549 találat a(z) bérleti díj cimkére
Munkaerő-kölcsönzés munkagéppel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretnék tanácsot kérni: a vállalkozás évek óta nagy munkagépeket ad bérbe (homlokrakodók, teleszkópos rakodók, úthenger stb.). Felmerült az igény, hogy a munkagépekkel együtt szakképzett munkagépkezelőket is bérbe vennének a cégünktől. Tudomásom szerint ez munkaerő-kölcsönzésnek minősül, ami áfakörben fordított tevékenységnek minősül. Továbbá szükség lenne a tevékenység nyilvántartásba vételre, valamint idéntől az 5 milliós vagyoni biztosíték megfizetésére. A legfontosabb kérdés az, hogy a társaság megteheti-e, hogy nem veteti nyilvántartásba magát munkaerőkölcsönzőként a kormányhivatalnál, de továbbra is kölcsönadja a dolgozóit az általa bérbe adott munkagépek kezelésére, viszont 27% áfával számlázza ezt a bérleti díjat fordított áfa helyett. Helyes-e így, végezheti-e így ezt a tevékenységet? Köszönettel: Horváth Emőke
Fizetési meghagyással is behajthat kölcsönadott pénzt, bérleti díjat Cikk
Az előző évinél 13 százalékkal több mint 526 ezerre nőtt a fizetési meghagyási kérelmek száma tavaly – derül ki a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) nyilvántartásából.
Ingatlan bérbeadása nagykövetségnek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi cég ingatlant ad bérbe külföldi állam Magyarországon lévő nagykövetségének. A bérbeadó magyar cég az ingatlan bérbeadását áfakötelessé tette. Felszámítson a magyar bérbeadó cég áfát a bérleti díj után, vagy a bérbeadás áfa területi hatályán kívüli ügyletként minősül-e? Válaszát előre is köszönöm.
Ingatlan-bérbeadás – rezsiköltség áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: ingatlanbérleti díj számlázásánál a közös költség továbbszámlázása ugyanúgy 27 százalékos áfás, mint a bérbeadásé? Köszönettel: Urbán Ágnes
Házaspár bérletidíjköltség-elszámolása Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Egy házaspár ingatlan-bérbeadás jogcímen külön-külön számlázza le a bérleti díj bruttó értékét. A költség elszámolásánál annál, akinek a nevére szól a számla, 30%-os költséghányadot vettünk figyelembe, míg a másik félnél a 10%-os költséghányadot. Kell-e, lehet-e a költségeket is 50-50%-ban mindkettőjüknél figyelembe venni? Tisztelettel: Géczi Sándorné
Bérelt ingatlanon végzett beruházás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. bérelt ingatlanon végzett beruházást, amit aktivált is. A bérbeadóval – amely egy másik kft. – megegyeztek, hogy a bérleti díjba beszámítják a beruházás érkékét. A bérbeadó kiszámlázza minden hónapban a bérleti díjat. A bérbevevő ugyanolyan összegben állít ki számlát minden hónapban, vagy egyösszegben ki kell állítania a beruházásról a számlát, és azt havonta egyenlítik ki a bérleti díjakkal kompenzálva? Válaszát előre is köszönöm.
Határozott idejű elszámolású számla uniós partnernek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy havi elszámolású, nem ingatlanhoz kapcsolódó bérletidíjszámlának mi lesz a teljesítési dátuma, illetve mely dátum alapján szerepeltetem az áfabevallásban, ha a fogadó fél uniós partner, és a számlát a leszámlázott hónap után pár nappal állítjuk ki? Az áfatörvény 58. § (1) bekezdés b) alapján a fizetési határidőre tippelnék teljesítési dátumként, ha az a valós teljesítést 60 napon belül követi. A 60. § (1) bekezdés a) viszont kimondja, hogy a fizetendő adót a számla kelte alapján kell bevallani esetünkben, amivel a héa-irányelvnek felel meg az áfatörvény. Kérdésem, hogy helyesen állítjuk-e ki a számlát, ha a számlateljesítés dátumát a fizetési határidővel egyenlően töltjük ki, de az áfabevallásban a számla keltével szerepeltetjük azt?
Bérletidíj-szerződés Kérdés
Egy ingatlannak három tulajdonosa van, illetve az egyik szülőnek haszonélvezeti joga van az ingatlanon. Amennyiben a három tulajdonos hozzájárul, bérbe adhatja-e az ingatlant a haszonélvező, jelen esetben a három tulajdonos édesanyja, s ha igen, milyen feltételekkel?
