812 találat a(z) GYES cimkére

Gyed, gyes egyszerre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék, hogy a 2017. évben lehetséges-e, hogy egy szülő az "összes" gyermekére tekintettel egyszerre kapjon gyest és gyedet is? Konkrétan: az édesapa igényelte meg a gyedet két ikergyermeke után 2017. 08. 01-jétől. Az ikergyermekek 2017. 10. 26-án lesznek egyévesek. Emellett az édesapa igényelte meg 2017. 08. 01-jétől a legidősebb gyermek után járó gyes-t is. Lehetséges az, hogy az édesapa kapja mindhárom gyermeke után a gyed-et és a gyest is egyszerre? Köszönöm!

Havi 7110 forintos járulék: itt a NAV legfrissebb tájékoztatója Cikk

Ki biztosított, ki kaphat egészségügyi ellátást alanyi jogon, és kinek kell szolgáltatási járulékot fizetnie? A kérdésekre legfrissebb információs füzetében ad választ a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Szociális hozzájárulási adó kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tagi jogviszonyos járulékfizetési kötelezettsége nem állt fenn gyes miatt. A gyes lejárt, így a járulékkötelezettsége ismét fennáll. A kérdésem arra vonatkozik, hogy igénybe vehető-e utána a gyes után foglalkoztatottak szociálishozzájárulásiadó-kedvezménye. Köszönöm!

Gyes utáni munkaidő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyesről visszatérő kismama szabadságkiadásával kapcsolatos a kérdésem. A kismama 8 órás munkaviszonyban volt. Visszatérése után 6 órában lesz foglalkoztatva. Kérdésem: az összegyűlt szabadság kiadásánál hány órát kell figyelembe venni?

Gyes utáni munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni. A kismama 2017-ben fog szülni, és ha majd visszamenne dolgozni, visszamenőlegesen jár neki szabadság, ha igen akkor hogyan kell kiszámolni, vagy a munkába állás időpontjától arányosított szabadság jár neki az évre? Lehetséges határozott idejű munkaszerződést kötni vele, úgy hogy a munkaviszony vége a gyes időszakába vagy annak végére esne, és ha igen, akkor ez a gyes folyósítására milyen hatással van? Köszönöm válaszát.

Gyes utáni szabadság kiadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves segítségét: Egyik munkavállalónk 2014.09.16-án ikergyermeket szült. A gyed időszaka: 2015.03.03-tól van 2017.09.15-ig. A ki nem vett szabadságokat a gyed lejártát követően szeretné kivenni. Az lenne a kérdésem, hogy ikergyermekek esetében is a szülési szabadságra és a gyed első hat hónapjára jár alap- és pótszabadság? Továbbá ha kiveszi a gyed lejártát követően a szabadságot, akkor a gyest csak a szabadság lejártát követően lehet igényelni, vagy lehet már 2017.09.16-tól is? Szíves válaszukat várom.

Hétfőn utalják a szeptemberi családi pótlékot, gyest, gyetet Cikk

Korábban megérkeznek a családokhoz a szeptemberi támogatások; a családi pótlék, a gyermekvédelmi segély (gyes) és a gyermeknevelési támogatás (gyet) – olvasható az Emmi honlapján a tárca család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkárának bejelentése.

Gyes kistermelőnek Kérdés

Tisztelt szakértők! Kérjük segítsenek helyesen értelmezni, kérhet-e gyes családtámogatást egy - első évben működő - mezőgazdasági kistermelő, akinek tevékenysége 014101 tejhasznú szarvasmarha tenyésztése. Ezt folyamatosan végeznie kell, alkalmazottat nem fogadhat, jövedelem- és járulékbevallást is csak az év - mint első év - végén tesz. Kérdésünk tehát az, hogy tekinthető-e keresőtevékenységnek ez a helyzet? És csak a gyermek 6 hónapos kora után kaphat gyes ellátást?

Erre figyeljen gyesen, ha nem a munkáltatójánál dolgozna Cikk

Gyesen levő anyuka, aki egy munkáltatónál passzív állományban van, tehát onnan ment el szülni, vállalhat-e más munkáltatónál munkát a gyes ideje alatt? Ez esetben van-e bármilyen kötelezettsége az anyukának a régi munkáltatója felé? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Munkavállalás gyes mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni Öntől, hogy a gyesen levő anyuka, aki egy munkáltatónál passziv állományban van, tehát onnan ment el szülni, vállalhat-e más munkáltatónál munkát a gyes ideje alatt? Ez esetben van-e bármilyen kötelezettsége az anyukának a régi munkáltatója felé? Köszönöm válaszát!

Gyesről visszatérő szabadsága Kérdés

Egyik dolgozó 2008. április 30-án szülte első gyermekét. Majd 2011. április 1-jén második gyermeket, 2014. 07. 29-én a harmadik gyermeket. Most 2017. július 29-én járt le a gyes. A szülések között nem dolgozott. A harmadik előtt táppénzen volt. Szabadságát szeretné kifizettetni, munkába nem tud állni. Köszönöm válaszukat. Üdvözlettel Szente Lajosné

Szabadságmegváltás gyes után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyes lejárata napján a munkavállaló nem kíván munkába állni, "felmondás a munkavállaló részéről" címmel meg kívánja szünteti a munkaviszonyát. Ezt megteheti. A 2012. évtől első gyermekével majd, 2014-től második gyermekével volt otthon. A 2014. évtől a szerződés szerinti bére 118 000 Ft. A kérdésem, hogy az elmaradt több nap szabadságát szabadságmegváltásként milyen alapbérrel kell 2017- ben számolni? Tudom, ha munkába állna, akkor fel kell emelni a bérét, de ha nem áll munkába, akkor szabályos-e, ha a szerződés szerinti 118 000 Ft alapján kerül elszámolásra? Ha fel kell emelni, a 2017. évi 161 000 Ft garantált bérrel kell, vagy lehet a nem szakképzettséget igénylő 127 500 Ft összeggel számolni a szabadságmegváltást? Ehhez akkor a munkakörét kellene megváltoztatni munkaszerződés-módosítással? Válaszát előre is köszönöm!

Munkaviszony megszüntetése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Dolgozónk gyes ideje alatt Németországba költözött, akkor még nem lehetett tudni, mennyi időre. Azóta, 2015-ben lejárt a gyese, de még mindig kint tartózkodik, ugyanakkor cégünknél munkaviszonyban áll, fizetés nélküli szabadságon van. Hogyan lehet megszüntetni munkaviszonyát jogszerűen? Válaszukat előre is köszönöm! Simon Péter

Gyes Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállaló 4 órás munkaviszonyból, 70 000 forint brutto bérrel ment el szülési szabadságra 2011-ben. 2013 májusában és 2016 májusában megszületett a 2. és 3. gyermek is. A vállalkozásnál a dolgozói létszám nőtt, megemelkedtek a bérek, a munkáltató a gyeden lévő dolgozónak 2015-ben megemelte a bérét és az óraszámát, teljes munkaidős lett. Azonban idéntől csökkent a létszám és a munka, így visszakerült 4 órába a gyeden lévő Anyuka. Közös megegyezéssel aláírta a két fél a munkaszerződés-módosítást. Még nem akar visszajönni dolgozni, de szeretnénk tudni, hogy milyen törvényes eljárást kell alkalmazni a munkáltatónak, akkor, ha a dolgozó újra munkába állna? Például 4 órás állásban gondolná a munkáltató visszavenni, akkor miként kell kiszámolni a bruttó munkabérét? Köszönöm szépen a válaszát! Tisztelettel, Hné Zsuzsanna

Gyesről visszatérő felmondása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyik munkavállalónknak most jár le a gyes. Mivel a gyermek már betölti a 3 éves kort, ezért már nincs korlátozás a foglalkoztatásával kapcsolatban, ha jól tudom. Ha jelzi, hogy vissza szeretne jönni dolgozni, a felgyűlt szabadság kiadásával felmondhat-e neki a munkáltató? Mielőtt elment szülési szabadságra, komoly bizalmi problémák voltak, ezért nem szívesen venné vissza a munkáltató. Ilyen esetben felmondható neki? A felmondás ilyenkor is meghosszabbodik az ott töltött évekkel? És akkor előbb a szabadságot kell kiadni és utána kezdődik a felmondás, vagy a felmondás közlését követően is ki lehet adni a szabadságot neki, ezzel is telne a felmondási idő? Mi a helyes eljárás ilyen esetben? Vagy esetleg ha közös megegyezéssel sikerülne megszüntetni a munkaviszonyt, akkor elegendő csak a szabadság megváltása? Mi a teendő tehát a gyesről visszatérő anyukák jogszerű munkaviszony megszüntetéséhez 2017-ben?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink