22 találat a(z) elemzés cimkére

Megjelent az MNB 2024. októberi gyorselemzése az infláció alakulásáról Cikk

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) havi rendszerességgel nyilvános elemzést készít az inflációs folyamatok értékeléséről és a középtávú inflációs hatások mértékéről – írja honlapján az MNB.

Mi lesz a forinttal? Mi lesz az inflációval? Mi lesz a kamatokkal? Cikk

Az idei évet meghatározta az infláció, ami továbbra is terítéken marad. A jövő év elején folytatódhat a dezinflációs folyamat, ám a lakossági fogyasztás élénkülése újabb inflációs nyomást hoz, ezért 2024 második felében 5 százalék körüli inflációra van kilátás, ami még mindig magas szintet jelent a célhoz képest. A forint viszonylag stabil lehet jövőre, de még mindig érzékenyen reagálhat a különböző turbulenciákra – derül ki a K&H makrogazdasági elemzéséből.

Amit az eÁfáról tudni lehet Cikk

Előbb-utóbb háromféle lehetőség lesz arra, hogy az adózók/könyvelők beadják az áfabevallásokat. Az új lehetőség az eÁfa lesz, mely gép-gép kapcsolatot használva alakítja ki az áfabevallást. A változás lényege a jelenlegi kommunikáció szerint az, hogy ezzel az új módszerrel egyszerűsödni fog a kötelezettség teljesítése, és kevesebb lesz az adminisztráció.

A kiber- és digitális technológiai kockázat az üzleti vezetők rémálma Cikk

A technológia beruházásokra való felkészülés ösztönzi leginkább a vállalatok kockázatkezelési folyamatainak felülvizsgálatát. Az üzleti vezetők 37 százaléka szerint vállalatuk jelentősen kitett a kiberkockázatoknak – ez alig marad el az inflációs kockázatok mögött (39 százalék) – míg a kockázatkezelési vezetők a kiberfenyegetéseket még az inflációnál is magasabbra rangsorolják. Ennek ellenére a megkérdezettek mindössze 10százaléka használ fejlett prediktív elemzéseket a kockázatkezelési folyamatok innovációjára – derül ki a PwC 2023-as Global Risk Survey felméréséből, melyben több mint 3 900 üzleti vezető vett részt a kockázatkezelés, a megfelelőség és a belső audit területéről.

Úgy terjednek a napelemek, hogy az elemzők se tudják tartani a lépést Cikk

A kedvező változásoknak köszönhetően az elmúlt években javultak az energiaátmenet kilátásai, és ha ez egyelőre nem is elegendő a klímacélok teljesítéséhez, a trend egyértelműen arra utal, hogy egyre több területen közelítjük meg az ehhez szükséges pályát. Ennek megfelelően az olyan, meghatározó elemzőházak mint a Nemzetközi Energiaügynökség, évről évre rendre jókora felfelé irányuló módosításokat hajtanak végre a tiszta energia várható terjedésére vonatkozó prognózisaikban – írja a portfolio.hu.

Egy év alatt kétszeresére nőtt az adathalász támadások aránya az ESET elemzése szerint Cikk

Az elmúlt évben a globálisan feljegyzett informatikai támadások csaknem 19 százaléka adathalász incidens volt, ez az arány azonban 2023 első három hónapjában jelentősen, 37,5 százalékra nőtt – közölte az ESET kiberbiztonsági cég, tájékoztatott az MTI.

Extraprofit-különadók: mutatjuk a legújabb változásokat Cikk

Jövőre is érvényben maradnak az extraprofit-különadók. A július 17-én kihirdetett 317/2023. kormányrendelet viszont több ponton is módosítja a különadó szabályait rögzítő 197/2022. számú kormányrendelet. Az Andersen Magyarország szakértői összefoglalták a változásokat.

Új veszélyforrás miatt aggódnak a hazai vállalkozások Cikk

Az infláció és a kiszámíthatatlan üzleti környezet mellett meredeken nő a fizetési morál miatt aggódó hazai vállalkozások aránya a VOSZ Barométer második negyedéves elemzése alapján. Háromból két cégvezető arra számít, hogy a harmadik negyedévben az üzleti helyzet veszélyessé válik. A vállalkozói szervezet szerint minél nagyobb körben célzott, hatékonyságot növelő támogatásokra van szükség, elsősorban a munkaerő megtartása érdekében – írja a Bankmonitor.hu.

Üzemanyagárak régiós összevetésben: hol, mennyit, miért? Cikk

A hazai üzemanyag-piacon az ársapka december 7-i kivezetését követően ismét piaci folyamatok által meghatározott árak alakultak ki. Számos elemzés mutatta ki, hogy a hazai üzemanyagárak jelenleg a legmagasabbak a régiós országok körében. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a honlapján közzétett cikkben az üzemanyagárak költségszerkezetét vizsgálta meg, kiemelt figyelmet szentelve az adók és költségek feletti árrések alakulására. Az üzemanyagpiacon megfigyelt jelenségek hasznos tanulsággal bírnak a fogyasztói árakat meghatározó más részpiacok árazási döntéseinek megértéséhez – olvasható az MNB honlapján közzétett elemzésben.

KSH: a hivatal vezetői és munkatársai nem küldtek embargós adatot jogosulatlan félnek Cikk

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) vezetői és munkatársai nem küldtek embargós adatot jogosulatlan félnek – közölte a KSH pénteken az MTI-vel miután belső vizsgálatot folytatott a hivatalos statisztikai adatok előzetes hozzáféréséhez kapcsolódó embargó szabályainak megsértése ügyében.

Megjelent az MNB 2022. december havi inflációs elemzése Cikk

2022 decemberében az éves összevetésben számított infláció 24,5 százalék volt. A maginfláció 24,8, az indirekt adóktól szűrt maginfláció pedig 24,7 százalékon alakult. 2022-ben az éves átlagos infláció 14,5 százalék, az éves maginfláció 15,6 százalék volt – olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által az mnb.hu-n közzétett 2022. december havi elemzésben.

Nyugdíj: az elmúlt 22 év legrosszabb eredményét adta az idősek és az aktívak jövedelmének összehasonlítása Cikk

Megjelentek a legfrissebb statisztikák a magyar nyugdíjakról, és sajnos nem sok jót lehet kiolvasni belőlük. Soha nem voltak még ennyire leszakadva az idősek, ez pedig a nyugdíj előtt álló generációk számára is vészjósló üzenetet hordoz – írja közleményében a Bankmonitor.hu.

Izzasztó nyár elé nézünk: 10 százalék feletti inflációra számíthatunk Cikk

Izzasztó nyár elé nézünk, mert az elemzők szerint az infláció hőfoka három hónapos kánikulát vetít előre a fogyasztói árakban. A kamatemeléseknek sem értünk még a végére – derül ki a Bank360 által közzétett elemzésből.

Labdarúgó-Európa-bajnokság: mindenkinek van véleménye róla Cikk

A labdarúgó-Európa-bajnokság nyitó mérkőzésének közeledtével hétre hétről egyre több vélemény és komment látott napvilágot. Az UEFA által rendezett torna szervezése körül hónapokig nagy volt a bizonytalanság – a Covid–19-világjárvány miatt egy évet tolódott az időpont, változtak a helyszínek, és kétséges volt az is, hogy nézők előtt zajlik-e az esemény. Végül eltérő megoldások születtek arra vonatkozóan, hogy hány százalékában vehetnek részt szurkolók a mérkőzéseken, ez pedig sok sportszeretőt – vagy éppen a sportot kevésbé kedvelőt – késztetett véleménye megosztására. Hol beszéltek a legtöbbet az Eb-ről? Hogyan ítélték meg az egyes rendező országokban a nyár kiemelkedő eseményét? Ezeket vette górcső alá a PwC Magyarország és a SentiOne elemzőcsapata.

Elemzésben összegezte a számvevőszék a járvány költségvetési folyamatait Cikk

Nemcsak a lakosságot és a vállalkozásokat, hanem a költségvetést is „brutális” nyomás alá helyezte a koronavírus-járvány: a magyar költségvetés – részben a források rugalmas átcsoportosításával – mintegy 1720 milliárd forintot fordított a járvány gazdasági és társadalmi következményeinek enyhítésére, miközben az Európai Uniótól nem érkezett támogatás a járvány elleni védekezéshez idén az első fél évben – derül ki az Állami Számvevőszék (ÁSZ) legfrissebb elemzéséből.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink