276 találat a(z) járulékfizetési kötelezettség cimkére

Rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozónál alkalmazásba állna egy rokkantsági ellátásban részesülő hölgy.1958-as születésű. Alkalmazásával kapcsolatban annyi kikötést kért, hogy napi 7 órában legyen alkalmazva, és a minimálbér 80 százalékánál több ne legyen a bruttó fizetése, mert akkor az ellátástól elesik. Egyenlőre ennyi infóm van. Kérdésem az lenne, hogy a vállalkozónak milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak (mind foglalkoztatói, mind biztosítotti járulék vonatkozásában)? Köszönettel: Fazekasné

Eva és járulékfizetés Kérdés

A járulékfizetési kötelezettségekről készitettek egy összesitést, melyben az "A" esetre evás egyéni vállalkozó vagy társas vállalkozó, a "B" esetre pedig heti 36 órás munkaviszonyos. Kérdésem lenne, hogy ha az "A" esetben evás társas vállalkozóról beszélünk, akkor miért kell megfizetni az evaalap 4 százaléka utáni járulékokat? Én eddig úgy tudtam, hogy ez csak az egyéni vállalkozóra vonatkozik. Köszönettel: Juhász Gyuláné

Egyéni vállalkozó járuléka (kiva mellett) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg kivás cégben vagyok teljes munkaidőben munkaviszonyban álló alkalmazott. Egyéni vállalkozói igazolványt váltanék ki. Hogyan kell megfizetnem, illetve bevallanom a járulékokat? Vonatkozik rám, hogy amennyiben heti 36 órás munkaviszony mellett végzem a vállalkozói tevékenységet, úgy abban az esetben a tényleges jövedelemkivét után kell megfizetnem a 16 %-os szja-t, 10% nyugdijjárulékot és a 4+3% egészségbiztosítási járulékot (a 1,5 % munkaerőpiaci járulékot nem kell fizetnem), valamint a szochót is csak a tényleges jövedelem kivét után kell fizetnem? Segítő válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Szélné

Egyéni ügyvéd Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyéni ügyvédet 2013.12.18-án vették nyilvántartásba az ügyvédi kamaránál. A NAV-nál 2013. december 30-án váltotta ki az adószámát. A 08-as bevallást beadtuk 2013.12.18-12.30. időszakra, de nem dolgozták fel arra hivatkova, hogy nem rendelkezett még adószámmal a vállalkozás. A tbj-ben a következő szerepel: 10. § (1) Az egyéni vállalkozó biztosítási és járulékfizetési kötelezettsége: ügyvéd, egyéni szabadalmi ügyvivő esetében a kamarai tagság kezdete napjától annak megszűnése napjáig, európai közösségi jogász esetében a nyilvántartásba vétele napjától annak törlése napjáig, A kérdésem az, hogyan járok el helyesen ebben az esetben? Milyen módon kell teljesíteni a bevallási kötelezettséget? Válaszát előre is köszönöm!

Egyszerűsített foglalkoztatás magasabb napibér Kérdés

Tisztelt Szakértő ! A tavalyi év során egyszerűsített foglalkoztatás keretében több személy esetében is napi 8 000 forinttal foglalkoztattak munkavállalókat. Ebben az esetben milyen járulékok terhelik a munkáltatót? Nem fizettek mást, csak a napi 1000 forint közterhet. Kellett volna járulékokat vonni a munkavállalótól is? Ha igen, akkor ez milyen módon korrigálható ?

Másodállású egyéni vállalkozó gyes mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Másodállású egyéni vállalkozó gyes mellett folytatja egyéni vállalkozását, személyesen nem működik közre, alkalmazottat foglalkoztat, főállású munkahelyére még nem tért vissza. Ebben az esetben keletkezik járulékfizetési kötelezettsége?

Gyesen lévő egyéni vállalkozó járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, aki tevékenységét szünetelteti, jelenleg gyesen van. A gyesre heti 36 órás munkaviszonyból ment, ahol fizetés nélküli szabadságot igényelt, és kapott, jelenleg is itt van a munkaviszonya. Az egyéni vállalkozói tevékenység szünetelését megszüntette 2014. 01. 01. napjától, mivel lehetősége van a tevékenység folytatására, ugyanakkor marad gyesen. A vállalkozói tevékenységhez középfokú iskolai végzettség kell. Jól gondoljuk, hogy járulékfizetési kötelezettsége keletkezett 2014.01.01-től a szakmai bérminimum lapján 10 % nyugdijjárulékot a bérminimum 150 %-a után 4+3 % egészségbiztosítási járulékot, valamint a bérminimum 112,5 %-a után 27 % szochót kell fizetnie? Segítségét köszönöm!

Magyarországi cég külföldi nyugdíjas tagjának járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi székhelyű cégnek külföldi állampolgár nyugdíjas tulajdonosa huzamosabb ideig itt tartózkodott Magyarországon, életvitelszerűen itt élt. Volt bejelentett magyarországi lakcíme, ami még most is megvan, kértünk neki adóazonosító jelet, TAJ-számot, a járulékokat maga után itt meg is fizette. Ez körülbelül egy-másfél évig tartott, amíg beindította a vállalkozását, majd hazaköltözött Csehországba, most már csak kéthavonta 1 napra érkezik vissza ügyek intézésére, az év többi részében a saját országában él. Kérdeznénk, hogy milyen módon, nyomtatványon kell őt jelenteni, hogy ne kelljen utána Magyarországon tb-járulékot fizetni, bevallani. Köszönöm a válaszát.

