29 találat a(z) háztartás cimkére
Csaknem 25 százalékkal drágult az étolaj tavalyhoz képest Cikk
2021. májusban a fogyasztói árak átlagosan 5,1 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,5 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Itt a Pénzügykutató idei prognózisa Cikk
Magyarországon a GDP 3,8 százalékkal bővülhet idén, az államháztartás hiánya elérheti a GDP 7,7 százalékát, az államadósság rátája pedig kismértékű csökkenés mellett 80,2 százalékon állhat év végére – jelezte előre a Pénzügykutató Zrt. az MTI-nek szerdán eljuttatott elemzésében.
Ilyen hatással volt a járvány a fogyasztói szokásokra Cikk
Az Európai Bizottság 23 gazdasági ágazatban mérte fel a fogyasztói tapasztalatokat a COVID–19 járvány idején. Az európai fogyasztók többet rendelnek az internetről, illetve igyekeznek minél gyakrabban helyben vásárolni. Mindezek mellett „zöldebb” döntéseket hoznak, vagyis hajlandóak többet fizetni olyan termékért, amely környezetbarát, olvasható a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) honlapján.
MNB: elemzés a háztartási és a nem pénzügyi vállalati kamatlábakról Cikk
2020. júniusban a háztartások által újonnan felvett lakáscélú hitelek átlagos hitelköltség mutatója növekedett, míg a személyi hiteleké a jogszabályi előírásban maximalizált szinten maradt. Az új szerződések szezonálisan igazított értéke a lakáscélú hiteleknél mérséklődött. A nem pénzügyi vállalatoknak nyújtott 1 millió euró érték alatti hitelek átlagos kamatlába csökkent, míg a nagyobb összegű hitelek esetében növekedés volt megfigyelhető, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elemzésében.
A hitelintézetek összevont mérlegének elemzését közölte az MNB Cikk
2020 júniusában a szezonálisan igazított adatok szerint – csak a tranzakciókat figyelembe véve – a háztartások nettó hitelfelvevők voltak, valamint betétállományuk is növekedett. A nem pénzügyi vállalatok hitelállománya csökkent a tranzakcióból eredően, míg betéteinek állománya növekedett, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elemzésében.
Az állam finanszírozási képességéről, a háztartások megtakarításairól és hitelfelvételéről közölt adatokat az MNB Cikk
A pénzügyi számlák előzetes adatai szerint az államháztartás nettó finanszírozási képessége 2019 második negyedévével záruló egy évben a GDP -1,2 százalékát tette ki, közölte az MNB. Az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számított adóssága a GDP 67,0 százalékát érte el 2019 második negyedévének végén. Az Eximbank adósságát is figyelembe véve a szektor adóssága a GDP 68,7 százaléka volt. Az előzetes adatok szerint a háztartások nettó finanszírozási képessége 2019 második negyedévével záruló egy évben a GDP 5,2 százaléka volt.
A háztartások húzzák a gazdaság szekerét Cikk
Alaposan átírta a háztartások fogyasztási és megtakarítási szokásait az elmúlt időszak. Az Aegon Prémium Ügyfélklubjának utóbbi előadásán elhangzott, hogy a jövedelmek szintjétől kezdve az élelmiszerre költött összegek arányán át a felvett hitelek összetételéig és a biztosításra költött kiadásokig szinte minden téren fontos elmozdulások történtek.
Egyre több az összvagyon a magyar háztartásokban Cikk
Tovább nőtt a háztartások vagyona – írja a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank friss adatai alapján. Az idei első félévben csaknem 1300 milliárd forintot takarítottak meg a háztartások, ebből a második negyedévre bő 800 milliárd jutott.
Csed ismételt folyósítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló részére a tb-kifizetőhely csed ellátást folyósított 2018.02.15-éig, majd az érintett munkavállaló e-mailben bejelentette, hogy a gyermek kikerült a háztartásából. Ezt követően a 2018.02.16-2018.04.13. időszakra a munkavállaló orvosi igazolást nyújtott be "8"-as kóddal, amelyre a tb-kifizetőhely az érintett részére betegszabadságot, valamint táppénzt folyósított. A tb-kifizetőhely ezt követően kérte a munkavállalót, hogy igazolja, a gyermeket ismételten a háztartásában neveli, de a munkavállaló egy e-mailben küldött nyilatkozaton kívül egyéb igazolást nem hajlandó bemutatni. Kérdés, hogy a csed ismételt folyósításának mi a feltétele? A munkavállalónak kell-e újabb csed-igényt benyújtania vagy kell-e igazolnia, hogy a gyermek ismételten a háztartásába került? Kérdés továbbá, hogy a munkavállaló által a kifizetőhelyre benyújtott táppénzes papír az ellátások közötti választásnak minősül, vagy erre vonatkozóan külön nyilatkoztatni kellett volna a munkavállalót az ellátások közötti választásról? Köszönöm.
Ön miből él? Statisztikusok vizslatják a háztartások pénzügyi helyzetét Cikk
Egész Európára kiterjedő felmérés indul a háztartások pénzügyeiről, jövedelmi helyzetéről, fogyasztási és megtakarítási szokásairól. Az Európai Központi Bank (EKB) által koordinált felmérésben a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) október 2-ától gyűjt információkat Magyarországon – jelentette be sajtótájékoztatón Janák Katalin, a KSH életmód-, foglalkoztatás- és oktatásstatisztikai főosztályának főosztályvezetője.
Nőtt a háztartások pénzügyi vagyona Cikk
A második negyedévben nőtt a háztartások pénzügyi vagyona 874 milliárd forinttal 45 963,5 milliárd forintra, kötelezettségeik pedig 25 milliárd forinttal 8 577 milliárd forintra emelkedtek, így nettó pénzügyi vagyonuk 849 milliárd forinttal 37 387 milliárd forintra nőtt – derül ki a Magyar Nemzeti Bank legújabb adataiból.
Gyarapodott a cégek és a háztartások pénzvagyona Cikk
Márciusban a háztartások 18,6 milliárddal, a vállalatok 5,2 milliárd forinttal több betétet helyzetek el a belföldi bankrendszerben, mint amennyi hitelt felvettek – derül ki a hitelintézetek összevont mérlegének hétfőn közzétett adataiból.
Hitelek és betétek: így állnak a háztartások és a cégek Cikk
A háztartások bankhitelei 3,6 milliárd forinttal, a belföldi pénzintézeteknél elhelyezett betétállomány pedig 78,2 milliárd forinttal csökkentek májusban a szezonálisan nem kiigazított adatok szerint – derül ki a hitelintézetek összevont mérlegéről kedden kiadott MNB-jelentésből.
Úszik a készpénzben a lakosság Cikk
A második Orbán-kormány alatt a másfélszeresére, 3300 milliárd forint körüli rekordszintre nőtt a lakosságnál lévő készpénz, miközben biztonsági és praktikus okokból világszerte hódítnak a készpénz-helyettesítő eszközök – írja a legfrissebb HVG.