albérlet-támogatással, saját kocsival történő munkába járással és társasági adókedvezménnyel segíti a kormány a munkaerő mobilitását – írja közleményében az NGM. Mintegy havi 32 ezer forinttal nő az albérlet-támogatás összege az idén, amely a határozott idejű foglalkoztatottnak is jár, sőt munkaerő-kölcsönzésnél a kölcsönbe-vevő vállalkozás is nyújthat adómentesen.
Gépkocsi használatba adása Kérdés
Egy kft. a dolgozója részére ingyenesen rendelkezésre bocsájtja a saját tulajdonú személy gépkocsiját, illetve a haszongépjárművét. A munkavállaló Magyarországon bejelentett biztosítási jogviszonyban van, de EU-s tagállamban dolgoznak. A munkaterület a szállástól 50 kilométerre van. Magyarországra havonta egyszer hazautaznak. A munkavállaló a munkáltató saját gépkocsiját használva számolhat-e el költséget? (Kiküldetésben van.) Az üzemanyagot a dolgozó vásárolja meg, a munkáltató megtéríti annak költségét a NAV által előírt normát figyelembe véve. Amennyiben a dolgozó a saját gépkocsiját használja, mint kiküldetésben, a munkáltató ez esetben megtéríti a NAV által előírt norma szerinti üzemanyag árat? Helyesen hogyan lehet eljárni?
Mi is az a hazautazás? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Számtalan állásfoglalást olvastam a témával kapcsolatban, viszont egyvalamit szeretnék tisztázni: ha a dolgozók állandó lakcíme vidéken/külföldön van, ahol lényegében az édesanyjuk/édesapjuk él, akkor a munkáltató köteles fizetni a felnőttkorú, sokszor már a saját családjával együttélő munkavállalónak az állandó lakcímére történő utazást? Jogosan követelheti-e a munkavállaló a költségtérítést, hogy meglátogassa a szüleit? Akár Spanyolországban? Ha a munkáltató hajlandó fizetni havi kétszeri "hazautazást", akkor az a fenti esetben adómentesen adható-e vagy adóköteles bérjövedelem?
Hazautazás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ukrajnai lakóhellyel rendelkező személyeket szeretnénk foglalkoztatni Magyarországon. Kérdésem az lenne, hogy a hazautazásra elszámolható-e nekik költségtérítés adómentesen, s ha igen milyen összeghatárig? A 39/2010 (II. 26) kormányrendelet alkalmazásában a lakóhely: Magyarország vagy az EGT állam. Köszönöm válaszát.
Hazautazás Kérdés
A hazautazási költségnél személygépkocsival történő kilométerenként 9 forint költségről kérdezek. Ha egy munkavállaló nem kéri a hazautazás költségét (például mert nincs tisztában a törvény előírásával), azt akkor is kötelező számára kifizetni? A munkavállaló tavaly jött a kft.-hez. Ha kéri a hazautazás térítését, az az elmúlt évre is jár neki? És ha idén fizetem ki a tavalyi költséget, ami adómentes, az ebben az évben is adómentes vagy terheli a kft.-t valamilyen adó?
Kölcsönautóra elszámolható költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértők! Magánszemélytől kölcsönzött személygépkocsi után a bérbevevő magánszemélynek hivatali utazási költségei hogyan számolható el? A kiküldött nem munkaviszonyban áll, hanem kamarai tagi jogviszonyban. Valamint a saját tulajdonú autókra fizetett kiküldetési díj (üzemanyag plusz költségtérítés) mellett autópályadíj nem fizethető ki? Köszönettel: Előfizető
Személygépkocsi-költségtérítés Kérdés
A munkavállaló édesanyja tulajdonában lévő személygépkocsira szeretne elszámolni kiküldetési rendelvény alapján költségtérítést munkavégzéshez. Lehet-e, vagy csak saját tulajdonú személygépkocsira lehet?
Távmunka költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egyik munkavállalónk "home-office"-ban dolgozik. A munkavégzés helye és a cég székhelye eltérő városban van. A munkavállaló havonta 1-2 alkalommal ellátogat a cég székhelyére (értekezletekre). Ez kiküldetésnek minősül? Téríthető a munkavállalónak a saját gépjárműhasználat utáni költségtérítés? És az autópálya-matrica költsége saját gépjárműre? Segítségét és válaszát előre is köszönöm!
Kiva Kérdés
A kiva alapja minimálisan a személyi jellegű kifizetések összege. A személyi jellegű kifizetések a számvitelben a bérek, az egyéb személyi jellegű kifizetések (cafeteria és egyéb személyi jellegű kifizetések) és bérjárulékok. Érdeklődöm, hogy az egyéb személyi jellegű kifizetések a kiva alapját képezik-e, gondolok itt a bejárási költségtérítésre, a kiküldetési költségekre, illetve a cafeteria kifizetésekre. Válaszát köszönöm.
Gépjármű-költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. alkalmazottjának saját gépkocsija használatára tekintettel költségtérítést fizet. Kifizeti az üzemanyagnorma szerinti költséget, de nem fizet kilométerenként 15 forint egyéb költségtérítést. Kötelező-e kifizetnie az egyéb költségek megtérítésére a 15 forintot vagy nem? Az szja-törvény 3. melléklete az igazolás nélkül elszámolható költségek között sorolja fel, de nem látom sehol, hogy lenne minimum kötelező összeg.