Evás társas vállalkozás járuléka 2014-ben Kérdés

Tiszteletem! Egy 36 órás munkaviszony mellett evás társas vállalkozásom is van. Kell-e járulékot fizetni 2014-ben? Az evatörvényből úgy olvastam ki, hogy az evaalap 4 százaléka utáni fizetés csak az evás egyéni vállalkozókra vonatkozik. Változott-e a helyzet a 2013. évhez képest, ahol csak a tényleges jövedelem után kellett járulékot fizetni? A vállalkozás egy bt., egy beltaggal és egy kültaggal. Ha kell, ki után kell a járulékot befizetni? Amennyiben a bevétel csak decemberben realizálódik, mikor esedékes a járulék? Köszönettel: Pintér Tamás

Nyugdíjas kültag járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyugdíjas kültag esetére kérném a szakvéleményét. Első esetben a kültag személyesen közreműködik, mit kell ebben az esetben fizetni utána, illetve van-e valamilyen minimum a díjazásra? Második eset: a kültag nyugdíjas nem működik személyesen közre. Ekkor kell-e bármit is fizetni utána? Illetve egy megerősítő választ arra, hogy ha a beltagnak van máshol 36 órát meghaladó állása, akkor itt a bt.-ben nem kell fizetnünk utána semmit, igaz? Nagyon köszönöm előre is a segítségét! Üdvözlettel: BJ

Kft. tag járulékfizetése Kérdés

Két tagból álló kft.-t apa és fia alapít. Az ügyvezető az apa (66 éves teljes jogú nyugdíjas) többségi tulajdonrésszel, a fia a másik tag, de ő nem vesz részt a cég tevékenységében, és osztalékot sem vesz ki. Mennyi a fiú fizetendő járuléka ebben az esetben?

Egyszemélyes kft. ügyvezetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes társaság egyetlen tagja személyesen munkát nem végez. Eddig gyermeknevelési támogatáson volt, ami most lejárt, de továbbra sem működik személyesen közre a cég tevékenységében. A cég ügyvezetését külsős ügyvezető látja el, aki egyúttal végzi a társaság tevékenységi körébe tartozó tevékenységeket is, mindezt ingyenes megbízás keretében. Ez a személy másutt 8 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Kérdésem, hogy tb és jogi szempontból rendben lévő-e ez a gyakorlat? Tisztelettel várom válaszát.

Román biztosított foglalkoztatása megbízási szerződéssel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk Romániában biztosított személyt szeretne foglalkoztatni megbízási szerződéssel. Amennyiben E101-es nyomtatványon igazolja, hogy Romániában megfizetik utána a járulékot, akkor kell-e nekünk járulékot levonni, illetve 27 százalékos szochot megfizetni, tekintve, hogy a megbízási díja meg fogja haladni a minimálbér 30 százalékát? Ha nem kell levonni, illetve megfizetni utána járulékokat, akkor T1041-es nyomtatványon be kell-e jelenteni a biztosítási jogviszonyt?

Őstermelői tevékenység adózása családi gazdaságban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy korhatár szerinti nyugdíjas mezőgazdasági őstermelő, aki családi gazdaságot hozott létre a feleségével, gyermekeivel, valamint 5 és 7 éves unokáival, összesen 7 fővel. Mellesleg a nyugdíjas őstermelő magánszemélyként adószámot kiváltva ingatlan bérbeadással is foglalkozik. Ott 10 százalék költséghányad figyelembevételével adózik. Kérdéseim: 1.) Ha átalányadózást választott a családi gazdálkodó, aki a 2012-2013. évi szja-bevallásában nyilatkozott az átalányadózásról, helyesen jár-e el az adózásban, ha 2014-ben méz értékesítéséből származó bevétele 45 millió forint, mivel 7 főből álló gazdasága van, így mezőgazdasági kistermelőként fizet adót, 45 millió forint bevétel után 6 százalék az adóalap, mely az összevont jövedelem alá tartozik, így 16 százalék (432 ezer forint) szja és 15 százalék (405 ezer forint) eho-fizetési kötelezettsége keletkezik? 2.) Az ingatlan-bérbeadás és az őstermelői tevékenység eltérő adózása helyes-e, amikor az ingatlan-bérbeadásnál a 10 százalék költséghányadot alkalmazza, míg az őstermelői tevékenységnél átalányadózást választ (nincs egyéni vállalkozása és nem alanya az áfának)? 3.) Keletkezhet-e ebben az esetben bárkinek járulék-fizetési kötelezettsége az őstermelői tevékenység folytán (a két szülő saját jogú nyugdíjas, a gyerekeknek van napi 8 órát elérő munkaviszonya, az unokák pedig 5 és 7 évesek)? Köszönöm.

Kft. ügyvezető járuléka egyéni vállalkozás mellett Kérdés

Egy kft. ügyvezetője személyesen is közreműködik, de nem vesz föl jövedelmet. Mellette egyéni vállalkozó, ahol megfizeti a járulékait. A társaságnál van-e valamilyen fizetési kötelezettség utána?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

USA adószám alatt utólagos engedmény

Bunna Erika

adótanácsadó

Társasház

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink