328 találat a(z) ajándék cimkére

Vásárlási utalvány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mi a teendője annak a kft.-nek, amely üzleti partnerétől Sodexo vásárlási utalványt kap ajándékba? Mit tehet ő ezzel, vásárolhat érte a kft.-nek, fizethet vele egy másik cégnek, vagy szétoszthatja a dolgozóknak? Milyen adó- és járulékvonzata van? Köszönettel, várom válaszát.

Termékértékesítés plusz ajándéktárgy Kérdés

Hogyan kell elszámolni a termékvásárláskor a vevőnek adott ajándékot?

Szja: Dr.Szeiler Nikoletta részére Kérdés

Kedves Szakértő! Egy előző kérdésemet szeretném javítani. 2006-ban 14 millió forintért vásárolt ingatlant 2011-ben a tulajdonos fiának ajándékozza 11 milliós értékben meghatározva. A nevezett ingatlant a fiú visszaajándékozza 2014-ben az édesanyjának, szintén 11 millió forintos értéken Amennyiben értékesítésre kerül az ingatlan, mi lesz a szerzési érték, illetve a szerzés éve? Véleményem szerint 2014, de ezt hitetlenül fogadja az érdeket. Köszönettel: Gál Ágnes

Nyugdíjasoknak adott ajándék Kérdés

Egy takarékszövetkezet a saját nyugdíjasainak 8 ezer forintos étkezési utalványt szeretne adni. Ez lehetséges-e? Ha igen, milyen adófizetési kötelezettség terheli a takarékszövetkezetet? Ha nem, milyen egyéb juttatás adható a saját nyugdíjasainak, és milyen adókötelezettség terheli?

Egy jogi anomália margójára Cikk

A NAV október 7-ei iránymutatása szerint mégsem kell harminc napon belül bejelenteni, ha céges partnereink elengedik a behajtási költségátalányból származó követelésüket – hívja fel a hazai cégek figyelmét MAZARS. A vezető könyvvizsgáló és tanácsadó vállalat rámutat: a korábbi értelmezéssel szemben a követelés elengedéséből származó rendkívüli bevétel nem ajándékozás, és ezért nem is bejelentés köteles. A MAZARS szerint ezzel az állásfoglalással a hazai cégek tízezreit érintő, kezelhetetlen bejelentési hullámot előzött meg az adóhatóság.

Behajtási költségátalány elengedése: kell-e illetéket fizetni? Itt van a hivatalos állásfoglalás Cikk

Kell-e illetéket fizetnie a kötelezettnek, ha a jogosult elengedi a behajtási költségátalányt? A NAV és az NGM közös értelmezésben válaszol.

Így védenék a csaló termékbemutatósoktól a fogyasztókat Cikk

A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) szerint hatékonyabb védelmet kaphatnak a fogyasztók a termékbemutatókon a július 2-án az Országgyűléshez beterjesztett törvényjavaslat alapján.

Nyaralás ajándékba a cégtől. Ennyi lesz a közteher Cikk

Nyugdíjazási ajándékként külföldi nyaralás került szóba. Adható-e a munkavállalónak és milyen feltételekkel, valamint mi a helyzet akkor, ha az út két személyről szól, ahol a másik személy a dolgozó hozzátartozója? Olvasói kérdésre Surányi Imréné adószakértőnk válaszolt.

Eladta vásárolt, örökölt, ajándékba kapott ingatlanát? Így kell adóznia! Cikk

Mikor keletkezik jövedelem ingatlan értékesítéséből? Milyen költségek vonhatók le, a szerzéstől számított évek száma hogyan befolyásolja a jövedelmet? Minden, amit az ingatlan átruházásából származó jövedelem bevallásáról tudni kell.

Ajándék vagy kisértékű termék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni: Adott egy jutalékos rendszerben dolgozó vállalkozó, akinek a jutalékát a rendszerben alatta lévő vállalkozók teljesítménye is meghatározza. A jobb eredmény elérése érdekében ösztönzésként szokott kampányonként ajándékot, utalványt adni azoknak, akik a kiírt rendelési teljesítményt elérik, vagy esetleg megjelennek egy konferencián. Kérdéseim a következők lennének: – Áfaügyileg érvényesíthető-e adólevonási jog a fenti termékek beszerzése után? Kell-e valamilyen nyilvántartással alátámasztani, elkülöníteni a fenti beszerzéseket? Megfelelnek-e ezek a beszerzések a kisértékű termék fogalmának, és akkor alapítható-e adólevonási jog? – Az szja-törvény szerint keletkezik-e adófizetési kötelezettsége a fenti termékek után? (A vállalkozó egyébként katás és áfás vállalkozó, költségként nem jelennek meg a beszerzések.)

Behajtható az adó a megajándékozotton? Így ítélt a Kúria Cikk

Csak lassan csordogált be a végrehajtási eljárással az adóhivatalhoz a pénz, ezért a hatóság úgy döntött, hogy az adós által megajándékozott fiútól szedi be a tartozást. Ő a Kúriáig vitte az ügyet.

Ajándékozási illeték Kérdés

Tisztelt Hölgyem / Uram! Az édesapa lakossági folyószámlán keresztül pénzt ajándékozott fiának. Ha jól tudom, az ügylet illetékmentességet élvez. Viszont: bejelentési kötelezettség ez esetben fennáll? Ha igen, akkor kinek kell bejelentenie, a megajándékozottnak? Ha ez 2 éve történt, akkor lesz esetleges következménye annak, hogy elmulasztották bejelenteni? Válaszukat előre is köszönöm!

Vagyoni értékű jog Kérdés

Tisztelt dr. Szeiler Nikolett, március 3-án "Amikor kell ajándékozási illetéket fizetni, és amikor nem" cikkével kapcsolatban szeretnék kérdezni. Említi, hogy ha nem születik vagyonértékű jog átruházása esetén okirat, akkor csak a vagyonszerzéskor kell illetéket fizetni. A kérdésem, hogy milyen esetben lehetséges, hogy nem kell erről okiratot kötni? Röviden felvázolom az esetünket. Nyugdíjas anyósomnak 2 testvére van, eddig 1/3 arányban birtokolták a házat, amely a szüleiké volt, de már régóta csak anyósomék élnek benne, mert öccse Amerikába emigrált, húga pedig Angliába költözött. A húgának nincs gyereke, de házasságot kötött közben Angliában. Az ott megkeresett pénzből kifizette az Amerikában élő testvért, de anélkül, hogy az adásvételit az USA-ban élő öccse, aláírta volna. Aki mindig különböző indokokra hivatkozva húzta az időt. Sajnos közben anyósom húga halálos közlekedési balesetet szenvedett. Az öccse pedig újra igényt tart a házra, hiszen az adásvételi szerződés tényleg nem került aláírásra. A meghalt húg özvegye kikérte az angol bankból az utalásokat, és Magyarországra jött és azt átadta nekünk. Az anyósom ügyvédje segítségével kötöttünk egy szerződést, amelyben megvettük ezt a követelést az özvegytől, de, hogy ténylegesen be tudjuk-e hajtani az öccsétől, az kérdéses. A szerződés megkötésekor nem mondta az ügyvéd, van arra lehetőség, hogy ezt ne foglaljuk írásba, és csak ténylegesen a vagyonszerzéskor kellett volna csak illetéket fizetnie. Köszönettel

Amikor kell ajándékozási illetéket fizetni, és amikor nem Cikk

Ki kapja kitől, mit és hol? Mekkora az értéke? Egyebek között ezektől is függ, hogy az ajándék után kell-e illetéket fizetni.

Üzletpolitikai célú ajándék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nagykereskedő cég viszonteladóinak (adóalanyok) olyan akciót hirdet meg, melyben egy nagyobb értékű termék vásárlása esetén 30-50 ezer forint értékű ékszert ad ajándékba. A cég nem ékszer értékesítésével foglalkozik. Kérném, szíveskedjenek segítséget nyújtani minden adónemre kiterjedően, valamint a bizonylatolás (például számlázás) tekintetében az ajándék átadásával kapcsolatban. Az ékszereket cégünk megvásárolja, ebben a tekintetben milyen adózási kötelezettségek merülnek fel? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfabevallás 31. sor és 109. sor

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Vendéglátóipari és idegenforgalmi ágazati kollektív szerződés

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink