429 találat a(z) kölcsön cimkére
Személygépkocsi használatba, kölcsönbe, bérbeadása, kft. más kft.-nek Kérdés
Egy kft. a pénzügyi lízingbe vett személygépkocsiját 3 évre használatba adja egy másik kft.-nek, melyben a tulajdonosok között van azonos. A használatba adásról milyen szerződést köthet? Mi minősül használatba adásnak, vagy kölcsönadásnak, vagy bérbeadásnak? Milyen jogszabályban található meg a használatba adás, kölcsönadás, bérbeadás fogalma, amit alkalmazni kell? A gépkocsi üzemeltetője ki lesz, be kell jelenteni a hatóságoknál, vagy nem szükséges? Cégautóadót ki köteles fizetni? A gépkocsit használó ezen szerződés alapján milyen költségeket számolhat el? Például üzemanyag, szerviz, biztosítás. Köszönöm szépen válaszukat.
Elévülés Kérdés
T. Szakértő! Egy Ingatlanra a tulajdoni lapon tartozások vannak be jegyezve. Cégtől felvett kölcsön, Elmű-, földgáz-, telefontartozások. A tartozások 2005, 2007, 2008, 2009, 2012, 2018-tól vannak bejegyezve. Ezeknek van-e elévülési ideje? Válaszát köszönöm.
Egyéni vállalkozó kölcsönt ad cégnek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egyéni vállalkozó ad kamatmentes kölcsönt cégnek, keletkezik-e az egyéni vállalkozónál vállalkozói adóalap-növelési kötelezettség? Illetve a társaságnál keletkezik-e adóalap-korrekció ?
Cég/magánszemély ügylet rögzített árfolyamon Kérdés
Tisztelt Szakértők! Cég külföldön készpénzért gépjárművet vásárolna. Az egyik magánszemély tag rendelkezik a megfelelő összegű euróval, amit kölcsönadna a cégnek rövid időre. Olyan kölcsönszerződést szeretnének kötni, mely szerint forintban is vissza lehet fizetni a tartozást, a kölcsönadás napi MNB-árfolyamon rögzített forintösszegben, elkerülve ezzel az esetleges árfolyamkülönbözetet. Ez így működőképes? Származhat ebből az ügyletből akár a cégnek, akár a magánszemélynek bármilyen plusz fizetési, bevallási kötelezettsége? Köszönöm előre is válaszukat.
Kölcsön engedményezése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Következőkben kérném a segítségüket. Van egy kft., amely kölcsönt nyújtott egy másik kft. részére. A kölcsönt a kölcsönbevevő át szeretné ruházni egy magánszemélyre, aki a kölcsönt nyújtó kft.-nek a pénzt kifizetné. A kérdésem, hogy a kölcsönt felvevő cég átruházhatja/átadhatja a kölcsönt egy magánszemélynek? A magánszemélytől a kölcsönt nyújtó cég átveheti a kölcsönadott pénzt?
Fióktelep Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném segítségét: Van egy osztrák anyacég, magyarországi fiókteleppel. Ez a fióktelep 2018.08.hóban alakult és 2019.01.01-re kitűzte a végelszámolás kezdetét. Az anyacég még 2018-ban pénzt adott a fióktelepnek a költségei finanszírozására, a fióktelep ennek egy részét felélte (fióktelep nevére szóló számlák könyvelve lettek fióktelepnél), a maradék pénz, amit nem költöttek el, 2019-ben kerül visszautalásra anyának. 2018-ban, hol, illetve hogyan kell kimutatni az anyától kapott pénzt? Több mindent olvastam már róla, de melyik a helyes? 1. Ha a kölcsön 451-en van? – (ekkor bevétellel szemben veszem le a kölcsönről az elköltött pénzt)? 2. Ha a kölcsön 411-en van? – (ekkor a teljes kölcsön itt van, vagy csak amit nem költött még el a fióktelep, az elköltött pénzt, mivel szemben vezetem ki)? 3. Más megoldás? Segítségét előre is köszönöm.
Babaváró program: 10 milliós kamatmentes kölcsön állami kezességvállalással Cikk
Benyújtotta a kormány a családvédelmi akcióterv bevezetéséhez szükséges törvénymódosításokról szóló törvényjavaslatot.
Magánszemélyek közötti kölcsön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két magánszemély között milyen feltételekkel jöhet létre kölcsönadási szerződés. Például 10 millió forintot ad kölcsönbe a párom, 5 éves futamidőre. Kamat nélkül is megteheti? Milyen szja-, illetve járulékfizetési kötelezettség vonzata van a kölcsönadónak és a kölcsönbe vevőnek? Lehet-e ezt magánokiratba foglalni, szerződőkkel és tanúkkal? Szükséges-e, célszerű-e ügyvédet is bevonni az ügyletbe? Válaszát előre is köszönöm.
Kamatkedvezmény: kell-e adót fizetni? Cikk
Nem üzletszerűen folytatott tevékenység keretében bármely cég, szervezet, magánszemély is adhat kölcsönt bárkinek. Milyen adószabályok vonatkoznak az ilyen ügyletekre?
Kft. által nyújtott kölcsön Kérdés
Egy kft. kölcsön nyújt a tulajdonosának 5 évre. Évente a vállalkozás elszámolja a kamatot. A szerződésben kamat fizetését határozták meg: kamat számítása: kölcsön összege*(jegybanki alapkamat: 0,9 %+5 % kamat). Évente előírja. A kölcsön a lejáratkor kerül visszafizetésre. A magánszemélynek keletkezik adófizetési kötelezettsége? Válaszukat előre is köszönjük
Kamatmentes munkáltatói kölcsön Kérdés
Milyen címen adhat a munkáltató kamatmentes kölcsönt?
Ami eddig kiderült Orbán hétpontos családpolitikai programjáról Cikk
Orbán Viktor miniszterelnök múlt vasárnapi évértékelőjén jelentette be, hogy hétpontos családvédelmi akciótervet indít a kormány. Ennek részeként bevezetik a fiatal házasok gyermekvállalási támogatását, a legalább négygyermekes nők szja-mentességét és a nagyszülői gyedet, bővítik az otthonteremtési programot, még jobban csökkenhet a gyermeket vállaló családok jelzáloghitel-tartozása, elindul a nagycsaládosok autóvásárlási programja és új bölcsődei férőhelyeket hoznak létre.
Hétpontos családtámogatási tervet jelentett be Orbán Viktor Cikk
Hagyományos évértékelőjén családtámogatási tervet ismertetett Orbán Viktor miniszterelnök, aki elmondta, hogy a kormány már döntött a hétpontos tervről.
Kapcsolt vállalkozás – kölcsön kamata Kérdés
Tisztelt Adózóna! A következő kérdésre kérjük a válaszukat: egy magyar kft. fióktelepet nyitott Szerbiában. Az első évben a kft.-nek kölcsön formájában meg kell finanszíroznia a fióktelep működését. Kérdés: kell-e a kft.-nek ez után a kölcsön után kamatot számítania, ha igen, ennek mértéke szabályozott-e. Válaszukat köszönjük!
Egyéni vállalkozó részére magánszemély kölcsönt nyújt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó a köztartozásai fizetéséhez kölcsönt kap a családtagoktól (magánszemélytől), kamatmentesen. Hogyan kell ezt könyvelni az egyéni vállalkozónál, és milyen adójogi következményei vannak a kölcsönt adónál? Köszönettel.