575 találat a(z) bérleti díj cimkére
Adómentes bérleti díj után fizetendő bánatpénz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünk a bérleti szerződés megkötésekor kiköti, hogy annak meghiúsulása esetén a bérbevevő bánatpénz fizetésére kötelezett. Ennek mértéke a bérleti díj bizonyos százaléka. A bérleti díjakat adómentesen számlázzuk. Ilyen esetben a bánatpénznek mi lesz az adó alapja? Mivel a százalékosan megállapított összeg adómentes, ezért erre számoljuk rá az áfát pluszban vagy ezt osztjuk le alap+áfára?
Kapcsolt vállalkozás – magánszemély és bt.-beltag
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagja, aki 50 százaléknyi szavazati joggal rendelkezik, bérbe adja a bt. részére az irodát. Bérleti díjat fizet a társaság. Kérdésem, hogy létrejött ez esetben a kapcsolt vállalkozás ténye? Köszönettel: Ildikó
Termőföld bérbeadása cégnek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy távközlési szolgáltató cég megkeresett bennünket, hogy bérbe szeretne venni egy területet a termőföldünkből, ami szántóként van nyilvántartva a földhivatalban. Ez a földterület osztatlan közös tulajdonként van bejegyezve három tulajdonos között. A cégnek mind a három személlyel szerződést kell kötnie, vagy elég az egyik tulajdonossal? Magánszemély és cég között mik a bérleti díj fizetésének szabályai? Kell-e adószámot kiváltani? Hogyan kell adózni? A bérleti szerződés 10 évre szólna. Válaszukat köszönöm!
Tartós bérlet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyomdaipari tevékenységet folytató vállalkozásunk tartós bérleti szerződés keretében nyomdaipari gépet bérelne. A havi bérleti díjak költségként elszámolhatóak, illetve az áfa is visszaigényelhető? Ha a futamidő végén maradványértéken megvásárolja a vállalkozás a gépet, csak akkor kerül a vállalkozás tárgyi eszközei közé? Várom szíves válaszukat! Köszönettel
Iparűzési adó katás egyéni vállalkozónál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó iparűzési adóra nem katás egyszerűsített tételes adó-megállapításra jelentkezett be. Fodrász, műkörmös az ipa-alap megállapításánál a nyugtás bevételeit mivel csökkentheti? Festékek, alapanyagok beszerzési számláival lehetséges? Bérleti díj, katabefizetés csökkenti a bevételeit? Köszönettel.
Bérleti díj szja-vonzata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó katás ügyfelem bérli az üzlethelyiségét, magánszemélytől. A bérleti szerződésben rögzítették, hogy a közterheket a bérbeadó fizeti. Az szja-levonást és -bevallást a bérbeadó kérésére nem tesszük meg. A teljes bérleti összeg készpénzben kifizetésre kerül. Jól járunk-e el? Tisztelettel.
Bérleti díj II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm válaszát azonos című kérdésemre. Pontosításképpen, hogy jól értelmezem-e, a számlán akkor a végösszeg a bruttó összeg? Illetve a számlán fel kell tüntetnem, hogy az szja és az eho összege levonásra került? Fő kérdésem, hogy a kifizető levonhatja-e ezt az összeget (szja és eho) a bérbeadótól vagy sem? Valamint a külön rezsiszámlából is kell vonnom szja-t és ehót? Válaszát köszönöm!
Bérleti díj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég bérel egy lakást adószámos magánszemélytől. A havi bérleti díj 120 ezer forint. A bérbeadó 10 százalékos költséghányad alkalmazását kérte, és a számlán feltüntette, hogy a 16 200 forint adóelőleg levonásra került. Kérdések: A számla fizetendő végösszegét 120 ezer forintban állapította meg, pedig feltüntetésre került a számlán, hogy a 16 200 forint adóelőleg levonásra került. Ilyenkor nem az adóelőleggel csökkentett összeg lesz a számla végösszege, hiszen az adóelőleget a cég, mint kifizető fizeti meg? – Véleményünk szerint, mivel évi 1 millió forint felett a szja és eho is levonásra kell, hogy kerüljön az összegből, így mi vonni szerettük volna azt is, azonban a bérbeadó határozottan elzárkózik ettől. Ha lenyilatkoztatom ehóra, és ott azt nyilatkozza, hogy a bérbeadásból származó jövedelme nem haladja meg az évi 1 millió forintot, akkor így megteheti a cég, hogy nem von ehót? Ha mégis kellene, akkor az eho összegét is levonhatjuk a bérleti díj összegéből? – A bérletidíj-számlán felül, ugyanazon napra kiállít egy másik számlát is a bérbeadó, amelyen havi 15 ezer forintot jelöl meg rezsiköltség címén. Ebben az esetben nem a tételes költségelszámolást kellene alkalmaznia? Ez a 15 ezer forint is beleszámít az évi 1 millió forintos adózási összeghatárba? Szabályos-e összességében a fenti eljárás? Mit kellene módosítani? Köszönöm!
Adóelőleg bérleti díj esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély ad bérbe lakást magánszemélyek. Az áprilisi bérleti díj 2016. 03. 25-én kerül kiegyenlítésre. Az első negyedéves adóelőleg számításakor az áprilisi időarányos értékcsökkenés figyelembe vehető (hiszen a bevétel is márciusban, az első negyedévben kerül elszámolásra), vagy az csak a 2. negyedévben számolható el? Válaszát előre is köszönöm!
