1378 találat a(z) gyed cimkére
Katás egyéni vállalkozó szül és van alkalmazottja Kérdés
A https://adozona.hu/kata_kiva/Munkavegzes_kataskent_a_szulest_kovetoen__f_C8LUJM témát tovább folytatva, mi a helyes eljárás, ha van a katás egyéni vállalkozónak alkalmazottja, aki munkát végez, mialatt cseden, gyeden van a vállalkozó, kell-e fizetni katát, illetve ezzel kizárja-e magát a pénzbeli ellátástól?
Gyed ellátás alatti munkaviszony ikrek esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2018. február 1-jén két ikerkislánynak adott életet. Az anyuka a gyermekek 2 éves korában, azaz 2020. február 1-jén szeretne újból munkába állni. Az a kérdésem, hogy ebben az esetben a munkabéren kívül milyen ellátásban (például gyes, gyed) részesülhet a munkavállaló? Válaszát előre is köszönöm!
Munkavégzés katásként szülést követően – fizetési kötelezettségek Cikk
A vállalkozó anyának a családalapítás folyamán döntenie kell arról, hogyan menedzseli tovább vállalkozását, mikor kezd újra dolgozni, mikor vesz részt ismét a vállalkozása életében. Anyagilag sem mindegy, mikor mit kell befizetni, milyen kötelezettségek merülnek fel a különféle egészségbiztosítási pénzbeli, vagy éppen a családtámogatási ellátások mellett. Cikkünkben a katás vállalkozások után fizetendő kötelezettségeket mutatjuk be a vállalkozásban való személyes közreműködés függvényében.
Csed, gyed ellátás alatti szerződésmódosítás béremelés miatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy abban az esetben, ha béremelés van a cégnél: - év elején: a kismamák részére is kell módosítást készíteni, vagy elég akkor, ha visszajön dolgozni (év elején a minimálbér és garantált bérminimum természetesen követve van) - év közben: a kismamák részére is kell módosítást készíteni, vagy elég akkor, ha visszajön dolgozni Előre is köszönöm. válaszát. Üdvözlettel: Humán Centrum Kft.
Ellátások több gyermek esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Három gyermek esetén, amikor az egyik gyermek után csed, másik után gyed, a harmadik után gyes járna, akkor mindhárom gyermek után megkapja az anya a különböző pénzbeli ellátást, vagy csak egyfajta ellátásban részesülhet? Válaszát nagyon köszönöm!
Szabadság számítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Mt. alkalmazásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az anya két hónap gyed után átadja az apának a gyedet, és ő fizetés nélküli szabadságon marad, ekkor is alkalmazni kell rá az Mt. 115. § (d) pontját a szabadság számításánál? Köszönettel: Mária
Katás vállalkozó cseden Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét: Főállású katás hölgy egyéni vállalkozó babát szült, ami miatt cseden van. A kérdésem az, hogy (mivel a vállalkozás nem szünetel) jogosult-e a csed, gyed és gyes időszaka alatt a havi 50 ezres katát nem megfizetni? (A vállalkozás továbbra sem szünetelne, de bevételt realizálni nem fog benne.) Illetve van-e valami plusz jelentési teendőnk ezzel kapcsolatban? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!
Kft. ügyvezetés megbízásban és mellette munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft. egyik tagja – aki főállású egyéni vállalkozóként biztosított ,és így fizeti meg a járulékait – a kft. ügyvezetését megbízásban látja el, 0 Ft-ért. 1.) Jól értelmezzük-e, hogy ilyenkor a kft.-ben nincs járulékfizetési kötelezettsége? 2.) Állhat-e ugyanakkor – a megbízásos ügyvezetés mellett – heti 10 vagy 20 órás munkaviszonyban is a saját kft.-jével, ahol mérnöki tevékenységet is végez alkalmazottként? Tehát lehet-e ügyvezető (megbízási jogviszonyban) és alkalmazott (munkaszerződéssel) a saját kft.-ben egyszerre? A járulékait természetesen megfizeti főállású egyéni vállalkozóként és a munkaidő alapján a kft. alkalmazottjaként is. Vagy az lehet ilyen esetben megoldás, hogy egy munkaszerződésben lehetne egyszerre ügyvezető és alkalmazott mérnök? A kétszemélyes kft. másik tagja szintén a kft. ügyvezetője, megbízással, 0 Ft-ért. 3.) Ő jelenleg gyeden van, ilyenkor van-e járulékfizetési kötelezettsége, mint társas vállalkozó? 4.) Ha a gyed mellett vissza kíván jönni dolgozni, lehet-e ügyvezető (megbízási jogviszonyban) és alkalmazott (munkaszerződéssel) a saját kft.-ben egyszerre? 5.) Szabályos-e, ha a munkaszerződésekben egymás munkáltatóiként szerepelnek? Tehát az egyik tag (ügyvezetőként) írja alá a másik tag munkaszerződését és a másik tag (szintén ügyvezetőként) aláírhatja a társa munkaszerződését? Továbbá: 6.) Az első tag végezheti-e egyéni vállalkozóként (nem főtevékenységként) ugyanazokat a tevékenységeket, amiket a kft. is végez? Köszönjük!
Csed-gyed ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy cég, ahol 2017.09.16-tól munkaviszonyban áll egy thai hölgy. Tartózkodási engedéllyel van Magyarországon, szálláshelyen él, magyar állampolgársága nincs. Áprilisban született babája. (Az apa sem magyar állampolgár.) A baba itt született Magyarországon, a születési anyakönyvi kivonatot megkapták, amin megjegyzésként feltüntették, hogy a gyermek állampolgársága ismeretlen. A babának TAJ kártyája sincs. Mivel a cég tb kifizetőhely, kérdésem az lenne, hogy kaphat-e az anyuka csecsemő-, illetve gyermekgondozási díjat? Elegendő-e az ellátáshoz a születési anyakönyvi kivonat? Az, hogy a baba nem magyar állampolgár számít-e? Lakcímkártyájuk sincs, viszont az anyuka fogja nevelni a gyermeket, egy háztartásban élnek. Köszönettel,
Veszélyeztetett terhesség gyed alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi esettel kapcsolatosan szeretnék választ kapni: Egyik munkavállalónk jelenleg gyeden van (fizetés nélküli szabadságot vett ki a gyermek két éves koráig, a gyed időtartamára). A gyed alatt "9" kóddal ellátott orvosi igazolást hozott a munkáltatónak. Az alábbi kérdésem lenne: ilyen esetben a kismama gyedre és táppénzre is jogosult? Tehát foglalkoztatói kérelmet kell beadni az egészségbiztosító felé táppénz igényre? A fizetés nélküli szabadság ilyen esetben megszakad, vagy meg kell szakítani? Továbbá a fizetés nélküli szabadság megszakítását jelenteni kell az egészségbiztosító felé, aki a gyedet folyósítja? Szíves válaszukat várva, Köszönettel.
Apa gyeden, anya a gyermekkel, fizetés nélküli szabadságon Cikk
Több megoldás közül választhatnak a kisgyermekes szülők a csecsemőgondozási díj (csed) folyósítását követően, hogy melyikük igényelje a soron következő ellátást, a gyermekgondozási díjat (gyed), illetve az ellátásban részesülő dolgozzon-e emellett, vagy sem. A szóba jöhető variációk (amelyek száma a nagyszülői gyed jövő évtől történő bevezetésével tovább bővül) közül azt a viszonylag ritkán előforduló helyzetet tekintjük át, amikor az édesapa igényli a gyedet, ugyanakkor az anya marad otthon a gyermekkel.
Egyéni vállalkozó csed alatti bevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Adott egy főállású katás egyéni vállalkozó, akinek megszületett a kisbabája. Megigényelte a csedet. De a vállalkozására még jönnének bevételek, mert MLM rendszerben dolgozott, így az alatta lévők utáni jutalékot (kvázi munkavégzés nélkül) leszámlázhatná. Mi lenne a megoldás az ő részére? - ne számlázzon, várja meg a gyedet és majd akkor egyben? - számlázzon, mondja vissza a csedet és legyen gyesen a gyedig? Mi lenne a jó megoldás? Mert nyilván csedet nem kaphat(na), ha közben számlát is állt ki az egyéni vállalkozásából! Köszönjük szépen a segítséget!
Magasabb összegű kata fizetése, a magasabb összegű ellátáshoz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy jól gondolom-e a következőket: 50 000 Ft összeget fizető főállású katás egyéni vállalkozó idén május hónapra (31 nap) táppénzre megy, így mentesül a kata megfizetése alól. Majd június 1-jétől a magasabb összeget, 75 000 Ft-ot fizetné, mivel jövő év márciusában szülne. Ha jól számoltam, akkor ebben az esetben a 2019.06.05-2019.12.31.ig tartó időszak jövedelmét vennék figyelembe csed, gyed számításához (amikor is már a 75 000 fizette). Válaszát előre is köszönöm!
Több unoka után több lesz a nagyszülői gyed Cikk
Több unoka után több nagyszülői gyed (gyermekgondozási díj) is igénybe vehető lesz január 1-jétől – közölte a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár egy csütörtöki budapesti idősklub-találkozón.
Csed, gyed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Augusztusban születik az első gyermekem, jelenleg katás vállalkozó vagyok. Ez nem előnyös csed/gyed szempontból, ezért június elejétől beosztott leszek egy cégben, így legalább a minimálbér kétszerese után jár majd a csed/gyed. Ezt jól értem a jogszabály alapján? Jól tudom, hogy minimum 30 nap munkaviszony kell ehhez az igényléskor fennálló munkaviszonyban? Másik kérdésem, hogy mi történik akkor, ha a csed alatt megszűnik a cég, ahol dolgoztam? Úgy tudom, a gyed ettől még jár továbbra is, de ha később gyes alatt második gyermek születik, akkor továbbra is járni fog csed és gyed az első gyermek születésekor fennálló jogviszony alapján a második vagy akár később harmadik gyermek után is? Köszönöm!