63 találat a(z) határozott idejű munkaszerződés cimkére
Határozott idejű munkaszerződés
Kérdés
Munkaszerződés módosítása próbaidő alatt
Kérdés
Tilos a próbamunka, a próbaidő alatt lehet tesztelni a munkavállalókat
Cikk
A próbaidő nevében szerepel a rendeltetése, ami az, hogy a munkáltató és a munkavállaló kipróbálják egymást, és ettől tegyék függővé a jövőbeli együttműködésüket. Ha bármelyik félnek nem felelnek meg a munkaviszony körülményei, a másik fél mentalitása stb., akkor indoklás nélkül azonnal felmondhatják a szerződést. Éppen ezért sem felel meg a törvénynek a munkáltatók azon gyakorlata, hogy a munkaviszony létesítését megelőzően próbamunka keretében dolgoztassák a munkavállalót.
Határozott munkaszerződés kismamaként
Kérdés
Kismama táppénze határozott idejű munkaviszony után
Kérdés
A leggyakoribb hibák, amiket egy várandós munkavállaló elkövethet
Cikk
Nem egyszer fordul elő, hogy egy munkáltató, amikor a tudomására jut, hogy a munkavállalója várandós, különféle módszerekkel próbálkozik, hogy a költségeit csökkentse. A munkavállalók sokszor nincsenek tisztában a jogaikkal, belemennek olyan alkukba, amelyekbe nem kellene, és mindezek negatív hatással lesznek a munkaviszonyára, az egészségbiztosítási pénzbeli ellátásaira, a család jövedelmére. Cikkünkben azt nézzük meg, mire érdemes leginkább odafigyelnie egy várandós kismamának, milyen jellemző hibákba futhat bele.
Határozott idejű munkaszerződés és várandósság – mikor jár csed, gyed?
Cikk
Határozott idejű szerződést kötni nem minden esetben lehetséges, a törvény ennek maximum hosszáról is rendelkezik. Projektek, helyettesítés esetében azonban gyakran előfordul olyan helyzet, amikor a gyermek születésének időpontjakor már nem él a munkavállaló határozott idejű szerződése, nincs biztosítási jogviszonya. Cikkünkben azt vizsgáljuk meg, hogy ilyen esetekben mikor jár csed, illetve gyed.
Ellátás alatt megszűnő jogviszony
Kérdés
Csed határozott idejű munkaszerződés után
Kérdés
Nyugdíjas munkavállaló határozott idejű szerződésének megszüntetése
Kérdés
Erre figyeljünk munkaviszony megszüntetésénél!
Cikk
A gazdasági válság hatására változások várhatóak a munkaerőpiacon. A fizetőképes kereslet csökkenésével a munkáltatók arra kényszerülhetnek, hogy munkavállalóktól váljanak meg. Az sem zárható ki, hogy a létszámhiány okozta munkatöbblet okán munkavállalók döntenek a munkaviszony megszüntetése mellett. Az alábbiakban a munkaviszony megszüntetésével kapcsolatos legfontosabb szempontokat, jogi elvárásokat mutatjuk be.
Munkavállaló jogellenes munkaviszony megszüntetése: ezek a következmények
Cikk
Abban az esetben, ha a munkavállaló nem dolgozza le a felmondási idejét, a munkakörét nem adja át az előírt rendben, nem indokolja a határozott időtartamú munkaviszonya felmondását, nem foglalja írásba a felmondást, azonnali hatályú felmondást stb., jogellenesen szünteti meg a munkaviszonyát. Ennek jogkövetkezményeként az Mt. szerinti fizetési kötelezettség attól függetlenül terheli a munkavállalót, hogy a munkáltatónak keletkezett-e kára a jogellenes megszüntetéssel összefüggésben. Ugyanakkor a munkáltató jogosult a munkaviszony megszüntetése esetén fizetendő távolléti díjon felül keletkezett kára megtérítését kérni a kártérítés általános szabályai szerint azzal, hogy annak összege legfeljebb a 12 havi távolléti díj összege lehet.