328 találat a(z) ajándék cimkére
Törzsvásárlói kevezmények Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy internetes webáruház törzsvevő programot indít, amiben csak magánszemélyek vehetnek részt. A program lényege, hogy meghatározott összegű rendelések után ajándékokat adna. A rendelések értéke összeadódik, és egy vevőnél bizonyos határértékek túllépése után ajándékok járnak. Ajándékok: saját termékek, pár ezer forint értékű termékek, melyeket az eladó nem forgalmaz, kizárólag ajándékozási céllal vásárol meg, valamint "fődíjként" évente egyszer egy külföldi nyaralás, amire a repülőjegyet egy légitársaságtól vásárolná meg, a külföldi nyaraló viszont az egyik kapcsolt vállalkozás tulajdonában van, és oda lehetne üdülést nyerni. Kérdéseim lennének: - mely termékek minősülnek üzletpolitikai célúnak és melyek nem? - amelyik nem annak minősül, az után milyen adót kell fizetni? - a magánszemélyektől szükséges-e adatot, nyilatkozatot kérni az átvett ajándékkal kapcsolatban? - a kapcsolt vállalkozásnak át kell-e számlázni piaci értéken az üdülő bérleti díját? Mi a helyes számviteli és adózási eljárás? Ha a törzsvevő program kezdetén a már meglévő törzsvevők "előnnyel" indulnak, az jár-e adófizetési kötelezettséggel, ha igen mivel? Értem itt azt, hogy a fődíj sorsolásán való részvételhez szükséges rendelési érték felét kell nekik csak összegyűjteni, míg az új vevőknek a teljes összeget! Válaszát előre is köszönöm!
Ingatlanértékesítés, szja-fizetés Kérdés
Kedves Válaszadó! Tegyük fel, hogy 2014 júniusában vásároltam egy ingatlant 3,6 millió forintért. Ezt 2017 júniusában elajándékoztam Édesanyámnak 8,5 millió forintért. Ő ezt eladta 6,5 millió forintért 2017 júniusában. Van-e valakinek szja-fizetési kötelezettsége és mennyi? Továbbá, ha Ő ez évben venne egy ingatlant 4,5 millió forintért és azt tovább ajándékozza nekem, akkor mi a tényállás? Válaszát előre is köszönöm!
Adósságrendezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Házaspár a házukra felvett hitelét adósságrendező céggel megállapodva fizetné ki. Mivel nekik nincs rá pénzügyi keretük, ezért helyettük a felnőtt fiúk a saját bankszámlájáról egyenesen az adósságrendező cégnek utalná át helyettük az összeget. A kérdés az, hogy ezzel a tranzakcióval a szülőknek keletkezik-e bármilyen kötelezettségük, bevallást kell-e benyújtaniuk stb.? Válaszukat előre is köszönöm!
Ajándék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás különböző termékek értékesítésével foglalkozik. Van egy olyan akció, hogy amennyiben egy vevő egy megrendelés alkalmával nettó 1 millió forintot meghaladó értékű terméket vásárol, akkor a megrendelése mellé kap ingyen, ajándékként egy általa választott terméket. Kérdésem hogy ezen juttatásnak milyen adóvonzata van? Egyes meghatározott juttatásnak minősül? Esetleg térítés nélküli átadásnak?
Ingatlaneladási szja Kérdés
Az 1. számmal jelölt ingatlannal kapcsolatos pontosításom: az ingatlan 1/2-ed részére tévesen irtam 2016. évet, valóban 2011-ben szerezte. Az ajándékozott 1/4-ed részre a kérdésem, hogy az ajándékozási szerződésben az ügyvéd által megjelölt 2 722 500 forintot, vagy az szja törvény szerinti 75 százalékot vonhatja le szerzési értékként?
Végelszámolás és tagi kölcsön Kérdés
Üdvözlöm, az alábbi kérdésben kérem segítségüket. Kft. végelszámol. Felmerült, hogy a tagi kölcsönt nem ajándékként vesszük figyelembe, hanem megemeljük a jegyzett tőkét az adott kölcsön összegével. Járható ez még a végelszámolás alatt? Ha nem, és ajándék, akkor mi a helyzet az ajándékozási illeték megfizetésével? Elvileg az is csak tagi kölcsönből lenne lehetséges, akkor ennek se vége, se hossza. Ha az ajándékozó átvállalja az illetéket, elvileg az is ajándék? Várom válaszukat, köszönöm.