Munkába járás költségtérítése az szja- és az áfatörvény szemszögéből II. Kérdés
Tisztelt Lepsényi Mária! Először is szeretném megköszönni válaszát a "Munkába járás költségtérítése az szja- és az áfatörvény szemszögéből" elnevezésű kérdésemre. A választ olvasva felmerült bennem egy kérdés a csoportos személyszállítás kapcsán: mivel bérelt személygépkocsikról van szó, melyekkel kizárólag munkába járás történik, ezért, ha üzembentartóként a bérlő szerepelne a bérelt gépkocsik hivatalos irataiban, akkor alkalmazható-e az szja törvény 3. § 63. pontjának a) bekezdése? Ha igen, akkor a kizárólag munkába járáshoz használt személygépkocsi bérleti díjának áfája levonásba helyezhető? Válaszát előre is köszönöm.
Alapítvány áfa Kérdés
T. Szakértő! Egy közhasznú egyesület be van jelentkezve az áfakörbe. Amit áfásan számláz, az egy menedékház bérleti díja. Ez a menedékház egy harmadik gazdálkodó tulajdonában van, aki az egyesület felé számláz bérleti díjat áfásan. Ezt a bérleti díjat számlázza tovább az egyesület. Lehet-e áfásan számlázni ezt a továbbszámlázott bérleti díjat? Segítségét köszönöm, Ildi
Egyéni vállalkozó költségelszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó magánszemélytől bérel egy ingatlant. A vállalkozó a szerződés alapján az ingatlantulajdonos bankszámlájára készpénzbefizetésként teljesíti az aktuális bérleti díjat és a rezsit. Az lenne a kérdésem, hogy a készpénzbefizetések költségként elszámolhatók-e a vállalkozásban, ha nem, akkor milyen bizonylattal számolható el a bérleti díj és a rezsiköltségek. Válaszát köszönöm!
Egyéni vállalkozó korábban kifizetett bérleti díja Kérdés
Ha az egyéni vállalkozó decemberben kifizeti a 2017-es januári bérleti díjat, elszámolhatja-e költségként, csökkentheti-e vele az adóalapját 2016-ban? A számla teljesítése decemberi (áfaszempontból), de az időszak vége január 31. A vállalkozó egyszeres könyvvitelt vezet. Előre is köszönöm.
Proforma számla bérleti díj esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Iroda bérbe adása esetén, mely folyamatos szolgáltatásnak minősül, járható-e az az út, hogy a bérlő a tárgyhavi bérleti díjról minden hónapban automatikusan egy proforma számlát kap, és ha a proforma számlát megfizette, akkor kerül kiállításra a bérleti díj számlája? Ezzel az lenne a cél, hogy az áfát csak akkor fizessük meg, ha a bérleti díj nekünk is befolyt, hiszen ha a számlát kiállítjuk, de a vevő nem fizet, attól még nekünk fizetési kötelezettségük keletkezik! Válaszát várom és előre is köszönöm!
Bérleti díj számlázása utólag Kérdés
Tisztelt Adózóna! Abban kérném a szíves segítségüket, hogy 2015. évre vonatkozó bérleti díjról kiállított számla esetén a teljesítés dátuma helyesen milyen időpont legyen. A számlázott időszak 2015.01.01-2015.12.31., a számlakiállítás pedig 2017-ben lesz. A bérleti szerződés szerint a számlázás évente utólag történik, a tárgyévet követő év januárjában, de a 2015. év valamiért elmaradt. Most lesz esedékes a 2016. évi, de előtte szeretnénk kiszámlázni a 2015. évit. Segítségüket előre is köszönöm!
Teáor kiválasztása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alakult kft. a helyes tevékenységi kör megválasztásában (teáor) kérne segítséget. A cég tevékenysége abból áll, hogy kettő darab autóbuszt vásárol, és bérbe adja egy másik vállalkozásnak, amely ezekkel a buszokkal személyszállítást végez. A bérbevevő, mint üzembentartó be lesz jegyezve a forgalmi engedélybe, mert csak így kap engedélyt a közlekedési hatóságtól. A szerződés határozatlan idejű, de hosszú távú, 30 napos felmondási határidővel. A bérbeadó (jelen kft.) a bérleti díjról minden hónapban számlát állít ki, az értékcsökkenést ő számolja el. A bérbevevő csak üzemelteti a buszt, azaz karbantartja, viseli a biztosításokat. Mi a "77.12 Gépjárműkölcsönzés 3,5 tonna fölött" teáor számot gondoltuk megfelelőnek. Másik kérdés az lenne, ha Önök szerint is megfelelő ez a tevékenységi kör, akkor ez nem pénztárgépköteles? Havi egy darab számla menne a bérleti díjról, akkor is kell pénztárgép, vagy valamit rosszul értelmeztünk? Nagyon köszönjük a segítséget!