58 találat a(z) határozott idejű munkaszerződés cimkére

Csed határozott idejű munkaszerződés alatt Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk munkavállalója babát vár, a szülés várható időpontja 2019. április. A munkaszerződése határozott idejű, 2019. március 31-én megszűnik. Lehetőségünk van-e a szerződését táppénz vagy csed alatt megszüntetni? Valamint a munkavállaló a munkaszerződés megszűnése után jogosult lesz-e csed-re és gyed-re?

Külföldi állampolgár adója, tb-je Kérdés

Tisztelt Adózóna! I. Külföldi illetőségű (EU-s országbeliek és ukrán) személyek, akikkel megbízási szerződést kötünk (3 hónapra) egy tudományos kutatás elvégzésére. A munkát mindenki a saját országában végzi el. A munka teljesítésének elismerése az elektronikusan leadott anyagok alapján történik. Variációk: a, az illetőnek van a saját országában munkahelye b. az illetőnek nincs munkahelye c. az illető doktorandusz Kérdések: 1.) Hol kell adózniuk? Van választási lehetőségük? Ha van magyar adószámuk, adózhatnak itt? 2.) Kell-e vonni tőlük bármilyen járulékot? 3.) Milyen munkáltatói járulékok terhelik a kifizetést az egyes esetekben? 4.) Be kell-e valahova jelenteni a szerződésüket? II. Külföldi illetőségű személlyel határozott idejű munkaszerződést kötünk, tudományos kutatói státuszba. A munkát a saját országában végzi el. A munka teljesítésének elismerése az elektronikusan leadott anyagok alapján történik. Kérdések: 1.) Hol kell adóznia? Van választási lehetősége? Ha van magyar adószáma, adózhat itt? 2.) Kell-e vonni tőlük bármilyen járulékot? 3.) Milyen munkáltatói járulékok terhelik a kifizetést az egyes esetekben? 4.) Hol kell bejelenteni a foglalkoztatásukat? Köszönettel: Löffler András

Határozott idejű munkaszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk terhesség miatt minimum 2 évig távol lesz. Helyettesítésére határozott idejű munkaszerződéssel szeretnénk felvenni valakit. Kérdésem, hogy a munkaviszony végét hogyan lehet szabályosan meghatározni? Konkrét dátumot kell használni (amit még nem is tudunk pontosan, mivel előbb táppénzen lesz kolléganőnk, majd ezt követően a gyermek 2 éves koráig szeretne otthon lenni), vagy lehetséges szövegesen megfogalmazni, hogy xy helyettesítésének idejére? Válaszát előre is köszönöm.

Határozott idejű munkaszerződés, betegszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! A közalkalmazott határozott idejű munkaszerződése 2018. március 14-én járt le. A dolgozó 2018. március 7-étől keresőképtelen lett és jelenleg is az. Mennyi ideig jár a betegszabadság, illetve a táppénz? Válaszát előre is köszönöm. Tulogdi Mária

Határozott idejű munkaszerződés, védett kor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Határozott idejű szerződéses, védett korban lévő munkavállaló munkaviszonya megszüntethető a határozott idő lejártával? A munkavállaló szerződése 2018.01.01-2018.05.31. időszakra szól. Időközben védett korba kerül. Tudomásom szerint a munkaviszony megszűnik, ha azt nem hosszabbítják meg, vagy nem válik határozatlan idejűvé, de attól, hogy a munkavállaló eléri a védett kort a szerződés nem válik határozatlan idejűvé, május 31-én megszüntethető? Köszönöm a segítségét! Tisztelettel Temesvári Éva

Munkaügy, igazolatlan hiányzás Kérdés

2017. június 19-én felvettünk egy munkavállalót. A munkaszerződésben határozott idejű munkaszerződést kötöttünk ki (ami lejár 2018. június 18-án) három hónapos próbaidő kikötéssel. ( Ami lejárt 2017. szeptember 18-án.).A próbaidő alatt a dolgozóval nem volt semmi gond, tovább maradhatott. Ezt követően 1017. október 10-október 13-ig igazolatlanul, engedély nélkül nem jelent meg a munkahelyen. Az igazolatlant írásban rögzítettük, amit a munkavállaló aláírt. Mivel sok volt a feladat, a munkaviszonyát nem szüntettük meg. 2017. november 6-án beteg lett. A táppénzes állománya 2017. december 2-án megszűnt. Vissza jött dolgozni. Cégünknél már legalább 10 éve hagyomány, hogy dec 15-étől leállás van egészen a következő év január első hetében is. Ez 2017 év végén és 2018 év elején is így volt. A fent említett dolgozó is ennek megfelelően volt szabadságon. Tehát 2018. január első hetében 4 munkanapot. A második héten 3 napot dolgozott és kért 2 nap szabadságot, amire engedély kapott. Most ismételten nem jelent meg dolgozni. Kérdésem: Ha nem beteg és igazolatlanul van távol, jogszerűen járunk el, ha a munkaviszonyát azonnali hatállyal megszüntetjük amikor visszajön? A kérdés azért merül fel mivel a határozott idejű munkaszerződésből még öt hónap hátra van. Várom megtisztelő válaszát.

Törölték a céget, mi lesz a munkaviszonnyal? Cikk

Kényszertörlés eljárás alatt lévő cég munkaügyi és bérszámfejtési teendőiről feltett olvasói kérdésekre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Táppénz alatti munkaviszony megszüntetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk határozott idejű szerződésének lejárata előtt úti balesetet szenvedett. Jogszerű-e, ha a munkaszerződését nem hosszabbítja meg a munkáltató és a baleseti táppénz folyósítását megszünteti? Köszönöm válaszát!

Határozott idejű munkaszerződés esetén alkalmazható próbaidő intevalluma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatást adni arra vonatkozóan, hogy határozott idejű munkaszerződés eseten mekkora a megszabható maximális próbaidő nagysága a munkaszerződés hosszúságától függően. Például, hogy egy 30 napos határozott idejű munkaszerződés esetén megszabható-e a 30 nap próbaidő, mely teljes egészében a munkaszerződés időtartamáig kiterjed vagy 3 hónapos határozott időre a 90 napos próbaidő? A második kérdésem pedig az lenne, hogy a meghosszabbított határozott idejű munkaszerződés esetén a meghosszabbításra is kiterjeszthető a próbaidő? Segítségét előre is köszönöm!

Többször hosszabbították a munkaszerződését, majd felmondták a várandós anyának Cikk

Az elsőfokú bíróság által megállapított tényállás szerint a felperes 2011. február 21-étől állt az alperes alkalmazásában határozott idejű munkaszerződéssel, amelyet több alkalommal meghosszabbítottak. Az utolsó, 2014. július 31-én kelt munkaszerződés a munkaviszony fennállását 2014. szeptember 30-áig állapította meg – írja egy jogesetről a Kúria közleménye.

Határozott idejű munkaszerződés esetén terhesség Kérdés

2016.12. 31-éig szól a munkaszerződés. Terhes lett a munkavállaló, veszélyeztetett, tehát táppénzre jogosult. Ebben az esetben munkaszerződése megszűnik? Megszűnt munkaszerződés esetén is jogosult lesz-e az anyuka tgyásra, gyedre stb.?

Határozott idejű munkaszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy hányszor, és milyen hosszú időtartamra hosszabbítható meg ugyanazon munkáltatónál lévő dolgozó határozott idejű munkaszerződése? Köszönöm.

Lejáró határozott idejű munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik munkavállalónkkal határozott idejű munkaszerződést kötöttünk, mely május 31-én jár le. A fiatalember súlyos autóbaleset miatt már két hónapja táppénzen van, és előre láthatólag még hónapokig keresőképtelen lesz. Helyesen járunk-e el, ha a munkaszerződés lejáratának napján megszüntetjük a munkaviszonyát? Ha igen, kell-e erről külön értesíteni? Köszönöm.

Táppénzjogosultság veszélyeztetett terhesként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződéssel foglalkoztatott dolgozót a szerződés lejárta előtt, veszélyeztetett terhesként táppénzes állományba veszik. Megszüntethető-e a munkaviszonya a szerződés lejártakor, és jogosult-e ezt követően továbbra is táppénzre?

Határozott idejű munkaszerződés lejárta csed alatt Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Az alábbi tényállással kapcsolatban szeretném álláspontjukat kérni: Egyik munkavállalónknak 2015. október 31-én lejárt a határozott idejű munkaszerződése, közben 2015. október 2-án gyermeke született. Ettől a naptól megigényeltük neki a csedet. Sajnos elfelejtkeztünk a határozott idő lejártáról, így a dolgozót nem tájékoztattuk erről a tényről, és ebből következően nem adtuk ki a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos igazolásokat sem. A régi Mt. szerint ebben az esetben a jogviszony automatikusan határozatlan idejűvé alakult. Az új Mt. alapján azonban – ha jól tudom – az érvénytelenségre vonatkozó szabályok lépnek életbe. A dolgozó nem kért gyermeke gondozásával kapcsolatosan fizetés nélküli szabadságot. Az a kérdésem, hogy ebben az esetben mi a jogszerű, helyes állapot, ezt hogyan lehet helyreállítani, illetve, hogy van-e lehetősége a munkáltatónak a munkaviszony megszüntetésére, tekintettel arra, hogy alaphelyzetben a dolgozó felmondási védelem alatt állna? Köszönöm válaszukat! Üdvözlettel: Proforp Kft.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink