3450 találat a(z) indokolás cimkére
T/... számú törvényjavaslat indokolással - a Büntető Törvénykönyvről Jogszabályok és jogi tartalmak
A Büntető Törvénykönyv a bűnözés elleni küzdelem alapvető jogi eszköze. Meghatározza a bűncselekményeket és az elkövetőikkel szemben alkalmazható büntetéseket és intézkedéseket.
1. Magyarországon száz éve van büntető törvénykönyv.
Az 1873. évi V. törvénycikkel elfogadót első magyar büntető törvénykönyv magán viselte a liberálkapitalizmus jogalkotásának és a korabeli büntetőjogi felfogásnak minden jegyét. Fő célkitűzése természetesen a kapitalista állami, társadalmi és gazdasági rend védelme...
T/... számú törvényjavaslat indokolással - a belkereskedelemről Jogszabályok és jogi tartalmak
A felszabadulást követő több mint három évtizedben Magyarország belkereskedelme lényegesen átalakult.
A fejlődés első szakaszában a belkereskedelmi tevékenységet a korlátozott mértékű árualapok által meghatározott elosztási módszerek jellemezték. A lakosság ellátásához elaprózott, elhanyagolt, korszerűtlen üzlethálózat állt rendelkezésre.
A népgazdaság tervszerű és arányos fejlődése, a szocialista társadalom építésének előrehaladása során a kereskedelmi tevékenység is jelentősen fejlődött.
...
T/... számú törvényjavaslat indokolással - az állami vállalatokról Jogszabályok és jogi tartalmak
Az állami vállalatoknak alapvető szerepük van szocialista népgazdaságunkban. Államunk gazdasági-szervező feladatait nagyrészben állami vállalatok létesítésével és működtetésével látja el. Gazdasági fejlődésünk eddigi tapasztalatai igazolják, hogy az állami vállalatok jól szolgálják a népgazdaság tervszerű fejlesztését, a társadalom, a lakosság szükségleteinek sokoldalú kielégítését, jólétének növelését.
Az állami vállalatok - alapvető gazdasági feladataik ellátása mellett - fontos szerepet t...
T/57. számú törvényjavaslat indokolása - a házasságról, a családról és a gyámságról szóló 1952. évi IV. törvény Jogszabályok és jogi tartalmak
Azok az alapvető változások, amelyek a felszabadulás óta gazdasági és társadalmi életünkben végbementek, átalakítóan hatottak az állampolgárok házassági és családi életére is.
A házasság, amelyet a kapitalista gazdasági rendben rendszerint gazdasági megfontolások hoztak létre és amely a nő alárendeltségén, függőségén, kiszolgáltatottságán épült fel, egyre inkább szocialista házassággá, tehát, két szabad és egyenlő ember kölcsönös vonzalomra alapított önkéntes közösségévé alakul át. Ennek a k...