270 találat a(z) betegszabadság cimkére

Betegszabadság idejére jár a helyettesítési díj 70 százaléka? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény (a továbbiakban: Kttv.) 52. § (2)–(6) bekezdéseiben szabályozott a helyettesítési díj megállapíthatóságának kérdésköre, mely szerint a kormánytisztviselőt illetményén felül külön díjazás (helyettesítési díj) is megilleti azokban az esetekben: Nem jár helyettesítési díj, ha - a helyettesítés a kormánytisztviselő munkaköri kötelezettsége, kivéve, ha a helyettesítésre azért van szükség, mert a helyettesítésre okot adó munkakör nincs betöltve, feltéve, ha a helyettesítés időtartama a harminc napot meghaladja, illetve - a helyettesítés rendes szabadság miatt szükséges. A Kttv. 52. § (4) bekezdésének alkalmazása szempontjából tartós távollétnek minősül, ha a kormánytisztviselő – az évi rendes szabadságon vagy a tanulmányi célú mentesítésen túl – a feladatai ellátásában 30 napot meghaladó időtartamban akadályoztatva van, így különösen: - a keresőképtelenséget okozó betegség 30 napot meghaladó időtartama, - a 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabadság stb. A kormánytisztviselőt a 144. § (3) bekezdése alapján illetmény illeti meg a) a szabadság, b) 79. § c)–g) és i) pontjaiban meghatározott esetekben, d) a munkaszüneti nap miatt kiesett időre. (4) Az illetmény 70%-a jár a betegszabadság tartamára Fentiekre tekintettel a betegszabadság idejére a helyettesítési díj kifizetésekor is a 144. § alapján szükséges eljárni?

Betegszabadság egyik évről másikra átnyúló folyamatos táppénz esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy dolgozó 2016 decemberétől 2017-ben jelenleg is folyamatosan betegállományban van. Évi 15 nap betegszabadságát decemberben pont kimerítette. Kérdésem, hogy 2017 januárjában újrakezdődik-e a 15 nap betegszabadsága, vagy a decemberi 15 nap betegszabadság letelte után januárban már táppénz jár neki. Azaz, hogyan kell eljárni, ha a betegállomány egyik évről a másikra átnyúlik? Tisztelettel várom válaszát.

Csed – cafeteria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betegszabadság és szülés előtt a csed alatt adható a cafeteria keretében a készpénz, illetve a SZÉP kártya? Válaszát köszönöm!

betegszabadság Kérdés

Kolléganőm felmondott a két ünnep között, 2016. 12. 22-én. Közölte, hogy a munkában töltött utolsó napja 2017. 01. 16 + 4 nap szabadság (idei arányos + a tavalyi). 2017. 01. 10-én bejelentette, hogy megbetegedett. Kérdésem az, hogy ilyen esetben időarányosan vagy a teljes betegség idejére el kell számolnom a betegszabadságot?

Betegszabadság igénybevétele Kérdés

Ha a munkavállaló december 16-ától betegszabadságát tölti, 2017 évben újra indul a 15 nap betegszabadság és utána jár a táppénz 1 évig? Köszönettel

Táppénz lakhelyelhagyási tilalom alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő problémával fordulok Önökhöz. Munkavállalónk 2016.03.30-án előzetes letartóztatásba került. Munkaviszonyát nem szüntettük meg, a szabadságok kiadása után fizetés nélküli szabadságra vettük. Jelentettük, hogy szünetel a jogviszonya 2016.05.07. óta. December 8-án kiengedték az előzetes letartóztatásból lakhelyelhagyási tilalommal. A lakhely és a munkahely ugyanabban a kerületben található. 2016.12.09-től kiírta az orvos keresőképtelen állományba. A kérdésem az lenne, hogy 15 nap betegszabadság jár neki vagy arányosítani kell, levonva a fizetés nélküli szabadság időtartalmát?Illetve táppénz esetén (kifizetőhely vagyunk) mi lesz majd az irányadó időszak és a táppénz mértéke? Válaszukat előre is köszönöm!

Tanuló betegszabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tanulószerződéssel foglalkoztatott tanulóknak évente 10 nap betegszabadság jár, gondolom, ez naptári év, nem pedig tanév. Ha valaki nálunk 2016. szeptember elsejével (tanulói jogviszony kezdete) elkezdi a tanulmányait, akkor 2016. évre mennyi betegszabadság jár? Ha a fenti gondolatmenet jó, akkor számításom szerint 3 nap. Kérem, hogy pontosítsa, illetve egészítse ki az információimat a fenti témával kapcsolatban. Válaszát előre is köszönöm!

Rehabilitációs ellátás mellett betegszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. heti 20 órában foglalkoztat munkavállalót, aki rehabilitációs ellátásban részesül. A Rehab. Szakigazgatási Szerv által 2013.07.hónapban meghozott határozat szerint C2 minősítési csoportba tartozik, egészségi állapot mértéke: 47%.(össz.egészségkárosodás: 53%) A határozatban szerepel még: ..."tartós foglalkozási rehabilitációt igényel", .... komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt" Munkabéréből 4+3% egészségbiztosítási járulék, 10% nyugdíjjárulék, 1,5% m.erőpiaci járulék, szja került levonásra. Kérdésem, hogy helyes-e a levonás számfejtése és ha beteg lenne a dolgozó jár-e részére betegszabadság, táppénz? Köszönettel: Reményi Gyné

Munkába járás költségtérítése szabadság, betegszabadság, táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni. Cégünk megtéríti a dolgozók munkába járási költését (cégnévre szóló számla ellenében a MÁV bérlet 86 százalékát). Az egyik munkavállaló megvásárolta adott hóra szóló bérletét. Adott hóban a 22 munkanapból csupán hó elején 5 munkanapot dolgozott, majd 7 napot szabadságon, s 10 napot betegszabadságon töltött. Rákövetkező hónapban is megvette bérletét (hiszen remélte/tük, hogy gyorsan felgyógyul), ott 5 napot betegszabadságon, 10 napot táppénzen töltött, s a hó végén 6 munkanapot tudott jönni dolgozni. Azóta a kérdés napjáig is folyamatosan dolgozik. Belső szabályzatunk, illetve a munkaszerződése arra vonatkozólag nem tér ki, hogy kieső napok esetében hogyan jár a havi bérletjuttatás. Kérdésem: mi a helyes eljárás? A havi bérletkifizetését korrigáljuk és csak a ledolgozott munkanapokra jár neki a bérlet arányos része, vagy mivel a bérlettel elszámolt, arra nem korrekciót végrehajtani? Az adott munkavállalóról utólag kiderült, hogy a 7 nap szabadsága alatt reprodukciós eljáráson esett át. A további betegszabadsága nem ezen eljárásból adódott, hanem egyéb betegség miatt. Ez jelent-e más elbírálást a fenti témában? Válaszukat előre is köszönöm.

Táppénz és betegszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban az esetben, ha a munkavállaló rendelkezik 1 hónap munkaviszonnyal, adható-e betegszabadság vagy táppénz? Korábbi munkaviszonnyal nem rendelkezik. Amennyiben nem jár betegszabadság vagy táppénz, milyen jogcímen lehet elszámolni a távollét idejét? Várom válaszát.

Szolgálati idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sajnos nyugdíj előtt pár évvel egy kollégának eltört a lába, hosszabb ideig nem tud dolgozni, jelenleg már a 15 nap betegszabadságát kimerítette, kérdésem az lenne, hogy ha több hónapig van saját jogú táppénzen, amit régi nevén az OEP fizet, az beleszámít-e a szolgálati időbe? A cég a törvény szerinti 1/3 táppénz hozzájárulást fizeti a dolgozó után a NAV-nak.

Táppénz helyett szabadság, szabadság helyett táppénz? Cikk

Mit tegyen a munkáltató, ha a dolgozó megbetegszik, majd a betegszabadság elteltét követően táppénz helyett szabadság kiadását kéri? Szabadságként vagy keresőképtelen időszakként kell nyilvántartani azt a távolléti időszakot, amikor a munkavállaló – a munkáltató jóváhagyásával – szabadságra ment, azonban ezen időszak alatt beteg lesz?

Betegszabadság, táppénz Kérdés

Teljes munkaidős dolgozónak, ha átmeneti bányászjáradékot is kap, jár-e betegszabadság és táppénz?

Betegszabadság után szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy egy munkavállaló a betegszabadság letelte után nem megy táppénzre, hanem a szabadságát szeretné kivenni, ezt megteheti-e törvényesen? Köszönettel!

Táppénz betegszabadságot követően Kérdés

Tisztelt Szakértő! "Betegszabadság és táppénz: most megtudhatja, mi a különbség", 2016. 06. 08-ai cikkükben írják a következőt: A táppénz naptári napokra jár. Ha a biztosított betegszabadságra jogosult, akkor a táppénz kizárólag a betegszabadság lejártát követő naptól jár. Tudni kell azt is, hogy nem jár a táppénz a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha az azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) a keresőképtelenség már nem áll fenn. Kérdésem, hogy az utolsó információ milyen joghelyről vagy tájékoztatóból származik? Válaszát előre is köszönöm..

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink