hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

A válság előtti szinten keresik a magyarok a fedezet nélküli személyi kölcsönöket

  • adozona.hu
1

Visszatért a gödörből a lakossági hitelkereslet augusztusban a Bank360 Lakossági Hitelkeresleti Index szerint, amely a főbb lakossági hiteltípusok iránti online keresletet méri. A normalizálódást továbbra is a személyi kölcsön iránt ismét fellángoló érdeklődés fűti, míg a lakáshitelek és a babaváró kölcsön iránti kereslet stagnált a nyár utolsó hónapjában.

64,7 százalékos értéket vett fel a Bank360 Lakossági Hitelkeresleti Index augusztusban, ami a nagyobb jelentőségű lakossági hiteltípusok iránti online keresések havi száma alapján jellemzi a hitelkeresletet. Az augusztusi érték 6,5 százalékkal múlta felül a júliusi abszolút mélypontot, így a lanyha nyári hónapokban a legmagasabb értéket érte el, de még mindig elmarad az egy évvel ezelőtti 81,6 százalékos értéktől.

Az indikátor a hazai lakosság internetes keresési tevékenysége, tehát a főbb keresési
kulcsszavak és kifejezések keresési gyakorisága alapján havonta mutatja be a legfontosabb lakossági hiteltípusok, azaz a lakáshitelek, a személyi kölcsönök és a babaváró hitel iránt támasztott online keresleti szintet. Az index a járványhelyzet előtti hitelpiaci aktivitást veszi bázisértéknek, vagyis a 2020. januári érték esetén veszi fel a 100 százalékos szintet.

A Bank360 Lakossági Hitelkeresleti Indexet három alindex alkotja, amelyek részletesen is jellemzik a személyi kölcsön, a babaváró hitel és a lakáshitelek iránti online érdeklődést. A három alindexből ismét a lakáshitel vette fel a legalacsonyabb értéket, 56,9 százalékot tett ki augusztusban, ami alig haladta meg a júliusi 56,7 százalékot. A babaváró hitel iránti kereslet még csökkent is, 60,4 százalékos értéket vett fel a nyár utolsó hónapjában a júliusi 61,7 százalék után.

A személyi kölcsön iránti internetes érdeklődés viszont ismét szárnyra kapott, a 101%százalékos alindex érték ismét a válság előtti január feletti keresleti szintet jelez. A személyi hitelek iránti érdeklődés már tavasszal is magas értéket vett fel, csupán júliusban esett vissza. Ezt az érdeklődést nagymértékben fűthetik a banki kampányok, amelyek a nyár végén ismét intenzív szakaszba érhettek.

A folyósítási számok nem utalnak a hitelpiac gyengülésére.

A júliusi folyósítási adatok élénkebb hitelpiacra utalnak annál, mint amit az online tapasztalt érdeklődés sugallna.

„Érdekes, hogy a lakáshitelek hónapok óta tartó menetelése egyáltalán nem követi az online hitelkereslet intenzitását, az internetes érdeklődés ugyanis közepes szinten van, a folyósítási adatok viszont március és június között minden hónapban rekordértéket vettek fel” – közölte Varga Zsombor, a Bank360 elemzője.

Júliusban ugyan már nem döntött rekordot a lakáshitelek folyósítása, a 132,5 milliárdos hitelkihelyezés így is korábban elképzelhetetlenül magasnak értéknek számít, és csak lassan csökkenő lakáshitelpiaci aktivitást valószínűsít.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink