216 találat a(z) Európai Unió cimkére
Vámtarifák csökkentésében állapodott meg az EU és az USA Cikk
Több mint két évtizede először vámtarifák csökkentésében állapodott meg az Európai Unió és az Egyesült Államok.
Uniós vámkódex: NAV-tájékoztató a szabványosított információcsere egyes kérdéseiről Cikk
Idén június 1-je óta az Uniós Vámkódex szerinti különleges eljárásokhoz kapcsolódó szabványos információcserére az Európai Bizottság által fejlesztett „Uniós Vámkódex – Adatlapok (INF) különleges eljárásokhoz” elnevezésű elektronikus alkalmazást kell használni, ami az EU Ügyfél Portálon keresztül érhető el. Az adóhatóság tájékoztatót tett közzé honlapján a rendszer használatának gyakorlati kérdéseiről.
EU-csúcs: nincs megállapodás, egymásnak feszülnek az uniós vezetők Cikk
Nem sikerült megállapodásra jutni, ezért ma is folytatódik az európai uniós tagországok állam-, illetve kormányfőinek pénteken kezdődött, eredetileg kétnaposra tervezett csúcstalálkozója, amelyen az Európai Tanács tagjai a következő, 2021-től érvényes hétéves EU-költségvetésről és az ahhoz kapcsolódó, a koronavírus-járvány okozta gazdasági és társadalmi károk helyreállítását célzó pénzügyi támogatási csomagról tanácskoznak.
„Saját piacainkon veretnek agyon bennünket” – a Magosz elnökének véleménye az EU új Közös Agrárpolitikájáról Cikk
Nem lehet egy év alatt felkészülni az Európai Unió Közös Agrárpolitikájára, amit az új környezetvédelmi előírások, azaz a Zöld Megállapodás szerint kell kialakítani, mert ehhez egy teljesen új technológiára lenne szükség a mezőgazdaságban – mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetségének (Magosz) elnöke hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
14 országból utazhatnak szabadon az EU-ba: az USA és Kína nincs köztük Cikk
Az EU tagállamai első körben, július 1-jétől 14 EU-n kívüli ország állampolgárainak engedélyezik az Unió területére a beutazást. A főleg a járványügyi helyzetet tükröző listán nem szerepel sem az Egyesült Államok, sem Törökország, míg Kína akkor kap zöld utat, ha maga is nyit az EU felé, olvasható a Bruxinfo oldalán.
Német-francia javaslat az uniós újrainduláshoz Cikk
Félbillió euró összegű újjáépítési alapot javasol a német és a francia kormány a következő többéves keretköltségvetés részeként, amiből kölcsönök helyett vissza nem térítendő támogatásokat juttatnának ambiciózus reformprogramok ígéretéért cserébe a koronavírus-járvány által leginkább sújtott tagállamoknak és régióknak. A kezdeményezést hétfő este jelentette be a német kancellár és a francia köztársasági elnök, jó egy héttel az Európai Bizottság javaslatának bemutatása előtt, írja a Bruxinfo.
Koronavírus: a járvány utáni uniós helyreállítási csomag készül Cikk
A jövő hónapban javaslatot tesz az Európai Bizottság a koronavírus-járvány utáni európai uniós helyreállítási csomagra, amely magában foglal új befektetési, fizetőképesség-támogatási és egészségügyi programokat, valamint az unió új bevételeire vonatkozó javaslatokat is – közölte Ursula von der Leyen, az EU javaslattevő és végrehajtó testületének elnöke ma Brüsszelben, az Európai Parlament plenáris ülésén.
Új uniós szabályok léptek életbe az áruk kölcsönös elismerésére vonatkozóan Cikk
Másik európai uniós tagállamban jogszerűen forgalmazott áruk kölcsönös elismerésére vonatkozó új szabályok léptek érvénybe, amelyek gyorsabbá, egyszerűbbé és könnyebbé teszik a vállalatok, különösen a kis- és középvállalatok (kkv) számára, hogy termékeiket Európában értékesítsék – közölte ma az Európai Bizottság.
Válságkezelés: egyetértésben az uniós pénzügyminiszterek Cikk
Egyetértettek az uniós tagállamok pénzügyminiszterei hétfőn tartott videokonferenciájukon abban, hogy határozott, összehangolt lépéseket kell tenni a koronavírus-járvány okozta gazdasági sokk mérséklése és az államháztartások fenntarthatósága érdekében.
A koronavírus-járvány adatkezelési szempontból Cikk
Hónapokkal korábban már jelentkezett elsősorban nemzetközi hátterű munkáltatóknál az az igény, hogy a munkavállalókat, látogatókat, beszállítókat, ügyfeleket kérdőívekkel keresték meg, melyben arról érdeklődne az adott vállalkozás, hogy az érintett potenciális veszélyforrásnak tekinthető-e. A kérdések arra irányulnak, hogy az érintett személy járt-e, illetve jár-e fertőzéssel érintett területen, illetve érintkezett-e ilyen személlyel. Tekintettel ennek adatvédelmi szempontjaira, a kérdésben a tagállami adatvédelmi hatóságok és a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) is állást foglaltak.
Új uniós iparstratégia készül Cikk
A stratégia célja, hogy ösztönözze és fenntartsa Európa versenyképességét és stratégiai autonómiáját, elősegítse a kontinens klímasemlegessé tételét és digitális jövőjének megtervezését, továbbá akadálymentesebbé tegye a belső piaci folyamatokat.
A repülőtéri résidőkre vonatkozó szabályok felfüggesztését javasolja az Európai Bizottság Cikk
A repülőtéri résidőkre vonatkozó szabályok felfüggesztését javasolja az Európai Bizottság a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került légitársaságok támogatása érdekében – jelentette be ma Brüsszelben Ursula Von der Leyen, a bizottság elnöke.
Jön a tőkekivonási adó Cikk
Fokozott sebességre kapcsolt az Európai Unió az adóelkerülés elleni harcban. Az idei évtől kezdve nem lehet kibújni a tőkekivonás után fizetendő adó alól. Ha egy magyar vállalkozás külföldre helyezi ki üzletvezetésének helyét vagy eszközeit, úgynevezett „exit tax” terheli – hívja fel a figyelmet a Niveus Consulting Group.
Áfa: közösségi vagy harmadik országbeli-e? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem internetes szolgáltatást nyújt (IP-címet ad bérbe) egy Belize-i letelepedésű partnerének. Belize Közép-Amerikában található, azonban personal unióban van Nagy-Britanniával. A számlaadatai a következők: számla kelte és teljesítési időpontja: 2020.01.06., esedékessége 2020.02.05. A számlán a tételnél szerepel a valós teljesítés 18/09/2019-18/11/2019. Eltekintve attól, hogy a számlát igencsak késve állították ki (eltelt a 15 nap a teljesítéstől számítva), helyes-e, hogy a számlán az áfatörvény 37. paragrafusának (1) bekezdésére hivatkozva a nettó összeg került feltüntetésre? Vevőnk ebben az esetben amerikainak vagy britnek minősül-e áfaszempontból? Ha brit, és nem ismerjük az EU-s adószámát, áfát kellett volna feltüntetnünk? Köszönöm a válaszát!
Ezt kell tudni a megnövelt agrár de minimis értékhatárról Cikk
Az európai uniós tagállamok emelt összegű (25 ezer euró) egyéni és nemzeti (az éves mezőgazdasági termelés 1,5 százalékának megfelelő) keret figyelembe vételével nyújthatnak mezőgazdasági csekély összegű támogatást az egy és ugyanazon vállalkozásnak minősülő kedvezményezettek részére, az Európai Bizottság 2019/316/EU rendelete nyomán.