201 találat a(z) árbevétel cimkére

Utólag vitatott teljesítés számlájának kezelése és elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ”A” társaság teljesítésigazolás alapján kiszámlázta a vevőnek még 2017. augusztusban a teljesítésigazolásban szereplő, elfogadott összeget. Év végi egyeztetésnél kiderült, hogy a vevő a számlát nem fogadta be, nem könyvelte le, és vitatja a teljesítést, ezért a kimutatott vevő követelést nem igazolta vissza. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben az eredeti teljesítésigazolás alapján kimutatja-e „A” társaság az árbevételt és követelést, vagy le kell stornózni a számlát, és az el nem fogadott követelést nem mutathatjuk ki vevő követelésben és árbevételben? Köszönettel VA

Exportértékesítés vagy belföldi Kérdés

Cégünk egy magyar cég felé számláz vámraktárba történő betárolás keretében áfamentesen. A magyar cég a kitárolás után harmadik országba viszi a terméket. A kérdésem, hogy ezt az értékesítést a belföldi értékesítés nettó árbevétele soron kell-e elszámolni?

Továbbszámlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő, Társaságunk kapcsolt vállalkozásának teherautója Magyarországon elromlott. A cég (bulgáriai) azt kérte, hogy mi vitessük el szervizbe(mentés), javíttassuk ki a teherautót, hozzuk el a szervizből. A magyar mentő/ szerviz vállakozás a mi nevünkre állította ki a számlákat, amit szeretnénk továbbterhelni a bolgár vállalkozás felé. Ilyenkor a számlázás szolgáltatásexportnek minősül, vagyis nekünk az áfát pluszban és mínuszban kell feltüntetni az adóbevallásban, vagy a magyar 27 százalékos áfával kell továbbterhelni? (A BG vállalkozó rendelkezik EU adószámmal.) A számlán fel kell tüntetni, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz? A továbbterhelt költséget 81-ben, az árbevételt 92-ben kell könyvelni? Köszönöm!

Kiva számításánál mit kell figyelembe venni? Kérdés

Önkormányzati cég egyik cége bejelentkezett a kiva alá, figyelembe vette az anya és a cég létszámát és árbevételét, az önkormányzatnak van még két cége, a kivás cégnek nincs velük kapcsolata. Figyelembe kell-e venni a számításnál, hogy lehet-e kivás cég vagy nem?

Szoftver – követési díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! A szoftverkövetési díj felfogható jogdíjbevételnek? Illetve ehhez kapcsolódóan van egy továbbértékesítési joga a cégnek egy szoftverre, ennek a bevétele sima árbevétel? Illetve a továbbértékesítési jog – ha egy évre szól és mindig meg kell újítani – igénybe vett szolgáltatás lesz? Köszönöm.

Nyugdíjas-szövetkezetek: módosulnak az árbevétel-felosztás szabályai Cikk

Támogatta az Országgyűlés gazdasági bizottsága azt a módosító indítványt, amely alapján a közérdekű nyugdíjas-szövetkezet éves nettó árbevételének legalább 85 százalékát a tagok között személyes közreműködésük arányában kell szétosztani. a módosítást a kormány is támogatja.

Borravaló kezelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretném a segítségét kérni: söröző működése során az a tapasztalat, hogy a vendégek jelentős mennyiségű borravalót hagynak az üzletben. Alkalmazott nincs, a tulajdonos maga dolgozik, fix bejelentett bére van, a kapott borravalót nem vette ki, azt visszaforgatta a vállalkozásba. A borravaló összegét nem ütik be a pénztárgépbe, napi szinten összegzik, jegyzőkönyvezik. Helyes-e ha a borravalót árbevételként könyvelik, és annak összegéből – visszafelé számítva – az áfát is megfizetik? Köszönettel: Vágner Emília

Fiatal gazda árbevételének elszámolása Kérdés

2015-ben a fiatal gazda támogatást kapott, melyet több év alatt az szja törvény figyelembe vételével elszámol a költségek fedezetére. Az éves bevallása alkalmával az igazolt költségeket kell a "támogatásból" bevételnek tekinteni, és az adóév árbevételéhez összesíteni. Költségelszámolása tételes. Például éves árbevétele 2 millió, bizonylat alapján elszámolt költség 3 millió, összbevétel a támogatással (fiatal gazda) 5 millió. Marad elszámolandó jövedelem mint adó alap: 2 millió ( kedvezmények nélkül).

Egyszerűsített beszámoló Kérdés

Az Szt. szerint "Egyszerűsített éves beszámolót készíthet a kettős könyvvitelt vezető vállalkozó, ha két egymást követő üzleti évben a mérleg fordulónapján a következő, a nagyságot jelző három mutatóérték közül bármelyik kettő nem haladja meg az alábbi határértéket: a) a mérlegfőösszeg az 1200 millió forintot, b) az éves nettó árbevétel a 2400 millió forintot, c) az üzleti évben átlagosan foglalkoztatottak száma az 50 főt." Például: egy cégnek van egy 2016. évi beszámolója, ahol egyszerűsített beszámolót készített. A 2016. évi szabályokat nézve 2014-ben nem haladta meg, de 2015-ben árbevételben és mérlegfőösszegben is meghaladta, az árbevétel az 500 millió és a mérlegfőösszeg a 1000 millió Ft-ot (2016-os feltétel). Látom, hogy vannak olyan értelmezések, ami szerint mindkét előző évben túl kell lépni a három feltételből kettővel az értékhatárt, de én ahogy nézem a törvényt, inkább az a valós, hogy mindkét évben alatta kellene háromból két értéknek lenni ahhoz, hogy készíthessen egyszerűsített beszámolót. Mi az önök szakmai álláspontja?

Melyik év árbevétele? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mikrogazdálkodói beszámoló esetén a 2018. januárban kiszámlázott, folyamatos teljesítésű karbantartási munka ellenértéke melyik év árbevétele? A számla kelte január 02., a fizetési határidő megegyezik a teljesítés napjával, mindkét dátum január 12. Köszönöm!

Pénztárgép – évváltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó sörözőben pénztárgépet üzemeltet. December 31-én megnyitotta a pénztárt, de csak 1-jén éjjel 2 órakor zárta le. Ebben az esetben melyik évre kell figyelembe vennem az összeget az áfában és az szja-ban, 2017-es vagy 2018. évi az árbevétel? A szalagon 2018.01.01 szerepel a napi nyitáson 2017.12.31. Köszönettel.

Egyházközség áfafizetési kötelezettsége Kérdés

Egyházközség vendégházat üzemeltet. Ezen kívül a temető is az ő tulajdonában van, melynek fenntartásáról is gondoskodik. A temetéssel kapcsolatban a következő tételeket számlázza a hozzátartozók felé: - sírhelymegváltás (25.évre) - sírhely-regisztráció - sírásás - ravatalozó használata - konténer használata. Az iskola is az egyházközség tulajdonában van, mely tornatermének egy részét szabadidő sport céljából is bérbeadja. A vendégházat egyházi célra is bérbeadja. Tudomásom szerint az egyházi ingatlanok részleges bérbeadása, valamint egyházi célra történő bérbeadása sem minősül vállalkozási tevékenységnek. Az alanyi mentes árbevételi értékhatárba mely tevékenységek árbevétele számít bele?

Árbevétel melléktevékenységből Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasági formánk kft. Árbevételünk nagyobb része a cég melléktevékenységéből származik, míg a főtevékenység bevétele alul marad. Kérdésünk: Szükséges-e megváltoztatni a cég főtevékenységét ebben az esetben? Szíves tájékoztatását köszönjük! Tisztelettel: Stock Ildikó

Kata választása 12 milliót meghaladó nettó árbevétel esetén Kérdés

Azt szeretném megkérdezni, jól gondolom-e, hogy az is választhatja a kata adózást, akinek több a bevétele mint 12 millió? Ha jól értelmezem a törvényt, csak annyi a hátránya, hogy 12 millió nettó árbevétel fölötti összegre + 40 százalék adót kell fizetnie. Sem a belépésnek, sem a bent maradásnak nincs árbevételi korlátja? Üdvözlettel: B. Erzsébet

Kiva megszüntetésének határai Kérdés

Szeretnék segítséget kérni a következőben: ha 2017-ben választottam a kivát, és 2017. évben túllépem az éves 500 millió forint árbevételt, akkor amikor átléptem, ki kell lépnem a kivából értékhatár túllépése miatt. Olvastam a NAV tájékoztatóban hogy csak akkor kell megszüntetnem a kivát, ha túllépem az 1 milliárd forintot. Ezzel teljesen összezavarodtam, hogy most akkor mikor kell megszüntetnem a kivát, ha elérte az árbevételem az 500 millió forintot,vagy ha az 1 milliárd forintot? Köszönöm előre is a segítséget.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink