790 találat a(z) TB cimkére
Választotott tisztségviselői jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Helyesen jártunk-e el az alábbi jogviszonyok kezelésében:Egy főfoglalkozású egyéni vállalkozó egyben társas vállalkozás ügyvezető tagja is. Az egyéni vállalkozásában fizeti meg a járulékokat, illetve az adót./Rendszeres havi kivét, a törvényi minimumnál magasabb érték után./A társas vállalkozás munkájában személyesen nem vesz részt, az ügyvezetést választott tisztségviselőként (taggyűlési határozat alapján) látja el 0 Ft-ért.Mivel a jövedelme a minimálbér 30%-a alatt van, a társaságnál nem biztosított, a T1041-es bejelentést nem készítettünk, és - az egyébként az alkalmazottak után leadott - 08-as bevallásban sem szerepeltetjük.Köszönettel: László
Munkavállalói járulékcsökkentés, mint munkahelyvédelmi eszköz, avagy miért fizetünk egyéni járulékot? Cikk
Az elmúlt néhány napban ismét szokatlan, unortodox elképzelések láttak napvilágot a különböző hírportálokon. A hírek szokatlansága abban áll, hogy az eddig már ismert, a munkaadókra irányuló munkahelyvédelmi eszközök mellett, új lehetséges eszközként merült fel, hogy csökkenteni kellene a munkavállalók járulékterheit.
Csapdahelyzetek: a be nem jelentett ügyvezető Szakértői Kommentár
Nemrégiben „gépről-gépre” járt egy elektronikus levél, melyben egy vállalkozó arról panaszkodott, hogy az adóhatóság az ügyvezető biztosítottként történő bejelentésének elmulasztása miatt több cégét több millió forintra megbírságolta. A kör-email egyben felhívta a vállalkozások figyelmét erre a veszélyre.
Vállalkozó anyuka Kérdés
Egyéni vállalkozó anyuka napi 6 órában kíván dolgozni gyes mellett, bölcsödei ellátást kérve. Hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége? Változtat-e ezen valamit, hogy a munkahelye a lakás alagsorában van? Köszönöm válaszukat!
Egészségkárosodott személyek új komplex minősítése és a gyakorlat Cikk
Korábban már többször foglalkoztunk a régi rokkantsági ellátórendszert felváltó új, a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló 2011. évi CXCI. törvény által bevezetett új rendszerrel. A jelenlegi írásban a megváltozott munkaképességű személyek rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátásra való jogosultságát meghatározó úgynevezett komplex minősítési eljárást mutatjuk be.
Szövetkezeti elnök (vezető tisztségviselő) Kérdés
Tisztelt Szakértő!Szövetkezetnél vezető tisztségviselő (elnök), aki egyben szövetkezeti tagsági viszonnyal is rendelkezik, tisztségviselői tevékenységét közgyülési választás alapján látja el. Dijazást a szövetkezettől nem kap. Rendelkezik más foglalkoztatónál heti 40 órás munkaviszonnyal.Kérdezem, hogy a Tbj 5 § 1.bek.b. pontja vonatkozik-e rá?Be kell-e a szövetkezetnek jelenteni az 1041-esen?Előre is köszönöm válaszát!
Megbízásos jogviszony: mikor jár a gyed? Cikk
Jár-e gyed a megbízásos jogviszony után? Mikor és kinek kell fizetni? Olvasói kérdésre, Szikszainé Dr. Bérces Anna, az Adózóna tb-szakértője válaszol.
Mikor kötelezhetik nyugdíja visszafizetésére a nyugdíjast? Cikk
Közel 100 ezer forint nyugdíj visszafizetésére kötelezett egy nyugdíjast az Országos Nyugdíjfolyósító. Elemeztüka határozatot és a szabályozást.
Giró-Száz a tb- és nyugdíjrendszer módosításáról: nem csökkentik a már meglévő ellátásokat Cikk
A kormány szerdai ülésén döntött a társadalombiztosítási nyugdíjrendszert szabályozó jogszabályi környezet módosításáról - közölte Giró-Szász András kormányszóvivő a kabinet ülése közben tartott tájékoztatón.
Ügyvezetők bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő!A következő kérdésem lenne:Mi a teendő azokkal az ügyvezetőkkel, akik rendelkeznek 36 órásmunkaviszonnyal, vagy saját jogú öregségi nyugdíjasok és azügyvezetésért nem vesznek fel jövedelmet, be kellett-e Őketjelenteni az 12T1041-es nyomtatványon 2012.01.01-től, és ha igenmi van a 08-as bevallással? Ha ez eddig nem történt meg mi a teendő? Személyesen nem működnek közre a társaság tevékenységében. Ha közreműködnek , akkor mi a teendő?
" Külföldi állampolgár, mint ügyvezető" -- kiegészítés Kérdés
Tisztelt Szakértő!A korábbi kérdésemben szereplő portugál állampolgár a saját hazájában biztosított, Semmiféle érdekeke nem fűződik ahhoz, hogy Magyarországon biztosítási jogviszonyt létesítsen.Ha jól tudom a magyar állampolgár, aki Magyarországon bejegyzett cég ügyvezetője, és más unios tagállamban biztosítási jogviszonnyal rendelkezik, itthon nem kötelezett az előírt ( és az Ön által részletezett) minimális járulékok megfizetésére.Ha ez valóban így van, akkor ennek a pandantja nem vonatkozik a hazánkban ügyvezetői tevékenységet ellátó külföldi állampolgárra? Előre is köszönöm válaszát.
Adó, eho, illeték: ez következik a praxisjog értékesítése után Cikk
A praxisjog – mint vagyoni értékű jog – kimondottan személyhez fűződő jog, üzletszerű értékesítése nem értelmezhető, így adózási oldalról kizárólag a személyi jövedelemadó, az egészségügyi hozzájárulás és az illeték jön, jöhet számításba.
Hogyan igazolhatjuk, ha keresőképtelenek vagyunk? Cikk
Arról már korábban ejtettünk szót, hogy a keresőképtelenség visszamenőleg legfeljebb öt napra igazolható. De mi történik abban az esetben, ha a munkavállaló külföldön lesz beteg és nem biztos, hogy az említett határidőn belül fel tudja keresni háziorvosát.
Praxisjog-értékesítése: mennyi a közteher? Cikk
Olvasói kérdések alapján úgy tűnik, sokan nem ismerik a praxisjog értékesítése esetén felmerülő közteherfizetés szabályait, a költségelszámolás lehetőségeit. Cikkünkben ezért részletesen bemutatjuk ezeket, s a könnyebb alkalmazhatóság érdekében konkrét példán is levezetjük azokat.
Társadalombiztosítás Németországban: járulékok, ellátások Cikk
A német társadalombiztosítás bemutatásával indítjuk cikksorozatunkat, amelyben bemutatjuk több Európai Uniós ország társadalombiztosítását, továbbá megismerhetik az Egyesült Államok, Kína és India egészségügyi rendszerét.