Ingatlaneladás, szja Kérdés
1.) 2011. évben örökölt lakóház értéke 10 millió forint. 2016. évben az adóalany ennek 1/2-ed részét örökölte a másik 1/2-ed részt a gyermekei örökölték, de azon az adóalany haszonélvezeti joga maradt. Az ingatlant terhelö 3 962 810 forint hitelt csak az adóalany fizette vissza. 2015. évben az egyik gyermeke odaajándékozta az adóalany részére az 1/4-ed tulajdoni hányadát 1 500 000 forint (hitel teher nélküli) nettó értékben. Majd ez a lakóház 2016 évben eladásra került 10 500 000 forint összegben, melyből az adóalany része 8 662 500 forint, a gyermekéé 1 837 500 forint. A vételárból az adóalany visszafizette a 3 962 810 forint bankhitelt. Keletkezhetett-e adófizetési kötelezettsége. 2.) Egy másik ingatlant is értékesitett 2016. évben. Ennek a 2010. évi hagyatéki végzés szerinti értéke 2 300 000 forint 1/3-ad rész az adóalanyé a 2/3-ad rész a tervéreké 2016. évben ez a lakóház értékesitésre került 3 000 000 forint értékben. Az örökléskori költségek (228 000 forint temetés+illeték) levonása után keletkezik-e szja kötelezettsége? Várom segitő válaszukat.
Munkavállalói juttatások Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem lenne, hogy munkavállalóknak biztosított juttatásokat kis értékben (születésnapra képeslap, esetlegesen ebéd elszámolása külső étkezésnél) és nagy értékben (utazás vagy tárgyi ajándék) hogyan kell elszámolni, milyen adónemeket és hozzájárulást kell fizetni utánuk? Egyes meghatározott juttatásként lehet kezelni őket, és 1,18-szoros érték után 15 százalékos személyi jövedelemadó és 22 százalékos egészségügyi hozzájárulás fizetése elegendő-e?
Átminősített ingatlan értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. évben értékesített ingatlanhoz kapcsolódóan a következő kérdésem lenne: Adott egy ingatlan, melynek besorolása szőlő és gazdasági épület. Az épületet 2016. évben, értékesítés előtt átminősítik művelési ágból kivontra (és gazdasági épület). A kérdésem az lenne, hogy ez a módosítás az szja törvény 62/A paragrafusának felel-e meg? Illetve az alább felsoroltak miatt valószínűleg ezt mégsem kell alkalmazni, ha jól gondolom: A zártkert megszerzésére két időpontban került sor: 2006-ban 1/2 rész 1.100.000 Ft adásvétel (110.000 Ft illeték), 2011-ben ajándékozással 1.200.000 Ft érték (ebből 700 e az épület, 500 e a termőföld) (104.500 Ft az illeték). A 75%-os szabály nem alkalmazható az ajándékozás esetében, mivel illeték kiszabására került sor, ezt jól gondolom? 2016-ban 5.300.000 Ft-ért került értékesítésre művelési ágból kivonva. A 62/A nem alkalmazandó, mert 5 évnél régebben az ingatlan tulajdonosa (illetve a szokásos hozám is magasabb a jövedelemnél). Ezek alapján az évek száma módszerrel a számított adó 309 825 Ft. Helyes a számításom? Köszönettel
Sorozatjellegű értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy előadáson azt hallottam, hogy ha egy telket 2 névre vásárolja meg egy házaspár, akkor az a sorozatjellegű értékesítésnél (ahol a 4. értékesítés már áfaköteles) 2 értékesítésnek számít. Furcsán hangzott, mivel egy telek értékesítéséről van szó, nem telekmegosztásról. Ön szerint hogy van ez? Másik kérdés pedig, hogy az ajándékozás bele számít-e a sorozatjellegű értékesítésnél a 4 darabba, illetve hogy lényeges-e a sorrend? Ha először ajándékoz el 2 telket a magánszemély és utána értékesít kettőt, akkor Ön szerint a 2. értékesítés áfakörös lesz-e már? Válaszát előre is köszönöm!
Nyeremények/ajándékok adómentesen. Hogyan? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy szupermarketünk van és promóciós forgalomnövelés céllal havi 100-150 ezer forint (kb. 3-4000 forint értékű ajándékok, tárgynyeremények) értékben szeretnénk nyereményeket kiosztani a vásárlóink között, amit 3 féleképpen tennénk: 1.) 5000 forint feletti vásárlás esetén a blokk végén található adatmezőket kitölti - ami tartalmaz egy kérdést is az üzletünkkel kapcsolatban, bedobja a nyereményládába és kisorsoljuk a nyerteseket (közjegyző nélkül, sorsolási jegyzőkönyvvel, belsős bizottság előtt). 2.) A Facebookra töltenénk fel a nyereményeket, ahol a bejegyzés alatt hozzászólással lehet játszani (annak, aki 3000 forint felett vásárolt nálunk) a blokkszám és a törzsvevőszám beírásával. A sorsolás online történik (Facebook nyertes vagy random.org alkalmazással). 3.) Az üzletben kihelyezett vásárIói véleménykártyák kitöltésével és a nyereményládába való bedobással szintén nyerhetnek (csak törzsvevők). A kérdésem az, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy ezek az adómentes üzletpolitikai célú, nyilvános, magánszemélyeknek szóló promóció kategóriába essen, mit vegyek ki belőle, vagy mivel egészítsem ki? (Például ha kérünk egy jelképes összeget a nyertesektől, 100Ft-ot a nyeremény átvételekor, akkor az már nem nyereménysorsolásnak minősül, mert kedvezményt adunk?) Hogyan kerülhetem ki, hogy ne ajándéksorsolásnak és ne nyereményjátéknak számítson, mert ezek adókötelesek? Milyen további fizetési kötelezettség áll fenn? Válaszát előre is köszönöm!
Ajándékba kapott ingatlan értékcsökkenési leírása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A magánszemély által bérbe adott ingatlan adózása esetén, ha a bérbeadó a tételes költségelszámolást választja, elszámolható-e értékcsökkenés akkor, ha a bérbeadó az ingatlant ajándékba kapta közvetlen hozzátartozójától (édesanya)? Az ajándékozó rendelkezik adásvételi szerződéssel, tehát az ingatlan "értéke" egyértelműen megállapítható!
Egyesület jelképes összegű továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy mozgáskorlátozottakat segítő egyesület különböző tárgyi eszközöket kap cégektől, magánszemélyektől ingyen. Ezeket a kapott eszközöket egy jelképes összegért adná tovább a rászorulóknak (jóval a piaci ár alatt), hogy ne érezzék azt "alamizsnának". Kérdésként merült fel azonban, hogy ilyen esetben a magánszemélynek nem keletkezik-e adófizetési kötelezettsége egyéb jövedelem címén? Vagy esetleg nekünk egyesületnek nem kellene-e ezután ehót fizetni? Válaszát előre is köszönöm.
Ingatlan vásárlása, eladása, adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Még 2003-ban vásárolt egy cég mezőgazdasági földterületeket (ekkor még az volt). 2010-ben és 2015-ben elajándékozta ezeket a területeket a két alapító tulajdonosnak. (A*-gal jelölt terület a kisajátítást követően 2014-ben került a cég nevére és 2015-ben ajándékozásra.) Most ezek a területek átminősítésre kerültek 2017-ben, mint belterületi építési telek, és most ezt a magánszemélyek el kívánják adni, a táblázat szerinti értéken. Táblázat: Terület m2 Vásárlási érték Vásárlás időpontja Ajándékozási érték Ajándékozás időpontja Eladási egységár Ft/m2 Eladási ár 48 965 2 350 320 2003. év 2 350 320 2010. év 5 000 244 825 000 21 560 1 034 880 2003. év 1 034 880 2010. év 5 000 107 800 000 21 442 1 029 216 2003. év 1 029 216 2010. év 5 000 107 210 000 796 0 * 40 000 2015. év 5 000 3 980 000 240 0 * 20 000 2015. év 5 000 1 200 000 A kérdésem az, hogy kell meghatározni az ingatlan értékesítéséhez kapcsolódó különadó összegét? Mekkora adófizetés terheli ezt az értékesítést? Köszönettel:
Ajándékba kapott lakás eladása utáni szja, illeték Kérdés
Ha a fiamtól ebben az évben ajándékba kapok egy lakást, hogyan adózok (szja), és az eladása esetén milyen szja-fizetés van? És beszámítható-e, ha a következő évben (években) drágább lakást veszek? Kérem, hogy az illeték kérdésére is legyen szíves kitérni. Köszönettel.