Üzleti partner részére fizetett szállás, repjegy Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem a segítségét. Ügyfelünk mezőgazdasági tanúsítói szolgáltatást nyújt vevőinek, melyhez cégcsoportbeli alvállalkozót is igénybe szokott venni. A kérdéses esetnél egy bolgár ellenőr jött Magyarországra tanúsítani, ami során természetesen felmerült szállásköltség is az utazás mellett, mert több napot is igénybe vett az elvégzendő munka. Mind az utazást, mind a szállást a magyar cég intézte és fizette a bolgár helyett, amit a jövőben nem fog neki kiszámlázni. Az a kérdés, hogy ez egyes meghatározott juttatásként adózik, mert nem a vállalkozás érdekében merült fel, vagy egyszerűen el lehet számolni költségként adómentesen, mintha a magyar cég munkavállalója utazott, szállt volna meg? Válaszát előre is köszönöm!
Költségtérítés Kérdés
Gázolaj üzemelésű kishaszon-gépjárművet kölcsönadási szerződéssel üzemeltet a munkavállaló. (A biztosítást a tulajdonos fizeti.) Vadászként a gépjárművét munkájához területellenőrzésre használja. Havi 1500 kilométer költségtérítést számol el a vadásztársaság és fizeti ki munkavállalónak havonta kiküldetési rendelvény alapján a NAV üzemanyagnorma szerint. Helyesen jár-e el?
Munkába járás választható költségtérítése Kérdés
Egy társaság költségtérítést szeretne adni dolgozóinak a munkába járáshoz, lehetőleg adómentesen. A munkavállalók zöme a munkavégzés helyén kívüli közigazgatási területről jár be dolgozni. Részükre a munkáltató távolsági/helyközi (nem helyi) autóbuszbérletet térít 86 százalékos mértékben. Kérdés: fizethet-e a munkáltató adómentesen 15 Ft/km összeget (naponta oda-vissza) a dolgozóknak a bérlettérítés helyett? Kell-e vizsgálni azt, hogy a munkavállaló a beosztása szerint munkába járást tömegközlekedéssel is meg tudná oldani, továbbá kell-e azt vizsgálni, hogy van-e személyautója a dolgozónak; adható-e a 15 Ft/km összeg annak a dolgozónak is, akit például a szomszédja fuvaroz be minden nap a munkahelyére, vagy éppen kerékpárral jár be dolgozni? Készíthet-e a munkáltató olyan szabályzatot, amelyben ezt a lehetőséget csak a munkavállalók meghatározott körére alkalmazza?
Internetjuttatás lehetőségei dolgozóknak Kérdés
Tisztelt Szakértők! Cikk: http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Internethozzaferes_szamitogepjuttatas_a_dol_SIZ7S7 Úgy látjuk, a jogszabály alapján két lehetőség van internet-hozzáférés juttatására: 1. Adómentesen – munkavégzéshez szükséges: ha a munkaszerződés, munkaköri leírás alapján a munkavégzésből adódóan a munkahelyen kívül is szükséges az internetkapcsolat. Bizonylatolás: munkáltató nevére szóló számla alapján+kifizetési bizonylat+belső bizonylat. Ha belső szabályzatban rögzítem az otthoni munkavégzés lehetőségét, akkor az elegendő? Mindenképpen a munkáltató nevére szóló számla szükséges az elszámoláshoz? 2. Egyes meghatározott juttatás: Minden munkavállalónak azonos feltétellel (vagy bizonyos kör), vagy cafeteria keretében belső szabályzatba foglaltan. Adóteher: 1,18*(15+22%) Milyen bizonylatolás szükséges ebben az esetben? Adhatok havi 3000-4000 forint juttatást oly módon, hogy arról csupán belső szabályzatban nyilatkozunk és nem kérünk sem cégnévre, sem a dolgozó nevére szóló számlát? A cikkben azt írják, hogy a cégek számára a legegyszerűbb az lenne, ha költségtérítés fizetésével segítenénk a dolgozók internethasználatát. Ez melyik kategóriába tartozik? Ilyen esetben kell a cég nevére szóló számla? A jelenlegi gyakorlat nálunk a következő: A munkavállalóknak lehetőségük van bizonyos összeösszeghatárig internetköltséget elszámolni otthoni munkavégzés miatt dolgozó nevére szóló számlával, melyet adóztatunk:1,18*(15+22%). Jó ez a gyakorlat? Köszönjük a választ!
Vezetői engedély nélkül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábban feltett kérdésem mellé újabb kérdés merült fel. http://adozona.hu/kerdesek/2017_9_12_Munkaba_jaras_kifizetesenek_felte_ylj#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Kettő munkavállaló ugyanazzal az autóval járnak dolgozni, egyiküknek nincs vezetői engedélye. Korábban olvastam, hogy vezetői engedély megléte nem szükséges munkába járás elszámolásához, de ha személygépjármű után kéri az elszámolást, akkor sem? Mindkét munkavállalónak kifizethető a munkába járás költsége, vagy ekkor már a csoportos szállítás szabályai lépnek életbe? Köszönöm segítő válaszát!