Közös tulajdonú lakás bérbeadása
Kérdés
A házastársak 50-50 százalékos tuladoni hányaduk alapján megállapodhatnak-e abban, hogy a férj adja bérbe a lakást teljes egészében? Csak a férj kér adószámot, adózik a teljes bérleti díj után, figyelembe véve a lakáshoz közvetlenül kapcsolódó költségeket, a teljes vételár utáni amortizációt? Amennyiben lehetséges, kérem sürgős válaszukat, előre is köszönöm.
Felmondott bérlet a díjfizetés elmaradása miatt. Mi lesz a kártérítéssel?
Cikk
Kevés kellemetlenebb dolog létezik a világon, mint a nem fizető bérlőt kirakni az ingatlanból. Ráadásul sem a korábbi Ptk., sem annak bírói gyakorlata nem rendezte egyértelműen, hogy ilyenkor milyen összegű kártérítés illeti meg a bérbeadót. A jelenlegi Ptk. ugyan már szabályozza, hogy mit követelhet a pórul járt bérbeadó, azonban a részletszabályok korántsem kidolgozottak, és sok vitára adhatnak okot – véli a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.
Szja-levonás bérleti díjból
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nagyon kérem szíveskedjen harmadszorra is elolvasni a kérdésemet, amit egyszer valóban feltettem pontatlanul, majd - mivel nem jól értette - vélhetőleg világosan megfogalmaztam a következő kérdésemben melyre most Ön válaszolt, és melybe már szintén behivatkoztam az előző levelezésünket: http://adozona.hu/kerdesek/2016_6_21_Koveteles_berleti_dijbol_eor Kérem vegye figyelembe, hogy NEM A BÉRLŐ NEM FIZETÉSE OKÁN történik a letiltás, hanem a BÉRBEADÓ TARTOZIK!!! Ezt Önnek nem kell "vélhetőleg" megállapítani, hiszen a válasz pontosítására éppen emiatt volt szükség. Igen régóta várok a válaszra, legyen kedves újból áttanulmányozni a kérdést! Tehát a tényállás újból: a bérlő fizet a bérbeadónak. A bérlő NEM tartozik a bérbeadónak!!! A bérbeadó tartozik akárkinek, amit úgy próbál a végrehajtó az akárki megbízásából beszedni, hogy a bérlőt illető bérleti díjat oly módon tiltja le, hogy a bérlő (AKI RENDESEN FIZET!!) ezentúl ne a bérbeadó kezeihez fizesse a bérleti díjat, hanem egyenest a végrehajtónak. Ilyenformán ez nem is letiltás, hanem követelésfoglalás. Kell-e szja-t vonni a bérleti díjból, vagy az egész bérleti díj megy a végrehajtónak? A bérlő (mivel kifizető) köteles levonni a szja-t a bérleti díjból vagy nem jól vélem? Azt gondolnám mindegy kinek fizeti ki a díjat, a szja törvény ezt mondja ki... Vagy joga van a végrehajtónak kérni szja levonás nélkül teljes díjat? Köszönöm.
Követelés bérleti díjból
Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2016_6_21_Koveteles_berleti_dijbol_eor Tisztelt Szakértő! Fenti kérdésünkre választ kaptunk, de sajnos nem fejtettük ki kérdésünkben elég világosan, hogy mi történt - így nem arra kaptunk választ, amire szerettünk volna. Megpróbálnánk még egyszer körülírni a helyzetet: egy magánszemély bérbe ad egy kft.-nek egy helyiséget, amiért is a kft. bérleti díjat fizet. Eddig ugye a kft. levonta a magánszemélynek járó díjból a NAV-ot illető adót és a különbözetet fizette meg a bérbeadó magánszemélynek. Most viszont megkeresést kapott egy végrehajtó irodától, miszerint a magánszemély, akitől a helyiséget bérli, tartozással rendelkezik valaki felé, ezért a végrehajtó felhívta a kft.-t arra, hogy ezentúl a bérleti díjat ne a magánszemély kezeihez, hanem a végrehajtó irodának fizesse be. Tehát a magánszemély tartozik, nem a kft., a magánszemély egy harmadik félnek adós, ami miatt a harmadik fél bírósági végrehajtást kezdeményezett, és amely tartozás behajtását végrehajtó ily módon kívánja megoldani. Mivel a végrehajtó nem bérből való letiltással él, hanem követelésfoglalással, így gyakorlatilag a bérleti díj 100 százaléka visszatartható a magánszemélytől. Kérdésünk abban a tárgyban merült fel, hogy az ily módon a végrehajtó kezeihez megfizetendő bérleti díjból (mely eredetileg a magánszemélyt illette volna a szja levonása után) le kell-e vonjuk eddigiek szerint a szja-t vagy szja levonás nélkül adjuk át a bérleti díjat teljes egészében a végrehajtónak? Válaszát köszönöm.
Külföldi bérleti díj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy magyar kft. Németországból bérel személygépkocsit, a bérleti díj áfáját megfizetjük, a céges használat arányában az áfát levonjuk. Márciusban kiszámlázták előre a 04-06. havi bérleti díjat, a számla azonban csak most érkezett a könyvelésre. A kft. negyedéves áfabevalló, kérdésem az, hogy ez miatt kell-e önrevíziót benyújtani az I. negyedévre vagy abban a negyedévben kell szerepeltetni amelyikre a bérleti díj vonatkzik?
Készpénz bejelentése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van bejelentési kötelezettsége egy kft.-nek, ha a kft. a tulajdonosoknak, mint magánszemélyeknek évente egyszer (szerződés szerint) 2 millió forintnál nagyobb összegű bérleti díjat fizet ki a telek használatáért készpénzben? Köszönöm.