575 találat a(z) bérleti díj cimkére
Bérleti díj
Kérdés
Lányom külföldre költözött. Munkahelye és biztosítása is van Hollandiában. Magyarországon van egy ingatlana, amit már korábban is bérbe adott egy cégnek. Kérdésem az lenne, hogy továbbra is a magyar törvények szerint adózik-e, és hogy az egészségügyi hozzájárulást is kell-e fizetnie, mivel a cég továbbra is bérli az ingatlant?
Alvállalkozó, közvetített szolgáltatás-iparűzési adó
Kérdés
Tisztelt Cím! Társaságunk reklámfilmeket gyárt. Elszámolhatóak-e a következő igénybe vett szolgáltatások alvállalkozói teljesítésként, illetve közvetített szolgáltatásként (megrendelőivel kötött szerződésében rögzítésre kerül, hogy igénybe vehet alvállalkozókat): Műterem bérleti díj Egyéb forgatási helyszín bérleti díja Technikai berendezések bérleti díja (világítási eszközök, kamerák) Kellékek bérleti díja
Személygépkocsi bérleti díj áfájának levonása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy belföldi társaság(kft.) személygépkocsit fog üzemeltetni tartós bérlet formájában. Levonható-e a bérleti díj előlegének áfája annak ellenére, hogy az autó átvétele még nem történt meg? A használatba vételt követően 100 százalékban levonható-e az áfa abban az esetben, ha az útnyilvántartásból megállapított magáncélú használatot áfával növelten kiszámlázzuk a magánszemély részére? Válaszukat előre is köszönöm.
Dolgozók elszállásolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tulajdonában lévő lakást úgy használják, hogy abban egy kft. dolgozóját szállásolják el (munkásszállás fogalma nem érvényes, mert nem kettő fő lakik egy szobában). 1. Milyen adóvonzata van ennek a cég, illetve a magánszemély részéről, ha a dolgozók nem fizetnek semmit, a cég nem számláz bérleti díjat? 2. Ugyanez a kérdés akkor, ha számláz bérleti díjat? 3. Dolgozóknak ebben az esetben adhat-e albérleti hozzájárulást a cég? 4. Ha kiszámlázza a bérleti díjat, azt áfásan vagy anélkül teheti meg? Előre is köszönöm a választ: Polyák Márta 70-3872719
Bérleti díj és lízing tulajdonjog-átruházással
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Cégünk üzemeltetési szerződést kötött egy informatikai céggel. A szerződés tárgya, hogy a vállalkozó a saját tulajdonát képező eszközökkel a cégünk részére számítógépes nyomtatási és fénymásolási szolgáltatási feltételeket biztosít. A szerződés alapján fizetünk havi bérleti díjat (ez az eszközök értékének 1/12 része, ami a piaci értékkel egyező) és a nyomtatási és fénymásolási szolgáltatás után, példányszám alapján. Azonban a szerződés vége tartalmazza, hogy az eszközök 12. havi díjának megfizetését követően az eszközök a mi tulajdonunkba kerülnek. Mikor mutatom ki eszközként a cég könyveiben a nyomtatókat? Nem kellett volna a teljes eszközértékről ilyenkor (zárt végű lízing) egy számlát kapni, és kvázi törleszteni az ebből fakadó kötelezettséget? Segítséget szeretnék kérni a helyes könyvelés ügyében. Köszönöm válaszukat előre is! Üdv: Zsuzsa
Ingatlanbérleti díj euróban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves tájékoztatás azzal kapcsolatban, hogy ha egy adott ingatlanbérleti szerződésben a bérleti díjat euróban határozták meg (a bérbeadó kettős állampolgár, de magyarországi tartózkodási hellyel nem rendelkezik, így véleményünk szerint nem itthoni adóilletékességű), és az átváltási árfolyamról a szerződés nem rendelkezik, akkor melyik törvény milyen paragrafusa alapján kell forintosítani az ellenértéket a kifizetőnek az adóelőleglevonáshoz és a bérleti díj elszámolásához. Még arról is kérem szíves véleményét, hogy van-e eltérés akkor, ha készpénzben vagy átutalással történik a kiegyenlítés. Ez utóbbi esetben is két eltérő módon történhet az utalás: eurót utalok forintszámláról vagy eurót eurós számláról. Köszönöm a segítségét.
Számlázás
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk vásárolt egy kéményt 2016. június 30-án, amelyet egy telefonszolgáltató bérelt. Az új ügyvezető a bérleti díjról nem tudott megegyezni a szolgáltatóval, de a területet továbbra is használta a cég. Úgy tűnik, hogy most sikerül megállapodni és szerződést kötni a két cégnek. Az lenne a kérdésem, hogy az elmúlt több, mint egy év elmaradt bérleti díját hogyan számlázzuk? Mivel nem volt szerződés a két cég között, így számlakiállítás sem történt. Segítségüket előre is köszönöm!
Bérleti díj számla?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozásunk egyik ingatlanát kiadja bérbe egy vállalkozás részére. Szerződésben állapodtunk meg velük, hogy az ingatlanon beruházást (felújítást) valósít meg. A ráfordított összegig nem kell bérleti díjat fizetnie. A kérdésem az lenne, hogy arra az időszakra míg „lelakja” a ráfordított összeget, kell-e bérletidíj-számlát kiállítanunk (akár nullás számlát?) A bérlő a felújítás számláit nem számlázza nekünk tovább. Hogy fog a mi könyvelésünkben a beruházás – mint értéknövelő beruházás – szerepelni, ha semmilyen számlát, iratot nem kapunk a bérlőtől? Válaszát előre is köszönöm.
Ingatlan rezsijének áfa kulcsa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: egy társaság leszámlázza egy másik társaság felé a bérbeadott ingatlan bérleti díját. A számlázás áfamentesen történik, mivel a bérbeadó társaság nem kért áfásságot e tekintetben. Más tekintetben az általános szabályok szerint áfakörös. Egy későbbi számlán átszámlázza a társaság a rezsit is, mely áll áfakörös villanyszámlából, gázszámlából, vízdíjból, illetve mivel az energiafelhasználásnak van bizonyos áfa hatályán kívüli része áfakörön kívüli szolgáltatásból, illetve eleve mentes megítélés alá eső biztosítási díjból. Ezt a számlát a bérbeadó társaság tárgyi mentes áfakulccsal számlázta ki, hasonlóan a bérleti díjhoz. Két külön számlán történik tehát a bérleti díj és a rezsi számlázása minden hónapban. Véleményem szerint ez így helytelen, és a rezsit megbontva általános kulcsú, hatályon kívüli és tárgyi mentes részre kellene a számlán szerepeltetni. Talán más lenne a helyzet, ha a rezsi egy számlán szerepelne a bérleti díjjal.Helyesen jár el a bérbeadó? Ebben a kérdésben várnám véleményét, azt előre is köszönve.
Bérleti díj számlázása
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk vásárolt egy kéményt 2016. június 30-án, amelyet egy telefonszolgáltató bérelt. Az új ügyvezető a bérleti díjról nem tudott megegyezni a szolgáltatóval, de a területet továbbra is használta a cég. Úgy tűnik, hogy most sikerül megállapodni és szerződést kötni a két cégnek. Az lenne a kérdésem, hogy az elmúlt több, mint egy év elmaradt bérleti díját hogyan számlázzuk? Mivel nem volt szerződés a két cég között, így számlakiállítás sem történt. Segítségüket előre is köszönöm!
Felesbérlet - terménykiadás
Kérdés
Felesbérleti szerződésre a bérleti díjat terményben egyenlítjük ki. Készletkiadás tartozás fejében - áfaelszámolása hogyan történik?
Előre fizetett bérleti díj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem áfaalany kft. Erdőt, erdőrészeket bérel magánszemélyektől, határozott időre, 10 évre. Két év már eltelt, a bérleti díjat évente fizette. Most szeretné a hátralevő 8 évre is kifizetni egy összegben a bérleti díjat. Oka: az erdők kitermelése 2017. évben történik, tehát bevétele ebben az évben keletkezik. Mi a módja, hogy előre, egy összegben kifizesse, illetve 2017. évben költségként elszámolhassa a teljes időre járó bérletidíjköltséget? Szerződésmódosítással elkerülhető a költségek számviteli időbeni elhatárolása? Mindenképpen el kell határolni az egyes évekhez kapcsolódó bérleti díjat, akkor is, ha nem lesz bevétele, és veszteséget fog termelni? Köszönöm! Km
Tehergépkocsi menetlevél és -használat
Kérdés
Kötelező-e menetlevelet vezetni, ha nem szállít árut (például üzletkötők járnak kis "van" haszongépjárművel partnerekhez, nem mindig visznek árut)? Hol van ennek hatályos jogszabályi hivatkozása? Megfelelő-e a GPS követőrendszer kimutatása a költségelszámoláshoz (vagy csak menetlevél jó)? Ha magánhasználat van, azt meg kívánom téríttetni. Ha az elszámolt valamennyi költséget (üzemanyag, bérlet, biztosítás, javítás...) arányosítom az elszámolt időszakra üzleti és magánhasználat szerint kilométer alapján, és a magánhasználatra jutó költséget kiszámlázom a használónak áfával terhelten, helyesen járok el? . Ekkor nem keletkezik a használónak jövedelme, a beszerzések áfája levonva, a magánhasználat áfája megfizetve. A számla mint költségtérítés, vagy mint bérlet kell szóljon? Köszönettel
Felszámolás alatt álló cég bérleti díja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném állásfoglalását: Van egy felszámolás alatt lévő cég, amely havonta bérleti díjat számláz ki nettó 100 000 forint értékben. Kérdésünk, hogy a bérleti díjat fordított áfásan vagy egyenes adózással kell-e kiszámláznia? Tisztelettel: Tóth Mária
Bérletidíj-engedmény hosszú távú szerződésnél
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 10 évre köt bérleti szerződést egy ingatlanra, és a hosszú időszakra való tekintettel, az első 15 hónapban nem kell megfizetnie a bérleti díjat, azt a bérbeadó elengedi. Kérdésem, hogy ez esetben jól jár-e a két fél, ha a bérleti díj számlázásra kerül (adókötelessé tétel függvényében áfával vagy anélkül), a bérbeadó adókötelessé tétel esetén fizeti az áfát az ügylet után. Ezt követően pedig elengedett követelésként, a bérbevevő elengedett kötelezettségként lekönyveli? Ez az ügylet ingyenes szolgáltatásnyújtás vagy engedmény kategóriába tartozik áfa szempontból? Társasági adóban a 8. § h) 2. alkalmazható-e a bérbeadónál? A bérbevevőnél jelent-e adóalap-módosítást? Előre is köszönöm a segítségét!