hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Wifi a topon – a jövő internete 2022-ben

  • adozona.hu

Húsz éve jelent meg a vezeték nélküli a hálózat, a wifi, amely napjaink egyik leggyorsabban fejlődő hálózati technológiája. A Cisco előrejelzése szerint 2022-re a wifi lesz a legfőbb internetes kapcsolódási pont, az internetes forgalom 59 százaléka wifi hálózatokon keresztül zajlik majd.

Az elmúlt két évtizedben a vezeték nélküli hálózatok újabb és újabb generációi jelentek meg. Még 1999-ben fél tucat technológiai cég létrehozta a Wireless Ethernet Compatibility Alliance (WECA) szervezetet. Ugyanazon évben, szeptember 30-án kereskedelmi forgalomba kerültek az első eszközök, amelyek a 802.11b vezeték nélküli LAN szabvány alapján működtek. Ezzel kezdetét vette a vezeték nélküli hálózatok, más néven a wifi korszaka – idézi fel közleményében a Cisco Magyarország.

Dalos Ottó, a Cisco Magyarország ügyvezetője a közleményben kiemelte: napjaink egyik leggyorsabban fejlődő hálózati technológiája a wifi. Olyan helyeken is biztosítja az internetelérést, ahol erre korábban nem volt lehetőség. A wifi hálózatok új szintre emelték a mobilitást és mindennapjaink részévé váltak.

Idén új korszakot nyit az új generációs wifi 6: már másodpercenként 5 Gigabit (Gbps) sebességet biztosít. Az új szabvány az 5G-vel azonos technológiai alapokra épül, de a két technológia nem kizárja, hanem kiegészíti egymást. A wifi 6 előnyei közé tartozik, hogy kevésbé meríti le a kapcsolódó eszközök akkumulátorait és összességében sokkal kiszámíthatóbb felhasználói élményt nyújt.

A közlemény szerint 2018-ban már több mint 13 milliárd wifi-eszköz volt használatban.

A wifi hotspotok, vagyis a nyilvános, vezeték nélküli internet-hozzáférési pontok száma 2011-ben egymillió volt. A Cisco becslései szerint 2021-re a hotspotok száma világszerte meghaladja majd az 500 milliót, ami a 10 évvel ezelőtti érték 500-szorosa. 2022-ben még magasabb lesz az átlagsebesség: előrejelzések szerint akkorra az átlagos wifi kapcsolat sebessége eléri a másodpercenkénti 54,2 megabitet (Mbps), vagyis több mint duplájára növekszik a 2017-es 24,4 Mbps-hoz mérten.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EU-s számla áfásan

Bunna Erika

adótanácsadó

Magyar–Japán egyezmény

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink