63 találat a(z) határozott idejű munkaszerződés cimkére
Határozott idejű munkaszerződés esetén terhesség
Kérdés
2016.12. 31-éig szól a munkaszerződés. Terhes lett a munkavállaló, veszélyeztetett, tehát táppénzre jogosult. Ebben az esetben munkaszerződése megszűnik? Megszűnt munkaszerződés esetén is jogosult lesz-e az anyuka tgyásra, gyedre stb.?
Határozott idejű munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy hányszor, és milyen hosszú időtartamra hosszabbítható meg ugyanazon munkáltatónál lévő dolgozó határozott idejű munkaszerződése? Köszönöm.
Lejáró határozott idejű munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik munkavállalónkkal határozott idejű munkaszerződést kötöttünk, mely május 31-én jár le. A fiatalember súlyos autóbaleset miatt már két hónapja táppénzen van, és előre láthatólag még hónapokig keresőképtelen lesz. Helyesen járunk-e el, ha a munkaszerződés lejáratának napján megszüntetjük a munkaviszonyát? Ha igen, kell-e erről külön értesíteni? Köszönöm.
Táppénzjogosultság veszélyeztetett terhesként
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződéssel foglalkoztatott dolgozót a szerződés lejárta előtt, veszélyeztetett terhesként táppénzes állományba veszik. Megszüntethető-e a munkaviszonya a szerződés lejártakor, és jogosult-e ezt követően továbbra is táppénzre?
Határozott idejű munkaszerződés lejárta csed alatt
Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Az alábbi tényállással kapcsolatban szeretném álláspontjukat kérni: Egyik munkavállalónknak 2015. október 31-én lejárt a határozott idejű munkaszerződése, közben 2015. október 2-án gyermeke született. Ettől a naptól megigényeltük neki a csedet. Sajnos elfelejtkeztünk a határozott idő lejártáról, így a dolgozót nem tájékoztattuk erről a tényről, és ebből következően nem adtuk ki a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos igazolásokat sem. A régi Mt. szerint ebben az esetben a jogviszony automatikusan határozatlan idejűvé alakult. Az új Mt. alapján azonban – ha jól tudom – az érvénytelenségre vonatkozó szabályok lépnek életbe. A dolgozó nem kért gyermeke gondozásával kapcsolatosan fizetés nélküli szabadságot. Az a kérdésem, hogy ebben az esetben mi a jogszerű, helyes állapot, ezt hogyan lehet helyreállítani, illetve, hogy van-e lehetősége a munkáltatónak a munkaviszony megszüntetésére, tekintettel arra, hogy alaphelyzetben a dolgozó felmondási védelem alatt állna? Köszönöm válaszukat! Üdvözlettel: Proforp Kft.
Munkaviszonyban töltött idő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkáltató határozott idejű munkaszerződést kötött munkavállalójával. A lejártát követő naptól határozatlan idejűre módosították a munkaszerződést. Felmondás esetén honnan kezdődik a "munkáltatónál munkaviszonyban töltött" (Mt. 69. § (2)) idő: a határozott idejű szerződés kezdetétől, vagy a módosítás (határozatlan idejű szerződés) kezdetétől? Köszönöm válaszát.
Munkaszerződés határozatlanról határozottra
Kérdés
A munkavállaló jelenleg 40 órában határozatlan munkaszerződéssel dolgozik. Szerződését módosítani kívánják 20 órás határozott szerződésre. A munkavállaló több mint 10 éve dolgozik a cégnél. Amennyiben a határozott szerződés lejár, a végkielégítés jár a dolgozónak? Vagy mikor jár ebben az esetben, egyáltalán jár-e végkielégítés?
Határozott idejű munkaszerődés felmondása
Kérdés
Legyenek szíves tájékoztatást adni arra vonatkozóan, hogy határozott idejű munkaszerződés esetén, ha a munkavállaló felmond, milyen kártérítés illeti meg a munkaadót? Milyen jogkövetkezményeket írhatunk bele a szerződésbe, amely ilyen esetben védi a munkáltatót, mint ahogy fordított esetben a munkavállalót. Idegenforgalomban lenne egy határozott idejű munkaszerződés, melynek kezdete az őszi időszakban indulna, ekkor igazából még kevés a munka, azonban amikor a szezon beindul, és felmond a munkavállaló, a társaság hirtelen dolgozó nélkül marad. Hogyan tudja a munkáltató megvédeni magát? Segítségüket előre is köszönöm!
Csecsemő-gondozási díj/gyes
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni szíves állásfoglalását: A kismama 2012. 06. 25-től egyéves, határozott idejű munkaszerződéssel volt foglalkoztatva. (A foglalkoztató időközben felszámolási eljárás alá került.) A szerződés lejártát megelőzően 2013. 06. 19-én megszületett az első gyermeke, akire vonatkozóan 2013. 06. 03 - 2013. 11. 18-ig tgyást, majd 2013. 11. 18 - 2015. 06. 19-ig gyedet állapítottak meg. Időközben 2015. 03. 19-én megszületett a második gyermek, akire tekintettel (mivel nem áll biztosítási jogviszonyban a kismama) csak gyes folyósítását tartja indokoltnak a kormányhivatal. Kérdésem, hogy az eljárás jogszerű-e, illetve van-e más lehetősége a kismamának az ellátás igénylése kapcsán? Segítségét előre is köszönöm. Üdvözlettel: M. Gábor
A dolgozók akarták megszüntetni munkaviszonyukat, munkaadójuk perelte őket
Cikk
Tartós külföldi kiküldetésben dolgozó munkavállalók előbb rendes, majd annak sikertelensége után rendkívüli felmondással akarták megszüntetni munkaviszonyukat. Munkaadójuk a felmondást több okból nem tartotta ezt jogszerűnek – az ügy a Kúrián kötött ki.
Táppénz – határozott idejű szerződés
Kérdés
Szeretném állásfoglalásukat kérni. Három hónapos határozott idejű szerződést kötöttünk a munkavállalóval, ő ez idő alatt táppénzre ment veszélyeztetett terhesként. 2015. február 6-án lejár a szerződése, mi a teendője a munkaadónak? Várom válaszukat köszönettel!
Turisztikai idénymunka
Kérdés
Ügyfelem szállodát üzemeltet. Turisztikai idénymunkában foglalkoztat pincért. Határozott idejű munkaszerződést kötöttek 100 napra. A pincér munkaidőkeretben dolgozik, az első heti jelenléti ív szerint minden másnap jutott rá munkanap. Kérdésem a bevallással kapcsolatos: az alkalmi munka bevallásához hasonlóan naponta jelentem be, vagy itt elégséges a határozott idejű munkaszerződésnek megfelelő időtartamot egy lépésben bejelenteni egy bevallásban? Köszönöm, ha válaszolnak, CSK
Turisztikai idénymunka
Kérdés
Ügyfelem szállodát üzemeltet. Turisztikai idénymunkában foglalkoztat pincért. Leadta nekem a munkában töltött napokat, napi 8 órában dolgozik, egy héten összesen 2 napot. Nem tudom eldönteni, hogy ez a foglalkoztatás megfelel-e a turisztikai idénymunka fogalmának, mely határozott időre szóló munkaszerződést, valamint az Mt. 90/C előírását említi. Köszönöm, ha válaszolnak, CSK
Határozott idejű munkaszerződés lejárta, szabadság kiadása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha van egy dolgozó, akivel 90 napos határozott idejű szerződést kötöttünk, és tegyük fel, lejár a szerződése 2014.03.01-én, de ugyanezen a napon ismét kötünk vele egy 90 napos szerződést 2014.03.02-vel kezdődően. Ilyenkor kell-e ki, illetve bejelenteni a dolgozót? Kilépő igazolásokat nem kell kiadni? Ha új szerződést kötünk, akkor elvileg így a biztosítási jogviszonya folyamatossá válik, így ezeket nem kell megejteni, jól gondolom? A másik kérdéskör a szabadság kiadása. A 90 napra kötelező kiadni az arányosan járó szabadságot vagy, ha például 10 nappal a lejárat előtt tudjuk, hogy új szerződést kötünk, akkor továbbviheti a szabadságokat az új, de folyamatos jogviszonyba, és tegyük fel áprilisban adjuk ki neki a szabadságait? Ez így járható út? Köszönöm szépen a válaszait előre is! Üdvözlettel: Krisztián
Próbaidő
Kérdés
Határozott idejű munkaszerződés lejártakor újabb határozott idejű munkaszerződést köt egy cég. Kérdésem, hogy az újabb szerződésben kiköthet-e próbaidőt?