328 találat a(z) ajándék cimkére

Ajándék üzleti partnernek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy ügyfelünk üzleti partnerének üdülési célú ajándékutalványt vásárolt. A vásárlásról 2016. április havi teljesítési idejű számlát kapott 52 900 forint értékben. Milyen időszakra vonatkozóan, valamint milyen mértékű közterhet kell a juttatónak megfizetni az ajándékba adott üdülési kupon után? Válaszát előre is köszönöm!

Termőföld értékesítése: bevétel, jövedelem, költség és adó Cikk

A termőföldből származó jövedelmet befolyásolja a bevétel, a levonható költség, a szerzési időpont, hogy az adózó korábban vétellel, örökléssel vagy más módon szerezte meg, és még sok minden más. Összefoglaltuk, mit kell figyelembe vennie, ha tavaly értékesítette termőföldjét.

Eho Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy magánszemély külföldről kap 100 millió forintot ajándékba, illetve végleges átadásra, amiből Magyarországon céget szeretne alapítani. A kérdés az lenne, hogy milyen formában kell ezt az összeget bevallani, milyen bevallásban, és milyen adót kell ezután fizetnie (szja, eho)? Köszönöm.

Illeték Kérdés

Egyszemélyes kft. tulajdonosa a leány, a 100 százalékos tulajdonát elajándékozza az anyjának. A kft.-nek van ingatlana, amely az eszközök nettó értékének 95 százaléka. Kérdésem, hogy ebben az esetben kell-e illetéket fizetni az ingatlan értéke után? Ha igen, akkor milyen esetben nem kell illetéket fizetni, például 75 százalékos tulajdonszerzés esetén? Mindkét személy magyar állampolgár. Mária

Az adómentes kampányok egyik titka. Ajándék teher nélkül Cikk

Henry Ford szerint – és neki igazán hihetünk –, aki nem költ reklámra, hogy pénzt takarítson meg, az megállíthatná az óráját, hogy időt nyerjen! Reklám tehát kell. Nem mindegy azonban, hogy mennyibe kerül, esetleg terheli-e a marketing büdzsét adó és járulék is. Ebből a nézőpontból vizsgáljuk a manapság oly népszerű, a termék, a szolgáltatás mellé adott ajándék-, illetve vásárlási utalványokat.

Térítésmentes átadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. csapatépítő tréningeket tart, amelyek során a kft. által beszerzett egyszerűbb ruházati termékek (például láthatósági mellény, kendő stb) a csapatépítésen részt vevő embereknél maradnak, ezeket a cég nem kéri vissza miután a tréning véget ért, mivel „beleépíti” a tréning árába, amit kiszámláz a megrendelők felé. Kiegészítésül, hogy a kft. költségként elszámolja a ruházati termékeket, illetve az áfát is levonásba helyezi. Ugyanehhez a tréninghez kapcsolódó kérdés, hogy italokat is beszerez a kft. (például pezsgőt), amit a tréning (például „kincskeresés”) során a résztvevők „megkeresnek és megtalálnak”, ezáltal nyereményként megtarthatják. A kft. költségei között elszámolja az italbeszerzést, illetve az áfáját levonásba helyezi. Helyesen jár el a kft. a költségelszámolásnál, illetve az áfalevonásnál? Ezen kivül ezek az „ajándékozások” térítésmentes átadásnak minősülnek-e és a kft.-nek ezek után keletkezik-e plusz áfafizetési kötelezettsége a megrendelők felé már kiszámlázott tréningdíjon felül? Köszönöm válaszukat!

NAV-ellenőrzés – adózói szemmel Cikk

Segítse munkánkat és megajándékozzuk! Kérdőívet készítettünk a NAV-ellenőrzések témájában, hogy megtudjuk, önök mit gondolnak az ellenőrzésekről és az ezzel kapcsolatos lehetőségeikről. Az első 50 kitöltőnek a HVG Extra - A Nő 2015-ös számát küldjük ki.

Családi perpatvar lett az ajándékba adott ingatlanból. Döntött a Kúria Cikk

A szülő gyermekeinek ajándékozta ingatlanát, majd később több okra hivatkozva visszakövetelte azt. A csaknem hét évig húzódó peres ügy a Kúrián kötött ki.

Az ajándékutalvány beváltható összege értékesítéskor kerül rá Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan kell nyilvántartani azt az ajándékutalványt, melynek címlete (beváltható összege) az utalvány értékesítésekor kerül rá? Értékesítés előtt a 0. számlaosztályban kell nyilvántartani (esetleg készletként a 2. számlaosztályban, ha nincs rajta sorszám), de milyen összeggel? Egyáltalán mennyire szabályszerű az a megoldás, hogy az összeg csak az ajándékutalvány megvásárlásakor kerül az utalványra? Mi a helyzet egy ajándékkártya esetében? Az ajándékkártya lehetséges, hogy többször is feltölthető. Ekkor mi az eljárás? Válaszát előre is köszönöm!

Az ajándékhoz már nem kell engedély – de jó! –, csak bejelentés Cikk

Engedély nélkül, bejelentés után tarthatnak ajándéksorsolást a kereskedők, de ehhez több feltételnek kell megfelelniük – a részletes szabályok a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján találhatók.

Ha alapítvány ajándékot, jutalmat ad, ennyi adót kell fizetnie Cikk

Zeneiskolát támogató alapítvány az iskola pedagógusainak és tanítványainak ajándékot szeretne adni. Ez üzleti ajándék vagy reprezentáció? Milyen adókat kell utána fizetni? Olvasói kérdésre Surányi Imréné adószakértő válaszolt.

Pénzajándék gyermekeimnek Kérdés

Adózott jövedelmemből szeretnék pár millió forintot a gyermekeimnek adni. Hogyan tegyem, hogy senki ne tudjon vagyongyarapodásukba "belekötni" (tudtommal sem adó, sem illetéket nem kell fizetniük)? Válaszukat köszönöm

Áruminta vagy repi Kérdés

Kávégépeket és kávét, kakaót forgalmazó cég vagyunk. Meglévő és leendő ügyfeleinknek mintát adunk a termékekből kipróbálásra, valamint, ha már többször rendeltek tőlünk, további ösztönzésként úgymond ajándékba, repiként, természetesen ingyenesen. A számlán – nem sok ilyen volt még – úgy tüntettük fel, hogy például kávé: 1 csomag – repi, értéke pedig 0 forint. Kérnénk segítségüket, hogy helyes-e ez a gyakorlat. Ha nem, hogyan, milyen módon lehet ezt megoldani, hogyan kell a számlán szerepeltetni, hogy ezután ne kelljen adózni, hiszen nekünk ez nem bevétel? Köszönjük a segítséget.

Térítésmentes átvétel, ajándék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Intézményünk (központi költségvetési szerv) egy piaci szereplőtől eszközt fog kapni térítésmentesen vagy ajándékba. Hogyan kell eljárnunk a két esetben, melyik lehet a kedvezőbb az intézmény számára? Milyen adóvonzata (áfa) van az ügyletnek, és hogyan, mi alapján kell azt teljesíteni? Milyen dokumentumokkal kell alátámasztani az átvételt, illetve az ajándékozást? Előre is köszönöm szíves válaszukat. Üdvözlettel: Szászi Judit

Vásárlók között kisorsolt ajándék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Egy vállalkozás, amely interneten keresztül hirdeti és forgalmazza a termékét, a mostantól december 20-áig tartó időszakban a vásárlók között egy 150 000 forint értékű Led TV-t szeretne ajándékként kisorsolni. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdések merültek fel: – visszaigényelhető-e az áfa a tv-készülék, mint nyereménytárgy után, – milyen adókat kell a cégnek megfizetnie ezután, – nem szeretnénk, ha a nyereményezettnek keletkezne adófizetése a nyeremény után, ezt hogyan célszerű megoldani, – van-e arra vonatkozóan megoldás, hogy ne kelljen adózni a nyeremény után? Köszönettel várjuk szakértői véleményét.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfabevallás 31. sor és 109. sor

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink