836 találat a(z) bejelentés cimkére

Kata jövedelem-kivétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mérlegképes továbbképzésen szó esett a kata adózásról és nagyon érdekes dologra kaptam fel a fejem. Ha a bt. csak egy katás tagja után fizeti meg az adót akkor csak a befizetett tőke arányában vehető ki a tényleges bevétel. Például adva van egy bt. egy beltaggal és egy kültaggal. Csak a beltag lett bejelentve, és utána fizeti a társaság az 50 ezer forintot. A kültagot (aki nyugdíjas) nem jelentették be kisadózóként. Így a ki nem vehető összegre nyilatkozni kell, hogy az a rész bent marad a vállalkozásban további felhasználásra, vagy osztalék formájában lehet kivenni, persze a megfelelő adózás mellett (16 százalék szja és 14 százalék egészségügyi hozzájárulás). Ha bent marad, mi történik vele? De az is lehet, hogy nincs meg a pénz, mert éppen a vállalkozás felhasználta a kiadásaira. Köszönöm a választ, tisztelettel: Keriani

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben a 40%-os tulajdoni hányadú tag (ügyvezető) rendszeresen nyújt tagi kölcsönt a cégnek. A többi tag 20-20-20%-os tulajdoni hányadú, viszont ők az ügyvezető gyermekei is egyben. A kapcsolt vállalkozás megítélésénél van-e a fentieknek jelentősége (összeadódnak-e a tulajdoni hányadok) és emiatt kell-e a NAV felé bejelentést tenni? Ha igen, akkor mikori hatály dátummal kell megtenni, mivel a kölcsönszerződés kezdete még 2003. előtti? Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Léderer Györgyné

Bt. tevékenység és telephely-bejelentés Kérdés

Betéti társaság társasági szerződésében, cégbírósági nyilvántartásában nem szereplő, újonnan bérbe vett telephelyet be kell-e jelenteni a cégbíróságon (társasági szerződés módosításával), vagy elegendő csak a NAV-hoz a változás bejelentő beküldése? Ugyanez a kérdés az újonnan felvett főtevékenység és egyéb új tevékenységre vonatkozóan.

Munkajogi jogutódlás Kérdés

Két gazdasági társaság szolgáltatói szerződést kötött egymással, a feladat elvégzéséhez a megrendelő cég dolgozói átadásra kerülnek. A szerződés rendelkezése szerint munkajogi jogutódlás történik és az Mt. 36. § 1. bek. szerint kell eljárni.Szeretném a tájékoztatásukat kérni, hogy ebben az esetben valóban munkajogi jogutódlás történik, és hogyan kell helyesen eljárni a T1041-es bejelentőn a ki- és bejelentéseket érintően mind a két cég esetében, a szabadságok kiadásában?

Százezreket érint: mától bejelentéskötelesek a számlázóprogramok Cikk

Október 1-jétől minden vállalkozásnak be kell jelentenie a NAV-nál, hogy milyen számlázóprogramot használ. Így a pénztárgép és a kézi-számlatömb után a számlázószoftverek is nyilvántartásba kerülnek. Az új kötelezettség a számlázz.hu szerint több százezer vállalkozást érint.

Az Ön munkáltatója bejelenti alkalmazottait? Itt megnézheti! Cikk

Összesen 4509 társaság és egyéni vállalkozó szerepel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) legfrissebb – augusztusi adatokat tartalmazó – listáján, amelyen azok szerepelnek, akik nem jelentették be foglalkoztatottaikat.

Fontos határidők: bejelentés számlázó programokról Cikk

A számla és a nyugta adóigazgatási azonosításáról, valamint az elektronikus formában megőrzött számlák adóhatósági ellenőrzéséről szóló 23/2014. (VI. 30.) NGM rendelet (továbbiakban: NGM rendelet) 2014. október 1-jétől hatályos 11. és 13. §-a alapján az adóalany köteles az általa használt, illetve használatból kivont számlázó programot és/vagy online számlázó rendszert az adóhatósághoz bejelenteni – közölte honlapján a NAV.

Számlakitöltő bejelentése(?) Kérdés

Tisztelt Cím! Nincs tudomásunk róla, hogy van ilyen kötelezettség, de tegnap hallottuk, hogy a NAV-nak be kell jelenteni a számla kitöltésére jogosultak adatait. Tisztelettel kérjük, hogy amennyiben egy cégnek ténylegesen van ilyen kötelezettsége, akkor ismertetni szíveskedjen a jogszabályi hátteret és a bejelentés módját.

Munkavállaló heti óraszámának bejelentése munkaidőkeretben történő alkalmazás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaidőkeretben foglalkoztatott munkavállaló T1041-es bejelentésének szabályaival kapcsolatosan szeretnék szakértő segítséget kérni! Ha a dolgozót például heti 20 órás foglalkoztatásra jelentem be, három havi munkaidőkeretet alkalmazva és bizonyos heteken kevesebbet, van amikor pedig többet dolgozik. Ilyen esetben hogyan kell eljárni a bejelentéssel? Melyek az ide vonatkozó szabályok? Illetve mi a helyes eljárás az ilyen esetekben? Köszönettel: Krcsik Eszter

Egyéni vállalkozó családi gazdálkodó? Kérdés

Tisztelt Adózóna! Jelenleg áfakörös egyéni vállalkozó vagyok. Azonban szeretnék egyéni vállalkozás helyett családi gazdálkodóként tovább működni. Ezt milyen nyomtatványon jelenthetem be? Meg kell-e szüntetni az egyéni vállalkozásomat? Köszönettel!

Ön bejelenti alkalmazottját? Drágán fizethet mulasztásáért! Cikk

Akár egymillió forint bírságot is fizethet a munkáltató, ha elmulasztja bejelenteni alkalmazottját. Összefoglaltuk a bejelentésre vonatkozó határidőket és a késedelem következményeit.

Bérleti jog - NAV bejelentés telephely címén? Kérdés

Egy kft. magánszemélytől megvásárolta egy ingatlan bérleti jogát, mely után a bérlőnek havonta bérleti dijat számláz. Nem az ingatlant vásárolta meg, ezért kétségem van, hogy be kell-e jelenteni telephelynek a "bérleti jog"-ot. Várom szives válaszát.

Katás egyéni vállakozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk főállás melletti kata-alany. Egyéni vállalkozóként javarészben egy közintézménynek számláz. A kiszámlázott összeg várhatóan meghaladja a 1 millió forintot. Ez alapján az intézménynek jelentési kötelezettsége keletkezik a Katv. 13. §-a alapján. Ügyfelünk a Katv. 14. § (3) f) pontja szerinti feltételt tudja teljesíteni, tehát kéne még legalább egy feltétet ahhoz, hogy mentesüljön a munkaviszony vélelmezése alól, azaz a 14. § 3) b) pontját: "naptári év bevételének legaláb 50 százalékát nem adatszolgáltatásra kötelezett személytől szerezte. Kérdésem:1.) Nem főállású kata-alany esetén is vélelmezi a törvény a munkaviszonyt? (nem találtam erre vonatkozó kivételt) 2.) A 14. § 3) b) számítása során a munkaviszonyban szerzett jövedele beleszámítható-e a katás egyéni vállalkozói jövedelembea 2. § 11. alapján, vagy csak az egyéni vállakozóként megszerzett jövedelem vehető figyelembe öszes bevételként? 3.) A 14. § 3. b) értelmezése szerintem: ha "A" intézmény felé 2 millió forintot számláz, akkor más intézmények, magánszemélyek felé legalább 2 millió forint + 1 forintot kell számláznia? Válaszukat előre is köszönöm?

Vigyázzon, ha ezeknél a cégeknél akar dolgozni! Cikk

Összesen 4446 társaság és egyéni vállalkozó szerepel a NAV legfrissebb, novemberi adatokat tartalmazó feketelistáján, amelyből kiderül, kik mulasztották el munkavállalóikkal kapcsolatos bejelentési kötelezettségüket.

Feketén dolgoztattak - lebuktak Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közzétette a bejelentés nélkül foglalkoztató cégek és egyéni vállalkozók legfrissebb listáját.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Hétfőtől szombatig tartó munkavégzés

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Telek értékesítése felépítmény nélkül

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Amerikából származó jövedelem

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 szeptember
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink